08.04.21, 19:12fot. pixabay.com

Kolejny absurd posłanek KO – wg nich jest za mało rodzajów płci w Narodowym Spisie Powszechnym

Parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej, Monika Rosa i Aleksandra Gajewska, wystosowały dziś pismo do prezesa GUS, w którym stwierdzają, że niektóre osoby w Polsce mogą czuć się dyskryminowane, ponieważ … w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego ma być ponoć - według nich lub ich doradców - za mało rodzajów płci do wyboru.

Od 1 kwietnia jest przeprowadzany w Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W formularzu tego spisu posłankom KO zabrakło do wyboru: osób niebinarnych i transseksualnych. Czymś strasznym najwyraźniej jest dla nich wybór spośród dwóch naturalnych płci biologicznych: kobieta i mężczyzna.

- Prosimy o niezwłoczne poprawienie formularza spisowego - apelują Rosa i Gajewska.

Swoją drogą to ciekawe, jaką opcję wybrałaby każda z posłanek, albo może... lepiej nie brnąć w ten temat dalej...

- "Obecny formularz spisowy niestety to uniemożliwia - w pytaniu dotyczącym płci trzeba dokonać wyboru pomiędzy odpowiedzią "kobieta" a "mężczyzna". Wybór jest weryfikowany za pomocą numeru PESEL" - napisały Monika Rosa i Aleksandra Gajewska.

- "W sposób bezpośredni dyskryminuje to osoby niebinarne, które nie mogą podać płci zbliżonej do odczuwanej, a także osoby transpłciowe przed prawnym uzgodnieniem płci" – czytamy także w ich piśmie.

Posłanki powołują się na Konstytucję oraz na to, że nikt według niej nie może być dyskryminowany, ale zapominają przy tym, że w tej samej Konstytucji rodzina jest podstawową komórką społeczną i stanowią ją kobieta i mężczyzna oraz ich dzieci.

Posługują się też terminem „tożsamości płciowej”, najwyraźniej nie rozumiejąc albo udając niewiedzę, że w polskim ustawodawstwie prawnym taki termin nie istnieje.

Warto też dodać, że podczas badań prowadzonych na kulturach pierwotnych była mowa o „rolach społecznych” a nie o „płci kulturowej”. Niestety w nauce trafiają się osoby ze słabą znajomością języków obcych, chcące zabłysnąć i czymś się wybić i promują różne niedorzeczności, które łatwo stają się modne, ale ciężej wytłumaczyć i sprostować, że są efektem pracy zwykłego nieuka albo niechluja naukowego.

- "Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Przeprowadza go Główny Urząd Statystyczny. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy" – czytamy na stronie portalu niezalezna.pl

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze

Izydor Oracz2021.05.4 5:48
Dlaczego zabrakło pytań o orientację seksualną? Ponoć 8-9 milionów Polek i Polaków nie ma lub nie chce mieć dzieci. Niech wpiszą w rubrykę "Onanista".
Franek2021.04.14 8:10
Jest to konsekwencja traktowania idiotów jako ludzi normalnych.
Zenon2021.04.10 16:07
Spójrzmy na ten spis jako na szansę. Przez ileś lat wmawiano nam, że każdy Polak musi być katolikiem. Że 96% Polaków czuje się katolikami. W imię tego narzucano nam prawo podporządkowane katolickiej doktrynie i obficie dotowano kościół z publicznych pieniędzy. Zablokowano referenda w sprawie konkordatu i w sprawie ustawy aborcyjnej. Nie chciano dopuścić do tego by liczba osób odnoszących się krytycznie do katolicyzmu stała się publicznie znana. Ten spis daje nam możliwość, żeby to naprawić. Jest w nim dobrowolne pytanie o wyznanie. Nie chodzi tu jedynie o przynależność formalną, ale o poczucie przynależności. Jeśli uważacie, że w katolicyzm zostaliście wrobieni bez waszej zgody, odpowiedzcie na to pytanie, podając, że nie jesteście katolikami. Niech wyniki spisu dadzą do myślenia naszym politykom. Może dzięki temu Polska będzie lepsza.
Anonim2021.04.9 10:58
Mój stary jak śpi to chrapie - muszę się zapytać pani Gajewskiej czy to czasami nie jest Niedźwiedź. Bo jak przyjdzie rachmistrz spisowy to powiem , że On to nie facet tylko zwierze.
ja2021.04.9 10:31
najlepiej niech posiadaja metryke urodzenia tam pisze co to za stwor ciekawe co mowia mamusie o naroadzinach niewiadomo kogo
Anonim2021.04.9 9:23
Widocznie Pani Rosa i Gajewska nie odrobiły lekcji z bioligii szkole podstawowej i średniej . Jak człowiek ma penisa i jądra - to płeć męska , jak człowiek ma pochwę, macicę , jajniki to jest to kobieta. Inne są hormony u faceta inne u kobiety. Facet nigdy nie urodzi dziecka, a kobieta bez nasienia męskiego nie zajdzie w ciążę - to takie proste.. Tworzenie jakiś hybryd; binarnych, nie binarnych, itd to wchodzenie w sferę dewiacji seksualnych , a to już jest robota dla psychiatrów , psychologów.
diagnoza :2021.04.9 8:26
LGBT i gender to epidemia bardziej niebezpieczna niż Covid 19 .
Grizzly2021.04.9 7:32
Mój pies czuje się kotem - miauczy i mruczy - jest ok. do momentu kiedy chce wejść na drzewo!
Europa.2021.04.9 7:32
Nigdy nie wolno zapomniec kto to jest komunistyczny lewak. ,gdyz oni sie zmutowali poniewaz nie mogli uniesc tego gowna ,ktore przez lata preparowali.Nalezy tepic na kazdym kroku ta cholote i szczegolna uwage poswiecic zidiocialym macica,ktore tak juz zglupialy, ze same nie wiedza w ktora ideologie sie dostaly.Kto by mogl kiedys przypuszczac, ze dawne damy ,teraz staly sie poczwarami i ochydnymi maciorami.TfU CO TO ZA GOWNA.
Andy2021.04.9 6:54
w pytaniu dotyczącym płci trzeba dokonać wyboru pomiędzy odpowiedzią "kobieta" a "mężczyzna". Wybór jest weryfikowany za pomocą numeru PESEL" - Wszystko w temacie - nie ma dla twoich odpałów rubryki, znaczy że nie istniejesz w świecie normalnych ludzi. Zorganizujcie sobie narodowy spis roślin.
T2021.04.9 6:53
Szkoda, że Bareja nie żyje. Miałby masę materiału do filmów. Inna sprawa, że dzisiejsza władza by na takie żarciki nie pozwoliła - no chyba, że z opozycji.
Szamasz2021.04.9 7:05
Po Barei już tylko pustka. Nie ma dzisiaj odważnego reżysera, który nakręciłby komedię o lewicowych i ateistycznych pomysłach elit nakierowanych na zmiany kulturowe - np. klękanie przed czarnymi, o mężczyznach z macicami czy ubieranie małych chłopców w spódniczki przez "mamusie" itp.
Pelagia2021.04.9 6:44
Kretynki!!!
Napoleon2021.04.9 6:39
Czy rubryce zawód wykonywany jest opcja "cesarz"?????
AAAtomek2021.04.9 6:20
brakuje im tej: kuźwa
AAAtomek2021.04.9 10:33
Prawiczku-katoliczku, no brakuje ci...
bolek2021.04.9 5:13
ZBOCZEŃCOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!!! BYŁY, SĄ I BĘDĄ TYLKO 2 PŁCIE ŻEŃSKA I MĘSKA
Dualizm płciowy2021.04.9 2:14
Ludzkość dzieli się na dwie płcie - męską i żeńską. Kto twierdzi, że jest inaczej, choruje na idiotyzm lub chorobę psychiczną.
Anonim2021.04.9 4:57
Jest jeszcze trzecia płeć - KLER!
o ...2021.04.9 5:27
... owszem, jest trzecia płeć, ale to właśnie tacy nienawistni, lewaccy the bile jak ty, osiołku ...
Europa.2021.04.9 7:17
Jest jeszcze jedna wiecej plec,nalezaca do Anonim idjota, ktory ze swoja glupota sie miota. Jest takze inne rozwiazanie jak Anonima od tylu przez kochanka zalatwienie.Pisac wiecej nie moge , smrod z twojego kierunku tutaj sie przedostaje.
Bogobojna2021.04.9 7:24
Bogu na Sądzie Ostatecznym też tak będziesz pyskował?
Anonim2021.04.9 6:06
KLER - to w zasadzie osobniki wykastrowane z płci - tzn. bezpłciowe.
Terapia antygejowska!2021.04.9 2:11
Wiem, jak leczyć homoseksualizm. PRĄDEM!!! 220V w odbytnicę i wścieklizna analna wyleczona. :D
Anonim2021.04.9 4:57
Prezesa prądem? 🤨
Lulejko2021.04.9 7:48
Takich idiotów jak ty.
Jerzy2021.04.9 1:38
ale tam chodzi o podanie płci nie opis choroby psychicznej, o płeć chodzi, lewackie szmaty, o płeć - a te są dwie...
mokra rosa gajewskiej2021.04.9 0:05
Ale się podjarałam ... tam nizej ... nie wiem czy to dobrze czy źle ... a może trzecia opcja ...
bicz na lewactwo2021.04.8 23:57
A to się lewactwo spieniło. AAAtomki, Durne geje, ***** *** (durny łeb), po 11 i inne klony tego samego lewackiego trola - spadajcie z tego portalu, cuchniecie bolszewicka zgnilizną, nie jesteście tu mile widziani. Bez odbioru.
🦄⚡️🏳️‍🌈Wolak Ateista Durny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.9 0:00
Bardzo przepraszam za to, ze jestem nieuleczalnym idiotą, na dodatek lewackim. Już spadam.
bicz na lewactwo2021.04.9 0:02
Dobry piesek, do budy!
Ten ktoś2021.04.14 12:15
Śmieszne jest to, że traktujesz ludzi, podkreślam LUDZI, innych od siebie jako zwierzęta, podczas gdy sam nie chciałbyś zostać sprowadzony do takiej roli. Pokazując brak szacunku dla człowieczeństwa, ukazujesz też, że nie szanujesz go w sobie. Nie da się szanować miłości plując na inne pary. Odmawiając człowieczeństwa KOMUKOLWIEK nie różnisz się niczym od ludzi tworzących obozy koncentracyjne, oni także różnicowali osoby, ustanawiali kategorie pod i nad- ludzi. Proszę, tylko pomyśl czy chcesz łączyć siebie z tym wszystkim czym tak bardzo pogardzasz.
drogie cioty i inni wujkowie2021.04.8 23:49
... już tłumaczę ... celem spisu jest ogarnięcie liczby mężczyzn i kobiet ... biologicznych oczywiście ... pozostałe płcie jako nie biologiczne, czyli nieistniejące fanaberie, nikogo - poza rzeczonymi - nie interesują ... jak koniecznie chceta - spisujta się sami ... czy to jest jasne? ... no jaśniej chyba już nie można ...
o ...2021.04.8 23:42
... całe szczęście, że nie chcą tylko rozszerzenia katalogu płci ... no bo mogłyby także - a czemu nie - występować o rozszerzenie katalogu gatunków ... no bo np. jeśli ktoś, jak one są (p)oślicami mogłyby chcieć się do tego przyznać ... no a np. jeśli ktoś jest kuniem albo albo się nim czuje, lisem, czy innym gadem, to co ... oczywista oczywistość, że jest dyskryminowany ...
***** ***2021.04.8 22:26
Tak nieodwracalnie mają zryte berety polscy katolicy. Kler wychował ich sobie niczym krwiożercze zombie. Scedował na nich swoje lęki i fobie, wskazał palcem wrogów. Żydzi niszczeni od początki niemal chrześcijaństwa, kobiety, osoby o innym kolorze skóry, innej orientacji seksualnej ale tylko ci nie będący z ich fabryki. Natanek nazywa dzieci z in vitro zwierzętami, Duda nazywa osoby LGBTQ ideologią, Pawłowicz odmawia prawa do bycia sobą 10 letniemu dziecku. W święta śpiewała kolędy, modliła się, święciła w kościele golonkę, jajka i gromnicę ..... A pooo mszy, pokazała swoją katolicką twarz wykrzywioną w nienawiści, upokorzyła 10 letnie dziecko tylko dlatego, że ona nie rozumie co to jest tożsamość płciowa. Ale jak ktoś składa się z przewodu pokarmowego i odbytu, pozbawiony jest mózgu, albo posiada go w formie szczątkowej zrytej przez biblię, to nie ma się czemu dziwić.
AAAtomek2021.04.8 22:44
RAmen.
bicz na lewactwo2021.04.9 0:51
Wy lewacy to jednak jesteście bezgranicznie odjechani ... bredzicie jak mały Władzio ... czy naprawdę wierzycie w to, co tu wypisujecie? ... w głowie mi się nie mieści, że można z takim przekonaniem głosić takie farmazony ... kto wam tak powypierał mózgi ... marks, trocki, lenin, stalin? A co oni takiego dobrego uczynili dla świata? Bo najliczniejsze w historii mordy to chyba nic dobrego. A może ich następcy ideowi, ci bajkopisarze neomarksisci spinelli, adorno i inni "zmieniacze"? Krytykujecie to co trwa od 2000 lat, a co macie do zaoferowania? Totalną negację wszystkiego, co z takim pietyzmem było szlifowane przez tysiąclecia? Rewolucji wam się zachciewa? A zanegujcie i zrewolucjonizujcie się sami w tym waszym ciasnym umysłowym kibucu. I nie zanieczyszczajcie tu powietrza!
hehehe2021.04.9 5:18
Na prawdę jesteś aż tak głupi czy tylko się zgrywasz ?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.8 22:06
Ksiądz walczył z LGBT, a sam molestował mężczyzn. Teraz przeprasza i tłumaczy się alkoholem
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.8 22:07
Proboszcz parafii Kozala w Lipnie został oskarżony o molestowanie wiernych. Teraz sprawą Henryka Kołodziejczyka zajmuje się sąd kościelny, a o jego dalszym losie ma zadecydować biskup diecezjalny. Napastowanie seksualne ze strony księdza zgłosiło co najmniej 5 mężczyzn. Na czas dochodzenia kanonicznego został odsunięty od pełnionych do tej pory funkcji. W niedzielę w trakcie ogłoszeń duszpasterskich odczytano życzenia i wyjaśnienia napisane przez proboszcza do jego parafian. Ksiądz Kołodziejczyk w oświadczeniu przeprosił wiernych za swoje zachowanie. Tłumaczy, że wynikało z jego problemów z alkoholem. "W związku z oskarżeniami skierowanymi pod moim adresem i zakończeniem wstępnego dochodzenia przed Sądem Kościelnym wyrażam ubolewanie, że musicie doświadczać tej sytuacji i jednocześnie przepraszam Was za zgorszenie, którego źródłem stało się nadużywanie alkoholu i moje zachowanie. Zgodnie z poleceniem Sądu Kościelnego poddaję się terapii dla osób chcących żyć w trzeźwości, a także podejmuję długotrwałe, indywidualne rekolekcje pokutne"
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.8 22:10
https://i.imgur.com/q91TFCl.jpg
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.8 22:11
korzystał z usług płacił hojnie pieniędzmi parafian z tacy :)
Prawda w oczy2021.04.8 21:15
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" pedofilia, zoofilia, koprofilia
Po 11 ...2021.04.9 0:46
i pedokatofilia, ta to jest wyjątkowo obleśna.
maggy2021.04.8 21:08
Z braku kolorowych transy są nowym proletariatem lewaków
Anonim2021.04.8 20:49
facet, kobitka i trzecia przygłup
Mała162021.04.8 20:45
No i jeszcze wybór dla tych co się czują ufoludkami, makaronem i szczawiem i mirabelką. Inaczej to straszna dyskryminacja....
Po 11 ...2021.04.8 20:48
albo katolikiem :) .... a nie ... to to samo co mirabelka.
Anonim2021.04.8 20:39
Strajk Kobiet i działalność feministek to efekt zaburzeń psychicznych powstałych z powodu covid19. Jak widać pozostawanie w odosobnieniu powoduje straszne szkody w psychice. Inaczej nie da się wytłumaczyć tych aberracji związanych z dążeniem do zmieniania znaczenia słów. przecież płeć nie jest zjawiskiem psychicznym tylko fizycznym. łączenie psychiki z płcią to jakieś horrendalne debilne nieporozumienie. nie dajmy się w to wciągać. Na świecie są i będą tylko mężczyźni, kobiety i obojniacy. odchylenia psychiczne to sprawa psychiatrii a nie ginekologa czy urologa.
JM2021.04.8 19:46
Trzeba zajrzeć im pod spódnice i zobaczyć ile mają płci. Może są obojnakie i tak się domagają dodatkowej rubryki? Głupota ludzka nie zna granic.
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 19:36
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
płeć idiotka2021.04.8 19:36
Czy dla tych pań wystarczy zrobić rubrykę "płeć: idiotka" ?
AAAtomek2021.04.8 19:31
Wystarczyło dopisać w spisie pod wyborem płci: "Żadna z powyższych" i nie byłoby problemu. ps. W polskiej konstytucji nie ma żadnej informacji o płodach ludzkich, co nie przeszkadza prawicowym fanatykom powoływać się na nią?
Po 11 ...2021.04.8 19:19
Jest tylko "kobieta" i "mężczyzna" do wyboru? No to Jarek będzie miał problem. Już widzę jak klika w poszukiwaniu "prezes".
Krakus2021.04.8 22:47
Z tego, co wiem z memów, Jarek jest narodową PiSdą :P WIęc inna płeć :P
Po 11 ...2021.04.8 19:18
"Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 czerwca 2021 roku", Doprawdy? A może wypada sprawdzić np. na: https://spis.gov.pl/ I co? I 30 września br. :))
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.8 19:15
ksiądz to płeć pedofilna!
o ...2021.04.9 5:38
... wy zdeklarowani lewacy macie jakąś obsesję na punkcie księży katolickich ... czyżby byliście - jak jeden - molestowani w dzieciństwie czy tylko wam odbiło ... a może jedno i drugie ... nie wiem czy psychiatra tu pomoże ...