29.09.19, 18:40Screenshot Youtube - telewizja wpolsce

Kombinacje Konfederacji ws. pieniędzy na kampanię?! Wyciekły rozmowy polityków. Mowa o 2,5 mln złotych

Wyciekło nagranie z rozmowy polityków Konfederacji. Jej treść jest niezwykle ciekawa. Jak zauważa Fakt, któremu udało się dotrzeć do wspomnianego nagrania, „[Janusz Korwin-Mikke – red.] chętnie sięgnąłby po państwową kasę, by – jak się okazuje – po cichu i nielegalnie ją przetransferować. Robi to z kolegami, którzy tak jak on chcą uchodzić za bezkompromisowych patriotów i kapitalistów”.

Ile zostanie włożone przez partię KORWiN do wspólnego kotła Konfederacji na kampanię centralną?”

- pyta w ujawnionej rozmowie poseł Robert Winnicki, który jest kandydatem Konfederacji w wyborach do Sejmu. Na jego pytanie Korwin-Mikke odpowiada, że 2,5 miliona.

To tylko fragment całkiem długiej rozmowy, która wyciekła do mediów. Tabloid przekonuje, że dysponuje także nagraniem.

Fakt” dodaje, że spotkanie w trakcie którego miała miejsce opisywana rozmowa miało odbyło się 17 czerwca tego roku w siedzibie partii KORWiN. Rozmowa dotyczyła kampanii wyborczej oraz kwestii finansowych. Udział wzięli w niej Janusz Korwin-Mikke, Marek Jakubiak, Kaja Godek, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Maciej Maciejowski, Paweł Dulski oraz Michał Wawer. Nagranie, do którego dotarli dziennikarze ma trwać około 1,5 godziny.

Jak czytamy na łamach „Faktu”:

[…] takie swobodne – jak sam to określił Korwin – >>transferowanie<< pieniędzy byłoby złamaniem prawa wyborczego, a także ustawy o partiach politycznych. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i od 1000 zł do 100 tys. zł grzywny”.

Na stronie portalu podkreśla się, że sami politycy mają pełną świadomość, że temat na który rozmawiają jest „śliski”, sami upominają się aby nie stosować sformułowań, które mogłyby narazić ich na odpowiedzialność karna.

W rozmowie z „Faktem” dyrektor zespołu kontroli finansowania partii politycznych w Państwowej Komisji Wyborczej Krzysztof Lotentz podkreśla:

Partia może finansować działalność wyłącznie z utworzonego przez siebie komitetu wyborczego. Zgodnie z ustawą o partiach politycznych, środki z subwencji mogą być przeznaczone wyłącznie na cele statutowe partii, a takim nie jest finansowanie innej partii ani innego podmiotu”.

Cały stenogram publikuje na swojej stronie internetowej Fakt.

dam/Fakt.pl,Fronda.pl

Komentarze

violencja2019.09.29 21:57
Heeeeej, nie widziałam ani jednej reklamy Konfederacji! Kłamstwa, wyciągacie z czerwca ,jakieś nieaktualne wypociny niewiadomego pochodzenia pismaka.Jakubiak , Godek , co do innych nie wiem , nie należą już do Konfederacji . Najgorzej jak niedouki piszą teksty. Ile kasy poszło na POprańców i myszki agresorki i innych?Na skompromitowane PSL? Fronda jest stronnicza , to tuba Pisu , a tym samym nie jest za życiem . Katolik głosuje za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci . Jedynie Konfederacja to nam gwarantuje.
PePe2019.09.29 20:06
A na jarmułki kasy wystarczy? Czy wszystko poszło na onuce?
Majestic2019.09.29 20:06
Ruscy nie będą oszczędzać, każdy kto może osłabić PiS będzie wynagrodzony.
Mercedes Bęc2019.09.29 19:55
Kurwin od niemal 30 lat wsadza kij w szprychy patriotycznych partii, które mogłyby zasadniczo zmienić Polskę. Jego celem jest urywanie, często kluczowych, kilku pkt procentowych. Korwin to ruska onuca, zresztą ostatnio nawet się z tym nie kryje...
272019.09.29 23:51
SKORO UZYWACZ SLOWO ONUVA TO POWINNEC ZNACZ ZNACZENIE WYRAZU PI SS OWSKA ME/ND/A
Mercedes Bęc2019.09.30 1:58
płocho piszetie pa polski, tak paszoł w pizdiec...
Bizon2019.09.29 19:35
Co za draństwo, dzieje się dokładnie to samo, co miało miejsce przed wyborami do Europarlamentu. PiS i agitujące za nim media trzęsą portkami ze strachu przed Konfederacją, dlatego w sposób kloaczny atakują to jedyne prawdziwie pro-polskie ugrupowanie. PiS i agitujące za nim media wiedzą, że jest dużo Polaków o poglądach konserwatywnych, patriotycznych i narodowych, którzy są zawiedzeni PiS-em i przekażą swoje poparcie Konfederacji, stąd te agresywne ataki i różnego rodzaju haniebne manipulację. Przypomnijmy, że kilka dni temu Wiadomości TVP zmanipulowały sondaż dla Super Expressu, w którym Konfederacja miała 5 procent poparcia. W grafice Wiadomości pokazano wszystkie ogólnopolskie komitety i z premedytacją pominięto Konfederatów, za co słusznie został złożony pozew w trybie wyborczym. Ostatnio zupełnie przypadkowo spotkałem w pociągu jednego z liderów Konfederacji, rozmawialiśmy bardzo długo, w miłej i merytorycznej atmosferze. Pomyślałem sobie wtedy, że na portalu Fronda o tym samym człowieku mogłem tyle razy czytać jakieś brednie, kalumnie, pomyje, że ruski agent, różne inne fantasmagorie. A facet niebywale inteligentny, kulturalny, racjonalnie oceniający rzeczywistość, z sercem na dłoni. Ludzie atakujący Konfederację są chorzy z nienawiści.
Mercedes Bęc2019.09.29 20:29
Ostatnio czytałem książkę o Hermanie Goeringu. On te z prywatnie był miły, kulturalny, był duszą towarzystwa i znał się na sztuce...Taki fajny ten Herman był...
violencja2019.09.29 22:02
Jest nas już wielu , rozczarowanych Pis, głosujemy na Konfederację.
Prorok2019.09.29 18:58
Konfiederacija to sowiecka onuca.VI kolumna.Same matrioszki.
272019.09.29 23:49
PIS JEST USRANOWSKA K ORAZ CHAZARSKA , JUZ JEST UZGOSDNIONE ILE ODDA SIE ZIEMI ROZSZCZENIOWCOM
Roman2019.09.29 18:49
Tylko KONFEDERACJA
gnidy koszerne2019.09.29 21:51
to dno moralne
greg bryk2019.10.11 19:33
---------------------- Mości Panowie i Panie.......... za różaniec i modlitwa za Ojczyznę........................ bo nam przetrącą kręgosłup na wieki ---------- diabelskie moce nie próżnują !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --------------------------------------------------------A POLSKA BĘDZIE WIELKA -----------------------------
violencja2019.09.29 21:59
Roman , nie czytaj insektów-gnid