19.10.14, 13:30Komu przeszkadza polskie godło?! (fot. Wikipedia)

Komu przeszkadza polskie godło?!

Wybory to inicjatywa społeczna środowisk biznesowych, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Głosować może każdy Polak mieszkający w kraju lub za granicą; na jedną z trzech propozycji znaku, nawiązują do sprężyny –  która jak określono “oddaje naturę Polaków”.

"Przypomnę, że naszym symbolem, kiedy przewodziliśmy UE, był bąk. Potem prezydent Komorowski defilował z dużym ptakiem z czekolady z różowymi balonikami. Teraz słyszymy, że znowu nie biały orzeł czerwonym tle, tylko jakieś dziwne zygzaki mają promować Polskę na świecie. Można odnieść wrażenie, że niektórzy ludzie jakby wstydzili się polskiego godła, jakby na siłę szukali czegoś, co ma zastąpić godło i być bardziej nowoczesne, światowe. Myślę, że są to zupełnie puste ruchy, niepotrzebne. Polska w świecie jest rozpoznawalna poprzez białego orła na czerwonym tle" – podkreślił Maciej Małecki.

Wybrany przez Polaków logotyp organizatorzy przekażą na rzecz Skarbu Państwa.

Jak poinformowali, ich intencją jest, aby z wybranego znaku mogły korzystać bezpłatnie wszystkie podmioty publiczne i państwowe, stowarzyszenia i fundacje, niezależnie od prowadzonej działalności gospodarczej.

MaR/Radiomaryja.pl 

Komentarze

anonim2014.10.19 13:56
Można i bez godła zaznaczyć że produkt jest POLSKI tym bardziej żadne idiotyczne logo nie jest potrzebne ale z pewnością jakaś firma projektowa ma z liberalno - lewicową ekipą konszachty i znowu miliony zostały zmarnotrawione pod pretekstem utworzenia logo.
anonim2014.10.19 14:10
A nie można po prostu użyć polskiej flagi i napisu "Produkt polski" albo "Product of Poland"?
anonim2014.10.19 14:36
Akurat stworzenie tego logo jest bardzo interesujące z kilku powodów: 1. Kwestia pragmatyczna: grafika logo musi być bardzo prosta, aby można było logo bez problemu umieszczać nie tylko w postaci kolorowej, ale też w postaci: - Grawerów - Tłoczeń (np. na obudowach urządzeń) - Piktogramów monochromatycznych 2. Jednolite logo stosowane przez firmy z Polski będzie stanowiło pewien standard de facto, coś jak "Made in Germany" 3. Za stworzenie logo zapłaciły prywatne firmy, które się na to złożyły. Jest to jeden z najlepszych dowodów w ostatnim czasie, że za dobra wspólne są w stanie płacić prywatne podmioty w celu osiągnięcia wspólnego celu, nie trzeba tego robić z pieniędzy państwowych z podatków. Jest to silny argument na przyszłość za tym, aby sprawy na szczeblu państwowym, o ile to możliwe, były finansowane przez podmioty prywatne.
anonim2014.10.19 15:07
problem w tym, że 3RP "ma" tak zwana Wrogą Elitę. Ci ludzie sa obcy i narodowością i kulturą. Oni naprawdę sie wstydzą ze musza władac takimi "irokezami". To oni bez ustanku serwują nam "pedagogikę wstydu", poniżaja nasz Styl Zycia, nasze wartości, kłamliwie wpieraja nam "zbrodnie" i okradaja każdego dnia z owoców naszej pracy. Po co Polsce jakieś "logo"? Czy IRP, IIRP, PRL miały jakieś "loga"? To bełkot. PS. Te szumowiny nawet Orła Białego "ukoronowały" w koronę nie królewską a w koronę księstwa zależnego, lenna. Pytanie - gdzie jest stolica? GWyborcza już dawno odpowiedziała wielkim tytułem "Jerozolima nasza!" czyja "nasza"?
anonim2014.10.19 15:13
Nie wiem w jaki sposób ta sprężyna kojarzyć ma się z Polską. Już prędzej przywodzi na myśl logo Seata czy SLD. Najlepszym logiem byłaby flaga znana jako logo Teraz Polska z odpowiednio dobranym podpisem.
anonim2014.10.19 16:00
"A sprężyna ma ponoć "oddawać naturę Polaków", twórca miał tłumaczyć, że "im bardziej nas naciskają, im większa jest presja na nas, tym silniejsza reakcja na to" i że sprężyna owa ma obrazować polskie "energię, niepokorność i kreatywność"." No jeśli logo ma rzeczywiście coś obrazować to logiem Polski powinien być zawór bezpieczeństwa, przez który im bardziej nas dociskają, tym więcej naszej energii ucieka do Anglii, Niemiec, Irlandii, Szwecji, Norwegii i innych krajów.
anonim2014.10.19 16:47
A jakie logo mają Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania czy Szwajcaria żeby można było te kraje rozpoznawać?
anonim2014.10.19 17:16
Szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Czy Fronda chciałby żeby na kondonie polskiej produkcji widniało polskie godło? Albo na mortadeli, pasztetowej, wódce itd., itp.?
anonim2014.10.19 17:16
Marek22 Oczywiście, że nie zawsze powinniśmy robić tylko to co robią inni, a nawet dość często NIE POWINNIŚMY robić tego co robią inni. Co do tych wszystkich logo, to jak ktoś trochę miał z tym do czynienia, to dobrze wie, że to jest czysta hucpa. Tego rodzaju fundacje, kapituły itp. wydrwigrosze rozsyłają do firm oferty wzięcia udziału w konkursach na różne tytuły "jakościowe". Tylko, że tu nie ma nic za darmo. Zwyczajnie - zapłacisz i dostaniesz. Mój znajomy, który swego czasu produkował swetry dziecięce też dostał taki tytuł. Owszem, pojechał do Poznania, tam się odbyła "gala" - wypił i zakąsił, zapłacił żywą gotówką 2700 zł. i przywiózł dyplom z numerem i tytułem. Było to ładnych parę lat temu i o tej "kapitule" oraz nadawanych tytułach pies z kulawą nogą już nie pamięta. A kto dziś pamięta o tytule "Najlepsze w Polsce"? Co więcej, te tytuły są tylko na nasz wewnętrzny użytek i nikt ich na świecie nie bierze pod uwagę. To taka sama hucpa jak ten bączek drewniany, co to miał nas promować w Unii i wydano na niego horrendalną kwotę 800 milionów złotych. To był taki miś, że ten z filmu Barei wysiada. Słowem, to logo itp. to takie "porno dla ubogich".
anonim2014.10.19 17:30
A może by nasz hymn unowocześnić?Przy okrojeniu nauczania historii kto tam sobie będzie głowę zawracał jakimś Dąbrowskim??!!!I Na koniec-nie masz logo to nie istniejesz-oto hasło,któremu tak łatwo się poddajemy,jak to"..papuga narodów.." zwykła czynić..Ach,te kompleksy ubogiego krewnego czy aby przyjmą na salonach....Sam smutek.
anonim2014.10.19 18:35
Według mnie to logo o kiepskiej/chybionej/nieprzemyślanej wymowie: Zwłaszcza, jeśli ma symbolizować naszą energię. Do czego służą sprężyny? 1/ jako resory, bufory, zderzaki - do pochłaniania energii; 2/ do napędzania mechanizmów - jeśli je KTOŚ wcześniej nakręci. W obu przypadkach sprężyna jest więc faktycznie symbolem inercji i wrodzonej BIERNOŚCI. Tak, jakby energia w nas była tylko gdy/kiedy/jeśli ktoś nas naciśnie lub nakręci. Taka jest "prawdziwa natura" Polaków? Bardziej do mnie przemawia jednak orzeł. Nie musi być dumnie wyprężony na czerwonej tarczy. Może być nawet w jakiejś uproszczonej wersji. Byle nie był z czekolady. Pozdrawiam.
anonim2014.10.19 18:36
czy katolicki dziennikarz powinien pracować w niedzielę?
anonim2014.10.19 18:55
Marcu_DablTwo, powody do biadań nad upadkiem polski sa całkiem sensowne. Np taki, że nie-wiadomo-kto zaciągnął dług około trzysta tysięcy na pracująca osobę. nie licząc prywatnych. Pytanie mam takie - czy okradanie każdego pracującego na tauzena miesięcznie przez ćwierć wieku to powód do "biadania" jak kpisz, czy tez raczej do wojny z łajdakami?
anonim2014.10.19 19:54
"Szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Czy Fronda chciałby żeby na kondonie polskiej produkcji widniało polskie godło? Albo na mortadeli, pasztetowej, wódce itd., itp.? " PanSebastian, ale o co chodzi Tobie? Przecież godło Teraz Polska widnieje na różnych produktach i nie ma z tym problemu. Loga nie umieszcza się zwykle bezpośrednio na produkcie tylko na etykiecie umieszczonej na opakowaniu produktu, nie ma więc obawy że ktoś niechcący wsadzi komuś w kakaowe oko godło polski.
anonim2014.10.19 20:05
M22 wilk nas ciągle podgryza, od powojnia. Ciebie też. Za komuny inaczej, teraz efektywniej choc ze znieczuleniem.
anonim2014.10.19 20:14
@PanYurek A jak myślisz o co może mi chodzić? Chyba o to, że nie ma co rozdzierać szat i płakać, bo ktoś dokonał rzekomo zamachu na godło Polski, bo nie dokonał. Chyba się z tym zgodzisz. Może znak "Teraz Polska" jest już przestarzały w swej formie, może potrzeba czegoś nowego, wielkie firmy też dokonują liftingu logo, nie wiem. A zresztą trochę śmieszne jest to, że Fronda tak wzięła się za obronę aktualnego godła. Kiedyś widziałem, że jakaś strona powiązana z Frondą sprzedaje koszulki z godłem, ale z godłem sprzed 1927r. Na prawicy obecne godło nie cieszy się estymą, otwarta korona, brak krzyża, jakieś masońskie gwiazdki.
anonim2014.10.19 20:20
Anty_islam; pewnie tak , niemniej pomysł ze sprężyną jest PORONIONY!!!!
anonim2014.10.19 20:37
A może to jest sprężyna... ginekologiczna?
anonim2014.10.20 11:29
Szwajcarzy od zawsze mają ten sam znaczek na swoich produktach - krzyżyk na czerwonym tle z napisem "Swiss Made". Nawet im do głowy nie przychodzi żeby silić się na jakieś dziwactwa z logiem. Nie jest to lepszy pomysł?
anonim2014.10.20 11:33
przeszkadza komuchom i pedalom
anonim2014.10.20 14:00
Wystarczy godło lub flaga z logo konkursu Teraz polska, a tak wydają 200 tyś euro dla zagranicznych bohomazów.