27.09.17, 15:50Fot. Artur Andrzej via WIkipedia, CC BY-SA 3.0

Komisja ds. Amber Gold: Świadek pogrąża TVN!

Przesłuchiwany dziś przez komisję śledczą ds. Amber Gold Michał Forc, specjalista Marcina P. od kombinacji medialnych i reklamy AG mówił dziś o zaskakującej współpracy z TVN.

Świadek zeznał dzisiaj, że to stacja sama zgłosiła się z propozycją przygotowania z pomocą OLT Express reality show, które dotyczyłoby pracy stewardes. TVN chciał 250 tys. złotych.

Chodzi o program „Wniebowzięte”. Jak zeznał Forc:

Przyszli do nas, z ofertą, która była dla nas dobra. Prezesowi się podobało i tak się zaczęła ta współpraca. Cena była atrakcyjna, a reklamy telewizyjne drogie. Chodziło o 250 tys. złotych oraz koszta własne OLT”.

Zeznania Forca podsumował Marek Suski:

Pan współdziałał z oszustem, który oszukał 19 tys. ludzi. Ma pan jakieś wyrzuty sumienia? Mówi pan, że jest ofiarą. Pan razem z tym oszustem i złodziejem robił kampanię reklamową tej lipy po to, by kolejne osoby zostały oszukane. Pan robił kampanie, robił pieniądze. Wiedział pan,że Marcin P. ma zakaz prowadzenia takiej działalności.”.

Świadek zaznawał także, że współpracował m.in. z samorządami na Pomorzu, także z urzędem miasta Gdańska, Gdyni i Pomorskim Urzędem Marszałkowskim. 

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl