03.04.20, 09:22Jarosław Kaczyński, prezes PiS/pis.org.pl

Kaczyński: kandydaci nieudani, słabe szanse i stąd chęć przesunięcia wyborów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był gościem w Programie 1 Polskiego Radia. W kontekście wyborów prezydenckich oraz parcia opozycji na ich przesunięcie powiedział:

- Dzisiaj prawdopodobnie nasi przeciwnicy oceniają swoje szanse jako bardzo niewielkie, a uważają, że za rok będzie inaczej. Czy uważają słusznie? To jest inna kwestia. Być może niesłusznie, ale tak uważają i dlatego chcą za wszelką cenę odłożyć wybory, nawet w takiej sytuacji, kiedy jest wymóg konstytucyjny i jednocześnie pełne zabezpieczenie wobec skutków trwającej w tej chwili w Polsce epidemii

Dalej wyjaśnił:

- Wiadomo, że w tej chwili zaczyna się w świecie, a co za tym idzie także i w Polsce, ciężki kryzys ekonomiczny i to takiego typu, jaki dotąd nie występował. I za rok będziemy pewnie w fazie takiej bardzo być może bolesnej walki z tym kryzysem, i to też pewnie jest wzgląd, który jest brany pod uwagę przez opozycję. Chodzi o to, że wtedy ludzie zawsze mają jakieś pretensje do władzy, a dzisiaj ta władza robi wszystko, żeby kryzysowi i jego skutkom, także skutkom społecznym zapobiegać

Kandydatów opozycji i stanowisko Grzegorza Schetyny prezes PiS opisał następująco:

- Wydaje się, że to zostało dosyć jasno sformułowane przez pana (b. szefa PO, Grzegorza) Schetynę. Pan Schetyna wyraźnie powiedział, że to oznacza, że wszystko od początku, a więc kandydaci od początku. Mam oczywiście pełen szacunek dla wszystkich kandydatów, ale ci, którzy w tej chwili są, nie wydają się, mówię o opozycyjnych, szczególnie udani z punktu widzenia opozycji

Można powiedzieć, ze opozycja wydaje się traktować te wybory jako pewnego rodzaju grę komputerową i zaliczenia określonych poziomów tej gry. Nie udało się przejść do określonego poziomu, to trzeba zacząć od nowa. Innymi słowy politycy Platformy Obywatelskiej wydają się żyć w odrealnionym świecie wirtualnym, a my tu mamy świat realny. Nie da się tak po prostu rozpocząć gry od nowa i mieć kolejne życia i moce.mp/polskie radio/fronda.pl

Komentarze

Zenek2020.04.3 18:04
A czy zauważyliście, że ten "mąż stanu" ani razu nie zająknął się o koronawirusie, o umierających, o upadających firmach, o zbliżającej się katastrofie. Ani słowa podziękowania służbie zdrowia. Bo jemu na Polakach nie zależy. Zależy mu tylko na władzy za wszelką cenę.
Andy Semicki Rabin2020.04.3 17:55
Wybory nie będą i nie powinny być przesunięte. Powiem jeszcze jedno: to są ostatnie wybory, w których bierze udział jakikolwiek kandydat marksistowskiej lewicy. I to jest dobra wiadomość... najlepsza od czasów odkrycia Ameryk.
Antoni2020.04.3 13:50
Brawo Jarek ,tak trzymać ! Albo 10 maja albo wcale. A jak hołota wyzdycha na koronowirusa to będzie spokój [email protected]
Dom z papieru 42020.04.3 12:42
Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel ) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali! Nowości oraz stare filmy! ----------------------------------------- -------------------------------- ------------------ ------
Realista2020.04.3 10:42
Jeszcze nawet nie jesteśmy w szczycie zachorowań a Kaczyński chce za 5 tygodni robić wybory powszechne. Czy nawet jego wyborców nie zastanawia czemu chce ryzykować wasze życie? Przecież głosowanie korespondencyjne będzie wymagało pójścia na pocztę albo do urzędu żeby zgłosić zamiar głosowania (tylko młodsi ogarną EPUAP). Potem kontakt z listonoszem a raczej co bardziej prawdopodobne z żołnierzem roznoszącym głosy a potem albo wycieczka na pocztę albo znowu żołnierz odbierający głosy. Powyższe przemnożone przez miliony wyborców, którzy będą chcieli tak zagłosować. I to wszystko w szczycie zachorowań lub niedługo po nim. Kaczyński jest naprawdę szalony. Oby nie było tak, że dla przyszłych pokoleń wybory prezydenckie 2020 będą takim samym idiotyzmem i narodową tragedią co Powstanie Warszawskie.
ladychapel2020.04.3 10:23
DLA PRZYPOMNIENIA!!!!!! Rok 2009 Andrzej Duda o wątpliwościach Prezydenta co do ustawy Minister Duda przypomniał, że zmiany w prawie wyborczym muszą być uchwalone minimum pół roku przed wyborami. Według prezydenckiego ministra Andrzeja Dudy, Lech Kaczyński zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, bo ma wątpliwości, czy nie narusza ona m.in. zasady prawidłowej legislacji. https://www.prezydent.pl/archiwum-lecha-kaczynskiego/aktualnosci/rok-2009/art,9,95,andrzej-duda-o-watpliwosciach-prezydenta-co-do-ustawy.html
Koczkodan2020.04.3 10:18
Z irytacją wspominam czasy, gdy każda kampania wyborcza przebiegała według jasnych i czytelnych reguł, gdy ordynacja wyborcza była ustalana na co najmniej pół roku przed wyborami, gdy każdy z kandydatów miał w telewizji publicznej określony czas na swobodne przedstawienie swojego programu, gdy skrupulatnie mierzono, ile czasu każdy z nich był widoczny na ekranie telewizora. I po co to wszystko? Czy nie lepiej tak, jak jest teraz, gdy zamiast głupich wypowiedzi kandydatów dziennikarze i eksperci w studio powiedzą, co należy myśleć o każdym z kandydatów. A gdyby nawet ktoś nie słuchał, albo miał wyciszoną fonię, to już sam wybór zdjęć wystarczy, by wiedzieć, co o kandydacie myśleć. Bo ma zaciśnięte usta, głupią minę, albo śmieje się jak kaczka do sera... Ale mimo to, wciąż jeszcze są tacy, którzy chcą głosować na tych przygłupów z opozycji. Dlatego Pan Prezes postanowił to zmienić. Suweren powinien wiedzieć, który kandydat spełnia oczekiwania, a którzy kandydaci są nieudani. Jednak, skoro prace nad ordynacją wciąż trwają, więc postuluję, aby przestać wygłupiać się z tymi wyborami. Niech zostanie zapisane, że Pan Prezes ma prawo wyznaczania pana prezydenta (oraz jego ewentualnej zmiany, jeśliby się nie sprawdził). To będzie procedura prosta i bezpieczna.
satyr2020.04.3 10:12
Kaczyński, jeśli w trakcie wyborów zarazi się chociaż jedna osoba to weźmiesz to na swoje barki? Pytanie jest oczywiście retoryczne.
Beno 2020.04.3 10:16
Satyr jeszcze nie poniał, że możesz głosować z domu i nie musisz, ani siebie, ani nikogo zarazić.
Wojciec2020.04.3 9:50
Jareczku to TY się boisz, ze jak teraz stracisz władze to możesz już niedoczekanie kolejnej wygranej. Trzymasz się tego koryta jak NIKT!!!
UB,PZPR,KDL,Platforma i bolszewicy,neomarksiści2020.04.3 9:49
Kidawo i TY Bódko i Herr Tusk odpowiecie przed Najwyższym Trybunałem za ewentualną moją śmierć
Michał Jan2020.04.3 9:48
Jeżeli są tacy nieudani, to nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwiali wszelkie wątpliwości prezentując siebie szerszej publiczności. Obecnie nie jest możliwe prowadzenie normalnej kampanii (co najwyraźniej cieszy Papcia-Jarka do tego stopnia, że nawet koalicjant nie jest w stanie go z tego wybić), więc może oprócz pokazywania średnicy w postaci wstęgi, trochę czasu antenowego dać kandydatom- czelendżerom?
Marian2020.04.3 9:46
Cóż to za demokracja bez wyborów.Przeprowadzenie ich w konstytucyjnym terminie, to jest to, o co wydawalo sie opozycja walczyla od miesięcy.Nagle wybory staly sie dla demokracji groźne.Im chyba tylko Biedron potrafi dogodzić i gdzie jest KOD by demokracji bronić.
Roman2020.04.3 9:38
Pan Kaczyński ma rację. Kandydaci nie są udani. Dotyczy to również pana Andrzeja Dudy. W ogóle brak jest w polskiej polityce ludzi, których tam potrzeba. Jarosław Kaczyński żyje polityką, natomiast jego oponenci traktują ją jak zwykłą pracę. Dlatego on jest przeważnie krok przed nimi. Problem mizerii jeśli chodzi o jakość pracy polityków w Polsce jednak istnieje i dotyczy również PiS.
KOD Smrod: POplatfa: PeSL, Lewica,Antifa,LGTB2020.04.3 9:36
za przesunięcie terminu wyborów - Jarosław przed Trybunał Stanu
anonim2020.04.3 9:30
Nie pierrdol karakanie! Powodem jest to ze ludzie umierają z powodu wirusa i nikt normalny nie będzie narażał siebie i swoich bliskich, tylko po to żebyś mógł się trzepać. Jak te wybory się odbędą to frekwencja będzie jaka, 5%?
Beno 2020.04.3 10:13
Twoje komentarze pełne wypocin jałowego móżdżku, wulgaryzmów i chamstwa - jako pierwsze powinno się usuwać z frondy. Takie komentarze to sobie możesz w chlewiku przy świniach wypisywać. Tutaj pokazujesz tylko jaki masz szacunek dla drugiego człowieka i jaki jest twój poziom kultury.
anonim2020.04.3 11:34
Za długo jestem na Frondzie żeby mnie usuwali, mój słodki durniu :•
Arek2020.04.3 11:19
TY głupia gnido Piotr Nowak, wybory muszą się odbyć ,bo na nic innego nie pozwala konstutucja. A wybory korespondencyjne to esensja demokracji!!! Paszoł won za don trolu!!!
anonim2020.04.3 11:46
Esencja demokracji? :) A skąd taka teoria? Z radja Maryja? :) Nie bądź żałosny.
Saki Faki2020.04.3 9:26
O grach komputerowych to macie pojęcie opóźnione o 30 lat:)
Czytelnik Frondy2020.04.3 9:24
List do Administratora Frondy: Szanowni Państwo, od wielu miesięcy obserwuję z zażenowaniem i oburzeniem skrajnie wulgarne i bluźniercze komentarze pod praktycznie wszystkimi artykułami Frondy. Są one skierowane głównie w uczucia patriotyczne Polaków, w Kościół oraz w rząd. Stoi za tym niewielka grupa frustratów, zapewne nieźle opłacana przez wrogów Polski, która dyżuruje non stop. Dyskusja z nimi, wyrażanie oburzenia nie ma żadnego sensu, bo jedynie potęguje ich furię, szczególnie teraz, gdy zbliżają się wybory, notowania skompromitowanej opozycji są fatalne, a rząd robi wszystko, by zatrzymać epidemię wirusa. Podobna sytuacja jest nie do pomyślenia np. na stronie Gazety Wyborczej, gdzie praktycznie wszystkie, często wulgarne komentarze są nieprzychylne Polsce, a odmienne poglądy są skrupulatnie cenzurowane. Liczę na to, że administracja portalu Fronda podejmie stanowcze działania, by te działania ukrócić. 3 IV 2020 r.
anonim2020.04.3 9:32
A odkąd frondla zmieniła system komentarzy na taki prostacki, pojawili się tacy debile-wklejacze jak ty. I nikt z tym nic nie robi :)
Czytelnik Frondy2020.04.3 9:55
Zobaczymy
Anna2020.04.3 11:44
Popieram Ciebie w stu procentach. Poprzez to "trollowanie" nie idzie juz czytac komentarzy ani tym bardziej brac w nich udzial. Zrobmy cos z tym. Pozdrawiam
Anna2020.04.3 9:24
God Bless Jaroslaw Kaczynski!