09.01.19, 20:26Zdj. Facebook/Kamieni Kupa

Kobieto, zapuść brodę, to naturalne!!! Totalny ODLOT...

Mieliśmy nadzieję, że to, co za chwilę Państwo zobaczą jest fejkiem lub żartem. Niestety, nie. Powstała akcja "Januhairy", która polega na tym, aby kobiety... nie goliły się. 

26-latka, która szczyci się dość bujnym zarostem przez co na pierwszy rzut oka niewiele różni się od mężczyzny, przekonuje, że broda pozwoliła jej na... znacznie szczęśliwsze życie. Bohaterka filmu opublikowanego na fanpage'u na Facebooku i połączonego przez jego administrację z akcją, cierpi na zespół policystycznych jajników. Jednym z objawów tej bardzo poważnej choroby jest hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie typu męskiego (a więc m.in. na twarzy) u kobiet. Nova Galaxia twierdzi, że przez wiele lat walczyła z tym problemem, jednak w październiku ubiegłego roku postanowiła odpuścić i... zapuścić brodę. Zarost kobiety podoba się jej partnerce, Ash, która, choć oficjalnie jest kobietą, nie identyfikuje się z żadną płcią. 

Pomysłodawczynią całej akcji "Januhairy" jest 21-letnia Laura Jackson, która chce przekonać kobiety, że nie warto walczyć z owłosieniem w miejscach "niepożądanych", jak pachy czy nogi (ale również i z włosami łonowymi), gdyż jest to coś, co wpisuje się w naszą naturę. 

A wydawało się, że na "zwyciężczyni" Eurowizji w 2014 r. się skończyło... 

yenn/Facebook, Fronda.pl