11.06.14, 17:38Prof. Bogdan Chazan (fot. archiwum)

Już kilka tysięcy osób wyraża wsparcie dla prof. Chazana

Prof. Bogdan Chazan, który odmawia wykonywania aborcji, padł ofiarą medialnej nagonki. Dyrektorowi szpitala im. św. Rodziny odmawia się prawa do wykonywania zawodu.

"Jeśli ktoś uważa, że wskazanie innego lekarza kłóci się z jego sumieniem, to nie powinien pracować jako lekarz, zwłaszcza ginekolog. Lekarz musi znać prawo i je respektować. Jeśli obowiązujące prawo stanowione kłóci się z jego sumieniem, to powinien zabiegać o zmianę prawa, podejmując odpowiednie kroki legislacyjne, ale nie może go ignorować, pracując w ramach systemu, w którym to prawo obowiązuje" – mówi dziś w rozmowie z "Polska The Times" ks. prof. Andrzej Szostek.

W internecie krąży co najmniej kilka petycji ws. Odwołania prof. Bogdana Chazana z pełnionej przez niego funkcji dyrektora szpitala im. św. Rodziny. Środowiska feministyczne zapowiedziały, że w piątek będą manifestować pod Sejmem, domagając się "opieki medycznej, a nie watykańskiej". "Deklaracja watykańskiego sumienia to tylko wisienka na torcie sprezentowanym kobietom przez Ministerstwo Zdrowia. To Ministerstwo Zdrowia z Bartoszem Arłukowiczem na czele przyzwala na to, by kobiety nie miały realnego dostępu do nowoczesnej opieki medycznej. To rząd Platformy Obywatelskiej tworzy sytuację, w której kolejne kobiety muszą szukać sprawiedliwości w Strasburgu. Lekarze mają prawo do swojego sumienia, ale kobiety, które płacą składki na Narodowy Fundusz Zdrowia, mają prawo dostępu do zakontraktowanych świadczeń medycznych. Sumienie lekarza nie może stać ponad sumieniem pacjentki" – można przeczytać na facebookowej stronie Codziennik Feministyczny.

Na szczęście w obliczu tej nagonki, coraz więcej osób odważnie deklaruje solidarność i wsparcie dla prof. Chazana. Lekarza publicznie poparł abp Henryk Hoser, a na Facebooku blisko pięć tysięcy osób popiera dyrektora szpitala na Madalińskiego. "Mamy dość medialnej nagonki na wybitnego ginekologa, prof. Bogdana Chazana, rozpętanej dlatego, że odmawia on mordowania dzieci" – czytamy na fanpage.

Zachęcamy do kliknięcia strony (TUTAJ) i choć w tak symboliczny sposób wyrażenia solidarności z atakowanym za ochronę życia lekarzem.

MaR

Komentarze

anonim2014.06.11 17:54
PRZYMUSU NIE MA, klientki wybiorą sobie same szpital i lekarza, więc dość chlapania pianą na ludzi
anonim2014.06.11 18:07
@Piano Według niektórych niestety nie ma, jak wynika z tego tekstu.
anonim2014.06.11 18:08
"Tyle teoria. W praktyce lekarz taki jak Chazan ma ogromne możliwości przymusu - przeciąganie sprawy, odwlekanie badań i wizyt, etc." Trzeba było jeszcze dopisać: A biedna pacjentka siedziała w tym czasie przykuta łańcuchem do grzejnika w szpitalnym lochu.
anonim2014.06.11 19:57
Corvette: a kim Pan jest by mówić o znanym z sukcesów i osiągnięć lekarzu, doktorze nauk medycznych - per "doktorek"? Skończył Pan coś? Jakąś szkołę? Może uczelnię? Proszę się pochwalić swoim dorobkiem naukowym... Ma Pan prawo do własnego zdania, ale nie do obrażania innych.