14.10.21, 15:17Fot. screenshot - YouTube

Kardynał Gerhard Müller: To Bóg reformuje Kościół!

Kardynał Gerhard Müller były prefekt Kongregacji Nauki Wiary stwierdził, że koronawirus jest groźny, ale „grzech śmiertelny jest dużo bardziej niebezpieczny”. „Odpuszczenie naszych grzechów w sakramencie pokuty jest Bożą szczepionką ze stuprocentową gwarancją skuteczności, przebaczenia i nagrody w postaci życia wiecznego” – pisze niemiecki hierarcha, zaznaczając, że koronawirus „nie jest jedynym wyzwaniem dla ludzkości”.

W niepublikowanym jeszcze tekście, który streszcza Maike Hickson na portalu „Life Site News”, kard.  Müller mówi od roli Kościoła i biskupów i zaznacza potrzebę myślenia kategoriami nadprzyrodzonymi, a nie jedynie politycznymi czy przyrodzonymi. Takiemu celowi ma służyć założona przez niego fundacja Dominus Jesus.

Cele fundacji są religijne: „szerzenie kultury i nauki Kościoła rzymskokatolickiego na świecie” – wyjaśnia kardynał, mając nadzieję, że z Bożą pomocą uda się „dotrzeć do tak wielu ludzi, jak to możliwe poprzez pracę nad różnymi projektami”. Fundacja „promuje wyjątkowość i zbawczą uniwersalność Jezusa i Kościoła zgodnie z zasadą, którą Pan Jezus przed wniebowstąpieniem powierzył swoim uczniom z nakazem głoszenia Ewangelii całemu światu i chrzczenia wszystkich narodów”.

„Mimo techniczno-cyfrowego postępu i globalizacji Kościół musi wyjaśniać, jaki jest sens ludzkiej egzystencji” – zauważa kardynał. Tym samym biskupi nie powinni „poświęcać się kwestiom środowiska i natury zstępując polityków”. Celem duchownych jest „poświęcenie się klimatowi religijnemu”. Kard. Müller zaznacza także, że „Kościół potrzebuje papieża jako Namiestnika Chrystusa”, co jest rolą „1000 razy ważniejszą”, niż rola „interlokutora ambitnych polityków i pseudofilozofów czy pewnych dziennikarzy, którzy chcą lepiej sprzedać swoje wywiady umieszczając swe imię na widoku”.

Jak podkreśla kardynał, biskupi nie są „pracownikami Stolicy Apostolskiej”, ale „mają odpowiedzialność przed Chrystusem jako Jego przedstawiciele, a nie delegaci papieża”. Stąd nie mogą być „dworzanami, którzy schlebiają księciu”. Nie mogą także „podporządkowywać się opinii publicznej, ale dawać świadectwo zdrowej nauce Ewangelii Chrystusa, wzmocnieni siłą Ducha Świętego”.

Rolą Kościoła nie jest rola „organizacji pozarządowej, religijno-społecznej organizacji, mającej za swój cel ziemski raj, który musi upaść, ale żywego organizmu, Ciała Chrystusa, którego On jest Głową i Powszechnym Zbawicielem”.

Odnosząc się do synodu nad synodalnością kard. Müller zaznacza, że „ludzie nie mogą zreformować Kościoła czy budować nowego według własnego upodobania, ale Bóg jest Tym, który reformuje nas, odnawia nas, byśmy byli dobrymi chrześcijanami, żywymi członkami Jego ciała (eklezjastyczni poprzez sakramenty)”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Bóg rekami Wikariusza Chrystusa2021.10.26 8:46
czyli papieży!!!!każdy kto krytykuje papieża przestaje być katolikiem.
JPIII2021.10.15 16:56
To prawda to bydle i stary pedophil bóg tak ustawił kleruchów i tatotalibów aby postępowali tak jak on, tzn gwałcić dzieci tak jak on gwałcił 13-letnią qoorwę marynę.
FundacjaKleroZłodziejaWyłudzaNaPambuka2021.10.15 0:42
Klero-staruch wymyślił fundację, żeby okradać ciemnotę katolicką na większą skalę. Pambuk nie istnieje, ale kleruchy istnieją i mnożą się tylko przy pomocy forsy.
janton2021.10.14 22:53
rękami pedofilów Bóg reformuje kościół ?????? -paradne ......to chyba nie o tym Bogu mowa
rebeliant2021.10.14 21:36
"zaznacza potrzebę myślenia kategoriami nadprzyrodzonymi" - no jeszcze żeby miał z takowymi doświadczenie, to można by było uznać, że wie co mówi.
Żydek Uduchowiony jak żydek Adeptus2021.10.14 16:08
jak nie chüja to ma w düpie kaktus
Anonim2021.10.14 16:04
Strasznie długo zajmuje katolickiemu bogu reforma swojej firmy;) Kler mówi że za wszystkim stoi ich bóg, zapewne za gwałtami na dzieciach również?!
Uduchowiony2021.10.14 15:58
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!
ect2021.10.14 22:11
Ile razy musisz powtorzyć to kłamstwo, aby ci ktoś uwierzył? Prawda jest taka: Jest jedno życie na tej ziemi a po nim śmierć, sąd Boży i życie wieczne z Bogiem lub ze Złym, w zależności od tego kogo sobie człowiek wybiera teraz.
Żydek Adeptus jak żydek Krakus2021.10.14 15:55
jak nie chüja to ma w düpie kaktus
Uduchowiony2021.10.14 15:54
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!
ect2021.10.14 22:13
Być może w Twojej głowie, bo nie w rzeczywistości.
Dam2021.10.14 15:33
Frondo, coś o tym, że Ojciec Rydzyk gani PIS za zbyt wysokie ceny benzyny? Czy zrobiło się wam spięcie bo nie wiecie komu trzeba bardziej lizać tyłek?
Adeptus2021.10.14 15:42
Aha, czyli totalna opozycja przemawia jednym głosem z toruńskim klechą? adeptusrpg.wordpress.com
Dam2021.10.15 8:32
Kiedy widzę stwierdzenie "totalna opozycja" od razu wiem, że pisze pajac. Ganienie za złe rzeczy jest poprawne, niezależnie od tego kto to robi.
katolik2021.10.14 15:53
O. Rydzyk gani też wyszczepianie, zmądrzał i otwarły mu się oczy przez Ducha św
katolik2021.10.14 15:28
czyli droga synodalna, także w wizji niemieckiej, która nie jest odosobniona, jest właściwa? bo wychodzi na to, ze Bóg przez Ducha św daje natchnienie do reformy Koscioła
Jeśli Bóg zreformuje KK2021.10.14 15:27
tzn, że rozprawi się z księżmi pedofilami zgodnie z Ewangelią? Czy może zrobi to tylko w jakiś wybiórczy sposób. Tylko nawiedzony może wymyślić coś takiego, i niecne uczynki w KK tłumaczyć "Bóg tak chciał"
Wielki reformator2021.10.14 15:27
Widocznie kiedy powstawały kanadyjskie kaźnie dla rdzennej ludności, albo siatka kryjąca pedofilów z wadowickim kremówkarzem na czele, bóg miał akurat urlop.