20.05.20, 08:04Fot. via Pixabay - David Mark / Michael Schwarzenberger

Kiedy nastąpi otwarcie branży weselnej po ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa?

Jak donosi Business Insider, możliwa data zniesienia restrykcji w branży weselnej to 1 czerwca. Taką możliwą datę zniesienia dotyczących jej restrykcji wskazała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

We wtorek miała miejsce pierwsza wideokonferencja z udziałem przedstawicieli branży ślubnej. Na konferencji Semeniuk zapewniła, że rząd chciałby jak najszybciej opracować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego podczas organizacji wesel.

Obecnie wesela mogą się odbywać przy ograniczonej liczbie gości, ale ich organizacja nie jest zalecana.

Zdaniem Semeniuk odmrożenie branży weselnej możliwe jest od 1 czerwca. Zastrzegła ona jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Morawieckiego.

g/businessinsider

Komentarze

Heidi Heido Hajdasz2020.05.20 11:11
Śmiertelność nie zejdzie wam poniżej 10 procent, a wy tu wciskacie propagandę o weselach.
Glaudiusman2020.05.20 8:42
Wesela to jest jednak problem, ze względu na bliskość przy stole i w czasie tańca. Tylko czy zawsze da się to przełożyć?
anonim2020.05.20 8:51
Zawsze. To tylko pohulanka, bez której małżeństwo też może się udać.
Urszula2020.05.20 8:18
Który z pisich ministrów mówił, że liczba zakażeń spada? Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 301 przypadkach koronawirusa w Polsce. W komunikacie podano również, że pięć osób zmarło. Najwięcej nowych zakażeń pochodzi z woj. śląskiego. Ilu zakażonych będzie wieczorem?