08.06.20, 14:08

Kasta basta: Tuleya stawia siebie ponad prawem

Igor Tuleya zapowiedział, że nie stawi się przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która jutro ma zadecydować o uchyleniu mu immunitetu. Mimo to sędzia powołał w swojej sprawie pełnomocnika.

Jutro Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma zająć się rozpatrzeniem wniosku prokuratury o pozbawienie sędziego Igora Tulei immunitetu. Prokuratura Krajowa chce postawić mu zarzut karny dot. niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień. Jak zapowiedział jednak sam Igor Tyleya na antenie TVN24, nie ma zamiaru stawić się przed Izbą:

-„Będę pod budynkiem Sądu Najwyższego, ale oczywiście na posiedzenie tak zwanej Izby Dyscyplinarnej nie wybieram się. Nie jest to prawdziwy sąd, nie zasiadają tam niezwiśli sędziowie” – stwierdził sędzia.

Zapowiedział też, że jeżeli zostanie mu uchylony immunitet i postawione zarzuty, to nie stawi się też przed prokuratorem:

-„Przed prokuratorem się nie stawię. Można mnie aresztować albo doprowadzić siłą. Stawiając się przed prokuratorem na skutek uchylenia immunitetu przez niesąd, aprobowałbym łamanie prawa. (…). Jeśli prokurator jest na tyle odważny, by stawiać absurdalny zarzut, powinien być na tyle konsekwentny, by zastosować wobec mnie środki przymusu, na co jestem gotowy. Nie będę się ukrywał ani uciekał. Można mnie aresztować albo doprowadzić siłą” – powiedział.

Dodał, że „oswoił” się z myślą o tym, że znajdzie się w areszcie:

-„Powiem tak, nie wykluczam możliwości, że znajdę się w areszcie, z tą myślą się już oswoiłem. Więzienia też są dla ludzi”.

Tymczasem portal wPolityce.pl informuje, że mimo nazywania Izby Dyscyplinarnej „niesądem” i deklaracji o niestawieniu się na posiedzeniu, sędzia Tyleya powołał w swojej sprawie pełnomocnika, który ma go jutro reprezentować.

Sędzia neguje istnienie Izby Dyscyplinarnej, powołując się na wyrok TSUE z 8 kwietnia tego roku. Postanowienie unijnego Trybunału odnosi się jednak jedynie do kwestii dyscyplinarnych, a nie kwestii uchylenia immunitetu:

-„Ta sprawa, chciałbym to wyraźnie zaznaczyć – dotyczy nie kwestii głównej odpowiedzialności, ale kwestii uchylenia immunitetu, a to nie jest przecież kwestia odpowiedzialności. Dlatego też może ta sprawa być prowadzona przez izbę dyscyplinarną z powodzeniem. Żaden organ unijny nie ma prawa do zawieszania jakichkolwiek polskich organów konstytucyjnych. Można byłoby sobie wyobrazić, że jutro zostanie zawieszony Sejm, pojutrze prezydent, rząd – takich możliwości nie ma, dlatego też sprawy, które nie dotyczą postępowań dyscyplinarnych mogą być prowadzone. Taką sprawą jest właśnie kwestia uchylenia immunitetu sędziemu Tulei” – komentuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z PAP.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze

Helena2020.06.9 6:19
Nie ma potrzeby go aresztować. Wywalić z zawodu i wystarczy. Może sam wyjedzie do Moskwy.
Zenek2020.06.8 21:02
Bo izba dyscyplinarna jest bezprawna. Koniec, kropka.
anonim2020.06.8 20:55
Droga kariery Tuleji, to mosem w g*no
Foster2020.06.8 19:14
Wytłumaczcie mi co oznacza to tajemnicze zawołanie "kasta - basta", czy to znak rozpoznawczy jakiegoś świra ?. Trudno mi to na tak poważnym portalu zakaceptować.
anonim2020.06.8 16:57
Ponad prawem to stawiają się komuchy z PiS umarzając niewygodne sprawy... dle co redaktorzy tego żałosnego portaliku mogą o tym wiedzieć.
HASSAN2020.06.8 16:40
kolejna akcja ala sekiescy kumple tuleji chca z niego zrobic meczennika i go niby scigaja po wyborach bedzie cisza
Urszula2020.06.8 15:39
DługoPiS nie pociągnie. I o to chodzi.
fdf2020.06.8 15:23
A pałą po dupsku jak w uesej.
zbych2020.06.8 15:16
*Andrzej Duda to się uda 2020
Znajdz laske juz dzis2020.06.8 14:43
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.06.8 14:40
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasze widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Topek2020.06.8 14:39
Izba dyscyplinarna nie jest izbą SN orzekł Trybunał Unijny i Sąd Najwyższy dlatego ta pseudo instytucja może go pocałować, jeżeli nielegalnie odbiorą mu immunitet albo prawo wykonywania zawodu będzie się mógł domagać odszkodowania od Państwa. PiS trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy bo już widać że odszkodowań będzie mnóstwo
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? 2020.06.8 14:39
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek 2020.06.8 14:20
dosyć powszechna, która u osób, które mają co jeść, powoduje, że w ogóle nie czują potrzeby, żeby wyjść z domu na zewnątrz. Żeby poznawanie obszernego i trudnego działu pól torsyjnych miało sens trzeba dysponować wspomnianą cechą ciekawości. Dr. Diana Wojtkowiak https://jerzyzieba.com/polityka PREZYDENT OSTATNIEJ SZANSY “SZWAJCARSKA DEMOKRACJA SZANSĄ DLA POLSKI?” - KSIĄŻKA DO POBRANIA ZA DARMO! POLSKA SEMIDEMOKRACJA - KSIĄŻKA
Iza2020.06.8 14:20
Izba Dyscyplinarna to pisowska kasta, a nie SN. Przed czym ma się stawić?
Lulejko2020.06.8 19:52
Masz rację. Bolszewicy nie muszą się stawiać przed polskimi sądami.
Leszek 2020.06.8 14:19
Umysł naukowca czy umysł prostaka? Widzenie świata zależy od tego, kto patrzy i na ile dana osoba rozwinęła umiejętność obserwacji i domyślania się rzeczy nieoczywistych. Naukowcy nie muszą widzieć, wystarczy, że doświadczenia potwierdzają model, rzemieślnicy i robotnicy muszą widzieć, pośrednie rozumienie jest niedostępne. Przykładem bardzo prostego człowieka jest biblijny apostoł Tomasz, który musiał włożyć swoje brudne ręce w rany samego Boga. Oczywiście stanowisko profesora nie predestynuje w sposób automatyczny do bycia naukowcem w podanym wyżej rozumieniu. Wielu z nich mówi ja to muszę zobaczyć, chcę wyników z miernika elektrycznego. Istnieją dziedziny, jak na przykład biologia molekularna, gdzie pracując przez wiele lat nad tym jak działają białka, czy ekspresją DNA, nigdy tych rzeczy nie widzimy pod mikroskopem, bo technika nie daje jeszcze takich możliwości. Sprawdzamy jedynie w pośrednich doświadczeniach, czy konstruowany przez nas teoretyczny model zgadza się z uzyskiwanymi wynikami. Model podwójnej spirali Watsona i Cricka czekał więcej niż trzydzieści lat na potwierdzenie go pod mikroskopem tunelowym, a później mikroskopem sił atomowych. Człowiek inteligentny spostrzega świat w całej swej złożoności, domyśla się istnienia i funkcjonowania sfer, których nie widzi, na podstawie modelu, który jest w stanie stworzyć opierając się na faktach i powiązaniach zjawisk nieoczywistych. Prostak chce wszystko dotknąć, zobaczyć, wszystko musi być proste, akurat przeznaczone dla niego, możliwe do opisania w kilku zdaniach. Do takich ludzi skierowane są filmy pseudonaukowe pokazujące naocznie jakieś zjawisko, nad którym grafik komputerowy sporo się natrudził. Obecnie film jest najmniej wiarygodnym źródłem informacji, bo przeciętny człowiek wierzy w to co widzi, a jednocześnie nie pomyśli, że animacja komputerowa nigdy nie była tak łatwa jak obecnie, występuje już w prawie każdej reklamie telewizyjnej. Do tego dołącza się problem myślenia w sposób doktrynalny. Większość osób jak raz coś przeczyta to uważa, że tak naprawdę jest. Osoby, które przeszły kurs fizyki na uczelni wyższej uważają, że zasadniczo posiedli całą wiedzę fizyczną, a ta wiedza jest już do końca poznana. Nic bardziej błędnego, bo to tylko oficjalna wykładnia z tysiącami pułapek, niezrozumiałych efektów i luk logicznych. Trzeba dużo dalej wgryźć się w fizykę, żeby dostrzec na jakich niepewnych teoriach cały gmach fizyki się opiera i jak ogromne przestrzenie zjawisk są ciągle niepoznane. Ciekawe, że większości osób brak ciekawości co kryje się za niewyjaśnionymi zjawiskami, jaka może być inna interpretacja dziwnych wyników. Charakterystyczny jest też brak spostrzegawczości i samodzielności myślenia. Występuje tutaj bliskość z pojęciem sceptycyzmu. Sceptykowi brakuje zmysłu ciekawości świata. Jest to pewnego rodzaju ułomność,
Leszek 2020.06.8 14:18
WIR zapewni bezprecedensowy rozwój Polski. Będzie to możliwe tylko dlatego, że to Naród by o tym decydował. Motto : (bez przeczytania tego Motta proszę nie czytać dalej) WIDZENIE ŚWIATA Umysł naukowca czy umysł prostaka? Widzenie świata zależy od tego, kto patrzy i na ile dana osoba rozwinęła umiejętność obserwacji i domyślania się rzeczy nieoczywistych. Naukowcy nie muszą widzieć, wystarczy, że doświadczenia potwierdzają model, rzemieślnicy i robotnicy muszą widzieć, pośrednie rozumienie jest niedostępne.
Leszek 2020.06.8 14:16
Bo US oskarżały ich o wystawianie pustych faktur… wystarczy PODEJRZENIE i majątek może być skonfiskowany. Dzisiaj, w wielu przypadkach VAT jest obywatelom KRADZIONY !!! A potem w Radiu Maryja urzędas chwali się ile to VAT-U ODZYSKALI ! Ktoś PRZYTOMNIE bardzo powiedział : Jeśli w dzisiejszych czasach, nie zainteresujesz się Polityka, to polityka zainteresuje się Tobą… wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami. Polityka zainteresuje się Twoim dzieckiem, wnukiem i prawnukiem ze względu na to, że TY o to nie zadbałeś, nie zadbałeś o Twoje dziecko czy wnuki… Dociera? Powiem inaczej, jeśli w dzisiejszych czasach Polacy nie zainteresują się Polską, to będzie płacz i zgrzytania zębami…ale… nie ich, tylko ich dzieci, wnuków i prawników… którym poprzez WASZ BRAK ZAINTERESOWANIA się Polska (poprzez politykę) pozostawicie popioły i zgliszcza.. Biedna będzie ta polska młodzież Ptak urodzony w klatce, kiedy pokażę mu się otwarte drzwi klatki, będzie się bał z niej wyjść. Ptak urodzony w klatce nie wie, co to znaczy wolność. Obawiam się, że w tej sytuacji znajduje się wielu Polaków. Ktoś mnie oskarża, że wdałem się w politykę, że politykuje i z tego powodu stracił do mnie zaufanie. Jeśli dbanie o nasza Ojczyznę jest politykowaniem – to drogi człowieku jesteś głupcem, który nie zasłużył na bycie w tym Kraju. Ale… każda wioska ma swojego głupka. Ja nie chcę być w polityce, nie chcę być ministrem, Premierem czy Prezydentem. Nie mieszkam w Polsce - chociaż bardzo bym chciał. Czy jest szansa na ratunek? Na ratunek dla naszej Ojczyzny? Dla nas? Dla przyszłych pokoleń Polaków? Tak! Są rozwiązania INTELIGENTNE, gdzie protest INTELEKTUALNY jest NIE DO POBICIA !!!! Przez nikogo ! Mamy OSTATNIĄ szansę! OSTATNIĄ na całe lata… Będzie to wybór nowego Prezydenta OSTATNIEJ SZANSY!! Oczywiście, Prezydent sam niczego nie może. Może jednak wyprowadzić do Sejmu prezydenckie projekty ustaw. Projekty takie mają ogromną zaletę. Nie wymagają zbierania 100 000 podpisów, tworzenia komitetów proponowanej ustawy itd. Prezydent przekazuje do Sejmu taki projekt i… projekt musi być przez Sejm przegłosowany! W związku z tym, żeby wszystko co opisałem powyżej zmienić lub to szaleństwo zatrzymać żądam (o nic nie proszę – żądam!!) od kandydata na nowego Prezydenta, aby natychmiast po objęciu urzędu Prezydenta Polski wprowadził pod obrady sejmowe DWIE propozycje. Propozycje te są PODSTAWĄ do czegokolwiek innego… 1. Weto Obywatelskie 2. Referendum, którego wynik obowiązuję Rząd! Inicjatywę Obywatelską już mamy, ona niczego w obecnej sytuacji nie daje, ale… jest. Efektem tego będzie wprowadzenie w życie :
standardowy bolec, nie pasuje do tej tulei2020.06.8 14:16
nie godny - zerwać łańcuch; sponiewieraną togę spalić i zutylizować, aby śladu nie POzostało
ZIOMAL2020.06.9 6:54
To już mamy islam w Polsce? Myślałem że większość to katolicy.
Leszek 2020.06.8 14:16
Rozdział 1 KONSTYTUCJI !!! PRZEPISY OGÓLNE Art. 1 1. Partia polityczna jest dobrowolną organizacją, [….] dążącą do sprawowanie władzy publicznej. To jest zapisane w Konstytucji, która mówi : władza należy do… NARODU ! To co? Mamy w Polsce jakieś śmieszne „dwuwładzie”? Taką mamy „karykaturę” Konstytucji. Władzę ma partia rządząca i… jednocześnie Naród? To, w takim razie : kto w takiej sytuacji ma w Polsce władzę NADRZĘDNĄ, no bo nie może być dwóch „Bogów” Władzę NAD Narodem ma mieć Partia rządząca czy Naród ma mieć władzę NAD Partią rządzącą? Jak drogi Czytelniku chciałbyś, żeby było? Chciałbyś mieć władzę, czyli nadzór na poczynaniami rządu? Czy chciałbyś, żeby grupka ludzi (rząd) miała władzę NAD Tobą? Chciałbyś mieć władzę nad poczynaniami rządu - tak? No tak, bo Konstytucja mówi : „władza należy do Narodu”, czyli do Ciebie! No ale… Tobie, czyli członkowi Narodu, który niby ma władzę nie podoba się jakaś ustawa, która stworzył rząd. Rząd, nad którym na szczęście Ty, obywatel, masz władzę, bo… tak mówi najważniejszy dokument prawny w Polsce czyli Konstytucja. Super. To USUŃ ustawę, która Ci nie odpowiada! Proste? Bardzo, ale… nie w Polsce. Dlaczego? Dlatego, bo nie mamy WETA OBYWATELSKIEGO, co jest absolutną podstawą demokracji. Chciałbyś mieć nadzór nad tym jak pracują Twoi wybrani posłowie? Przed wyborami obiecują i obiecują, gawiedź temu wierzy… Robią ludzi w konia kłamiąc im w żywe oczy. Ktoś Ci obiecał, że Ci naprawi samochód jak tylko mu go dostarczysz do jego warsztatu. Ale czy po dostarczeniu samochodu zrobi, zreperuje, wymieni dokładnie to co ci OBIECAŁ, że zrobi? Dostarczasz mu swój samochód, a on wyprawia z nim co tylko mu się podoba, bo tak mu powiedział… jego szef. Ty obserwujesz co on z Twoim samochodem wyczynia. Widzisz, że nie robi tego co obiecał, psuje Ci samochód!! A Ty… ty teraz możesz tylko obserwować, bo on już nie odpowiada przed tobą, on odpowiada przed swoim szefem!! i NIC nie możesz zrobić. Gdyby to chodziło o Twój samochód… takiego mechanika byś natychmiast wywalił i obciążył go kosztami prawdziwej naprawy. Ale jeśli tym „samochodem” jest Polska? Nic nie zrobisz, bo taki jest system. To można BYŁO zmienić. Niestety, szansa na zmianę przez GRUPĘ jaką myślałem będzie Konfederacja została zniweczona w wyborach sejmowych. Wiedzieli CO zrobić.. każdy z nich wiedział! Nie zrobili, bo oni też, jak powiedzieli – Idą PO WŁADZE. Jeden z baaaardzo znacznych ich przedstawicieli PRZED Wyborami do Sejmu powiedział : „Nie po to idziemy po władzę, żeby się nią z kimkolwiek dzielić”. Taka jest prawdziwa twarz Konfederacji. 2 500 przedsiębiorstw uciekło przed systemem do innych krajów. Dzisiaj dwóch poważnych przedsiębiorców z całymi rodzinami przeprowadził się do innego kraju. Dlaczego ?
Leszek 2020.06.8 14:15
Chcecie usunąć taką straszną, uwłaczającą godności każdego Polaka ustawę? Jak? Następnym protestem? Oni oglądając ten protest w TVP będą popijać szampana i do rozpuku śmiać się z protestujących? No to JAK taką ustawę usunąć? Nie ma jak. A możliwość ta to PODSTAWA DEMOKRACJI, no więc GDZIE JEST ta demokracja w Polsce, która podobno „ma się dobrze” ? Amerykańska ustawa 447 to już jakaś poważna aberracja… Ustawa Kongresu USA wymierzona w Polskę godzi w interes Polski jak ŻADNA ustawa do tej pory. Co to jest interes Polski? To WASZE PIENIĄDZE. Wasze i WASZYCH przyszłych pokoleń. PLANY JEJ WPROWADZANIA W POLSCE przez polski zostały UJAWNIONE, za to powinien wylecieć cały rząd. I co? Polacy wybrali ten… sam rząd. Czy Ty, Polaku czy Polko chcesz, żeby ta dewastujące Polskę ustawa była wprowadzana przez polski rząd? Polski? Jeśli nie chcesz… to to zatrzymaj! Jak? WPROWADŹ ustawę ZABRANIAJĄCĄ takiego rozbioru Polski. Jak to zrobić? No właśnie zebrano 200 000 podpisów… propozycja tej ustawy została przekazana do Sejmu, który wywali to do śmietnika. TAK BĘDZIE… Dlaczego? Bo mogą! Dlaczego mogą skoro to my, polski Naród mamy władzę i możemy im NAKAZAĆ, żeby taką ustawę wprowadzili? Nie, my, Naród, nie możemy niczego. „Jak to nie możemy, skoro mamy to zapisane w Konstytucji! Władza to My, Naród ! Czyżby? Tak to powinno być, a jak jest naprawdę? Aaaa… i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. My, Naród NIBY mamy konstytucyjnie zagwarantowaną władzę, ale… jak udowodniłem NIE MOŻEMY jej wykonać. Tym samochodem pod marką „Polska” możemy jechać i kierowcy możemy mówić, gdzie ma jechać, ale… to kierowca ma w rękach kierownicę i jedzie tam, gdzie mu się zechce i nic nie możesz zrobić. Kto ma władzę? Kierowca! Mało tego kierowca, którego SAM wybrałeś, żeby kierował samochodem. Tak jak ten kierowca, polskie rządy od 30 lat kierują Polską tam, gdzie chcą lub tam, gdzie im każą. Nawet jeśli jest to szaleńcza jazda bez trzymanki, bez przestrzegania prawa, wbrew interesowi pasażerów. Nawet jeśli pasażerowi widzą, że się za chwile roztrzaskają… Czy to można zatrzymać… można i to bardzo łatwo… Polska doszła do niewyobrażalnego ZADŁUŻENIA Polaków. A ja Was pytam KTÓRYCH Polaków? Was 20 czy 30 latkowie ? Gdyby tylko!! To WASZE dzieci są zadłużone… bo KAŻDE rodzące się w Polsce WASZE dziecko ma ok. 100 000 zł długo do spłacenia… Ile Wasze dziecko będzie miało do spłacenia z tych 100 000 zł w dniu urodzin, kiedy w wieku ok. 20 lat będzie MOGŁO to spłacać, bo pójdzie do pracy? Policzcie. To być może już nie Wy będziecie spłacać… Wtedy Wy… będziecie gnić na ochłapach zwanych emerytura, a z tego co wiemy - na emerytury za 20 czy 30 lat też kasy zabraknie. Żeby była jasność : NIE CHODZI i PIS, bo gdyby wygrało PO to czy byłoby inaczej, no nie! Dlaczego? Bo… o tym wszystkim decyduje GRUPKA ludzi, czyli Partia, bo partia to WŁADZA ! Władza NAD Narodem. Ta kpina z Polaków wynika z … KONSTYTUCJI !
Leszek 2020.06.8 14:14
Tytuł w mediach : „Braun, Winnicki, Berkowicz w obronie polskich bogactw! Powołano 'Zespół ds. bogactw naturalnych Polski” Co ten zespół będzie robił? Czekam na KONKRETNE DATY(!!) nie debaty !! Daty PROGRAMU obejmującego : 1. Uruchomienia zgazowania polskiego węgla na cele energetyczne 2. Uruchomienia użycia wody i skał o wysokie temperaturze jako ENERGII dla Polski 3. Uruchomienia wydobycia gazu i ropy naftowej w celu UNIEZALEŻNIENIA Polski od ich zakupu z innych krajów 4. Uruchomienia polskich kopalń tytanu, molibdenu, ziem rzadkich itd… Słyszymy: „ten czy tamten ostro w Sejmie o….” Albo : „Zaorał tego czy tamtego,” Albo : „UJAWINIŁ w Sejmie.. to i tamto…” A co ujawnił w Sejmie Robert Majaka? Robił interpelacje za interpelacją, wszystkie wagi PAŃSTWOWEJ, czyli ważne dla WAS !!! I co??? Nic… „Masowe trucie Polaków, Glifosat…” Sumliński (Popiełuszko), Gadowski, Michalkiewicz, i inni… ujawniają AFERY za aferą, tylko CO Z TEGO? Co tych ich informacji wynika PRAKTYCZNEGO? Dobrze, że je mówią, że je ujawniają, ale… Co z tego? Brak działania… Gdzie jest rozliczenie tych złodziei, którzy ukradli Wam WASZE pieniądze? Rozliczenie złodziei z poprzednich lat, Gdzie jest Prawo? Gdzie jest sprawiedliwość dla wszystkich okradzionych w ten sposób Polaków. Który rząd tę sprawiedliwość Polakom DAŁ? Prawo w Polsce wielokrotnie nie jest używane do karania złodziei. Prawo w Polsce jest używane do tworzenia z kogoś złodzieja – ja jestem tego najlepszym przykładem. Polskie urzędy z sądami włącznie, łamią prawo, jedno po drugim tylko po to, żeby stworzyć złodzieja. Zadłużenie Polaków jest gigantyczne! Co to oznacza? Oznacza to, że jest źle, a będzie gorzej, mówiłem o tym, w 2018r. Powiedziałem wtedy „wykujcie moja słowa w kamieniu” : wzrosną opłaty za paliwo, energie, wodę, będą DODATKOWE opłaty, akcyzy itd… będzie drożyzna niszcząca najuboższych, wartość złotówki spadnie, inflacja będzie szaleć i 500 plus wystarczy na zakup przysłowiowych wacików. Ludzie wyjdą na ulicę. Przewiduję, że wyjdą… to tylko kwestia czasu, ale… jeśli wyjdą to co? Ma się polać krew? W skrajnym przypadku uruchomią ustawę 1066 – i po Was drodzy protestujący! Ta ustawa 1066 to naplujcie każdemu jednemu Polakowi w twarz. Przez kogo? Przez rządzących! Czyli przez grupkę tych czy tamtych, ale zawsze tych na, których Polacy – ZAGŁOSOWALI ! Policjant z Niemiec, Francji itd… będzie miał przeciwko WAM broń wyposażona w amunicję OSTRĄ ! Zrobią to : zgodnie z USTAWĄ wydana przez Waszych wybrańców !! Czy można taką ustawę usunąć? Oczywiście, ale… nie w Polsce!!
Leszek 2020.06.8 14:14
Prezydent ostatniej szansy Protesty : przeciw Cenzurze Prewencyjnej, 5G ☺ (napluli w Polakom w twarz), GMO, itd…. I co? Nic… Polacy w tej sprawie mają protestować? Polacy mają zadbać o interesy Polski? Czy czasami nie jest to OBOWIĄZEK rządu? Przecież między innymi po to ich wybieramy, a oni przysięgają mówiąc : Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Chociażby na tym konkretnym przykładzie widzimy, że tą przysięgę i polski NARÓD, czyli Was Czytelnicy mają tam, gdzie Słońce nie dochodzi.. Protesty są PRZECIW konkretnym USTAWOM ! I co? Ci, którzy te ustawy stworzyli i wcisnęli je nam w gardło… oni te protesty mają gdzieś.. Mają ROZKAZY odgórne! Niekoniecznie z Polski. Niszczy się małe i średnie przedsiębiorstwa, a to dzięki nim macie pracę, dzięki nim może funkcjonować PAŃSTWO… Niszczy się gałąź, na której siedzi polskie Państwo, czyli … każdy jego obywatel. Czym to zatrzymacie ? Protestami? Co Polski Naród może? NIC ! Protesty? To takie pitu.. pitu… Tak, one są głośne, czasami szokujące, wzbudzają SENSACJE, ale efekt : .. pitu… pitu Bezustanne rozmowy w różnego rodzaju telewizjach o tym jak jest źle. Ja nie mam czasu na czcze gadanie, na nieustanne słuchanie „ogłaszanych rewelacji” bez konkretnego działania, żeby to zmienić, zatrzymać… Jeśli sam Premier polskiego rządu mówi, że Polska jest uzależniona od różnego rodzaju korporacji (NIE MOJE TO SŁOWA!) to w takiej sytuacji naiwnością dziecka we mgle jest myśleć, że Polska jest rządzona przez Polski rząd, skoro sam Premier rządu mówi, że ktoś mu wydaje rozkazy. A już naiwnością trudną do opisania jest to, że w takiej sytuacji, Polacy myślą, że obce Polsce korporacje zadbają o interes polskiego narodu, że o interes Polski zadba polski rząd, który NIE RZĄDZI - tylko wykonuje polecenia. Protesty za protestami, Po co? Dzisiaj one już nic nie dają, ani nie robią wrażenia na tych co powinny robić czyli na tzw. WŁADZY. Protesty, to działania SIŁOWE !! A z tym łatwo sobie poradzić! Nie… Nie strzelać… bo to by się rzeczywiście obróciło przeciw rządzącym. W jaki sposób najlepiej mogą przeciw takim protestom zadziałać? Mogą IGNOROWAĆ ! I… ignorują pokazując protestującym i całemu społeczeństwu środkowy palec… Ale… za 4 lata znowu na nich społeczeństwo zagłosuje i tak już od ok. 30 lat… Powiecie – chore… ale KTO to robi? Kto do tego dopuszcza, a potem narzeka? Spójrz w lustro. SKOK Wołomin, NAJWIĘKSZA polska afera?? Tylko ta? Jest ich cała masa i co? NIC! Kupujemy węgiel, a na hałdach są miliony ton! Węgla polskiego! Górnicy chcą protestować ! No i? Pan Krzysztof Tytko wzywa rząd, posłów, środowiska antysystemowe do debaty nt. polskich złóż
anonim2020.06.8 14:20
Jesteś typowym trollem z Łubianki.
Leszek 2020.06.8 14:29
krasnalu szklana kula prawde ci powie dlatego taki madry z ciebie Cwel.
Havrankova to se knedliczki ne vrati-srati, srati2020.06.8 14:13
bolca obcęgami za togę i obywatelsko doprowadzić pod Najwyższy Sądowy majestat
adam2020.06.8 16:32
Taki człowiek nie może być sędzią
anonim2020.06.8 14:13
P. sędzia Tuleja... ach te rdzennie polskie nazwiska...
katolik2020.06.8 14:20
No lepsze by było takie, jak Samuel Pereira, Kornhauser, Abramowicz, Ast, Peczkis, Smirnow i cała reszta "prawdziwych wolaków" z PiS