16.07.18, 15:45screenshot TVP Info

Komedia! Szczerba taki dumny z III RP, a dziennikarz utarł mu nosa...

Tę wizytę w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba z pewnością zapamięta na długo. Chciał pozachwycać się III RP i skrytykować rządy Prawa i Sprawiedliwości, a tymczasem dziennikarz utarł politykowi nosa.

Nie jest pan dumny z ostatnich trzech dekad wolnej, demokratycznej praworządnej Polski? Ja jestem dumny jako Polak”

stwierdzał (dumnie!) Michał Szczerba.

Tu jednak dziennikarz zwrócił mu uwagę na dość niewygodny dla rządów PO-PSL fakt, o którym poseł najwidoczniej raczył zwyczajnie zapomnieć:

A jest pan dumny z ludzi którzy wyjechali z Polski w tym czasie? Jest pan dumny z tych emerytów, którzy pracowali za 4,50 na ochronie? Jest pan dumny z osób, które zarabiały 1500 zł za ladą sklepu?”.

Szczerba usiłował uciec od pytania kręcąc się wokółtego, że jest dumny z tego, że Polska jest członkiem UE i jej obywatele mogą wybierać, w jakim kraju członkowskim chcą mieszkać – w Polsce, Wielkiej Brytanii, czy choćby Irlandii.

Grzegorz Jankowski stwierdził wówczas:

I te trzy miliony wyjechało, bo chcieli sobie tam fajnie pożyć? Oni wyjechali tam za chlebem, panie pośle, za waszych czasów zresztą”.

Szczerba usiłował jeszcze ratować się stwierdzając, że rzekomo największa skala wyjazdów to rządy PiS w latach 2005-2007, ale dziennikarz skwitował to już tylko westchnięciem.

dam/Polskie Radio 24,Fronda.pl