09.01.20, 07:20Fot. Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland via Flickr, CC BY-ND 2.0

Komisja Wenecka w Polsce, ale spotkań w Sejmie nie będzie. CIS: Propozycja jest niefortunna

Dziś w Polsce pojawić się mają przedstawiciele Komisji Weneckiej, których zaprosił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Tymczasem jak informuje Centrum Informacyjne Sejmu – zorganizowanie spotkań w tym terminie nie będzie możliwe.

Jak podało CIS w swoim komunikacie:

Ze względu na trwające posiedzenie izby, poświęcone ważnym projektom ustaw, zaplanowane liczne komisje sejmowe, a także kilkugodzinne głosowania, organizacja spotkań w oczekiwanym przez przedstawicieli Komisji Weneckiej terminie nie będzie możliwa”.

Podkreślono, że wspomniane prace nad przedłożonymi projektami zawsze wymagają nadzwyczajnego zaangażowania tak parlamentarzystów, jak i urzędników Kancelarii Sejmu.

CIS zaznacza także, że Sejm otwarty jest zawsze na wszelką współpracę z instytucjami oraz podmiotami, również zagranicznymi. Dodano jednak:

Biorąc pod uwagę procedowane projekty, zaplanowany harmonogram prac, a także wcześniejsze zobowiązania Pani Marszałek, zachodzi pewna niezręczność, z powodu dość niestandardowego trybu złożonej prośby”.

Podano, że dokument do Kancelarii Sejmu trafił 8 stycznia w późnych godzinach popołudniowych, a spotkania miały się odbyć 9 stycznia. Wyrażono także nadzieję, że Komisja Wenecka w trakcie wizyty w Ministerstwie Sprawiedliwości pozwoli w pełni zapoznań się ze wszelkimi aspektami związanymi z reformą sądownictwa w Polsce.

dam/sejm.gov.pl,Fronda.pl

Komentarze

Antek z Czerniakowa2020.01.9 15:57
A może niech wydadzą opinię w sprawie legalności prowadzenia prywatnych praktyk lekarskich w szpitalach państwowych...
Moshe Cvel2020.01.9 11:22
W polsce nie ma fesiwalu weneckiego nawet masek weneckich nie mamy .Pomylili adresy niech ich pan Gruba Koperta oprowadza.
Lucy2020.01.9 9:12
Powtarzam należy osobnika łapówkarza przywołać do porządku Wszelakie komisje nie maja wstepu ani do Sejmu ani do senatu.
Matwiej Łagodny2020.01.9 9:11
BRAWO Sejm,BRAWO RZĄD.Pora UŚWIADOMIĆ K.E. że Polska MOŻE Zawiesić swoje członkostwo w Komisji Sprawiedliwości U.E.A to oznacza BRAK KASY.Jesteśmy TRZECIM PŁATNIKIEM.
Art2020.01.9 12:17
Wszystko Ci sie pomylilo, prawda? Chodzi nie o Komisje Europejska, a Komisje Wenecka, ktora zreszta nie jest zadnym organem UE. Jestesmy 1. biorca unijnych funduszy, a nie zadnym platnikiem netto. I nie mozemy zawiesic swojego czlonkostwa w jakimkolwiek organie UE. Nie ma czegos takiego jak Komisja Sprawiedliwosci UE.
Karolina2020.01.10 1:46
Art, Byliśmy też wcześniej i płatniikiem netto ! PO nie umiała w czas wykorzystać wszystkich funduszy, musiała zwracać do UE ! Wiem o tym, jestem z "budżetówki" ! Więc wtedy było więcej wpła niż wzieliśmy ! Czyli byliśmy płatnikiem netto !
Art2020.01.10 10:56
Karolina, nie jestesmy w zadnym przypadku platnikiem netto. Jestesmy najwiekszym biorca w historii EWG I UE. To zreszta bardzo latwo sprawdzic. Jest mnostwo oficjalnych materialow na ten temat. Skala zwrotow / niewykorzytanych funduszy jest mikroskopijna i jest bez znaczenia. Polska, niestety, i bardzo nad tym boleje, jest krajem bardzo niezamozym delikatnie mowiac. Cokolwiek bedziemy sadzic o polityce PO, PiS czy jakiekolwiek innej formacji politycznej bez funduszy unijnych natychmiast wpadamy w stagnacje i nie ma mowy o zadnym rozwoju. Mozna dyskutowac o opiniach i planach, ale nie mozna dyskutowac o faktach.
Marian2020.01.9 8:08
To wizyta na prywatne zaproszenie Grodzkiego i nasze wladze wreszcie postapily tak jak tego wszyscy oczekuja.Gdyby tak od poczatku reagowano na mieszanie sie w nasze wewnetrzne sprawy, to tej Komisji dzis by w Polsce nie bylo.
Dam2020.01.9 9:31
Jakby złodziej nie kradł, to policja byłaby niepotrzebna. Jakby PIS nie łamał prawa, to komisji by nie było.
Marian2020.01.9 12:19
Daj mi spokoj czlowieku.
ABC2020.01.9 17:29
Jak poprzednicy łamali prawo,komisji to nie interesowało.