17.11.20, 11:45fot. tt/kprm/krystian maj

Kiedy odmrażanie handlu? Możliwe szczegóły już w środę

Jak powiedziała w rozmowie z PAP, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, już w najbliższą środę po posiedzeniu sztabu kryzysowego premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić szczegóły dotyczące daty odmrażania branży handlowej.

- Premier zobowiązał się do przedstawienia tych obostrzeń Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, która może je przyjąć lub odrzucić w zależności od sytuacji epidemicznej kraju – stwierdziła Semeniuk.

Wicepremier zaznaczyła, że jeśli liczba zakażeń będzie spadać, to już w środę premier poda datę stopniowego odmrażania działalności sklepów meblarskich. Wiąże się to także z dodatkowymi obostrzeniami, jakie sklepy meblarskie musiałyby wprowadzić, aby zminimalizować ryzyko zarażenia COVID-19.

Obecnie Zzgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów część sklepów w galeriach, centrach i parkach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m2 jest zamknięta od 7 do 29 listopada.

W galeriach otwarte są niektóre sklepy z żywnością, produktami kosmetycznymi, artykułami toaletowymi, środkami czystości, produktami leczniczymi, w tym apteki, wyrobami medycznymi, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, gazetami lub książkami, artykułami budowlano-remontowymi, artykułami dla zwierząt domowych, usługami telekomunikacyjnymi, częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli, paliw.

W galeriach handlowych działają także punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe oraz zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos.

 

mp/pap

Komentarze

zamrożone mózgi Polaków2020.11.17 14:02
Ludzie umierają głównie z przyczyn kardiologicznych. Z wirusem, bez wirusa, czasem w oczekiwaniu na wynik testu dostają zawału bo tak są zaszczuci przez PIS i ich kolegów z TVN, TVP, Polsat. Kardiolog Szumowski powiedział że jedynym lekiem na wszystko jest nie budowa odporności ale niewychodzenie z domu. Więc ludzie umierają w meczarniach, bez leków bo ani lekarze nie chcą przyjmować pacjentów ani też pacjenci nie chcą do nich chodzić. Ideologia covid zamorduje nawet 100 tys osób a sam wirus w bloku wschodnim zabija tylko w teorii i ogolne statystyki często nie dowodzą jego istnienia.
TY "prawda o nazistowskich rządach..."2020.11.17 13:58
Strona jest po szwedzku, udowodnij, ŻE POTRAFISZ MÓWIĆ, CZYTAĆ, PISAĆ po szwedzku!
prawda o nazistowskich rządach w Polsvcve2020.11.17 13:24
https://www.scb.se/om-scb/nyheter-och-pressmeddelanden/an-syns-inte-smittspridningen-i-hostens-dodsstatistik/ według wstępnych statystyk między 1 stycznia a 31 października tego roku w Szwecji zmarło 79 309 osób. To o 4040 zgonów więcej niż średnia dla analogicznego okresu w latach 2015–2019, co oznacza, że ​​w 2020 r. W Polsce do 1.11 zmarło ok 25 tys osób ponad normy (sam pażdziernik 15 tys) d Szwecji która nie miała programu szczepień na gruźlicę (to jest ważne) i ma średnią życia dłuższą o 4 lata. Długo by tłumaczyć że w żelaznej kurtynie ponad normy nie umiera w gruncie rzeczy nikt poza Polakami i Rosjanami których władza traktuje jak gówno. ... Nazistowski rząd PIS doszedł do wniosku że winni sa ludzie bo chodzili do pracy, robili zakupy w galeriach handlowych i sklepach budowlanych w weekendy, spali po hotelach wyjeżdzali na urlopy, chodzili do lasu, wychodzili na spacer z psem i dziećmi na plac zabaw, korzystali z rowerów miejskich, odwiedzali kina, teatry, chodzili na koncerty, posiłkowali się w restauracjach, siedzieli w barach, kąpali się na basenach, tańczyli w dyskotekach, brali śluby, kupowali meble, przycinali włosy u fryzjera, mieli zabiegi u fizjoterapeutów, robili operacje u chirurgów, oglądali mecze na stadionach, korzystali z basenów, siłowni, kosmetyczek a nawet chodzili na cmentarz czy do kościoła.
errata2020.11.17 13:28
https://www.scb.se/om-scb/nyheter-och-pressmeddelanden/an-syns-inte-smittspridningen-i-hostens-dodsstatistik/ według wstępnych statystyk między 1 stycznia a 31 października tego roku w Szwecji zmarło 79 309 osób. To o 4040 zgonów więcej niż średnia dla analogicznego okresu w latach 2015–2019. W Polsce do 1.11 zmarło ok 25 tys osób ponad normy (sam pażdziernik 15 tys) a więc dużo więcej od Szwecji która podkreślmy że poza otwartą gospodarką i szkołami nie miała programu szczepień na gruźlicę (to jest ważne) i ma średnią życia dłuższą o 4 lata. Długo by tłumaczyć że w żelaznej kurtynie ponad normy nie umiera w gruncie rzeczy nikt poza Polakami i Rosjanami których władza traktuje jak gówno. ... Nazistowski rząd PIS doszedł do wniosku że winni sa ludzie bo chodzili do pracy, robili zakupy w galeriach handlowych i sklepach budowlanych w weekendy, spali po hotelach wyjeżdzali na urlopy, chodzili do lasu, wychodzili na spacer z psem i dziećmi na plac zabaw, korzystali z rowerów miejskich, odwiedzali kina, teatry, chodzili na koncerty, posiłkowali się w restauracjach, siedzieli w barach, kąpali się na basenach, tańczyli w dyskotekach, brali śluby, kupowali meble, przycinali włosy u fryzjera, mieli zabiegi u fizjoterapeutów, robili operacje u chirurgów, oglądali mecze na stadionach, korzystali z basenów, siłowni, kosmetyczek a nawet chodzili na cmentarz czy do kościoła.
...2020.11.17 13:30
i nie zapominajmy o kilkuset miliardach złotych wyrzuconych błoto
Anonim2020.11.17 13:12
Pinokio udaje, że coś jeszcze od niego zależy.
Topek2020.11.17 12:55
To co mówi Pinokio to nie ma znaczenia. Czy pisdzielce zdają sobie sprawy z tego że Polska nie ma już na świecie i w Europie żadnego sojusznika oprócz Wegier, ale jak znamy Kaczyńskiego to też długo nie potrwa. Nie mamy żadnego wsparcia, jeśli nie zmienimy tej władzy jak najszybciej, będziemy skończeni
Anonim2020.11.17 13:12
Jak Węgrzy też okażą się wrogami, to na kogo da się zwalić następne klęski? Jak żyć?
Anonim2020.11.17 12:36
odmrozić to on sobie może pizzę na kolację.
Michał Jan2020.11.17 12:35
Nie ma żadnych przesłanek, by łagodzić w stosunku do warunków, w których się zaostrzało. Wręcz przeciwnie - gdyby wczoraj zrobiono tyle testów, ile robiono wcześniej, to liczba "wykryć" przekroczyłaby 30 tys. Jeżeli ktoś jeszcze wierzy, że Pinokio z kumplami kierują się tu jakimiś racjonalnymi przesłankami, to najwyraźniej przedawkował TVPiS.
Anonim2020.11.17 12:17
Brawo nas Premier z PO,przyjaciel Tuska. Owiną wokół paluszka Kaczyńskiego aż miło. Ziobro i Brudziński już mu nie podskoczą. Brawo PO.
ja2020.11.17 12:15
Kaczyński i PiS zdradził polskich rolników. Zdrada jest pełna i całkowita. Dlatego PiS przegra wszystko !
f232020.11.17 12:42
Niekoniecznie. Rolnicy to wyjątkowo naiwna i łatwowierna grupa. Za kolejne obietnice gotowi zapomnieć o niesnaskach i zagłosować za kolejnym programem kura+ albo obora+
Furtian Wacław2020.11.17 11:51
Tylko nie sklepy meblarskie, Covid szczególnie długo potrafi zachować się na płytach wiórowych!
Kościelny2020.11.17 12:24
I na kościelnych ławkach