06.09.19, 16:40fot. wp.mil.pl

Karabin polskiej produkcji w SZ RP. Zastąpi sowiecką SWD

- Samopowtarzalny karabin wyborowy MSBS GROT wpisuje się w potrzeby wojsk obrony terytorialnej. Jestem dumny, iż inżynierowie zaprojektowali go wsłuchując się w oczekiwania żołnierzy. Nasycenie pododdziałów taktycznych tym kalibrem i taką precyzją działania radykalnie zwiększy skuteczność takich formacji jak lekka piechota. Naszym celem jest zapewnienie naszym pododdziałom wielowymiarowej przewagi taktycznej. Ten karabinek z pewnością przyczyni się do niej.– uzasadniał przyznanie wyróżnienia dowódca WOT generał Wiesław Kukuła.

 

W dniu 6 września 2019 roku, podczas kieleckiego salonu przemysłu zbrojeniowego wręczone zostały nagrody DEFENDER. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej przyznał wyróżnienie specjalne dla Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o. oraz Wojskowej Akademii Technicznej im. gen. Sylwestra Kaliskiego za 7,62×51 mm samopowtarzalny karabin wyborowy MSBS GROT.

Jest to pierwsza, całkowicie polska chroniona patentami i wzorami przemysłowymi konstrukcja samopowtarzalnego karabinu wyborowego na standardowy w NATO nabój 7,62x51 mm. Karabin został opracowany przez konstruktorów Fabryki Broni „Łucznik” oraz Wojskowej Akademii Technicznej na zapotrzebowanie Sił Zbrojnych RP. Zachowano w niej wszystkie pozytywne cechy z MSBS GROT w zakresie modułowości, ergonomii, estetyki technicznej, a zwłaszcza bezpieczeństwa i niezawodności eksploatacji. Dzięki temu broń z powodzeniem zastąpi w uzbrojeniu wyeksponowane karabiny SWD produkcji rosyjskiej. Karabin MSBS GROT występuje w dwóch odmianach do różnych zastosowań taktycznych na współczesnym i przyszłym polu walki.

DEFENDER jest nagrodą Targów Kielce przyznawaną podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego za najlepsze produkty służące obronności i bezpieczeństwu.

bsw/wp.mil.pl - ppłk Marek PIETRZAK, rzecznik prasowy

Komentarze

12342019.09.7 18:06
Izraelska firma chowa Schetynę, Vega chciał przyłożyć rządowi, a przywalił opozycji. Mocny materiał. serdecznie zapraszamy :-) https://youtu.be/LesqFJ9zX7w
MJ2019.09.7 12:29
NieOddamyNawetGuzikaZTegoKarabinuOrazStrzału Zarozumiały lewak, jak zwykle zero wiedzy a mnóstwo głupawych stwierdzeń. Snajper, żołnierz potrafiący wykonywać samodzielne zadania. Strzelec wyborowy, wspiera swój oddział w walce. Jest to ewidentna broń strzelca wyborowego ze względu na kaliber. Zasięg skuteczny tej broni to jakieś 700-800m. Ale cię lewaku boli, że na wypadek W nawet spaślaki chcą bronic ojczyzny.
SynPułkuUłanówNurkujących2019.09.7 13:52
Matołku prawaczy, rola snajperów jest już marginalna. Dobra do filmów sensacyjnych. Każdy Błaszczak wie, jak wygrać poprzednią wojnę. Ale nasz Błaszczak chce wygrać przyszła wojnę snajperami-spaślakami po 16- dniowym szkoleniu. Moich dzieci nie namówi na ten idiotyzm.
stahu2019.09.7 15:00
To wypad z mojego kraju co tu robisz.. ? włazisz na ten prawacki portal sr...z i wskakujesz w to , by obryzgać wszystko wokoło?
KatoRozrywkaPobudzaRuchJelitIRegulujeWypróżnienia2019.09.7 18:11
Wpadam tu dla kabaretowego obłędu prawicowo-katolicko-narodowo-patriotyczno-pisowskiego. Jak każdy, lubię silne doznania. Poza spazmami śmiechu z idiotycznych tematów, dorzucam swoje komentarze w kierunku kato-ciemnoty, która tutaj bytuje. Jako rekompensatę dla redakcji, za darmowy i bezrejestrowy ubaw. Komentarze generują ruch,a redakcja żyje z ruchu. Bez znaczenia, czy to jest ruch wywoływany przez opętanych bozia dewotów, czy uchachanych bozi wąsami ateistów.
Pierz2019.09.7 9:42
Co to za bełkot? Dzięki temu broń z powodzeniem zastąpi w uzbrojeniu WYEKSPONOWANE karabiny SWD produkcji rosyjskiej. Kto je eksponuje? Sabotażyści? Broń z lat 60 XX wieku jest produkcji rosyjskiej? Wg Frondy ZSRR nie istniał? W samopowtarzalnym karabinie wyborowym MSBS GROT zachowano wszystkie pozytywne cechy z MSBS GROT. A masło zapewne jest maślane. Żałosny poziom.
Ben2019.09.7 1:23
Hmmmmmm. Seksowna spluwa...
Viking2019.09.6 23:12
Bundeswehra by zrobiła sobie strzelanie jak do kaczek z tych polskich wojoków
Jan Radziszewski2019.09.7 1:00
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 10 lat / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie). Francja mocno ucierpi i będzie zniszczona w znacznej części, część Włoch znajdzie się pod wodą i ucierpią wskutek rewolucji i prześladowania Kościoła. Irlandia ocaleje, a Anglia znajdzie się w znacznej części pod wodą. Pod wodą znajdzie się prawie cała Holandia, poza kilkoma bardzo małymi miejscami, które zostaną wyniesione nad powierzchnię wody.
Pierz2019.09.7 9:36
Rzeczywiście nie rozumiem, mój synu. Ale takie rzeczy można spróbować leczyć.
×2019.09.6 21:41
"..... oraz Wojskowej Akademii Technicznej im. gen. Sylwestra Kaliskiego" ???????????
Tomasz2019.09.7 13:30
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego przy ulicy. gen. Sylwestra Kaliskiego lol
man woman albo gender2019.09.6 18:04
A trzeba podczas strzelania z niego krzyczeć "ta, ta, ta, ta" ?
12019.09.6 20:20
Tak jak to robiłeś w PRL-u, cwelu.
2019.09.6 22:21
Komentarz zgłoszony do moderacji.
NieOddamyNawetGuzikaZTegoKarabinuOrazStrzału2019.09.6 17:56
Snajperzy z przydomowej partzantki, po 16-dniowym szkoleniu. Wśród nich głównie maminsynkowe platfusy, spaślaki niezdolne do przysiadu i alergiczni okularnicy oraz narodowcowe brzydule, chcące zamaskować młodzieżowe sadło chipsowe w mundurku. W razie godziny W, pojadą po ten karabin pekaesem do Centralnego Magazynu Narodowych Karabinów. W siedmiu plus mama, wujek z czerwonych beretów i kapelan związany z jednym partyzantem uczuciowo.
Sławek2019.09.6 18:04
co wstyd że się nie dostałeś
KapelanBezPudłaTrafiaWKakaoweOkoPartyzanta2019.09.6 18:51
Widzę zdjęcia z "uroczystych pasowań na partyzanta". Ledwo wciągają brzuchy i trzymają pion skoliozowe lebiody, spaślaki, okularnicy, wybraki, brzydkie jak noc na plebanii dziewoje otumanione wyborem: zakon czy WOT. To mięso armatnie, dzieci z powstania. Pójdzie salwa po okolicy i zrobią to, co Kaczyński w stanie wojennym - zakopią się pod pierzyną.
Kruger2019.09.6 21:56
Lotniska w Doniecku bronili w większości ukraińscy cywile którzy na ochotnika zgłosili się do armii plus kilku zawodowych oficerów. Przeciwko nim ruscy wysłali doborowe jednostki specnazu i powietrzno-desantowców. Pomimo ciągłych ataków obrona trzymała się bez problemu do czasu aż ruska artyleria i grady zamieniły cały terminal w kupę gruzu, której nie było już sensu bronić. Lepszym żołnierzem jest cywil nawet po podstawowym przeszkoleniu chcący bronić swojej ziemi niż wyszkolony żołnierz najemnik, którego popychają dowódcy z tyłu.
Bleki2019.09.6 22:12
Jestem ciekaw jak wyglądasz, chyba nie tak jak napisałeś ?