07.09.15, 14:14

Kolejne przecieki. Polska ma przyjąć aż 11.5 tys imigrantów. Jak nie to zapłacimy!

To już zaczyna być irytujące. Z kolejnego przecieku z UE wynika, że Polska musi przyjąć prawie 12 tys nielegalnych imigrantów, a jak nie to zapłaci karę!

Niemcy, Francja, Hiszpania i Polska wezmą na siebie największy ciężar nielegalnej imigracji z Afryki oraz Bliskiego Wschodu, wynika z najnowszej propozycji Komisji Europejskiej - pisze "Le Monde". Francuski dziennik twierdzi, że dotarł do szkicu propozycji, która ma być przedstawiona Parlamentowi Europejskiemu w środę. Wspomniane cztery kraje miałyby przyjąć w sumie prawie 80 tys. imigrantów ze 120 tys., których relokację planuje UE.

"Le Monde" podaje, że według najnowszej propozycji opracowanej przez Jean-Claude'a Junckera UE zamierza rozmieścić 120 tys. imigrantów, którzy dotarli do Europy Zachodniej (54 tys. z Węgier, 50,4 tys. z Grecji i 15 tys. z Włoch). 62 proc. z nich przekroczyło granicę UE w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Oprócz planowanych do rozmieszczenia 120 tys. imigrantów kraje zgodziły się już wcześniej (w lipcu) na rozlokowanie 40 tys. ludzi. Oznacza to, że o ile propozycja zostanie przegłosowana, to Polska przyjmie w sumie ok. 11,5 tys. imigrantów. "Le Monde" podaje, że kluczem do ustalenia kwot imigracyjnych było kilka czynników, m.in. liczba mieszkańców, współczynnik bezrobocia, liczba zarejestrowanych wniosków o azyl i PKB. Dziennik zauważa, że znacznie pomniejszono kwoty dla krajów bałtyckich, które mają przyjąć zaledwie po kilkaset osób (Litwa - 580, Łotwa - 526, Estonia - 373). To znacznie mniej w porównaniu do ostatniego nieoficjalnego szkicu propozycji, kiedy np. Estonia miała przyjąć niemal 10-krotnie więcej imigrantów (3 256 osób).

"Le Monde" pisze, że istniała obawa, że kraje bałtyckie dołączą do bloku sprzeciwu wobec ściśle określonych kwot tworzonego przez państwa Europy Środkowej i Wschodniej i zablokują inicjatywę Junckera. Szef KE potrzebuje większości kwalifikowanej w głosowaniu.

A co gorsze, jak informuje "Financial Times" Komisja Europejska rozważa pomysł, by karać te kraje UE, które odmówią przyjęcia do siebie narzuconej im z góry liczby uchodźców, musiały złożyć się na specjalny fundusz pomocy uchodźcom. Niektóre kraje UE mogłyby zapłacić pieniędzmi, by uzyskać tymczasowe wyłączenie (tzw. time-out albo opt-out) z systemu przymusowych kwot - pisze brytyjski dziennik. Dodaje, że realizacja tego pomysłu służyłaby złagodzeniu różnicy zdań między wschodnimi a zachodnimi członkami UE na temat zaradzenia obecnemu kryzysowi imigracyjnemu.

Jak zachowa się polski rząd? Czy skapituluje przed rządami wielkiej trojki???

Philo

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

anonim2015.09.7 14:18
może zaskoczmy Niemców i przyjmijmy od razu 20 tysięcy?
anonim2015.09.7 14:49
Przez przypadek to Afryka nie ruszyła na emigrację,rzezie trwały tam od dawna,teraz jednak zaczął się exodus na miarę Wędrówki Ludów,nie do ogarnięcia przez premiera Francji,kanclerza Niemiec,czy zupełnie niekompetentną administrację brukselską w typie Tuska.Planu nie ma,działania spontaniczne jak na festynie,codziennie inna koncepcja:dziś wszyscy wjeżdżają bez identyfikacji,jutro będzie inaczej.Jak?Się okaże.politycy jak z koziej d... rajzentasza.
anonim2015.09.7 14:49
Duda, powiedzial,ze nie mozemy odmowic pomocy imigrantom,a nie koniuknturalnej dziczy, co daje jeszcze spore pole do interpretacji. Zadadniczo nie ma sie czego obawiac - jesli przyjada, to i tak uciekna do Niemiec, co nalezy im ulatwic, a jak beda rozrabiac to jeszcze spuscic manto za kare i publicznie, jak to sie robi z rozwydrzonymi szczeniakami.
anonim2015.09.7 14:50
A co do kar finansowych, to zawsze mozna sobie przypomniec,ze Niemcy nie zaplacily za odbudowe Warszawy. To powinno skutecznie zamknac lewackie usta.
anonim2015.09.7 14:50
A co do kar finansowych, to zawsze mozna sobie przypomniec,ze Niemcy nie zaplacily za odbudowe Warszawy. To powinno skutecznie zamknac lewackie usta.
anonim2015.09.7 14:55
@HAL9000 Tylko Warszawy?
anonim2015.09.7 15:13
Znalezione w sieci "Witam. Krótko. Uchodźcy islamscy to Skutki wieloletnich działań Starej Unii-byłych państw kolonialnych To One Są Winne; Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Portugalia, Holandia, Belgia, Dania, i Neo-kolonistów USA i Israela Arabska Wiosna -"Exodusu" Bliskowschodniego i Afryki Północnej itd... 2001-2015, Afganistan, Irak, Libia, Tunezja, Jemen, Sudan, Egipt, Algieria, Syria potem być może Iran ? To Wszystko to wina Zachodu; jej zachłanność i wyzysk w celu dalszej kontroli surowców strategicznych, energetycznych (ropy, gazu, uranu, złota, diamentów przemysłowych, metali ziem rzadkich itd...).Wsparcie dla "Psa łańcuchowego na terytorium Palestyny" z ramienia USA. Który zerwał się ze smyczy po uzyskaniu francuskich tech. nuklearnych w lat 60-tych XX wieku. A, także Hybrydowa wojna USA (NATO), kontra Rosja-Chiny (BRICS). Na terytoriach państw ościennych w Afryce Północnej i BW. Za Obecną sytuację bezpośrednio są winne; USA, Anglia Francja i Israel jako destabilizatorzy w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie . Niech Oni Pomagają Uchodźcom... Libia zniszczona; agresor Francja, Anglia, USA płk. M Kadafi-zabity, chciał wprowadzić tzw." Złotego Dinara" do obrotu ropą i innymi surowcami. Syria zaatakowana przez tzw. opozycję-rebeliantów, ISIL i USA, Israel (broń dla ISIL), jako sojusznik Rosji na BW. Oraz sojusznik Iranu największego posiadacza złóż ropy na BW. Chodzi o zachowanie Dolara jako waluty rezerwowej Świata i Hegemonię USA Monopol na ropę i gaz, żywność, wodę... Rzeczypospolita ma OBOWIĄZKI TYLKO wobec Polaków i Obywateli Polskich. Imigranci w Polsce to Tylko Polacy z byłych Kresów II RP i terenów byłego ZSRS I NIKT więcej. Żadnych kolejnych 12 tysięcy ...i następnych. To Nie Polska Stworzyła ten PROBLEM -Przyczyna i Skutek MUTI – KULTI SOCJAL NIERÓBSTWO... Jak Naród ZBRODNIARZY-NIEMCÓW, może pouczać inne kraje w sprawie tzw. imigrantów – uchodźców wojennych. ZAPOMNIELI O odszkodowaniach dla Polski i jej obywateli za II Wojnę Światową. "
anonim2015.09.7 16:19
Jednym słowem wraca stalinizm, przecież w ZSSR też były przymusowe relokacje. Pociągi, żandarmi, owczarki niemieckie i selekcja do relokacji wracają do łask a tyle było krzyku jak Michalkiewicz pisał o chwilowo nieczynnym ... (nie napisze bo mnie zamkną). Niech ktoś jeszcze zaprzeczy, że Józef Wisarionowicz był największym humanistą.
anonim2015.09.7 19:57
Czy to nie przypomina państwa socjalistycznego które rządzi za pomocą podatków i kar finansowych? Czy to Kaczyńskiemu coś mówi?
anonim2015.09.7 19:58
Chyba państwo nie będzie dłużej wzbraniało obywatelom prawa do posiadania broni?
anonim2015.09.7 21:22
A czemu ta dobra Polska nie reaguje na apele biskupów bliskowschodnich i Egiptu do wiernych, żeby nie opuszczali swojej ziemi i do Europy, żeby pomogli tym w obozach? Kto jest zainteresowany niszczeniem resztek chrześcijaństwa w tych krajach?
anonim2015.09.8 2:17
Moim zdaniem - spokojnie można przyjąć wszystkich przydzielonych uchodźców i.. natychmiast przyznać im obywatelstwo polskie. To rozwiąże wszystkie problemy: - zasiłek dostaną taki, na jaki mogą liczyć Polacy, - mieszkanie? na tej samej zasadzie, jak wszyscy polscy obywatele. Jako obywatele polscy będą mogli osiedlić się w każdym europejskim kraju, więc błyskawicznie ich z Polski wywieje.
anonim2015.09.8 8:27
To zapłaćmy karę. I tak sie opłaci.