26.06.21, 10:01

Kard. Müller: UE i administracja Bidena dążą do dechrystianizacji społeczeństw

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Müller udzielił wywiadu portalowi kath.net, w którym mówił o współczesnych zagrożeniach dla wolności wiary chrześcijańskiej. Niemiecki duchowny wskazał na agresywne programy dechrystianizacyjne Unii Europejskiej, administracji prezydenta USA Joe Bidena oraz państw ateistycznych i islamskich.

Kard. Müller mówił o roli państwa w kontekście pandemii koronawirusa.

- „Obywatel nie jest własnością władców tego świata, ale suwerenem jest naród, przed którym rząd ponosi odpowiedzialność. Żaden człowiek nie ma prawa decydować o życiu, integralności cielesnej, wolności sumienia i przekonań drugiego człowieka. Nie można też mówić o ograniczaniu praw podstawowych. Pochodzą one z natury lub, naszym zdaniem, są nadane przez naszego Boga i Stwórcę, więc nie mogą być uchylone lub ograniczone”

- podkreślił.

- „Karać można jedynie za ich nadużywanie albo wykorzystywanie ze szkodą dla innych. W przypadku wojen, klęsk żywiołowych lub pandemii niezbędne środki podejmowane są przez uprawnioną władzę w interesie dobra wspólnego. Jednak kryzys wywołany pandemią koronawirusa nie może być dobrą okazją do podważania demokracji i wolności społeczeństwa obywatelskiego na rzecz paternalizmu samozwańczej elity, która chce uczyć szerokie rzesze ludzi, co jest dla nich dobre. Państwo nie jest jak zły nauczyciel, który traktuje swoich obywateli jak głupie dzieciaki w szkole lub ma prowadzić obywateli za rączkę”

- dodał purpurat.

Niemiecki hierarcha wskazał na problem wolności słowa, którą ogranicza się dziś w stosunku do chrześcijan.

- „Aktualnie, poprzez agresywny program dechrystianizacji w instytucjach Unii Europejskiej, w administracji Bidena, w państwach islamskich i ateistycznych, wolność przekonań i kultu chrześcijan jest niewątpliwie zagrożona w subtelny lub brutalny sposób”

- stwierdził.

Podkreślił, że obrażanie kogoś z uwagi na jego homoseksualizm jest niezgodne z etyką naturalną i moralnością chrześcijańską. Tak samo jednak, zauważył, niedopuszczalne jest jednak karanie przez państwo osób głoszących grzeszność pozamałżeńskich aktów seksualnych, zwłaszcza homoseksualnych.

- „Kiedy prawa państwowe podważają naturalne prawa podstawowe, nie może być już mowy o demokracji w klasycznym sensie”

- zaznaczył.

kak/kath.net, opoka.news

Komentarze

Na chuj ci jakaś kurwa żydowska Monika2021.06.26 19:27
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Monika2021.06.26 19:00
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Wielkie Narodowe Pierdolenie Kotka2021.06.26 16:19
Za zdrowie imbecyla w majtach I-go Sekretarza Konfederacji Kowinberg-Mikkestein oraz za jego szczęśliwy powrót z Krymu. Żadnych różańców wystarczy jak poczytasz fragmenty przemówień towarzyszy radzieckich albo Talmud. Co masz pod ręką!
matis892021.06.26 15:18
Ten sam cel ma Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.26 12:25
Rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych!
JPIII2021.06.26 12:24
Prawda jest taka, że to stary pedophil bóg gwałcił 13-letnią maryśkę.
Anonim2021.06.26 12:07
Między innymi dlatego właśnie, że niektórzy ludzie nie znoszą prawdy powinniśmy być dla nich dobrzy, kochać ich i im służyć co nie oznacza że mamy im być posłusznymi bo to nieprawda - służyć miłością. Dla nas bowiem wierzących w Chrystusa i Mu posłusznych jest przygotowane w miejsce w Niebie ale ci którzy sprzeciwiają się prawdzie czyli życiu zgodnemu z przykazaniami Bożymi, ci którzy sieją nieprawość i zgorszenie i są zatwardziali czyli nie dążą do poprawy i nie chcą się nawrócić, ci będą cierpieć przez nieskończoność. Jedyny więc czas w którym mogą otrzymać jakiekolwiek dobro jest czas ich ziemskiego życia. Pamiętajmy o tym bo to pomaga ustępować i wycofywać się z bezproduktywnych utarczek i kłótni. Zawszę jak widzę czy słyszę zatwardziałego homoseksualistę, który sieje zgorszenie albo zatwardziałego mordercę, który jest dumny ze swoich poczynań mam rozdarte serce i płaczę bo widzę jaką on sobie szykuje nieskończoność.
rebeliant2021.06.26 15:48
Odstępowanie od "bezproduktywnych" utarczek, jeśli chodzi o zgraję napastników jest błędnym i fałszywym torem, na końcu którego to ci parszywi "poganie" muszą bronić murów Częstochowy, gdyż reszta kraju jest siepana przez tłuszczę, której dawano non stop "samą miłość". Jak już mówiłem religię trzeba wyyebać ze szkół i uczynić ją dozwoloną od lat osiemnastu. Ponadto jeśli chodzi o religię chrześcijańską powinien być zakaz wabienia dzieci na ładne obrazki, a przyszłe owieczki od razu pouczać wizerunkiem zmasakrowanego wisielca, że o takie poświęcenie w tej religii chodzi. Na dzień dzisiejszy mamy masę żywej tarczy idącej przed pasterzami - tak się właśnie dzieje jeśli dzieci na siłę są pędzone, aby miały głowę pod tym dzwonem.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.26 11:10
społeczeństwo na świecie ma już dość butnego, pazernego i pedofilnego kościoła! won!
katolicka deratyzacja Polski2021.06.26 12:10
Jam widac,Konfederacxja to Krypto-Komuna i Rosja !
man.of.Stagira2021.06.26 10:21
„Kiedy prawa państwowe podważają naturalne prawa podstawowe, nie może być już mowy o demokracji w klasycznym sensie” Kard. Gerhard Ludwig Müller. //
rebeliant2021.06.26 10:17
Panie Muller... tak się kończy, gdy ponoć jedyną autentyczną religią chce się zagarniać i władać. Nie taka miała być droga, a teraz rozleniwiona i ugłaskana w "grzeczności" Europa została wydana na pastwę wojowniczych plemion. Gdyby Europa nie dała się "zchrystianizować" to nie byłaby dziś taka słaba i rozlazła wobec skaczących na nią kóz.
Wolny i uduchowiony2021.06.26 10:10
OBALAM KŁAMSTWO O JEDNYM ŻYCIU. Zobaczmy jak wygląda sytuacja. Jedno dziecko rodzi się zdrowe a inne dziecko rodzi się ciężko chore. Gdzie w tym wszystkim jest sprawiedliwość boża? Skoro żyjemy tylko raz to wszyscy powinniśmy mieć równy start, skoro żyjemy tylko raz to wszyscy powinniśmy rodzić się zdrowi. A dlaczego tak się nie dzieje? Odpowiedź jest jedna - poprzednie wcielenia decydują o naszym obecnym życiu. REINKARNACJA ISTNIEJE.,