14.04.21, 13:10Fot. Babij via Flickr, CC BY-SA 2.0

Już wiemy, dlaczego politycy Platformy próbują blokować fuzję Orlenu i Lotosu

1. W ostatni poniedziałek na portalu TVPInfo ukazał się tekst trzech autorów Marcina Mamonia, Wojciecha Muchy i Wojciecha Wybranowskiego pt. „Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen (nasze śledztwo)”, którego głównym przesłaniem jest pokazanie powodów dla których wręcz wściekle w ostatnich tygodniach, został zaatakowany prezes Orlenu Daniel Obajtek, ale także przyczyn dla których politycy Platformy, próbują blokować fuzję Orlenu i Lotosu.

Ważną częścią tekstu jest pokazanie sieci powiązań czołowych polityków Platformy z Pomorza ale i z Warszawy z przedsięwzięciami, gdzie głównym źródłem dochodów są intratne umowy bądź z Lotosem, bądź Orlenem, które zostały przecięte po zmianach zarządów w obydwu spółkach paliwowych po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ale jak się wydaje sednem tego tekstu jest ustalenie, że materializacja fuzji Orlenu z Lotosem, spowoduje wprowadzenie na polski rynek poważnej konkurencji dla rosyjskiej ropy i dlatego tak bardzo jest atakowana przez naszego wschodniego sąsiada.

 

2. Autorzy piszą, że senatorowie, oraz byli i obecni posłowie Platformy Bogdan Borusewicz, Janusz Lewandowski, Agnieszka Pomaska, Sławomir Nowak, a także prezydenci Gdańska i Sopotu: Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski najczęściej przez powiązane z nimi osoby uczestniczyli w przedsięwzięciach finansowanych przez Lotos ale także inne spółki sektora energetycznego, których celem było wyprowadzanie publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni.

Często działo za pośrednictwem klubów sportowych (w tekście wymieniane są dwa żeński klub siatkarski „Atom Trefl Sopot” i zajmujący się siatkówką męską Lotos trefl Gdańsk) finansowanych odpowiednio przez spółkę PGE, która miała budować elektrownię atomową na Pomorzu, a także koncern Lotos.

Przy tej okazji pokazane są wielomilionowe interesy jakie z kolei robił z koncernem Orlen (ale także innymi spółkami Skarbu Państwa sektora energetycznego) obecny poseł Platformy i były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz, a także były wysoki funkcjonariusz UOP, a obecnie związany z KOD i Obywatelami RP, Piotr Niemczyk.

 

3. Najważniejszą częścią ustaleń 3 autorów jest stwierdzenie, że fuzja Orlenu z Lotosem, powodująca konieczność pozbycia się części aktywów tej ostatniej spółki, spowoduje wejście na polski rynek paliwowy dużego gracza, który stworzy poważną konkurencję dla rosyjskiej ropy.

Przypomnijmy, że przygotowanie fuzji Orlenu i Lotosu trwało od wielu miesięcy, a przełomem w tym procesie było uzyskanie na nią zgody Komisji Europejskiej, co miało miejsce po długich i niezwykle trudnych staraniach spółki w lipcu 2020 roku.

Zgoda KE ma charakter teraz precyzujący warunki na jakich to nastąpi, nowy właściciel Lotosu musi między innymi sprzedać 30% udziałów rafinerii tej firmy, a także 80% stacji benzynowych tej Grupy.

Prezes Obajtek podkreśla, że przejęcie nastąpi na optymalnych warunkach, bowiem KE w wielomiesięcznych negocjacjach wręcz żądała pozbycia się aktywów Grupy Lotos na znacznie większą skalę, niż ostatecznie ustalono.

Dodatkowo oprócz wspomnianej odsprzedaży 30% udziałów rafinerii Lotos, nowy ich właściciel będzie miał prawo do blisko połowy produkcji rafinerii ropy naftowej i benzyny, a także dostęp do istotnej infrastruktury magazynowania i infrastruktury logistycznej, KE chodzi bowiem o to aby na polskim rynku powstał kolejny duży podmiot zajmujący się produkcją i dystrybucją paliw silnikowych.

4. Według autorów tekstu firma, która jest najbliższa przejęcia tych aktywów Lotosu, to spółka Saudi Aramco z Arabii Saudyjskiej z którą Orlen od jakiegoś czasu już współpracuje, kupując ropę naftową.

Już pod koniec stycznia Orlen zwiększył o 25% zakupy ropy naftowej w Saudi Aramco i jednocześnie zmniejszył zakupy ropy w rosyjskiej firmie Rosnieft z dotychczasowych 5,6 mln ton do 3,6 mln ton rocznie.

W tej sytuacji może wręcz zdumiewać fakt, że czołowi politycy Platformy próbują zablokować przedsięwzięcie, które z jednej strony daje szanse na powstanie w Polsce dużego koncernu paliwowego zdolnego do konkurowania z największymi europejskimi firmami, z drugiej natomiast daje szansę uniezależnienia się od dostaw z Rosji kolejnego surowca energetycznego czyli ropy naftowej (już pod koniec 2022 roku po wybudowaniu Baltic Pipe, Polska uniezależni się od dostaw gazu ziemnego z Rosji).

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

M2021.04.14 18:23
Już wiemy, ale z tego tekstu się tego nie dowiedzieliśmy.
Anonim2021.04.14 19:08
trzeba ci kopniakiem w tyłek przetłumaczyć czerwony folksdojczu !!!
POidiots2021.04.14 18:21
Konstatując....ścierwo, które srało na ten kraj przez ponad 30-lat....sra teraz w gacie:):)
taki ten świat2021.04.14 18:15
dlatego za wszelka cenę trzeba przyłączyć Lotos do Orlenu i kranik z kasą się skończy
Michał Jan2021.04.14 20:29
Nie skończy, a przełączy.
Monika2021.04.14 18:01
Cześć obrzezane kürwiszony. Mam na imię Lesio Keller-Krawczyk i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem starym żydem-skürwysynem i czuje, że koniec nadchodzi i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać żyda-skürwysyna z podobnym problemem, ale młodszego ode mnie, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem stary, bo mam 72 lata i wszystko na mnie wisi, ale ciągle mam nadzieję, że ktoś młody da mi kichę. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na https://imgur.com/uzSch64 a napisz tu: [email protected]
JK2021.04.14 17:31
Telewizornia Kurskiego płacze, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. TVP wznosi się na szczyty krytyki. Zacznie się następna nagonka na sędzię podejmującą taką decyzję. Coś nie wiedzie się Jackowi K.. Okazuje się że dzieci spłodzone w małżeństwie unieważnionym są pozamałżeńskie. Czy wypada takiemu pobożnemu katolikowi mieć pozamałżeńskie potomstwo?
Monika2021.04.14 17:11
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
Bystry2021.04.14 17:55
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
mp2021.04.14 15:53
Saudi Aramco to państwowa spółka z Arabii Saudyjskiej, która od lat jest podejrzewana o finansowanie islamskiego terroryzmu. Czy teraz PiS chce pomagać finansować islamski terroryzm?! Poważnie?!
Anonim2021.04.14 16:03
PiSdzielce wspomagali by nawet kanibali z Nowej Gwinei, gdyby przy okazji dało się coś zajumać do swojej kieszeni.
ja2021.04.14 16:26
najglosniej krzycza zlodzieje jak nie bezposredni to potomkowie
Anonim2021.04.14 16:27
Buhahhahaha, to dzieci PiSdzielców będą siedzieć w pierd.lu na rodziców.
Anonim2021.04.14 15:48
Bo nikt nie lubi wachy za 7 pln, żeby PiSdzielce mogli transferować zyski do własnych złodziejskich kieszeni.
Wania ropa naftowa w mózgopryszczu2021.04.14 15:52
przecie nie ma wyborów blisko, za trzy lata, więc spokojnie weź trzy małpki i jednego małpiszona
Anonim2021.04.14 15:55
ssij
Anonim2021.04.14 17:23
Przpraszam. Koza mi dzisiaj nie chce dac i maly zaklinowal mi sie w kaloryferze. Jestem wnerwiony na PiS ze nie powiekszyl odlglosci miedzy zeberkami kaloryfera.
Skrzypek na dachu2021.04.14 15:37
Stalinowski socjalizm gospodarczy to panstwowy monopol i wysokie podatki i Vat . Wolny rynek to konkurencja i wlasnosc prywatna . Pan Profesor Thomas Sowell Basic Economics 2019 wyd 5 .
Grizzly2021.04.14 15:34
POKO (POwszechna KOrupcja) jak wzięła coś raz do pyska to tak łatwo nie odda! Najpierw rozw... POUBeckie sONdy!
Skrzypek na dachu2021.04.14 15:39
PiS i POKO to jedno zlo a okraglastolowa zmowa zapewnia waszym i naszym bezkarnosc .
Grizzly2021.04.14 15:58
No, jedyny patryjota to głuszec Brał ...
Michał Jan2021.04.14 15:30
Nie wiemy tylko, dlaczego tych układzików z peowcami nie zlikwidowała była podwładna p. O'Bajka w jego poprzednich wcieleniach, od Elektroplastu, przez Pcim, po Energę, która od prawie 2 lat prezesuje Lotosowi. Jak ona nie dała rady, to jak ma je zlikwidować ta fuzja z Orlenem?
Monika2021.04.14 15:25
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
Bystry2021.04.14 15:38
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
Mateo2021.04.14 16:14
Czytam od "Pani moniko "itd.Na koniec kto to napisał?No nieee znowu Bystry:-)))))SUPER.masz łape zieloną odemnie.Pisz co ci serce dyktuje będę czytał.Jakbym dał czerwoną łąpe.poinformuje dlaczego.Powodzenie.i Szczęść Boże.
Wicio 10 IQ2021.04.14 15:20
przekręty POplatfy od razu rozpracowuję - konstrukcja cepa; z ruskim sierpem i intelektualnym młotem
Emeryt2021.04.14 15:33
Masz rację najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania
Skrzypek na dachu2021.04.14 15:09
Panstwowe firmy to gospodarcze dinozaury .
ekonom2021.04.14 14:55
Likwidacja 50 % Lotosu i wchłonięcie pozostałych 50 % przez Orlen to likwidacja polskiej w 100 % spółki Lotos. A Orlen jest tylko w 27 % spółką polską z długiem 13 mld zł i obajtek pogrąża systematycznie tę firmę - dług rośnie mimo gigantycznej ceny paliwa (cena paliwa za tuska była identyczna przy zakupie baryłki za 110 USD ,baryłka dziś to 60 USD. Trzeba obronić jedna z ostatnich polskich firm tak LOTOS jak i PGNiG. Kto tego nie rozumie chyba jest balcerowiczem albo innym zydem.
Nie pierdol!2021.04.14 15:06
Gówno o tym wiesz!
Emeryt2021.04.14 15:29
Ty natomiast wiesz o tych sprawach bardzo dużo, to można ocenić czytając Twoje wypowiedzi.
Emeryt2021.04.14 15:07
Niestety masz rację. Czasami myślę, że juz lepiej sprywatyzować to co jeszcze zostało aby zakończyć to dojenie polskich zakładów przez niekompetentnych pociotków pociotków z jednej i z drugiej strony sceny politycznej. Słuszna uwaga, że nikt nie zauwazył ,ze w ten sposób dokonona się kolejna prywatyzacja jak za Blcerowicza.
Nie pierdol!2021.04.14 15:08
Gówno o tym wiesz! Popracuj nad polskom jazykom.
Emeryt2021.04.14 15:29
Ty natomiast wiesz o tych sprawach bardzo dużo, to można ocenić czytając Twoje wypowiedzi.
Emeryt2021.04.14 15:21
Ciekawe, że takich wniosków nie wysnuła Fronda?
Jeszcze was to "zdumiewa"?2021.04.14 14:44
"W tej sytuacji może wręcz zdumiewać fakt, że czołowi politycy Platformy próbują zablokować przedsięwzięcie, które z jednej strony daje szanse na powstanie w Polsce dużego koncernu paliwowego"
Polak2021.04.14 14:24
portal dla polskich patriotów, zapraszam https://lurker.land/
Auf wiedersehen2021.04.14 14:44
"patrioto"
Już wiemy, dlaczego politycy2021.04.14 14:22
Platformy próbują blokować fuzję Orlenu i Lotosu.//// 1. W ostatni poniedziałek na portalu TVPInfo ukazał się tekst trzech autorów Marcina Mamonia, Wojciecha Muchy i Wojciecha Wybranowskiego pt. „Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen (nasze śledztwo)”, którego głównym przesłaniem jest pokazanie powodów dla których wręcz wściekle w ostatnich tygodniach, został zaatakowany prezes Orlenu Daniel Obajtek, ale także przyczyn dla których politycy Platformy, próbują blokować fuzję Orlenu i Lotosu. Ważną częścią tekstu jest pokazanie sieci powiązań czołowych polityków Platformy z Pomorza ale i z Warszawy z przedsięwzięciami, gdzie głównym źródłem dochodów są intratne umowy bądź z Lotosem, bądź Orlenem, które zostały przecięte po zmianach zarządów w obydwu spółkach paliwowych po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Ale jak się wydaje sednem tego tekstu jest ustalenie, że materializacja fuzji Orlenu z Lotosem, spowoduje wprowadzenie na polski rynek poważnej konkurencji dla rosyjskiej ropy i dlatego tak bardzo jest atakowana przez naszego wschodniego sąsiada.
c.d.2021.04.14 14:22
2. Autorzy piszą, że senatorowie, oraz byli i obecni posłowie Platformy Bogdan Borusewicz, Janusz Lewandowski, Agnieszka Pomaska, Sławomir Nowak, a także prezydenci Gdańska i Sopotu: Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski najczęściej przez powiązane z nimi osoby uczestniczyli w przedsięwzięciach finansowanych przez Lotos ale także inne spółki sektora energetycznego, których celem było wyprowadzanie publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni. Często działo za pośrednictwem klubów sportowych (w tekście wymieniane są dwa żeński klub siatkarski „Atom Trefl Sopot” i zajmujący się siatkówką męską Lotos trefl Gdańsk) finansowanych odpowiednio przez spółkę PGE, która miała budować elektrownię atomową na Pomorzu, a także koncern Lotos. Przy tej okazji pokazane są wielomilionowe interesy jakie z kolei robił z koncernem Orlen (ale także innymi spółkami Skarbu Państwa sektora energetycznego) obecny poseł Platformy i były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz, a także były wysoki funkcjonariusz UOP, a obecnie związany z KOD i Obywatelami RP, Piotr Niemczyk.
Polak2021.04.14 14:24
portal dla polskich patriotów, zapraszam https://lurker.land/
Emeryt2021.04.14 14:31
Nadal nie widzę związku z meritum poruszanym w artykule a jedynie podobieństwa i analogie w działaniu i działanosci PKN ORLEN i Pana Obajtka (tez jest w tle jakaś druzyna chyba z Krosna) i cały układ który juz zyskał u opozycji nazwę "wrocławski" wyprowadzający kase do prywtnych przedsięwzięć.
Emeryt2021.04.14 14:18
Nie wiem czy masz świadomość drogi redaktorze, że instalacje rafinacji jak również olefin sa przystosowane do ropy zasiarczonej o okreslonym składzie. Nowy inwestor który daj boże kupi część Lotosu na 100% nie wymieni kolumn rektyfikacyjnych całego krakingu tylko poto aby przerabiać ropę inną niz rosyjska. Taka inwestycja nie ma juz dzisiaj najmniejszego sensu. Zakłądy rafineryjne pozyją we względnym dobrobycie może jeszcze 10 lat i nikt rozsądny nie będzie inwestował w tego typu modernizacje bo czas zwrotu przekroczyłby datę zapoptrzebowania na produkty rafinacyjne na Świecie. To juz dziś nie ma sensu. Zarówno Orlen jak i Lotos mogą w niewielkim stopniu pozwolić na zastąpienie ropy rosyjskiej stosując mieszanki.
Nie pierdol!2021.04.14 14:23
Gówno o tym wiesz!
Emeryt2021.04.14 14:32
Pare procesów sie tam oprogramowało
A na chuju jest pryszcz!2021.04.14 14:45
A u was to polskowo alfabieta NIET, ty job twoju mać!
Emeryt2021.04.14 14:47
Nie widzę związku?
Bo gówno w ogóle widzisz!2021.04.14 15:07
A związek to miałeś - sowiecki!
Emeryt2021.04.14 15:25
I cieszę się , że już dawno po nim
"oprogramowało"2021.04.14 14:47
Daj mi przykład. Na jakich platformach te "oprogramowania" były?
Emeryt2021.04.14 14:48
A wiesz co to DCS?
DCS2021.04.14 15:05
I trained on it, and then I had a live target practice. NDA, oh sure.... BOHICA! Don't forget those spaces in between buttocks to clean up. Spick and span, motherfucker!
Emeryt2021.04.14 15:09
To juz wiesz , że wiem, miło mi.
Emeryt2021.04.14 15:11
Proszę popraw angielski juz naprawdę mam dość tego łamania angielszczyzny przez naszych ludzi.
Emeryt2021.04.14 14:51
Więcej Ci nie powiem bo obowiazuje NDA
Emeryt2021.04.14 15:28
Ty natomiast wiesz o tych sprawach bardzo dużo, to można ocenić czytając Twoje wypowiedzi.
Emeryt2021.04.14 15:30
Ty natomiast wiesz o tych sprawach bardzo dużo, to można ocenić czytając Twoje wypowiedzi.
Hakatumba2021.04.14 14:18
Acha, czyli wpuszczamy do Gdanska Saudow (fanatycznych muzlimow BTW) z ich tania ropa, zeby mogli produkowac paliwo taniej niz Orlen oraz oddajemy im duza czesc stacji. Tylko facet z Samoobrony moze tego bronic. Frondelku, piec lat temu pisaliscie, ze cytuje: Chinczycy zbuduja nam druga Szwajcarie. Gdzie ta budowa?
Polak2021.04.14 14:25
portal dla polskich patriotów, zapraszam https://lurker.land/
Monika2021.04.14 14:17
Cześć obrzezane kürwiszony. Mam na imię Lesio Keller-Krawczyk, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem starym żydem-skürwysynem i czuje, że koniec nadchodzi i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać żyda-skürwysyna z podobnym problemem, ale młodszego ode mnie, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem stary, bo mam 72 lata i wszystko na mnie wisi, ale ciągle mam nadzieję, że ktoś młody da mi kichę. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na https://imgur.com/uzSch64 a napisz tu: [email protected]
Bystry2021.04.14 15:34
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
Piotr Nowak2021.04.14 14:13
Hej, zajoby z PO !! Choćbyście niewiem jak kłamali, to tym nie wygracie wyborów ! Nie potraficie tego zrozumieć ?!! Liczycie na to, że Polscy zapomną wasze 8 lat paskudnych rządów ?! W 2015 roku nazwaliście sami siebie totalną opozycją, czyli najgłupszą opozycją na świecie, a Polacy nazwali was po imieniu i po prawdzie, kłamcami, złodziejami i zdrajcami !!! A teraz powiem wam zajoby z PO coś w sekrecie, ale nie mówcie tego nikomu: Wy nigdy nie wygracie wyborów !!!
Emeryty2021.04.14 14:08
Frondo , prosze przestań się ośmieszać. Zatrudnij jakiegoś inteligentnego redaktora aby wymyślił coś czego nie rozgryzie mój kilkuletni wnuk. WEstyd mi za takie artykuły a czasami lubię Was poczytać tym bardziej , że sprzyjacie mojej formacji PIS ale nie jestem idiotą i w przeciwieństwie do Pana OBAJTKA mam rzeczywiste a nie partryjne wykształcenie i takie dywagacje nawet nie są śmieszne. To nawet lepsze niż Macierewicz story, sztuczna mgła i magnesy przyciagające TU154 do ziemi. Przestańcie ogłupiać ludzi. Ci co głosują na PIS tez c zasami należą do inteligencji ( nie mówię o Panu Obajtku)
Piotr Nowak2021.04.14 14:16
Ty Emeryty, jeśli ci nie odpowiadają tutejsze posty to proszę je kuźwa pomijać bez zbędnego pier*dolenia pod nimi, a reszcie dziękuję za zabawę !!!
Emeryt2021.04.14 14:22
Posty sa jak posty, trudno miec do nich żal, ocenić mogę artykuł a to juz inna bajka.
a jakies konkrety tej niby pointy?2021.04.14 14:19
Poza stekiem obelg na różne tematy dotyczące formacji rządzącej? (pod pozorem bycia jej stronnikiem --> co w połączeniu z opinią wskazywałoby na jakąś schizofrenię)
Emeryt2021.04.14 14:27
Nigdy nie wypowiadałem się źle o PIS jeśli juz to tylko o ludziacg , którzy robią złą robotę dla tej formacji. Zawsze też zakładałem, że PIS to formacja, do której należą ludzie wykształceni i kompetetni podobnie jak zwolennicy tej formacji. Problem polega na tym , że takie prymitywne dywagacje sprowadzaja nas niepotyrzebnie do parteru ( nie mówiąc o wybranych ludziach).
Emeryt2021.04.14 14:45
Konkrety techniczne przedstawiłem wyżej w moich postach. Tak się składa , że znam całkiem nieźle te instalację i wiem co mogą.
JanP2021.04.14 14:07
Mętne te wywody, jak woda w stawie. Jak to jest, teraz to co Lotos i Orlen przerobią, to jest ich towar i ich zysk. Po fuzji stracą 50% towaru. Gdzie tu logika. To Aramco będzie dyktował ceny, bo ma surowiec a nie odwrotnie.
Chór jednoosobowy kurwy żydowskiej:2021.04.14 14:05
Emeryt, Michał jakiś, AAAtomek, Po11... Total w Odbytnicy, Topek, Cadyk bez Prostaty, doomsday, wd-59, Darek, Max, Klapa na sedes, ladysucksmydog'sdick, Izydor, chłopka, Grizzly, ateusz, belfer, Filip,...
Michał Jan2021.04.14 16:13
W swojej ksywce pomyliłeś r i j.
Michał Jan2021.04.14 14:02
To dawną księgową p. O'Bajka trzeba wygonić z prezesury Lotosu za nieukrócenie tych praktyk. Konieczności łączenia z Orlenem nie ma.
Emeryt2021.04.14 14:00
Kiepskie wyjaśnienie. Aramco jest w trakcie rozmów z rosyjskimi funduszami emerytalnymi i juz wkrótce pewnie będzie własnością Rosjan.
Total Mayhem2021.04.14 13:54
Nieskazitelny Daniel Obciaszek podpadł Putinowi, i dlatego paru innych ludzi złej woli zdołało znaleźć dziurę w całym i chronić własne szemrane interesy. Paradne.
Topek2021.04.14 13:44
Tak samo PiSdzielce wszystko dobrze wiecie jak kłamstwa o podłożonej bombie w samolocie lecącym do Smoleńska
Emeryt2021.04.14 14:02
Jest trotyl na fotelach również tych zapasowych, które nie leciały do Smoleńska a były wykorzystywane kiedy polskich wojaków transportowano tym samolotem do Afganistanu.
facio POplatfus od Fuja-Tupy i Kamieni Kupy2021.04.14 13:29
niech wraca do pisania bajek na soku z buraka
Monika2021.04.14 13:27
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
zek2021.04.14 13:53
Monika dziewczyna ratownika
Bystry2021.04.14 15:11
Pani Moniko, Zgodnie z zarzadzeniami rady ministrow i wytycznymi WHO musi pani posiadac. 1) wazny paszport szczepionkowy i byc przynajmniej dwa tygodnie po drugim "wyszczepieniu". 2) Negatywny test na Covid wykonany nie wczesniej niz dwa dni przed spotkaniem. 3) Posiadac local mieszkaniowy calkowicie zdezynfekowany przez firme posiadajaca atest Sanepidu. Niestety hotele i placowki gastronomiczne sa zamkniete. 4) Pani local musi posiadac atest glownego inspectora budowlanego. 5) Wszystki sprzety w localu takie jak np. lozko musza byc sprawdzone przez wojewodzkiego inspectora BHP. Test stresowy materialu lozka powinien byc wykonany pod pelnym obciazeniem Pani i inspectora (Zazwyczaj BHPowcy posiadaja odpowiednia do tego wage). 6) Pani instalacja kominowa powinna byc wczesniej przeczyszczona, naoliwiona i sprawdzona przez miejscowego kominiarza. 7) Alkohol, z naszej imprezy musi posiadac wazne banderole i byc sprawdzony i wyprobowany przez Sluzbe Graniczna. 8) Powinna pani posiadac atestowana kase fiskalna sprawdzona przez urzad skarbowy. 9) Musi Pani podejsc do najblizszego patrolu policji w celu wylegitymowania sie zgodnie z par 15 ustep 1 ustawy o policji, podejrzenie popelnienia wykroczenia w zwiazku z nieutrzymywaniem dystansu spolecznego i gromadzeniem sie "w kupe" w czasie odbywania stosunku seksualnego. 10) Nasze spotkanie musi byc nagrane przez policyjnego specjaliste w celu pozyskania dowodu sadowego. 11) Cale spotkanie i usluga musi odbyc sie przy pelnej wspolpracy z wojewodzkim inspektorem PIP (panstwowa inspekcja pracy) To inspector musi pierwszy wyprobowac czy w czasie wykonywania uslugi nie jest pani narazona na jakis wypadek i uszczerbek zdrowia przy pracy. 12) W czasie uslugi bedziemy oboje nosic atestowane maseczki zakrywajace twarz i nos. Maseczke bedziemy wymieniac dokladnie co 20 min. W razie nadmiernego sliotoku bedziemy uzywac atestowanej przylbicy najlepiej tej starej wyprobowanej jeszcze z pod Grunwaldu. Ubior ochronny najepiej OP1 wraz z ochrona resztki owlosienia. Jesli zgadza sie Pani na te warunki to przosze o kontakt pod moim wpisem.
Monia2021.04.14 13:26
To było jasne od POczatku ze Orlen komus bruzdzi .Ale nie tylko kacapom żydy maja w tym tez wieki udział bo zadziwiajaca jest aktywnosc żydoskich mediow: Tvn, Gaz Wyb, tłok fm Rzepa, Wirtualna