22.03.21, 10:39

Kard. Müller: Genderyzm to nieludzka ideologia!

W ub. tygodniu Kongregacja Nauki Wiary opublikowała oświadczenie, w którym przypomniała, że Kościół nie może błogosławić par homoseksualnych. Stanowisko Watykanu wywołało wiele głosów sprzeciwu, również w samym Kościele. Postanowił odnieść się do niego były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwik Müller, który wskazuje, że błogosławienie par jednopłciowych jest niemożliwe, jak niemożliwe byłoby błogosławienie związków poligamicznych. Treść oświadczenie kardynała w języku polskim opublikował portal PCh24.pl.

Hierarcha przypomina, że chrześcijańska koncepcja człowieka zakłada, iż człowiek jest istotą duchowo-cielesną. W jego serce wpisane zostało prawo naturalne, które zostało również przez Boga objawione Ludowi Bożemu w Dekalogu.

Tymczasem genderyzm prezentuje czysto materialistyczny obraz człowieka.

- „Ideologia gender jest więc ideologią nieludzką, dążącą do zniszczenia porządku naturalnego, a wraz z nim duchowo-cielesnej integralności człowieka. Człowiek nie jest w niej uznawany jako osoba z jej wyjątkowością w zakresie cielesności, umiejscowienia historycznego i społecznego, raczej jako materia biologiczna służąca własnej przyjemności lub cudzej, arbitralnej woli – narzucanej sprawiedliwie bądź niesprawiedliwie. Natura ludzka – stworzenie mężczyzną i kobietą – ma być poddana dekonstrukcji w pierwszej kolejności, a więc ma być zniszczona po to, by mogła zostać skonstruowana na nowo i dowolnie zdefiniowana”

- wskazuje hierarcha.

Kard. Müller podkreśla, że to sakramentalne małżeństwo daje mężczyźnie i kobiecie najdoskonalsze ramy do realizacji swojej seksualności, ukierunkowując w stronę ukochanej osoby.

- „Małżeństwo jest uczestnictwem małżonków w twórczej miłości Boga poprzez stanie się jednym ciałem (w Chrystusie jako sakramencie) i w pełnieniu woli Boga poprzez zastępowalność pokoleń”

- pisze.

Duchowny podkreśla, że osoby homoseksualne są obdarowane przez Boga miłością w taki sposób, jak wszyscy inni ludzie.

- „Udzielanie im błogosławieństwa – tak samo, jak i w przypadku błogosławienia innych osób, bez względu na ich inklinacje seksualne – stanowi zawsze akt Bożej łaski i wezwanie do życia zgodnego z Bożymi przykazaniami”

- zaznacza.

- „W dniu stworzenia Bóg pobłogosławił jednak pierwsze małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Jakikolwiek innych związek, sprzeczny z wolą Boga, nie może być zatwierdzany jako miły Bogu. Błogosławić, benedicere, znaczy ogłaszać coś jako dobre, dobre w Bożej perspektywie i względem Boga. Szacunek względem jednostek odczuwających pewne inklinacje musi być odróżniany od interesu grup nacisku, które świadomie chcą swe przekonania narzucić (siłą lub manipulacją) większości społeczeństwa. W dyktaturze relatywizmu każdy, kto w sposób uzasadniony nie zgadza się z takim poglądem, ma zostać uciszony, poddany przez media ostracyzmowi, ma być nawet ścigany przez prawo”

- dodaje.

Dlatego, wyjaśnia hierarcha, Kościół nie może błogosławić żadnej innej od małżeństwa formy wspólnego życia.

kak/PCh24.pl

Komentarze

LL2021.03.22 13:16
Święta racja ,tak genderyzm to ideologia z piekła rodem.Zgadzam się z nim.
Po11... pisze2021.03.22 12:44
CYT.: " Obajtek bedzie wyniesiony na ołtarze PIS ogłasza wspólnie z Biskupami w Biedronce "tydzień Watykański" będą do kupienia pejcze kulki rozkoszy dla dzieci i krzyże :) zapraszamy wszystkich wyznawców PIS" - - - - JAKA TO CZYSTA I BEZINTERESOWNA NIENAWIŚĆ "CZŁOWIEKA" TWORU ŻYDÓ-BOLSZEWIZMU nazwiskiem prof. dr Jan Hertrich-Woleński.
S2021.03.22 12:32
Bardzo jasne wytłumaczenie pozycji, którą zajmuje Kościół wobec człowieka. Człowieka jako istoty w swojej naturze cielesnej i duchowej. Co więcej nasza religii sięgneła nawet dalej wskazując na fakt, źe ciało ma równieź atrybuty boskości jest - swięte. Szczególnie ciekawy jest fragment o prawach naturalnych zapisanych w sercu. Zarówno Nitsche - krytyk Koscioła, jak, Freud, Jung i psycholodzy rozwojowi wskazują, ze w naszych ciałach istnieje nieuświadomiona struktura, w której są zapisane zasady słusznego, właściego, moralnego postępowania wspierające rozwój jednostki z korzyścią dla niej jak i dla innych. To dobry znak. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
Moly2021.03.22 11:09
Ciekawe ile ten kardynal znal osob ktore nie sa heteronormatywne. Lekka reka szkaluje te osoby jako osoby pozbawione motywacji poza dazeniem do przyjemnosci. Odbiera im atrybuty ludzkie. To jest czyste zlo.
Ra2021.03.22 11:31
Czystym złem jest nakłanianie ludzi do "nieheteronormatywności", które odbywa się poprzez atak seksualnego drapieżcy na dziecko lub osobę nieletnią. 31% dwunastolatków i 15% osiemnastolatków, nagabywanych przez homoseksualistów, sama staje się homoseksualna. Propaganda LGBT prowadzi do zalegalizowania, tolerowania i wspierania "prawa do nagabywania". To jest ZBRODNIA.
Po 11 ...2021.03.22 12:39
A religijne nagabywanie dzieci, to pewnie nie jest zbrodnia? Zgadłem?
Po 11 ....2021.03.22 12:41
Np. do pierwszaków przychodzi duchowny muzułmański i gada godzinami, że katolicy to kłamcy, a jedyna prawdziwa religia to islam. To nagabywanie, czy nie?
Anonim2021.03.22 12:47
Kształcenie religijne to ważny element wychowania własnych dzieci i żaden Lewak nie ma prawa do dobierania się do cudzych dzieci. Lewaku, jeśli chcesz niszczyć dzieci, niszcz SWOJE. Masz do tego PRAWO. Możesz nawet tolerować gdy będą rwane przez gejów i lesbijki. Twój cyrk, twoje małpy.
Moly2021.03.22 21:33
Moje dzieci po lewacku wychowane sa bardzo dobre. A przez takiego kardynalu widza na wskros w sekunde. I mowimy chorem: tak wygalada zlo
Anonim2021.03.22 23:48
Dla lewaka WSZYTSKO co normalne, dobre i słuszne to ZUO, a wszystko co nienormalne, wrogie i podłe to Sens Istnienia. Dlaczego? Dlatego że lewactwo to zanegowanie wszystkiego co naturalne i ewolucyjne w społeczeństwie, i wstawienie na to miejsce lewackiej buty i nadętego lewackiego Ego. Lewak to po prostu kretyn co zawsze wszystko wie lepiej i zawsze wie że wszyscy inni poza lewakiem to bydło bez prawa do życia. W szczególności wszystkie przeszłe pokolenia są śmieciem, a każdy kto szanuje i poważa praktyczną mądrość tysiąca pokoleń to (wg zarozumiałego lewaka) to faszysta przeznaczony do gazu. Lewaki oczywiście zawsze się mylą w 100%, ale na kolejne góry trupów pomordowanych w imię lewackich bredni zawsze mają na to jedną i tą samą odpowiedź - jeszcze więcej lewactwa. Kij wam w dusze.
icek2021.03.22 15:22
U was macie wiele nieheteronormatywnych, bo jesteście zboczeni w każdym atomie swojego fizycznego jestestwa, ducha zatraciliście, to i nie ma się co dziwić, że płodzicie hybrydy.
Ela2021.03.22 11:01
Stary pryk w sukience się wypowiada.
Salcia2021.03.22 15:24
nie prykaj, zajmij się pieczeniem macy, albo odświeżaniem praw talmudu.
MAMlas2021.03.22 10:56
Herezja Franciszkanizmu ... https://www.youtube.com/watch?v=uPS9H2mJqEI&t=4s
Anonim2021.03.22 10:55
Genderyzm be, dymanie dzieci - cacy!
toWarzysz piwo ???? z radia Erewan2021.03.22 10:58
... obywatelu ... brzydko sie bawicie ... POwinniscie wiedziec ... ze od dwuch dni ... jestesmy przeciwko pedofili ... wstyd nam przynosicie ... od dwuch dni ... szalom malejkum
Anonim2021.03.22 12:50
Lewaku, jeśli powiesz, że "dzieci mają prawo do bycia zgwałconym", nie oznacza to, że "walczysz o prawa dzieci".