07.04.16, 18:40

Już prawie 300 tys. wniosków w ramach "Rodzina 500+"

Blisko 280 tysięcy wniosków w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus złożono drogą elektroniczną, z czego zdecydowaną większość przez banki. Dokumenty można składać też między innymi przez ZUS oraz na poczcie i w gminach.

Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich przypomina, by składając wniosek przez internet przestrzegać zasad bezpieczeństwa obrotu elektronicznego. Należy na przykład o wpisywać adres internetowy banku z klawiatury, taki który jest wskazany przez bank w umowie, trzeba też uważać na różnego rodzaju maile, które mogą się podszywać pod legalnie istniejące instytucje. Przemysław Barbrich dodaje, że każdego dnia kolejne banki dołączają do tego programu.

Zgodnie z programem 500 plus, rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe również na pierwsze. Wniosek o świadczenie jest bezpłatny.

emde/IAR

Komentarze

anonim2016.04.7 21:47
Jeden mandacik miesięcznie dla każdego za zajęcie chodnika na przykład, i władza sobie odbije. Trochę się uzyska na podwyżce paliw, trochę na podwyższeniu różnych opłat i władza się wyżywi.