25.10.19, 18:35Zdj. Guillaume Paumier, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Klapa 'tęczowego piątku'. RPD: Nie można wymusić szacunku

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska poinformowała Polską Agencję Prasową, że tzw. „Tęczowy piątek”, który odbywał się dziś w polskich szkołach, podobnie jak w roku ubiegłym, miał marginalny charakter.

"Odnotowano pojedyncze przypadki zgłoszeń od rodziców, na które, każdorazowo, reagowali kuratorzy oświaty"-podała. Przedstawicielka resortu edukacji informowała również, że rodzice uczniów wielu szkół dzwonili do dyrektorów placówek na kilka dni przed wydarzeniem, pytając o ewentualne uczestnictwo szkoły w akcji. 

"Cieszy nas fakt, że rodzice są coraz bardziej świadomi konstytucyjnych i również wynikających z Prawa oświatowego uprawnień w sprawie wychowania swoich dzieci w duchu bliskich im wartości"-stwierdziła Anna Ostrowska w oświadczeniu przesłanym do PAP. Fiasko "tęczowego piątku" skomentował Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. 

"Nie wolno zabronić żadnej oddolnej inicjatywy dzieci, młodzieży, jednocześnie inicjatorzy akcji muszą zwracać uwagę i być wrażliwi na uczucia innych"-ocenił w rozmowie z Polsat News. Jak wskazał Pawlak, były przypadki, gdy uczniowie niebiorący udziału w akcji-paradoksalnie- mogli poczuć się dyskryminowani. RPD odniósł się do dzisiejszej wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara, który w piątek rano w Polsat News stwierdził m.in., że szkoła to miejsce promowania wartości, tolerancji i akceptacji.

"Ale szacunek nie może być wymuszony, w żadnym aspekcie nie można zmusić kogoś do szacunku. Tu wracamy do definicji słów: tolerancja to znoszenie, a nie afirmowanie. Musimy wrócić do podstaw, takich, jakimi słowa są, a nie takich, jakie niektórzy chcą, by były"- skomentował Mikołaj Pawlak. Gość Polsat News był pytany o to, jak ocenia uczniów, którzy solidaryzują się z akcją, nosząc np. tęczową przypinkę. 

"I bardzo dobrze, nie wolno zabronić żadnej oddolnej inicjatywy dzieci, młodzieży, tych aktywnych. Bardzo dobrze, że tacy ludzie są i że to robią, ale jednocześnie muszą zwracać uwagę i być wrażliwi na uczucia innych. Jeśli to będzie wyważone, nie będzie robione nachalnie, to wtedy będzie wszystko w porządku"-ocenił. Rzecznik Praw Dziecka powiedział również, że w niektórych placówkach przypięcie tęczowej chorągiewki czy ubranie się na tęczowo- innymi słowy: włączenie się do akcji "tęczowy piątek" pozwalało uniknąć odpytywania czy pisania kartkówki. 

"Czy to nie jest dyskryminacja? A powiedzmy, że są dzieci, które nie chcą brać w tym udziału, ale tolerują (…). I takie zdarzenia mają miejsce. Z perspektywy dziecka mogę spojrzeć i powiedzieć, że to dziecko odpytane, niemające tej chorągiewki, jest dyskryminowane"-zauważył. 

yenn/PAP, Polsat News, Fronda.pl

Komentarze

Alexander Szlachcic2019.10.28 11:33
Oto nauczycielskie mądrości: promowanie tolerancji, czyli pustki. Jaka próżnia jest piękna (zwłaszcza w głowie)!
Polak2019.10.27 14:16
Wygląda to raczej na klapę pisowsko-katolickiej propagandy - pomimo zaangażowania aparatu państwowego i pełnej mocy sekty katolickiej tęczowy Piątek odbył się i już wiadomo że nie był ostatnią akcją tego typu :)
abc 2019.10.26 15:41
Sodomici ze środowisk odbytniczych w Polsce chcą wprowadzać tęczowy piątek a zobaczcie jak wygląda "tęczowy rok szkolny" w Niemczech, Anglii, Szwajcarii czy Holandii https://stopaborcji.pl/jak-wyglada-edukacja-seksualna-tuz-za-granica-polski/
Alexander Szlachcic2019.10.28 11:35
To szkoła, wymysł masonów, jest źródłem zła. Szkoły trzeba zamknąć, przecież każdy nauczy swoje dziecko czytać i pisać.
arbiter elegancji2019.10.26 14:24
Pamiętacie z dekady Jaruzela "kolorowe soboty" w szkołach? Dzisiaj są "tęczowe piątki". Za "przemysłem tęczowej politpoprawności" od jakiegoś czasu nie przepadam [1][2][3][4] ale mimo wszystko korci mnie, by wam zwrócić uwagę że PRZESADZACIE. [1] - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-14/drag-queen-podcial-gardlo-lalce-z-wizerunkiem-abp-jedraszewskiego/ [2] - https://www.pch24.pl/kubel-zimnej-wody-na-glowy-srodowisk-lgbt--filharmonia-nie-idzie-w-homopropagande,70834,i.html [3] - https://radioszczecin.pl/1,394428,policja-dementuje-doniesienia-pacyfki-o-zabojstw [4] - https://www.amazon.com/SJWs-Always-Lie-Thought-Justice-ebook/dp/B014GMBUR4
Maria Blaszczyk2019.10.26 20:14
Szczególnie rozbawił mnie punkt [3]. Policja dementuje, bo policja nie wyszczególnia takiej kategorii. Weźmy więc pierwszy z brzegu przykład zabójstwa Patryka O. w Szczecinie z 2014 r. Oskarżeni przyznali, że Patryk O. bawił się w gejowskim klubie Skandal. Oskarżeni zeznawali, że student dawał wyraz swojej orientacji seksualnej, a nawet składał im niestosowne propozycje. Całość układa się w typowy przykład impulsywnego alkoholoweho zabójstwa na tle homofobicznym. Tylko że sąd tak nie stwierdził. W polskim prawie nie ma osobnej kategorii zbójstw z przyczyn homofobicznych, więc sąd nie uznał, by tak było...
anonim2019.10.27 11:09
Nie zmienia to w niczym faktu, że Pacyfka drugi rok z rzędu "pomyliła" się w kwestii podświetlenia szczecińskiej filharmonii. Schemat jej zachowania w tej kwestii wygląda niczym cytat z książki VoxDay'a.
wojtek2019.10.26 10:25
cala elita lgbt ...ich zalozyciele i propagatorzy razem z tym zboczencem z WHO to niemieccy i amerykanscy pedofile wystarczy przeczytac historie do 150 lat wstecz i wszystko jasne...gdyby pozyteczni idioci troche poczytali to bardzo by sie zdziwili ze propaguje pedofilie pod plaszczykiem tolerancji seksualnej ktorej w 21 wieku i tak mamy nadmiar
JONASIK2019.10.26 7:02
Nie można wymusić szacunku??? Naprawdę? A wymuszanie szacunku za pomocą paragrafu o obrażaniu uczuć religijnych? To nie wymuszanie?
Pokręć2019.10.26 7:34
Paragraf jest za wyrażanie braku szacunku, nie za brak szacunku. LGBT chciałoby paragrafów nawet za oburzanie się, kiedy jakiś gej oburzy go obmacywaniem. Niedługo odmówienie rozwarcia odbytu przed napalonym homoseksualistą będzie karalne.
Hak Ci w smark2019.10.26 9:35
"Niedługo odmówienie rozwarcia odbytu przed napalonym homoseksualistą będzie karalne. " Aleś se wymyślił :/
wojtek2019.10.26 10:29
zboczony smiszek grozil w TV ze pedaly zmusza hetero do podawania im reki .... i to beda nazywac szacunkiem ...ja to nazywam kretynizmem zwyrodnialcow seksualnych
abc 2019.10.26 15:55
Ty jesteś zdrowy na umyśle? jak nie obiję ci mordy na ulicy, to wcale nie znaczy że cie szanuję. Tak samo żaden paragraf nie wymusza na sr ać ci na twój durny łeb, choć w twoim środowisku koprofilów, wcale nie musi być to obraźliwe
pocalujcie mnie w d...2019.10.26 6:48
Szacunku nie mozna wymusic, zwlaszcza gdy pisowska wladza dwoi sie i troi, by zabronic jego okazywania. Jak wyglada moralnosc tej wladzy, widac po tym, z kim ona sie brata. A brata sie z deprawowanym i zaklamanym kosciolem oraz zepsutymi fanatykami na jego uslugach.
PolakNieLeming2019.10.25 23:13
NIE ! dla tęczowej zarazy ! Zwyrodnialcy, zboczeńcy, ręce precz od naszych dzieci !
Jacek Zatorski 2019.10.25 21:31
Zainstalowałem młodszemu dziecku kamere wifi, podgląd ma się w telefonie (koszt 180 zł, ale są tańsze), kupiłem ją kiedyś żeby obserwować pieska szczeniaczka pod naszą nieobecność w domu. Widać przydaje się też do czego innego, czyli do ochrony dziecka przed zboczeńcami. Niech mi tylko zaczną bałamucić syna albo córkę, to nie będą mieli tęczowego piątku tylko ruski rok popamiętają! Ale ludzie, do czego to doszło? Mam jeszcze starsza córka ale jest świadoma lewackiej indoktrynacji, to byłem spokojny, bo dziewczyna czyta i po rozmowach ze mną i z żoną, widzimy że myśli a nie stadnie daje się wodzić na nitce lewactwu, ma też przyjaciół z kółka teatralnego którzy też nie z pierwszej łapanki. Będzie ciężko z tymi zbokami ale damy radę!!!
Milena2019.10.25 21:41
Jacek, To wspaniały pomysł, trzeba to nagłośnić ! Proszę, zrób to, gdzie się da i komu się da! Dzięki !
Hak Ci w smark2019.10.25 23:13
No Jacek pochwal się gdzie zainstalowałeś swojemu dziecku tą kamerę wifi? Powiedziałeś mu chociaż o tym, że będziesz go szpiegował? Większość tych kamer ma zasięg domowy, gdzie Ty masz tych zboczeńców? w garażu chowasz? Nawet nie wypracowałeś z dzieckiem takiej relacji, że byłbyś w stanie mu zaufać. Wstyd
abc2019.10.26 8:39
jak w szkole działa wifi to kamera tez działa wiec ty wypisujesz bzdury
Hak Ci w smark2019.10.26 9:26
lol ale chyba wiesz jak wyglądają kamery do obserwacji szczeniaka? Wy chyba już absurdu tej całej sytuacji nie widzicie, tak Wam mózgi ideologia wyżarła. Potem wyląduje taki u psychologa i będzie mówił: Nazywam się tak i tak mam 23 lata, ojciec montował mi kamerę żeby chronić mnie przedz zboczeńcami"
abc 2019.10.26 15:33
no tak, lepiej będzie "Nazywam się tak i tak mam 23 lata, w szkole uczono mnie że masowanie łechtaczki córce i poruszanie napletka synowi przez rodziców to bardzo miłe rzeczy i zupełnie normalne" a to nie promowanie pedofilii tylko wychowanie seksualne typu B choćby w niemczech https://stopaborcji.pl/jak-wyglada-edukacja-seksualna-tuz-za-granica-polski/
Hak Ci w smark2019.10.26 18:22
Z całym szacunkiem do stop aborcji ale to nie jest dobre źródło wiedzy. Do sporej listy materiałów nie ma nawet linków. Nawet zakładając, że edukacja seksualna miałaby tak wyglądać, to szpiegowanie dziecka jest porąbane. Duża ilość morderców seryjnych była wychowywana przez takie nadpobudliwe religijne rodziny, co też miały obsesje na punkcie seksu i pilnowały tylko aby dzieciak się nie masturbował. Ale łykaj sobie dalej jak pelikan historyjkę jak kto Jacek Placek zamontował dziecku kamerę dla szczeniaka i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
Naczelny2019.10.25 23:52
Jacuś, stek bzdur hahahaha
Katarzyna2019.10.25 21:29
....Durny geju..! Z czego ty się cieszysz??? Miał być ten wasz tęczowy piątek z wielką pompą! A TYMCZASEM RZECZNICZKA MINIST. EDUKACJI NARODOWEJ POINFORMOWAŁA, ŻE BYŁ W NIEKTÓRYCH SZKOŁAC ALE TYLKO MARGINALNIE, NAJWYŻEJ PO KILKA OSÓB ! Super, niedługo i to się skończy! i to bardzo niedługo ! Wtedy będzie smuteczek i twoje lanie łęz!
gocha2019.10.25 21:09
A czy ktoś w ogóle mówi o SZACUNKU? Czy to tylko rojenia w głowie RPD? Przecież tolerancja to nie to samo co akceptacja, czy szacunek. Tolerancja to znoszenie czegoś, co nam nie pasuje. Życie obok siebie, pokojowe współistnienie, mimo wzajemnego niezrozumienia . Znoszenie (tolerowanie) mimo niechęci, czy niezgody, w imię dobra społecznego i faktu, że Polska jest wspólnym domem Polaków o różnych poglądach i n ie ma opcji wygnania na banicję, tych którzy są inni niż my sami. To są tak samo Polacy. Czyjeś córki, synowie, znajomi, sąsiedzi. Nie spadli nam na głowy z kosmosu. Są u siebie. Tak jak i my. Tolerancja to wyzbycie się agresji i nieatakowanie, tych 'innych". I tyle. A popierać, szanować, czy akceptować NIKT NIE TEGO MUSI, jeśli nie chce. Ten RPD jest najwyraźniej matołkiem.
katolik2019.10.25 20:52
Można się założyć,ze po egzorcyzmach ,modlitwie wyszedłby szatan z homoniewiadomo w kolorach
katolik2019.10.25 20:51
to nazywa się zniewolenie przez kupowanie dzieci i ich rozumu.żenada!! i jeszcze się to tłumaczy,, byli zwolnieni z kartkówki.OMOTANIE i tłumaczenie dla głupków,nie dla normalnych,ale idiotów zawsze da soie jakos urobic albo zrobić patologia goni patologię,po to,żeby nie być posadzonym o homofobię,Przecież homoniewiadomo naprawdę nie istnieją,to tylko jest działanie szatana w zniewolonym przez niego człowieku,który sobie wmawia,że ma pociąg do tej samej płci
Alojzy Cedzidło2019.10.25 20:46
Co Ku.. wa geje wy..lać z naszego kochanego kraju tylko jeden Gej jest Gejem nad Gejami to Prezes wszechmocny wybawiciel POLSKI
Bóg Honor Ojczyzna2019.10.25 20:09
Znowu czerwono-tęczowej zarazie nie wyszło! Och jak mi smutno! Polacy mówią wam pa pa! Margines marginalny!
Alojzy Cedzidło2019.10.25 20:02
Kompletny brak honoru u tego ,,Dumnego " Zrobił kupę sąsiadowi na progu zapukał , , poprosił o papier . Ma pretensje do sąsiada .Mało ,że nie dał ,,toaleta skrawek " to jeszcze na kawę nie zaprosił . Czyli przez analogię . Robi kupę na Frondę i czeka na komplementy .Tak się zastanawiam . To jednak nie jest brak honoru . bo on chyba nie zna tego słowa i jego , słowa , znaczenia Ale tak się sprzedać ?
anter2019.10.25 20:39
Oszczędniej gospodaruj spacją, Cedzidło ;-)
Milena2019.10.25 21:37
anter! A czy to jest dyktando z jęz.polskiego? Że wstawiasz tego typu androny? Przecież to nie zmienia postaci rzeczy!? Bo co? Inaczej dostanie dwóję u ciebie?? hahaha ! Lepiej zwróć uwagę na sposób pisania "......durnemu gejowi..." i nie odwracaj "kota ogonem" ! Ważniejsze jest to co Alojzy napisał, a nie twoje durne spacje !
Naczelny2019.10.25 23:54
Milena to kolejne wcielenie Alojzego aka Piotrowski, już nawet za kobiety się genderysta podaje.
anonim2019.10.25 20:56
Alois takześ nisko połd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Urszula2019.10.26 10:24
Ty chyba nie jesteś Alojzem Cedzidło. On jest nieco mądrzejszy. Nie wstawia takich głupich tekstów. Użyte tu porównanie to poziom debila. Nie, ty nie jesteś Cedzidło.
iza2019.10.25 19:57
Nie przyszło Wam do głowy, że rodzicom nie przeszkadza Tęczowy Piątek i dlatego jest mało zgłoszeń. Na szczęście debili, którzy zgłaszają piękne inicjatywy jako naruszenie ich fanatyzmu jest coraz mniej.
nikt2019.10.25 20:29
A Ty wiesz konkretnie co jest fanatyzmem , co rozsądkiem , co tolerancją a co ochroną swych narodowych dóbr , swych wartości ......czyli samoobroną ?
Milena2019.10.25 21:47
Lechu Keller! Znów lecisz w głupa ! NIE JESTEŚ ŻADNĄ IZĄ ! PISAŁES PRZECIEŻ O TYCH NICKACH! JESTEŚ NAPRAWDĘ JAK PARAPET, LECZ SIĘ ! AŻ TAK CIĘ SB-ku ZABETONOWALI STALINOWCY?
eta2019.10.25 21:53
Mało zgłoszeń, bo niewiele szkół to organizowało.
nikt2019.10.25 19:38
I niby czyj szacunek mieliby zdobyć tymi ordynarnymi , wulgarnymi i obłąkańczymi manifestacjami ? Polacy.....ci rdzenni są konserwatywni . I chwała im za to . Dzięki temu trwali , trwają i będą trwać pomimo wichrów narodowego losu . A że ktoś tam z zagranicy wyśmiewa , krytykuje, próbuje narzucać swój system wartości ? Ma swój , to niech się nim cieszy bez narzucania go innym narodom . One same zadecydują co im odpowiada a co nie . Nie podoba się to nacjom napływowym ? No to niech ciągną dalej na Zachód. Tam im będzie lepiej . Po co siedzą w takiej zacofanej Polsce ? Ja mam wszystko swoje . Mnie obcego szajsu ( też z niemiecka , ale ja wiem kim jestem ) nie trzeba .
xyz2019.10.25 20:23
Jak na jehowitę to bardzo mądra wypowiedź.
nikt2019.10.25 20:39
A jak się domyśliłeś / aś ? Trafiłeś ......................kulą w płot . Religia Wyznawców Jehowy jest jedną z najczystszych religii w Polsce . Nie wiem jak w USA , oglądałam dość krytyczny reportaż na ich temat . Nie mam więc zdania jeżeli chodzi o USA . A jak na Katoliczkę to już nie jest taka mądra ? A jak na wyznawczynię Prawosławia to już całkiem głupia ? Jesteś arogantem a więc niewątpliwie jesteś Żydem .
Naczelny2019.10.25 23:50
Kolejny nick Piotrowskiego.
2019.10.25 19:20
Qwa jaki ściek, takie komentarze. :( Tęsknię za wtyczką facebooka. Wtedy było jakoś normalniej. Każdy odpowiadał za to co pisze. A teraz jest wieś po całości. I banda psychopatów branclujących się swoimi skurrwierniami. I to po każdej stronie.
anonim2019.10.25 19:26
szacun za samokrytykę ;)
2019.10.25 19:33
Jak się podpiszesz frędzlo-śmieciu to pogadamy :) A tak to, chodź się przytulić. Tchórzu.
anonim2019.10.25 19:51
już wiem ty jesteś konfederastą! niby liberał, a jednak zamordysta dykatorek :)
anonim2019.10.25 19:35
Piotrze o sobie pięknie napisałeś ;) Chcesz coś zmienić to zacznij od siebie,daj dobry przykład,a może i inni pójdą w twoje ślady.
Jahu2019.10.25 19:39
Co Piotruś powyższa biegunka tęczowego ci się nie podoba? dlaczego jesteś nietolerancyjnym homofobem i tęczowego kolegę ściekiem nazywasz?😎😎😂😂😂
Jahu — Bóg Hebrajczyków2019.10.25 20:41
Szalom, brachu.
Jahu2019.10.26 8:56
..a ty kociarzu dobrze się czujesz?😎
Pokręć2019.10.26 7:28
Trochę szacunku do ścieków, proszę!
na pohybel!2019.10.25 20:02
arbiter dyplomatołek za 5 groszy :)
marianl2019.10.25 19:03
Proponuję nie wchodzić na portal fronda.Mają słabe zabezpieczenia i niewiele chcą zrobić kiedy ktoś zgłasza nadużycie!
PIE.......l SIĘ SAM PEDALE !!!2019.10.25 19:02
NO I KLAPA PEDALE !!! PIE.......l SIĘ SAM !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
na pohybel!2019.10.25 18:55
popieram Dumnego, dość homofobicznego zbydlęcenia katolskich oszołomów
Björn Larsson2019.10.25 18:52
Słowo deratyzacja większości z nas kojarzy się z odszczurzaniem i właśnie poddać temu zabiegowi trzeba będzie wszystkie czerwone i różowe szczury, ale również lemingi, które rozpanoszyły się w Polsce, a poczucie bezkarności tak je rozzuchwaliło, że pasożytują na naszej Ojczyźnie w sposób wyjątkowo bezczelny i zuchwały.
KKK2019.10.25 18:50
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się "Polak Ateista Durny Gej". Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
anonim2019.10.25 20:54
Jak również 3-krotną ku-rwę KKK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eta2019.10.25 21:45
Może ktoś go złapie, ale jeżeli jest chory, to trzeba go leczyć. Wygląda, że dzisiaj miał wyjątkową uciechę. Na szczęście piątek się kończy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 18:48
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 25 października młodzież szkolna świętuje Tęczowy Piątek – dzień, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf]. Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK. 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Ola2019.10.26 7:40
Możesz napisać ile jest w Polsce takiej młodzieży Piszesz, że 70% takiej młodzieży doznaje przemocy 26% w szkołach! Ty chodzisz jeszcze do szkoły? Może już nie i wpychasz się, próbujesz nielegalnie dostać się do szkoły, żeby w niej uprawiać gejowski sex? Czyt. o tym jak w amerykańskim stanie, jakaś 34 letnia zasłużona edukatorka seksu, po "wykładach" zgwałciła 15 letniego chłopaka? Tego na pewno nie czytałeś dumny geju? Może powiesz ilu już miałeś partnerów swojej płci? Ilu jeszcze będziesz miał, zanim nie będziesz miał AIDS hiv+ ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 18:48
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 "Uczniowie I LO w Toruniu nie dostali zgody na organizację "Tęczowego piątku". Młodzież obeszła zakaz: urządziła go przed budynkiem szkoły." https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25346615,teczowy-piatek-zakazany-wiec-mlodziez-zorganizowala-go-przed.html#s=BoxOpImg10 Brawo, żadnemu homofobowi, choćby nawet był dyrektorem szkoły nie uda się zaknedlować polskiej młodzieży! 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
eta2019.10.25 21:31
o jakie knedle chodzi durny geju?
tango2019.10.26 17:13
ruskie knedle?
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 18:47
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 Ambasadorka Kampanii Przeciw Homofobii aktorka Julia Kamińska tłumaczy dlaczego Tęczowy Piątek jest tak bardzo potrzebny --> https://www.youtube.com/watch?v=7bwLk5Bqem4 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 18:47
🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK 🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK🏳️‍🌈 DZIŚ TĘCZOWY PIĄTEK
Ethanol2019.10.25 19:19
o wlasnie nie za bardzo :)
Jeta2019.10.25 21:27
i po piątku, durny geju !
zmiecz2019.10.26 3:05
Tak po polsku, to jestes chorym pedalem
zmiecz2019.10.26 3:14
A najlepiej, to odwalcie sie od szkol i wracajcie pod uliczne pisuary tak jak dawniej bywalo. I uwazajcie, cierpliwosc rodzicow kiedys sie skonczy.
Ala2019.10.26 7:25
POrąbało? LECZ GŁÓWKĘ DUMNY GEJU ! Wytapetuj tym swoje całe mieszkanie razem z podłogą i sufitem. Nic mi do tego! Kop sobie glinkę na ilu chcesz działeczkach i działkach w swoich 4 ścianach. Ja ręki nigdy ci nie podam, bo masz sto/lec pod paznokciami. Możesz nawet brać od tyłu R.Biedronia i K.Śmiszka, nawet na WIOSNĘ, razem z czarzastym PZPR-SLD. Jak oni ciebie będą brać i zajdziesz w ciążę to Nowacka dokona dzieła życia i dokona na tobie aborcji.