18.05.21, 17:46Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, Polskie Radio)

Koniec obstrukcji w Senacie? Buda: Chyba przekonaliśmy marszałka

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda spotkał się dziś z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, z którym rozmawiał na temat ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Po spotkaniu wiceminister przekazał, że wydaje mu się, iż udało się przekonać marszałka Grodzkiego do tego, że Senat nie powinien przyjmować poprawek do ustawy ratyfikacyjnej.

Po przyjęciu przez Sejm ustawy ratyfikującej decyzję o zwiększeniu zasobów własnych, której przyjęcie jest warunkiem realizacji unijnego Funduszu Odbudowy, prace nad ratyfikacją zaczął opóźniać marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Dziś z marszałkiem spotkał się w tej sprawie wiceminister Waldemar Buda, który zaproponował spotkanie dla senatorów w Ministerstwie Funduszy i Polityki.

- „Złożyłem tutaj deklarację, że termin tego spotkania jest do uzgodnienia, ale każdy z senatorów, bez względu na klub parlamentarny, mógłby przyjść na to spotkanie i dyskutować na temat Krajowego Planu Odbudowy, tak żeby komisje w Senacie nie przedłużały swoich prac i by proces ratyfikacyjny mógł być zakończony w tym tygodniu”

- poinformował wiceminister.

Dodał, że w rozmowie z prof. Grodzkim poinformował go również, iż do tej pory już 22 dwa państwa członkowskie ratyfikowały decyzję o zwiększeniu zasobów własnych, a Polska przez opóźnienia w Senacie staje w tyle UE.

Wiceminister zrelacjonował też marszałkowi przebieg dzisiejszego spotkania ministrów ds. polityki regionalnej z udziałem komisarz Ferreiry, która wyraziła oczekiwanie, że proces ratyfikacji we wszystkich krajach zakończy się w lecie.

- „Budzi to nasze zastrzeżenia, jeśli chodzi o postawę Senatu, bo jednak jesteśmy piętnowani na poziomie europejskim, z tego powodu, że ta ratyfikacja nie jest u nas dość sprawna”

- wskazał.

O szybką ratyfikację do Senatu apelują również samorządowcy.

- „W odpowiedzi otrzymałem informację, że do przemyślenia są te propozycje odnośnie spotkania. Co do terminu, niestety pan marszałek stoi na stanowisku, że potrzebują jeszcze co najmniej kilkunastu dni na pracę. Więc jest jakaś propozycja 27 maja prawdopodobnie dojdzie do przyjęcia tej ratyfikacji”

- powiedział Waldemar Buda..

- „Wydaje mi się, że przekonaliśmy pana marszałka, że Senat nie powinien przyjmować poprawek do ustawy o ratyfikacji Funduszu Odbudowy”

- dodał wiceminister.  

kak/TVP Info

Komentarze

rosi grefin von habeniy2021.05.18 20:24
... jak juz kupie za te EU-dotacje ksienstwo w POPOlin .... marszalek POdgrodzki ... bedzie Ksieciu Panu .... koperty donosil ...
Hahaha2021.05.18 19:33
Czyżby Grodzki popuścił?
rabbi stinkfurtz2021.05.18 20:26
Aaaale przsiegam na srebrniki ... mial pampersa !!! szalom malejkum
Sex Randka2021.05.18 18:50
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Dona2021.05.18 18:28
Budka wpuścił w maliny koperciarza i ten łachmyta nie wie jak wybrnąć z tej pułapki - boi się że Budka wywali go z organizacji przestępczej zwanej PO i żaden kaściarz go nie wybroni !!
mlody2021.05.18 18:41
Moze sprobowac go wybronic Numam naczelny obronca ludzi uciskanych przez prawo.
ala2021.05.18 18:17
Modyfikacja ustawy ratyfikacyjnej jest złamaniem konstytucji, a za to jest Trybunał Stanu, pozbawienie immunitetu i stanowiska. Niech Grodzki sobie modyfikuje.
gośc2021.05.18 18:16
Dlaczego nikt nie nawołuje, by tego koperciarza odwołać ze stanowiska marszałka? Czy w totalnej już nie ma uczciwych ludzi, by go zastąpić? Cały kraj na to patrzy. Ccoraz mniej poparcia. Tylko krętacz, oszust i złodziej będzie w następnych wyborach głosował na to szemrane mocno towarzystwo. Nawet ich wielbiciele mają już dość!
Dam2021.05.19 8:33
Jeżeli skazany prawomocnym wyrokiem Kamiński może być ministrem, to Grodzki, któremu nic nie udowodniono może być marszałkiem. Przyznaj, przeszkadza ci wyłącznie to, że jest w opozycji, a wszystko inne to tylko pretekst.