20.06.20, 12:20Fot. screenshot - Twitter (Maciej Stańczyk)

Kiedyś startował w wyborach, dziś zrywa plakaty Andrzeja Dudy

Portal wPolityce.pl ujawnił, kim jest hejter, który zrywał plakaty ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. To Piotr R., związany niegdyś ze Stowarzyszeniem „Platforma Samorządowa”. Z list tego stowarzyszenia startował w 2014 roku w wyborach samorządowych.

Piotra R. nagrano, jak zrywał plakaty z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy z przydrożnej gabloty ogłoszeniowej. Nagranie opublikował na Twitterze Maciej Stańczyk. Opozycja broniła się wówczas, że mężczyzna w żaden sposób nie jest związany z Platformą Obywatelską. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Portal wPolityce.pl ustalił, kim jest mężczyzna.

Piotr R. był kiedyś związany ze stowarzyszeniem „Platforma Samorządowa”. Z list tego stowarzyszenia startował w 2014 roku w wyborach samorządowych. Obecnie jest dziennikarzem związanym z różnymi redakcjami, które nie podejmują tematyki politycznej. Był też dyrektorem jednego z niszowych festiwali filmowych.

Akty wandalizmu mężczyzny chciały przemilczeć opozycyjne media, inne zapewniały, że ich sprawca nie ma nic wspólnego z PO. Portal wPolityce.pl poprosił o komentarz samego Piotra R.:

-„Moim obowiązkiem, jako członka rady sołeckiej było je zdjąć. Więc niech Pan nie chrzani o politycznym dyskursie, bo najpierw trzeba przestrzegać przepisów.(…). Gminne tablice informacyjne nie są miejscem, gdzie można wieszać plakaty polityczne. Na dodatek zasłaniając wszystkie ważne, o wiele ważniejsze niż te plakaty, dla okolicznych mieszkańców ogłoszenia” – tłumaczy się mężczyzna.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

każda kopiejka się liczy2020.06.20 15:14
Stachu w nadgodzinach!
Czes\\\\\\2aw2020.06.20 13:36
Kretyn pt. "katolicka kretynizacja polski", zbiegły z Tworek, nadal wydala; bo kto jest najlepszym znawcą kretynologi jak nie kretyn?
Jahu2020.06.20 13:23
Posłanki PiSu za to gryzą i biją, nie wiem co gorsze.
Mirek2020.06.20 13:04
Dzisiaj totalna opozycja to TOTALNE BYDŁO które chwyci się nawet brzytwy aby dostać się do władzy i znowu móc ukraść 600 miliardów złotych !! . To TOTALNE BYDŁO zrobi każde świństwo dla pieniędzy . Powiesiłem baner z prezydentem Dudą na balkonie swojego domu ale już po kilku dniach totalne bydło zamazało go sprejami . Ale teraz powiesiłem następny którego już nie zapaskudzą .
toja2020.06.20 13:17
Czy wszyscy wyznawcy pislamu mają tak zryte berety jak ty?
katolicka kretynizacja polski2020.06.20 12:41
"Portal wPolityce.pl ujawnił..." ujawnił? To dlaczego nie ma nazwiska, wizerunku i adresu! w taki sposób to ja też mogę "ujawnić" że ktoś zrywał plakaty Trzaskowskiego! kolejna PiSdzielska prowokacja grubymi nićmi szyta...
Ojciec Muchomor2020.06.20 12:29
> Gminne tablice informacyjne nie są miejscem, gdzie można wieszać plakaty polityczne. A są? Kiedy ostatnio sprzątałeś łazienkę/toaletę?
Antykomuch2020.06.20 12:37
Towarzyszu, macie rację. Jakiś ty yntelygentny.