08.11.19, 21:00Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Komu przeszkadzają amerykańskie bazy w Polsce? Dr Targalski wyjaśnia

"(...) Rosja zadba odpowiednio o nasze bezpieczeństwo, już przecież troszczy się o to, żeby baz amerykańskich w Polsce nie było i żeby Polska w związku z tym była niepodległa"-ironizował doktor Jerzy Targalski na antenie Telewizji Republika. 

W swoim programie "Geopolityczny tygiel" publicysta omówił argumenty, na które powołuje się orientacja prorosyjska w Polsce, chcąc uzasadnić, dlaczego nie odpowiada jej sojusz polsko-amerykański. 

"Zanim przejdziemy do omawiania dokumentów, na które powoływała się ostatnio orientacja prorosyjska w Polsce, uzasadniając katastrofalny skutek sojuszu polsko-amerykańskiego, bo jak wiadomo, najważniejszy dla Polski jest sojusz polsko-rosyjski, bo to Rosja zadba odpowiednio o nasze bezpieczeństwo, już przecież troszczy się o to, żeby baz amerykańskich w Polsce nie było i żeby Polska w związku z tym była niepodległa"-podkreślił historyk.

Dr Jerzy Targalski wskazał, że w tej kwestii mamy trzy możliwości. Pierwsza to "samodzielność strategiczna Europy, która generalnie jest mrzonką, ale załóżmy, że doszłoby do niej, oznacza dla nas, że wszelkie decyzje będą podejmowane w Berlinie. Czyli Polska jako członek Unii Europejskiej byłaby całkowicie podporządkowana Niemcom".

Politolog ocenił, że "samodzielność strategiczna" nie tylko oznaczałaby podporządkowanie Niemcom i w mniejszym stopniu Francji, ale też byłaby rozwiązaniem tylko czasowym. 

"(...) w interesie Niemiec i Francji jest jak najściślejszy sojusz z Rosją, a w perspektywie oczywiście współpraca z Chinami. Mieliśmy ostatnio wizytę Macrona w Chinach, zawarł tam kontrakty na 15 mld dolarów i tutaj widzimy o co tak naprawdę chodzi. Oczywiście Niemcy i Francja chcą rywalizować o to, kto będzie miał większą liczbę wasali w Europie, ale nie zmienia to istoty sprawy, czyli że taka Europa samodzielna strategicznie będzie dążyła do sojuszu i współpracy z Rosją i Chinami"-wskazał prowadzący "Geopolitycznego tygla".

"Przypomnijmy, że Niemcy jako jedyne liczące państwo w Europie, pomijam tu Węgry, dopuszcza Huawei do budowy sieci 5G. Na razie jest to w formie dopuszczenia do przetargu. Jeżeli Chińczycy zbudują system 5G w Niemczech, no to po prostu będą mieli dostęp do wszystkich niemieckich danych"-podsumował Targalski, nakreślając drugie rozwiązanie, czyli "blok atlantycko-europejski", które z kolei wiązałoby się z podporządkowaniem Niemiec Stanom Zjednoczonym, w związku z czym "demokraci uważają, że należy raczej stawiać na Niemcy niż na Polskę i tutaj my bylibyśmy państwem frontowym, bylibyśmy na granicy". Ostatecznie wszystko znów prowadziłoby do podporządkowania Polski Berlinowi. Trzeci wariant to "budowa przestrzeni wspólnej od Lizbony do Władywostoku, rzecz jasna oznacza ścisłą współpracę między Niemcami a Rosją i Chinami". Jak podkreślił politolog, w tej konfiguracji dla Polaków miejsca nie ma, nie możemy bowiem mieć równoprawnych stosunków z Rosją. 

"Zresztą tak naprawdę nikt nie może mieć równoprawnych stosunków z Rosją, bo Rosja nie uznaje takiej sytuacji. My możemy być albo Rosji podporządkowani, albo być w obozie przeciwników Rosji. Wynika to z istoty interesów rosyjskich, dla której maximum czym możemy być, to jest PRL i atrapa państwowości. Paradoksalnie tak się składa, że jeżeli doszłoby do sojuszu niemiecko- rosyjskiego, a w perspektywie również niemiecko-chińskiego, na co się zanosi, to paradoksalnie ta sytuacja byłaby dla nas korzystna pod warunkiem że USA nie opuści Europy"-Wskazał Jerzy Targalski. W ocenie historyka, Stany Zjednoczone nie mogą i nie chcą opuścić Europy, a dowodem na to jest decyzja poprzedniego prezydenta USA, Baracka Obamy, "który początkowo chciał się wycofać, ale musiał do Europy wrócić i to przecież on zapoczątkował obecność amerykańską w Polsce". 

"Bez Europy Środkowej Ameryka traci całą Eurazję i jest zepchnięta do roli mocarstwa regionalnego, tym bardziej że w tej sytuacji Chiny miałyby całkowitą samodzielność jeśli chodzi o szlaki komunikacyjne i odcięłyby Amerykę od rynku zbytu, a same miałyby zapewnione bezpieczeństwo dla tych rynków"-podkreślił doktor. 

Publicysta ocenił, że zwolennicy opcji rosyjskiej nieustannie podkreślają, że prędzej czy później dojdzie do porozumienia Rosja-USA. 

"Otóż ta teza oparta jest na tym co sobie wyobrażają, a nie na analizie faktów. Inna sprawa jest taka, że oczywiście my możemy szermować w sensie taktycznym takim argumentem, żeby wymóc na Amerykanach większe zaangażowanie i deklarację co zrobią w wypadku zagrożenia fizycznego ze strony Rosji. Należy odróżnić jednak używanie argumentów celem wymuszenia na sojuszniku większego zaangażowania, od analizy rzeczywistej sytuacji"-powiedział dr Targalski. Jak zauważył, współpraca między Rosją a Chinami opiera się wyłącznie na interesach, stąd- "zamiast tworzyć jakieś zupełnie fantastyczne teorie o podziale Europy, podziale Ukrainy itd. należy przede wszystkim zaznajomić się z tym, co Rosjanie piszą sami dla siebie i jak rozumują". Targalski zwrócił w tym kontekście uwagę, że Moskwa nie postrzega Pekinu w kategorii zagrożenia. Chiny wzmacniają pozycję Rosjan wobec USA i "pomagają im walczyć z Ameryką". 

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze

grimm2019.11.9 17:52
Słuchając debaty panów Michalkiewicz vs Targalski na "wrealu24.pl": panie Targalski, jesli p.Michalkiewicz jest rosyjskim propagandystą, to pan amerykańskim agentem wpływu.
Reytan2019.11.9 16:00
Konfederacja Ruska Racja.
konfederata2019.11.9 17:31
jak trzeba się zeszmacić aby służyć pisowskim żydom, Chanuki też z nimi obchodzisz?
violencja2019.11.9 21:04
Jesteś opłacany?Trwa walka przedwyborcza o prezydentur ę?Bo prezydent będzie za chwilkę ważny dla Pis , bardzo ważny , ale Pis zwalczał Konfederację i czkawki dostanie.Może dojść do sytuacji w chwili konfrontacji z nieznanym przyszłym prezydentem , kiedy zabraknie głosów 11-stu z Konfederacji!Pis może wejść w koalicję z dz...ą Psl , która ma 100% koalicyjności, ale do przewagi zabraknie 11 głosów, Konfederatów właśnie jest 11-stu:)Brak przewidywania , pycha odstrzelania tych , którzy są stosunkowo blisko Pis.Pisałam na podstawie publikacji pana S.Michalkiewicza
1234562019.11.9 10:13
Mnie.
konfederata2019.11.9 12:54
dołączam się
Reytan2019.11.9 16:01
Zdrajcy Polski na szafot.
MirekT2019.11.9 16:19
A nie szkoda Ci kulawego z Żoliborza?
ktoń tam2019.11.9 9:00
Rosja właśnie zamierza wyprodukować własną wersję Wikipedii bo uważają, że Wikipedia to jedno wielkie oszustwo. Ciekawe ile prawdy było w gaz. "Правда"... Poza tym tworzą własną wersję internetu - Runet, prawie jak w Chinach co to mają potężne zapory ogniowe przed światem i system karania za nieprzestrzeganie chińskiej prawomyślności. Ciekawe, biorąc pod uwagę deklaracje p. Korwina, czy zwolennicy opcji rosyjskiej też planują wdrożenie informatycznych dokonań rosyjskich i utworzenie jednego autonomicznego obszaru informatycznego z Rosją?
ktoś tam2019.11.9 9:01
Ps Nie twierdzę, że Wikipedia to wzór obiektywizmu.
MirekT2019.11.9 9:23
Nie masz innych problemów? Weż się w końcu do jakiejś roboty bo zasiłku nie wypłacają wiecznie.
ktoś tam2019.11.9 9:31
Widzę argumentacja rodem z onucy. Radzieckiej. W którym miejscu rozminąłem się z faktami, z tym co rzeczywiste?
MirekT2019.11.9 9:40
Do Ciebie nie pisałem.
ktoś tam2019.11.9 10:04
Do mnie @Mirusiu, ech Ty Misiu-Pysiu. Wstawiłem sobie nie tę literkę co trzeba. W podpisie w trakcie edycji wpisu w miejscu polskich liter ze znakami diakrytycznymi ukazują się cyfry i za każdym razem, trzeba poprawiać. Dlatego wyszedł w pierwszym wpisie "ktoń" a nie "ktoś". Wystarczająco wytłumaczyłem? Widzę, że "kolega" nie rozumie jednak gramatyki polskiej. Co, w Rosji źle wykształcili?
konfederata2019.11.9 12:53
masz jakąś pisowską fobię na Rosję?, paranoja żoliborskiego paranoika i obłąkańca smoleńskiego przypadły ci do gustu?
Jan Podobas2019.11.9 8:49
Pan Targalski jest inteligentny i słusznie widzi, ze: - USA zawsze będą wolały Niemcy od Polski, - marzeniem USA jest przeciągnąć Rosję na swoją stronę w konflikcie z Chinami, -gdyby doszło jednak do konfliktu z Rosją należy go prowadzić najlepiej w Polsce , Białorusi i na Ukrainie / stąd bazy w Polsce , które mają prowokować i wziąć na siebie pierwszy atak. Te bazy Polski nie obronią, a „ wiara Polaków w USA jest komiczna” - cytat z die Welt wybitnego amerykańskiego stratega. Co nas ochroni? Własna armia wyposażona w broń atomową. No chyba, że chcemy komicznie zginąć za USA.
MirekT2019.11.9 9:37
Jan Podobas jesteś moim kandydatem do tańca z gwiazdami.Takich Patriotów dbających o tradycje katolickie i dobro narodu nam potrzeba.Ojciec mojego kumpla z uczelni jest dyrektorem w Tworkach, załatwimy Ci przepustkę i wystąpisz w Tańcu z Gwiazdami.
Jan Podobas2019.11.9 9:53
Panie Mirku T. - to wy tam w Tworkach macie swobodny dostęp do internetu? Życzę szybkiego wyzdrowienia, o ile to możliwe.
MirekT2019.11.9 16:16
Nie powielaj moich wpisów, o Tworkach i internecie , taki z Ciebie matoł, że sam nic nie wymyślisz cioto!!!
kasia2019.11.9 14:48
Jan Podobas - to kolejny manipulator, obludnik
Reytan2019.11.9 15:37
Jestes ruska lesbijka jak Putin,to jasne. Wojsko Polskie mozna uzbroic TYLKO dzieki obecnosci Amerykanow. Rosjanie i Niemcy w 1939 wlasnie przeszkodzili w modernizacji naszej armii,ty ruski kretynie.
grimm2019.11.9 18:11
zupełnie nie tak. To Rosja przy pomocy Chin i Niemców chce wypchnąć USA z Europy by stworzyć plan mitteleuropa od Hiszpanii po Władywostok. Chcą zmarginalizować USA do roli mocarstwa lokalnego.
mineciarz2019.11.9 7:01
JEZUSOWI CHRYSTUSOWI PRZESZKADZAJĄ!!! MIŁUJ SWOJEGO WROGA!!!
Milosc to nie pochwala, aprobata2019.11.9 14:17
Miluj swojego wroga - nie znaczy popieraj to co robia, zgadzaj się z ttym so mowia, co robia. Pan Jezus z milosci do faryzeuszy mowil im kim sa - plemieniem zmijowym, obłudnikami, którzy skoncza w piekle.
aaa_kotki_dwa2019.11.9 3:35
Tym samym ludziom, którym przeszkadzały wojska niemieckie, rosyjskie, szwedzkie i radzieckie. Wiadomo czym się kończy traktowanie Rzeczypospolitej jak karczmy zajezdnej.
Reytan2019.11.9 15:39
Jestes komunistycznym prowokatorem z polska krwia na szponach.
ada2019.11.9 2:49
Dla Targalskiego I calej TVR kazdy , kto twierdzi , ze nie wklada sie wszystkich jajek do jednego koszyka , to" ruska onuca " . ( Tak jak na gieldzie , nikt rozsadny nie inwestuje wszyskich pieniedzy w jeden interes , jedna firme . Tak robia tylko naiwni do skubania przez grubasow , tacy , ktorzy w 90 % skazani sa na porazke , chociaz tego jeszcze nie wiedza w momencie inwestowania . Wowczas sa oni swiecie przekonani , ze to zyciowy interes , ze zlapali Pana Boga za nogi , ze jak to bedzie pieknie . Az do czasu , kiedy czar nagle pryska . Znacie takich ?)
Reytan2019.11.9 15:41
Konfederacja Ruska Racja.wracaj cholero na Sybir.
Jasiek2019.11.9 1:50
Nie ufam ludziom, co kochają koty. Kot jest fałszywy, i chadza własnymi drogami. A ludzie szukają w hodowanych zwierzętach odbicia swojej duszy.
MirekT2019.11.9 8:09
Ja Cię ochroniarze kulawego z Żoliborza złapią to szybko polubisz koty.
Reytan2019.11.9 15:42
Jak rozmawiac z mutantami i kurwinistami ?
Jasiek2019.11.9 1:33
Jeśli p. Targalski jest takim fachowcem od geopolityki dla Frondy.pl to może stanie do dyskusji razem z p. Jackiem Bartosiakiem. W tej jakże ważnej sprawie dla Polski trudno jest opierać się na jednej jedynie słusznej opinii p.Targalskiego. Chciałoby się usłyszeć kogoś więcej.
grimm2019.11.9 17:54
dobry pomysł
MirekT2019.11.9 0:37
Michalkiewicz, czy Targalski, jak zwał tak zwał, czy Ty masz chłopie lustro w domu? Twój biedny ojciec jak by wiedział,że mu taka karykatura mężczyzny wyjdzie to by się za tapczan spuścił!!!
Reytan2019.11.9 15:44
Jestes degenerat i zboczeniec.
MirekT2019.11.9 16:13
A ty ciota i cwel!!!
Kwak2019.11.9 0:26
Polska niestety NIE MA własnej strategii politycznej, wiecznie czepiamy się starszych i madrzejszych, pozwalając im wyciskać się z zasobów i robiąc za frajera tak było i jest mimo propagandy
Reytan2019.11.9 15:46
Nie zauwazyles kretynie sojuszu w NATO i i dokonujacych sie zbrojen ?
MirekT2019.11.9 16:36
Bardzo dobrze towarzyszu Reytan, Partia to docenia w całej rozciągłośći. Wasze zaangażowanie, determinacja i nie złomna wiara w końcowy sukces, jest przykładem dla wszystkich w naszej partii PIS.Zostaliście docenieni, kulawy z Żoliborza , osobiście wysyła wam zdjęcie swojego KOTA. GRATULACJE!!!
wr2019.11.9 0:02
Michalkiewicz onuca farbowana
konfederata2019.11.9 12:49
dla ciebie pisowski żydzie na pewno
Zgadza sie, to zwodziciel...2019.11.9 14:43
Mentzen Korwin (Braun pewnie tez) to talmudyczni Zydzi, często szkoleni przez \kGB UDAJACY PATRIOTOW, katolikow.. (Kim jest faszywy prorok - 85% - dobre piękne treści - reszta to TRUCIZNA - np. Putin to przyjaciel Polski) W PIS-ie na szczęście sa KATOLICY żydowskiego pochodzenia. To duza roznica Poczytaj cos niecos o Talmudzie u Konecznego i nie szukaj wiadomości o Konecznym - u lewackigeo Sykulskiego z Nowoczesnej - tez niby promuje Konecznego ale promuje jednocześnie TW Moczulskiego z bandy Geremka marksistę globalistę fukuyame (to ta obluda ), Sykulski był szkolony przez KGB. O Konecznym madrze pisza np. dr. Skrzydlewski albo pan Reszczynski.Ich polecam ale nie lewaka Sykulskiego
konfederata2019.11.9 17:29
widocznie byłeś na szkoleniu z nimi w KGB, że tak dużo wiesz, prowadzisz żydowską operację fałszywej flagi
Reytan2019.11.9 15:50
Michalkiewicz to mason,wrog demokracji,i zwolennik dyktatury masonskiej chlopcow z Klubow Rotary,jak przystalo na przyjaciela Kurwina. Smiertelny wrog panstwa polskiego,Korwiin dopiero Powiedzial,ze Polakom niepotrzebne jest panstwo,wystarczy,zeby bylo rosyjskie.
BiegunkaProrocza2019.11.8 23:47
Och to znowu tez strasznie brzydki facet. Zupełnie jak pan Miecio który naprawia kible i pali w kotłowni. I te wąsiki... Jak owłosienie łonowe u szczurów.
MirekT2019.11.9 7:32
Nie obrażaj Pana Miecia, aż tak szpetny nie jest!!!
Olej2019.11.8 23:11
Debata – Panowie Michalkiewicz – dr Targalski – a identyfikacja rzeczywista polskiej polityki zagranicznej. W przedmiocie dyskusji ustalającej pryncypia polityczne Polski względem Sowietów i USA. Wciąż brakuje najważniejszego elementu tej dyskusji czyli dokładnego sprecyzowania na ile można szacować amarykańską politykę wobec Europy Środkowej i Polski. I jakie rzeczywiste znaczenie ma dla polityki amerykańskiej Polska ? Od precyzyjnego ustalenia znaczenia Polski dla USA trzeba oprzeć każde planowanie polityczne i perspektywy na przyszłość. Pojawia się zatem pytanie o obu panów, z których jeden może mieć tendencję do przeszacowania znaczenia Polski dla USA a drugi myli się – jeżeli się myli ? Niedoszacowaniem tejże roli. Jak jest w istocie nie do końca wiadomo. Nie ujawnia tego stanu rzeczy żadna poważna analiza wywodząca się z polskiego MSZ-u. lub szczytów władzy. Stamtąd dowiadujemy się jak najlepszych wiadomości zatrącających propagandą. Trzeba się zgodzić zarówno z ostrożnością i sceptycyzmem Pana Michalkiewicza jak też twierdzeniem Pana dr Targalskiego iż dla Polski nie ma innej alternatywy na utrzymanie niepodległości jak najściślejsze związki polityczno militarne z Ameryką i obecnością jej armii w Europie. Potrzebą chwili jest dokładne ustalenie i zdefiniowanie miejsca Polski w polityce globalnej bądź regionalnej Stanów Zjednoczonych. I dopiero na tej podstawie opierać wszelkie diagnozy działań.
MirekT2019.11.9 7:27
Olej wiem że nie możesz sobie znależć kobiety bo ci nie staje i jesteś szpetny. Ale próbuj może jakaś gorliwa katoliczka się poświęci. One nie potrzebują i wystarczy im widok młodego Wikarego. Jak ci się uda jakąś łapać, to nie będziesz miał tyle czasu, żeby bredzić na Frońdzi. Powodzenia.
Lech Keller-Krawczyk żyd homo pedofil2019.11.8 22:50
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd - "genetyk słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 (tu ma racje) żyje w tzw. lala land. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏". Żyda i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
oficer LWP2019.11.8 22:52
już onanisto jesteś po masturbacji czy przed?
kalinka2019.11.9 12:48
mógłbyś zademonstrować nam swój ryj?
obywatel2019.11.9 15:30
psychopata
Marcin №2019.11.8 22:42
Alkoholik Targalski... przypominam, trzymając mikrofon, trzymaj minimum w trzech ręcach, bo inaczej nie utrzymasz, a nawet upuścisz... ! Zawsze, odpowiadaj na pytania, a nie jak chcesz, oficer, Ci podpowie.... co widać od razu... Targalski... zapomnij o wcześniejszych zobowiązaniach, twraz Ruskie, som złe... jak Ci płacili, byli, dobrem ;) Tak miedzy nami Targalski, jesteś szbesgoj, i kooorwa... zrozumielita Targalski, kooorwa Izraelita ;P ...... hamerykański śmieć, kapeć abyś zdech, i rodzina ;P link do dyskusji... Polak, oraz śmieć Targalski w necie, dla zainteresowanych... reszta żre trawę ;P
www2019.11.9 8:10
Jakim ty jestes prymitywem. Jeszcze niedawno na tym forum udawałes lewaka. Teraz krasnal zamienil sie w narodowca. Twoj antysemityzm swiadczy o ty że pewnie nie masz napletka. A twój chamski styl o tym ze nie dane ci bylo sie kształcić i ze twoje srodowisko to patologia. Pewnie jesteś malym nieudacznym kurduplem bez rodziny. Rąsia zastępuje ci kobietę. Skończ z tym prymitywnym podszywaniem sie na tym portalu pod inne niki. Goń sie krasnal obrzezany.
Marcin №2019.11.9 13:39
Nie wiem co Ty do mnie gadasz... pomyliłes mnie z kimś z własnej rodziny, panie udający www :D Tyle się nagadać, nie na temat... trzeba mieć dobrą fazę ha ha ha Ludzkie śmieci co to pod innych się podszywają, a innym to imputują, żałosny padalec, i tchórz ;P
Reytan2019.11.9 15:54
Calkowita zgoda z www. Narodowcy i kurwinowcy razem z Komuna przeciwko Interesom Panstwa Polskiego..
konfederata2019.11.9 17:28
Reytan i Lech Keller-Krawczyk żyd homo pedofil wy obaj z Nowogrodzkiej judaszowe srebrniki bierzecie ?
Marcin №2019.11.9 17:51
Czekaj! To nasz pedałek jest "www"... oj cos nie wierzę, a jezeli, to i może sie zgadza... tak lubi napletki ;) Oni mogą Korwina , tak jak mistrza Michalkiewicza... w doope pocałować... i podziekowac za zaszczyt :D
oficer LWP2019.11.8 22:26
właśnie obejrzałem debatę Michalkiewicz vs Targalski, Michalkiewicz go zmiażdżył https://youtu.be/ZuHaNIqH9rQ
Jasiek2019.11.9 1:53
racja 10/10
nie dyskutuj z diablem2019.11.9 14:12
Oficerze Ludowego Wojska Polskiego - to ze neomarksisci i liberałowie to mistrzowie dyskursu (lewackiego) i obłudy to wiadomo. Pana Jezusa tez przegadali 'uczeni w pismie' i nie tylko dlatego zginal na krzyżu. Ale zaraz potem została zburzona ich swiatynia w Jerozolimie. Wiec kto w sumie zwyciezyl, kto miał racje????? Liberalnego diabla się nie przegada - co nie znaczy, ze on ma racje.
oficer LWP2019.11.9 14:14
bredź sobie co chcesz
Reytan2019.11.9 15:57
Ten cyrkowy blazen z moskiewskiego cyrku ? Komuna razem z Konfedetacja ,jak widze. Konfederacja Ruska Racja.
oficer LWP2019.11.9 17:23
nowa linia propagandowa PIS, jeszcze głębiej w judesejsko-ukraińską żopę
anonim2019.11.8 22:20
to że jakieś obce wojska są w Polsce i które mają nas niby " chronić" tylko pokazuje jak słaby jest kraj! ale patrząc na bohatera żoliborskiego, który jest otoczony ochroną 24/h , nie dziwi mnie że będąc tchórzem trzeba wynająć najemników...
anonim2019.11.8 22:38
co zabił byś
sylwe2019.11.9 1:19
a kiedy, ten kraj, kretynie miał się wzmocnić, teraz jest czas ku temu, pieprzona ruska onuco
Krwawy Leon2019.11.9 7:08
Ruska Szmata
Cool2019.11.9 7:55
Po tylu dziesięcioleciach zniewolenia i po trzech dekadach niszczenia Polski to cud, że w ogóle mamy jakąś armię! Osiem lat działań ryszawgo namiestnika od makrelowej! ... to redukcja liczebność do poziomu stadionowego i udoopienie każdego projektu mogącego choć symbolicznie zwiększyć obronność Polski!
violencja2019.11.9 20:53
Dokładnie , mamy bitnych i silnych naszych mężczyzn.Na dodatek swoje terytorium udostępniamy obcym za darmo, tak , to nasza słabość.Słabi politycy.
58/92019.11.8 22:19
Michalkiewicz mowil o zagrozeniach a ty pieprzylec tylko o Rosji ,ze rosja jest zagrozeniem dla POLSKI . To nie Rosja nam zagraza . Rozumiem ze jak przyjdzie co to czego ,to jjako pierwszy bedziec salwował ucieczka pod skrzydelka zdrajcow aliantow
PP2019.11.8 23:17
Michalkiewicz to już żaden autorytet, to pajac, który robi sobie kabaret z rzeczy poważnych. Michalkiewicz jest za utrzymaniem wysokich emerytur dla byłych esbeków, kpił ze smoleńskiej tragedii, jego wypowiedziami o PIS posiłkują się KODziarze. Ponadto takie zadzieranie z Żydami świadczy o braku dyplomacji,
592019.11.8 23:33
mam podobne zdanie o hucpie smolenskiej z traumy pisowcy zrobili interes . jak chcec lizac d chazarom to droga otwarta . michalkiewicz ma racje zadnego ustepowania chazarom , to nie zydzi , Jak byc znal historie przyjecia przez chazarow historie i judaizm zydow , To byc nie pier,,lil mi ze to sc sa zydami . Nie przeszkadza mi wysokie emerytury esbekow . za katastrofe smolenska jest winna kancelaria prezydencka , i wasz wodz j k
Wdowa smoleńska z napchaną kabzą2019.11.9 8:34
Ląduj dziadu! Ląduj pan!
Zgadza sie...2019.11.9 14:28
Calkowita racja PP. Coz - ludzie tacy jak pan Zbigniew Herbert, Jasienica (Zydzi katolicy) wspaniala filozof pani Hanna Arendt (pierwszy obiektywny krytyk nazizmu i KOMUNIZMU zaraz po wojnie i promotorka sw Augustyna) to tez Zydzi - ale madrzy ludzie i na pewno nie talmudyczni Zydzi. Ktos kto Zydow kladzie do jednego worka - tak jak Michalkiewicz (tez Zyd) i Braun (tez Zyd) to manipulatorzy. Na razie ich krytykują - ale jak patrioci Polacy zostaną pokonani - to powiedzą KIM SA - wtedy POkaza się razem z NEUMANNEM, SZECHTEREM SCHETYNA SYKULSKIM I KOSINIAKIEM-KAMYSZEM. Talmudyczni Zydzi - to zakamuflowani Z.ydzi - takimi byli przecież Michnik czy Geremek. A dzisiaj maja swoich nastepcow (wielu w Konfederacji)
Reytan2019.11.9 15:01
Zrozumialem,ze jestes Zydem ?
bezlitosny internauta2019.11.8 22:07
Donaldowi Trumpowi?