20.09.17, 08:10Screenshot YouTube

Kasta chce się mścić na posłach PiS?! Jest dochodzenie m.in. w sprawie M. Wassermann

Będzie zemsta na posłach PiS? Naczelna Rada Adwokacka rozpoczęła dochodzenie dyscyplinarne m.in. przeciw posłom Prawa i Sprawiedliwości – donosi serwis wpolityce.pl.

Do NRA doniosło na posłów kilku prywatnych wnioskodawców. Zarzucają im… sprzeniewierzenie się konstytucji poprzez głosowanie za ustawami o Sądzie Najwyższym i TK. W ten sposób mieli sprzeniewierzyć się rocie ślubowania adwokackiego. Chcą oni także, aby posłów wydalić z zawodu.

Jak się okazuje, NRA przesłała już niektóre z wniosków do rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Krakowie z żądaniem ustosunkowania się zainteresowanych do zarzutów. Wszczęto już dochodzenie. Chodzi między innymi o posłów Arkadiusza Mularczyka oraz Małgorzatę Wassermann.

Osoby, które skarżą się na posłów, w skardze do NRA piszą o „celowym, nakierowanym na skutek w postaci upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości” działaniu. Skargi dotyczą posłów: Waldemara Budy, Jerzego Polaczka, Bartosza Kownackiego, Andrzeja Matusiewicza, Arkadiusza Mularczyka, Wojciecha Szaramy, Małgorzaty Wassermann, Kazimierza Smolińskiego, Małgorzaty Wypych , Haliny Szydełko oraz Marka Asta.

Poseł Mularczyk przyznał, że ubolewa nad tym, że „ktoś z adwokatury dąży do wojny z parlamentarzystami”. Działania określił jako nieroztropne, bo brak tutaj podstaw prawnych do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Zapytał też:

Może samorząd adwokacki wymaga głębokiej reformy ustrojowej?”.

Jak pisze Wojciech Biedroń – samo przyjęcie skarg przez NRA i skierowanie ich do rzecznika przy Izbie Adwokackiej w Krakowie oraz rozpoczęcie dochodzenia jest niebywałym skandalem. Posłowie głosują bowiem zgodnie z własnym sumieniem i reprezentuję nie tylko swoje środowisko zawodowe, ale przede wszystkim naród. 

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl