02.06.20, 13:43Stanisław Karczewski, PiS, były wicemarszałek Senatu/YT/Polskie Radio

Karczewski: Polacy mają dość kłótni, sporów i przeciągania kampanii

Można stwierdzić nie bez kozery, że cyrk, który fundowała Polsce i Polakom Platforma Obywatelska i część opozycji przejdzie do historii. Mieliśmy już „śmiercionośne koperty” i tysiące listów wysyłanych przez urząd miasta w Warszawie. To był koszmar, żeby wybory miały się odbyć 10 maja, ale później było jeszcze tragiczniej, że się nie odbyły i wręcz słychać było lamenty żałobne z tego powodu. Można było już nawet wyobrażać sobie ustawianie się konduktów żałobnych.

Były wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski udzielił wywiadu dla portalu TVP Info. Zwrócił uwagę na niestabilność polityków Platformy Obywatelskiej, zamieszanie w szeregach tej partii oraz powszechne stosowanie obstrukcji politycznej.

Karczewski podkreślił:

- W PO było wiele podziałów. W końcu dotarły do nich wyniki sondaży pokazujące, że Polacy mają dość kłótni, sporów i przeciągania kampanii 

Dodał także:

- Spory w Senacie, w Koalicji Obywatelskiej i w samej PO świadczą o tym, że były tam bardzo duże napięcia. Ścierały się różne frakcje. Część polityków wspierała panią Kidawę-Błońską, potem dążyli do zmiany kandydata na prezydenta. W końcu jedni chcieli głosowania przed wakacjami, a inni na jesieni

Mówił o dziwnych i antypolskich działaniach Trzaskowskiego:

- Najpierw brutalnie zmieniał nazwę ulicy Lecha Kaczyńskiego na Armii Krajowej, a za chwilę twierdził, że jako nowy prezydent wystąpi do warszawskiego ratusza o nadanie ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego. Tak samo zmieniał zdanie ws. Mierzei Wiślanej czy programu 500 Plus. To pokazuje brak wizji Polski i to właśnie jest najtragiczniejsze

Karczewski przypomniał też brak ambicji Trzaskowskiego w rozwoju Polski, sprzeciw wobec kluczowych inwestycji służących dobru polskiej gospodarki oraz jego wasalskie podejście wobec Niemiec.

Powiedział:

- Znamienny był tweet Rafała Trzaskowskiego, w którym przekonywał, że ambitna Polska nie jest potrzebna. Kiedyś błędnie krytykował, a teraz te nietrafione wizje przedstawia znów, gdy mówi choćby o odwołaniu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dla niego Polska nie musi się rozwijać i wystarczy, że będzie wchłonięta w Europę

Oraz:

- Gdy nie ma się wizji Polski, to podnosi się emocje. Wszystko wskazuje jednak na to, że Platforma nie ma już ruchu.

Dodał także, że z terminem wyborów, który w najbliższym czasie poda marszałek Sejmu Elżbieta Witek, będą musiały się zgodzić wszystkie kluby polityczne.


mp/portal tvp info

Komentarze

Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.2 15:58
Czuję się jak w 1980. Polacy też mieli dość przestojów w pracy, bałaganu, braków w zaopatrzeniu, działań kontrrewolucji finansowanej przez imperialistyczny zachód, mieli dosyć ulicy i zagranicy. PiS skończy jak PZPR, na śmietniku historii, a jego członkowie bez emerytur, wykluczeni ze społeczeństwa.
antymarksista2020.06.2 15:37
. Pszczele trutnie mają za zadanie zapłodnić pszczelą matkę, a potem, jako zbędne dokonują żywota. Platformerskie trutnie bezsensownie wypełniają przestrzeń polityczną absolutnie nie wnosząc nic pozytywnego. Zdarza się czasami, że za przykładem klasyka są za, a nawet przeciw, co w gruncie rzeczy jest dowodem na ich bezużyteczność.
JS2020.06.2 14:42
Kto ustanowił urząd marszałka senatu ? PO ? Czy jest to prywatny urząd ? Nie, jest to urząd, który ma służyć naszemu NARODOWI ! CAŁEMU NARODOWI ! Marszałek senatu robi prywatę taką, że dopóki kandydat jego partii nie będzie miał realnych szans w wyborach to on na nie nie zezwoli ! Trzeba coś z takim marszałkiem czym prędzej zrobić, żeby nim już nie był ! Pozdrawiam
uuu2020.06.2 15:04
Przyjdzie czas i na niego,spokojnie.Pozdrawiam.
Sam2020.06.2 15:34
A jak tam z Linuksem, Janku Sim? 💚
XYZ2020.06.2 14:21
Fronda cały czas nie wie jak przekazać swoim fanom wiadomość że Bóg Dudę opuścił i już nie jest faworytem nawet w drugiej turze. Nie bójcie się tylko prawda was wyzwoli.
uuu2020.06.2 15:03
...zapomnij.Duda wygra.
Polak2020.06.2 14:03
Do czego to doszło, nawet Karczewski zauważył że Polacy mają dość pisowskiej mafii.
Panie Duda2020.06.2 13:54
Rzeczywiście mamy już dość pańskich poPiSów.
fdf2020.06.2 13:53
A to chytry lis, rasowy pisowiec.
Michał Jan2020.06.2 13:50
Polacy rzeczywiście mają dość kłótni i sporów, dlatego cały ten POPiS trzeba wysłać do prac polowych przy melioracji. Poza kilkoma dość patologicznymi przypadkami już w SLD można jakąś rozsądną myśl znaleźć, ale nie tamtych gamoni.
uuu2020.06.2 15:01
SLD i ich poprzednicy,Miller,Cimoszewicz,obecnie Czarzasty już pokazali ci potrafią, co społeczeństwo i polska gospodarka z tego miała ? ogromne bezrobocie,sprzedawanie zakładów,bieda i zgrzytanie zębów.Tej opcji już dziękujemy.Nigdy więcej.
Michał Jan2020.06.2 16:48
Miller? Obniżył CIT z 27 na 19%, co tak ruszyło gospodarkę, że budżet zdewastowany przez AWS szybko się odbudował. I jak się zwracasz do kogoś, to pisz zaimki dużą literą.
oficer lwp2020.06.2 13:46
Ta trzecia koperta to rzeczywiscie nic niema z polska tradycja to tradycja bolszewicka.