14.04.20, 13:50

Kobieta w islamie. Czyli o potwornym upodleniu...

Feministki twierdzą, że ich celem jest równouprawnienie kobiet i walka o prawa kobiet. Takie stanowisko feministek nie tylko nie przeszkadza im w domaganiu się zabijania nienarodzonych kobiet, ale i nie przeszkadza we wspieraniu najazdu islamskich imigrantów, którzy chcą na całym świecie wprowadzić islamskie prawo religijne szariat, które zakłada dyskryminacje i marginalizacje kobiet, oraz akceptuje przemoc seksualną wobec kobiet.

 

Jednym z wielu tematów, poświęconej szkodliwości nauk Koranu, (wydanej przez wydawnictwo AA) 536 stronicowej książki „Prawdziwe oblicze islamu” autorstwa francuskiego księdza katolickiego Abbe Guy Pagesa jest dyskryminacja i marginalizacja kobiet.

Według autora pracy „Prawdziwe oblicze islamu” Koran głosi, że kobiety są nieczyste (zwłaszcza w trakcie menstruacji) i stoją na niższym poziomie niż mężczyźni. Hadisy (opowieści o Mahomecie i jego naukach mające dla muzułmanów niższy status niż Koran) głoszą, że większość potępionych stanowią kobiety, kobiety swoimi zachowaniami zadają cierpienie mężczyznom i przeszkadzają im w modlitwie.

Zdaniem Abbe Guy Pagesa pogardę dla kobiet widać w tym, że według szariatu małżeństwo to kontrakt zawarty między opiekunem kobiety a jej mężem, a nie z kobietą. W islamie kobieta nie należy do siebie tylko do opiekuna lub męża, małżeństwo jest formą handlu kobietą (za pieniądze jakie otrzymuje opiekun). Autor pracy głosi, że „małżeństwo muzułmańskie jest zasadniczo aktem prawnym, przez który są przekazywane do użytkowania organy płciowe kobiety”. Takie podejście ma też być widoczne w prawodawstwie Arabii Saudyjskiej, która ma akceptować wydanie jednorocznej dziewczynki za mąż, jeżeli odroczy się stosunki seksualne. Według autora pracy islam głosi, że można ożenić się z córką urodzoną poza ogniskiem domowym, lub nie dorosła dziewczynką. Z pracy czytelnicy dowiedzą się, że Mahomet pojął za żoną Aiszę, gdy ta miała 6 lat i kiedy skończyła 9, zaczął z nią sypiać (a miał wtedy 54 lata). Czytelników pewnie zaszokuje też informacja, że w Jemenie można zawierać małżeństwa z 9-letnimi dziewczynkami. W krajach islamskich zbyt wiele małych dziewczynek umiera w wyniku obrażeń wewnętrznych zadanych przez męża w czasie kopulacji podczas nocy poślubnej.

W opinii autora pracy Koran redukuje kobietę do rzeczy służącej zaspokojeniu seksualnemu, nie ma więc według islamistów potrzeby, by kobieta korzystała z edukacji. W islamie kobieta ma być zamknięta w domu, by nie zapragnęła innego mężczyzny i w raju seksualnie wraz z hurysami (rajskimi dziwkami) zapewniała nieustanną seksualną satysfakcję swojemu mężowie. Kobiecie nie wolno opuszczać domu bez zgody męża. By muzułmanka nie szukała satysfakcji z seksu, poddawana jest obrzezaniu. Zdaniem autora pracy Koran głosi, że płód powstaje tylko ze spermy, i kobieta nie ma w spłodzeniu dziecka udziału.

Zdaniem autora pracy kobiety w islamie muszą nosić zasłonę na twarzy (o ile nie są w domu wśród rodziny), by nie prowokować mężczyzn do grzechu. W 2002 roku w Arabii Saudyjskiej miały spłonąć w szkole uczennice, bo nie mogły wyjść z płonącego budynku bez zasłoniętych twarzy.

Autor pracy uważa, że maż w islamie ma prawo do seksu niezależnie od woli kobiety – takie zapisy mają być między innymi w kodeksie karnym Maroka. Według egipskie kodeksu karnego, jak żona sprzeciwia się mężowi, to traci prawo do pożywienia, ubrania i mieszkania.

Według autora pracy Koranu muzułmanin może korzystać z prostytutek, o ile na czas kopulacji zawrze z nimi czasowe małżeństwo. Z pracy czytelnicy dowiedzą się, że zgodnie z Koranem można bezkarnie korzystać seksualnie z nieograniczonej liczby niewolnic (litościwy Allah wybacza nawet zmuszanie do seksu 13-letniej niewolnicy) – Koran wręcz ma głosić, że należy gwałcić niewolnice. Zdaniem autora pracy Ajatollahach Chomeini miał powiedzieć, że „harem jest z pewnością najbardziej ludzkim rozwiązaniem dla kobiety”. Koran ma nauczać, że wszystkie niewierne nadają się na bycie niewolnicami.

W opinii autora pracy przeprowadzenie rozwodu przez męża w jest bardzo proste, mężczyzna może się rozwieść, np. gdy żona przestanie mu się podobać, wypowiadając trzykrotnie formulę „rozwodzę się z tobą”. Czytelnicy z pracy dowiedzą, że maż po rozwiedzeniu się może byłą żonę uwięzić jeszcze na okres trzech menstruacji, by przekonać się, czy nie jest w ciąży. Żona muzułmanina, by się rozwieść, musi mieć zgodę męża i przeprowadzić uciążliwą długą procedurę biurokratyczną, a w wyniku rozwodu traci majątek i dzieci.

Autor pracy uważa, że islam zezwala mężowi na więzienie, bicie, a nawet zabicie żony. W Arabii Saudyjskiej nie ma kary śmierci, gdy z rąk ojca giną dzieci albo gdy mąż zabija żonę – wyroki wahają się od 5 do 12 lat. Dla muzułmanina wrogiem są dzieci i żona, którzy przeszkadzają mu w dżihadzie.

Według autora pracy Koran naucza, że „córka może dziedziczyć tylko połowę tego, co jej brat” (w judaizmie „córka może dziedziczyć tylko wtedy, kiedy nie ma braci”). Odmiennie od judaizmu i islamu chrześcijaństwo prowadziło równość kobiet i mężczyzn.

Autor pracy wskazał w niej, pisząc o żydowskich korzeniach islamu, na zbieżność moralności seksualnej Koranu z moralnością seksualną Talmudu. Islam akceptuje poligamie, można mieć cztery żony, tak jak w żydowskiej sekcie nazarejczyków (która jest zapewne inspiracją powstania islamu). Zdaniem autora pracy literatura talmudyczna akceptuje śluby z 3-letnimi dziewczynkami oraz rozwody z tak małymi żonami. Z akceptacją Talmudu ma spotykać się też seks z chłopcami, o ile mają mniej niż 9 lat.

W opinii autora pracy związek między Żydami a islamem widać w tym, że Talmud głosi, że kobiety są głupsze od mężczyzn, i przez to nie są zdolne do studiowania Tory. Podobnie Koran głosi, że kobiety są głupsze od mężczyzn, co sprawia, że świadectwo kobiety równa się 1/2 świadectwa mężczyzny (w sądach, w handlu), kobiety dziedziczą tylko połowę tego, co mężczyzna. Według szariatu zgwałcona kobieta musi przedstawić czterech świadków tego, że była zgwałcona. Zgwałcone kobiety nie mogąc przedstawić takich świadków, są oskarżane na cudzołóstwo i skazywane na karę batów (podczas której często umierają w wyniku odniesionych ran). Tak też karane są zgwałcone małe dziewczynki. Przed sadystyczną karą ofiarę gwałtu chroni zgoda kobiety na małżeństwo z gwałcicielem. Żydzi mają podczas modlitwy dziękować Bogu, że nie stworzył ich kobietą.

Według autora książki pogarda dla kobiet widoczna jest też w nauczaniu współczesnych liderów świata islamskiego, lider duchowy znajdujących się w mniejszości wśród muzułmanów szyitów ajatollahach Chomeini miał głosić, że jak muzułmanin najpierw kocha się z żoną, a potem z kochanką, to spocony po seksie nie może się modlić, ale jak najpierw kocha się z żoną, a potem z kochanką, to spocony po seksie może się modlić. W 2012 roku egipski parlament zdominowany przez Bractwo Muzułmańskie miał zalegalizować seks męża ze zwłokami żony do 6 godzin po jej śmierci (według jednego z hadisów i prorok miał dokonać takiego czynu). Lider duchowy szyitów miał też głosić, że potomkinie proroka mają menopauzę w wieku 60 lat, podczas gdy inne kobiety w wieku 55 lat.

Jan Bodakowski

Komentarze

Gość2020.04.15 14:55
Czy mi się zdaje, czy dla muzułmanów wszystko kręci się wokół ...czterech liter? Pedofilia, nekrofilia,sadyzm i pogarda. Europa ma to towarzystwo przyjmować z otwartymi rękami?
czytelnik2020.04.14 23:22
O tym problemie również na stronach Euroislam . Islam jest zagrożeniem dla kobiet w Europie .
Sex Randki Online2020.04.14 20:12
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! ___________________________________ www.lexlale.eu
Reytan2020.04.14 18:19
Muzulmanie to jedyni sojusznicy,jakich mamy przeciw Zydom,atakujacym bezlitosnie Polske na CALYM SWIECIE. Myslec gnojki . Dla Zydow jestesmy tylko drugimi Palestynczykami do skolonizowania.
J.P2020.04.14 19:59
To możemy już bić żony i partnerki? Wydaj rozkaz Reytanie! Twarze od czwartku już będą miały zakryte dzięki temu mężczyźni nie będą widzieli jak coś tam szemraja pod nosem jak zwykle.
Reytan2020.04.14 18:15
Maria Blaszczyk i aaagnieszka Dz.,to dwie czerwone wiedzmy,duma Zwiazku Radzieckiego.
Agnieszka Dz. 2020.04.14 18:17
:D :D :D :D
Reytan2020.04.14 18:21
antypolskie wiedzmy na stos 1
Agnieszka Dz. 2020.04.14 18:23
:D :D Pan jest niezawodny!
Maria Blaszczyk2020.04.14 22:40
Za "wiedźmę" bardzo dziękuję, miło komplement usłyszeć. Ale dlaczego Związku Radzieckiego? Związek Radziecki szczezł, gdy i ja Agnieszka byłyśmy małymi dziewczynkami, które jeszcze na zaszczytny tytuł "wiedźmy" nie zasłużyły.
niestety2020.04.14 15:50
W islamie kobiety są w trudnej sytuacji, ale nie upodlone. Zachowały swoją godność i kobiecość, zasłaniają twarze i ciała, które są dla ich mężów, natomiast kobiety zachodu, niestety również katoliczki upadlają się same epatując nagością i wręcz wulgarnością, co można zobaczyć w mediach i na ulicach. MĘŻCZYŹNI CZASEM NIE WIEDZĄ JAK SIĘ ZACHOWAĆ I GDZIE PODZIAĆ OCZY, bo na ulicach i w pracy kobiety narzucają się ze swoją seksualnością, która powinna być zarezerwowana dla mężów i obecna w sytuacjach intymnych.
Barbar2020.04.14 16:49
Mówisz o dwóch skrajnościach: z jednej strony zniewolenie, a z drugiej wyuzdanie. Pomiędzy nimi jest norma i Kościół ją promuje. To,że kobiety tracą umiar jest wynikiem niewsłuchania się w naukę Kościoła. No, ale w naszej religii jest wolna wola i niektórzy tak wybierają i nikt im nie zabroni, ani ojciec, ani mąż, ani brat,są wolne.
Maria Blaszczyk2020.04.14 17:01
Ale biedni ci mężczyźni. Kobiety im się z seksualnością narzucają... Okropne. A już pogląd, że godność i kobiecość są pochodną stroju. Jak na to wpadłeś?
Reytan2020.04.14 18:11
Ta holenderskaa folksdojczka kontynuuje tradycje ubeckiej rodziny z polska krwia na racicach.
Maria Blaszczyk2020.04.14 22:42
Zbigniewie, powtarzasz się. Racice fajne i dowcipne były za pierwszym razem. Wysil się odrobinkę.
Agnieszka Dz. 2020.04.14 17:18
Masz żonę? A może jesteś kobietą i żoną. W każdym razie polecam filmik instruktażowy. Zawsze można się stosować. https://www.wykop.pl/link/2117202/jak-ubierac-sie-skromnie-i-po-chrzescijansku/ A ja tam ponarzucam się ze swoją seksualnością mojemu mężczyźnie i poepatuję trochę nagimi kolankami, zachowując przy tym godność i kobiecość. A moja twarz i moje ciało, są przede wszystkim moje, nie dla kogoś. Jeśli gorszy Cię odsłonięta twarz, to masz okazję pochodzić po ulicy bez zgorszenia, od czwartku obowiązkowe maseczki.
Elżbieta2020.04.14 18:41
zgadzam się co do upadku przyzwoitości i gustu kobiet w ubiorze ale pochwała i podawanie za wzór stroju kobiet z islamu to już przesada. Wzorem dla chrześcijanek jest Maryja.. A pytanie mam do autorów tych pełnych pogardy komentarzy wobec chrześcijaństwa czy otrzymaliście w dzieciństwie chrzest ? Pytam bo jeśli tak to znaczy że też jesteście chrześcijaninami
Maria Blaszczyk2020.04.14 22:46
Otrzymaliśmy, przynajmniej w większości. Ja np. otrzymałam. Ale to nie w porządku obwiniać nas o coś, na co nie mieliśmy żadnego wpływu. Ja np. wybieram niebycie chrześcijanką i mam w nosie, że wg religii, której nie wyznaję, nie mam takiej możliwości. Tak jak zapewne Ty masz w nosie, że wg wierzącego w reinkarnację hinduisty depcząc mrówkę być może depczesz własną ukochaną prababunię. A pogarda sie tyczy stosunku do kobiet w religiach Księgi. A nie chrześcijaństwa w ogóle.
Justyna S2020.04.14 15:28
Beznadziejnie się zamieszcza komentarze na frondzie, naprawcie ten bląd formularza...
allahu akbar bałwanie2020.04.14 14:48
- "To czyni islam najbardziej demokratyczną z religii." - Chcesz w raju z 70 dziewicami? Zabijaj, zabijaj, zabijaj ... Ayatollah Khomeini "papież"
AG2020.04.14 14:45
Pisze Pan o patologii w islamie. Patologia jest wszędzie - w Polsce też.
anonim2020.04.14 14:33
Ech Bodakowski, jaki Ty jesteś nieuk. Religia chrześcijańska też nie była i nie jest łaskawa dla kobiet. Za czasów Chrystusa samotna kobieta była skazana na żebractwo, lub na prostytucję. A obecny KK widzi kobietę tylko jako służkę dla księdza, biskupa, itp. Poczytaj może o historii kobiet w krajach katolickich. Chluby nie ma. Ale co może stary kawaler wiedzieć o kobietach.
Reytan2020.04.14 18:08
Ty bezmogi kretynie . Czy ty naprawde jestes TaaaKi tepy,ze nie wiesz ,ze Jezus nie zyl w spoleczenstwie katolickim ? Przeciez od Niego sie to dopiero zaczelo ...
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.04.14 14:24
Na szczęście w religii katolickiej kobiety mają dużo więcej do powiedzenia. Czyżbym się mylił?
Michał Jan2020.04.14 19:32
Nie mylisz się.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.14 14:13
A mi w islamie podoba się to, że brak w ich doktrynie najbardziej wk... elementu ... kleru. Każdy ogarnięty członek wspólnoty ma ważny religijny głos, oczywiście pod warunkiem, że posiada niezbędne wykształcenie (czyli znajomość Koranu). To czyni islam najbardziej demokratyczną z religii.
Michał Jan2020.04.14 19:32
Kościół posoborowy to przebija. W Islamie jest mozaika większa niż u protestantów i każdy innych uważa za heretyków. Taka demokracja a'la PiS vs. PO.
Maria Blaszczyk2020.04.14 14:12
"Takie stanowisko feministek nie tylko nie przeszkadza im w domaganiu się zabijania nienarodzonych kobiet" - kobieta, za SJP to "dorosły człowiek płci żeńskiej"... Jak taki człowiek mógłby być nienarodzony??? Nie mówiąc o tym, że nigdy nie spotkałam się z feministką domagającą się zabijania kogokolwiek. "nie przeszkadza we wspieraniu najazdu islamskich imigrantów, którzy chcą na całym świecie wprowadzić islamskie prawo religijne szariat, które zakłada dyskryminacje i marginalizacje kobiet, oraz akceptuje przemoc seksualną wobec kobiet." No więc - nie ma żadnego najazdu. Jest imigracja. A większość muzułmanów nie chce żadnego szariatu. Serio. Chcą życ w zamożnych demokratycznych państwach i korzystać ze swobód, które tu przysługują także kobietom. Co do przemocy seksualnej... W krajach europejskich, gdzie muzułmanów jest więcej, przyzwolenie dla gwałcenia kobiet wynosi średnio 27%. To dużo, ale w Polsce bez muzułmanów jest to 30%. Plasujemy się powyżej europejskiej średniej... https://sjp.pl/kobieta https://www.newsweek.pl/polska/co-trzeci-polak-usprawiedliwia-gwalt/yg2lx38
Reytan2020.04.14 18:04
Jakie MY,ty ubecka swinio,skapana od pokolen w polskiej krwi ???
Maria Blaszczyk2020.04.14 21:05
My, Polacy - tego dotyczył ten sondaż. Zaznaczam, ze ja osobiście nie popieram gwałcenia, czyli mieszczę się w tych 70% pozostałych procentach. A świnia skąpana we krwi była już sto razy, wysil się trochę, Zbigniewie, bo nudą wieje.
Michał Jan2020.04.14 19:29
Droga Mario! 27% to średnia z trzęsących się z własnych myśli tubylców i śmiało poczynających sobie we własnych dzielnicach imigrantów lub ich następnego pokolenia. Żeby była skala porównawcza, to należałoby podać, jak te głosy rozłożyły się, ale oczywiście nikt tego nie odważy się zrobić.
Maria Blaszczyk2020.04.14 21:13
Drogi Michale Janie. Takie badania robi sie na próbach zrandomizowanych pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania... Eurobarometr to nie są badania portalu wpolityce.pl Ale gdyby tak było - to to porównianie z Polakami, którzy ponad 10% częściej uznają zgwałcenie za uzasadnione, byłoby jeszcze bardziej szokujące, nie sądzisz? I w tym badaniu jest dokładnie napisane, jak głosy się rozłożyły, więc nie mam pojęcia, skąd przekonanie, że nikt nie odważy się tego zrobić. To był Special Eurobarometer 449 Report pt. Gender-based violence, nie mogę zalinkować, bo to pdf, ale możesz sobie wygooglować, i sam przeczytać, jaka była metodologia. Prawdę mówiąc - bez zarzutu.