27.07.20, 10:50Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Koronawirus kontratakuje. MZ nie wyklucza powrotu restrykcji

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem w Programie Trzecim Polskiego Radia. Informował, że jesteśmy w przededniu drugiej fali epidemii koronawirusa, która jesienią pojawi się wraz z epidemią grypy. Zapowiedział też, że być może powróci obowiązek noszenia maseczek na ulicy.

Waldemar Kraska poinformował, że w ministerstwie zdrowia zbierze się dziś specjalny zespół, którego zadaniem będzie opracowanie strategii na drugą falę epidemii koronawirusa. Jednym z tematów ma być sprawa organizowania wesel, na których, wedle resortu, pojawia się obecnie więcej osób niż dopuszczalne 150. Zespół ma też przeanalizować rozwiązania krajów z Europy Zachodniej i zastanowić się, czy niektórych z nich nie wprowadzić w Polsce:

- „Na przykład obowiązek noszenia maseczek w wielu krajach jest bardziej rozszerzony niż u nas” – mówił Kraska.

Wiceminister zapowiedział, że do końca sierpnia będzie gotowa strategia walki z koronawirusem na jesień.

To również od sytuacji epidemiologicznej w końcówce sierpnia ma zależeć, czy we wrześniu polscy uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta na tydzień lub dwa przed 1. września. Ta sama zasada ma dotyczyć uczelni wyższych.

Problem z druga falą epidemii jesienią będzie spotęgowany przez spodziewaną w tym samym czasie epidemię grypy. Dlatego też ministerstwo zdrowia będzie w tym roku szczególnie promowało szczepienia przeciw grypie.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.07.27 17:26
poniedziałek, 27 lipca 2020 27 VII 2020 - Coronawirus jest teraz zrzucany z samolotów w Polsce. Jak obiecał Pan Jezus chorują i będą chorować nań tylko obcokrajowcy// COWID czyli znakowanie bydła Nim będzie przekaz z dodatkami, który jest przygotowywany, daję teraz otrzymane Słowa Pana Jezusa jako odpowiedź na pytanie moje i domniemania niektórych czytelników i dociekania w sprawie chemtrails od kilku dni. To co dzisiaj jest od rana, całkowicie zamlekowane niebo tam gdzie jestem, przy całkowicie błękitnym naturalnie i znakomitej pogodzie, tak, że aż pochłodniało, czegoś takiego nie było od 20 lutego. Poniedziałek , 27 lipca 13.13 Zapisz dziecko - Pytasz moje drogie dziecko:) czy coronawirus jest teraz zrzucany z samolotów, co przedtem blokowałem aby nie wyniszczano Polaków w znacznym stopniu. Tak, dziecko, dozwoliłem teraz zrzucać coronawirus COWID - 19 ten sam, który przedtem blokowałem z samolotów na ludzi. Lecz jak obiecałem Polacy od początku lipca nań nie chorują a będą chorować i już chorują obcokrajowcy w Polsce. Przede wszystkim Ukraińcy bo tych jest po prostu:) w Polsce najwięcej, w daleko mniejszym stopniu inni cudzoziemcy, którzy tu przyjechali zarabiać, bo nie wszyscy do pracy, gdyż jeśli obywatel turecki ma tutaj swoją gastronomię i zatrudnia do tego jeszcze młodych Polaków to nie można powiedzieć, że przyjechał tutaj do pracy. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
jan2020.07.27 16:59
masoni już wydali rozkaz a pisowskie pieski z podkulonymi ogonami znowu nas zapędzą do nor ebać pis wirus to fikcja
Jan Radziszewski2020.07.27 16:44
Zgłoszenie patentowe Microsoft 2020-060606 łączy ciało ludzkie z systemem płatności 20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości. Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem” Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana
Jan Radziszewski2020.07.27 16:44
”Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie. Odczytywanie i zapisywanie fal mózgowych jest już technicznie możliwe System Microsoft, w połączeniu z 5G, może zatem być również używany do „odczytu” fal mózgowych i sprawdzania, czy możesz mieć pewne „złe”, zbuntowane lub dysydenckie myśli. Jeśli uważasz, że to „science fiction”: w zeszłym roku pojawiły się obrazy klas szkolnych w Chinach z uczniami w opaskach 5G. + Te pasma 5G są w stanie „odczytać” fale mózgowe uczniów i, między innymi, zmierzyć ich koncentrację. Używając różnych kolorów światła, nauczyciele mogą natychmiast zobaczyć, czy uczeń zwraca uwagę, czy też jego myśli są gdzie indziej. Dlatego ta technologia już istnieje i może w zasadzie być również wykorzystywana na odwrót, a mianowicie do wpływania na fale mózgowe i manipulowania Ponadto system może teoretycznie zasygnalizować nie tylko tobie, ale także władzom zdrowia, jeśli temperatura ciała wzrośnie. Wtedy możesz po prostu otrzymać obowiązkowe połączenie, aby jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub szpitala, gdzie zostaniesz sprawdzony pod kątem obecności wirusa lub innej choroby. „Znak Bestii” coraz bliżej? „ I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przelicz liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć (666) . ” (Ap.13
ladychapel2020.07.27 13:44
Zamknijcie granicę i nie wypuszczajcie ludzi - turystów, którzy pozarażają inne, odwiedzane przez nich kraje. Po Wilnie na ten przykład rozmodleni pielgrzymi wałęsają się ...
Michał Jan2020.07.27 13:16
I jeszcze o Izraelu - zachorowania gwałtownie wzrosły, ale liczba zmarłych jakoś nie. Raczej tam nie zaniżają, więc albo jeszcze się trzymają, albo "nowofalowa" wersja jest łagodniejsza. MinZdraw powinien na to zwrócić uwagę. Oraz wreszcie na doradców wziąć wirusologów, a nie pijarowców od wyborów.
Michał Jan2020.07.27 13:14
Druga fala, jeżeli się pojawi, będzie świadectwem niepowodzenia pierwotnej i obecnej strategii, a nie jakiejś tam grypy. W Izraelu i Japonii grypy nie ma, a w tym pierwszym z kilkunastu wzrosło do 2000/dzień, a w drugiej do 1000. Hiszpania - też niepokoi. Za to w inkryminowanej Szwecji oraz na Białorusi - systematycznie spada.
Michał Jan2020.07.27 13:04
Jak miałaby się rozwinąć grypa, przy takich obostrzeniach? W marcu grypa zniknęła, jak nożem uciął.
matis892020.07.27 12:55
No proszę, na wybory wirus dał na wstrzymanie, a po wyborach jak PIS wygrał PIS zwnowu wyciąga go z szafy. To może by tak unieważnić wybory. PIS lepiej ludzi bierze za gęby niż PO.
Anonim2020.07.27 13:02
Konfederacki nawiedzony. Jak tam Marsz Niepodległych Gejów? Solidarność Tęczowego Szamba im. Trzaskowskiego i Rabieja się już przyłączyła? Koronawirus dopiero teraz pokaże co "umie". Wystarczy wygóglować sobie "mutacje koronawirusa" by zdać sobie sprawę z tego, że nic się nie zakończyło tylko dopiero się zacznie. Pytanie tylko czy dopiero jesienią czy już teraz... Młyny Boże mielą powoli i idzie kara na zdeprawowany świat.
matis892020.07.27 14:09
No name, karą to będą dopiero szczepionki i nie od Boga tylko od masonerii, jak i ten cały wirus i jego lewacka propaganda uprawiana tak samo przez PIS jak i PO, czylil POPIS - jedna partia.
wicek2020.07.27 12:35
Najpierw niech wszyscy zaczną nosić te maseczki tam gdzie trzeba. Bo coraz więcej nie zakrytych ryjców albo wystających kluposów w sklepach i kosciołach.
Anonim2020.07.27 12:43
Niestety nie są przestrzegane zalecenia, bo ludzie uwierzyli, że nie ma już niebezpieczeństwa. To prawda, że poziom zachorowań do tej pory był stabilny i jakby to rzec, punktowy. Ale to nie znaczy, że problem zniknął. Zresztą wyraźnie jest zapowiadany jesienny drugi rzut, a sytuacja aktualna na Zachodzie jest taka, że nie wiadomo czy się już nie zaczął. Nie ma tak, że obostrzenia zupełnie chronią, ale faktem jest, że zachorowalność u nas jest mniejsza niż np. w takiej Szwecji o liczbie ludności czterokrotnie mniejszej niż w Polsce. Natomiast Japonia, która ma bardzo ścisłe ograniczenia (nie wiem czy jeszcze teraz) ma mniejszą zachorowalność niż my a jest tam prawie 4x więcej ludności niż u nas.
Jan Radziszewski2020.07.27 17:08
jak chcesz zdechnąć z braku niedotlenienia w maseczkach wolna droga a o to czy się zarazisz na to badziewie ILLUMINATI i umrzesz to zależy od Pana Boga a nie od maseczki jaką będziesz nosił. przecież możesz równie dobrze umrzeć z innej przyczyny
Marek2020.07.27 12:30
Wole przesiedzieć w domu niż sie szczepić.
Anonim2020.07.27 12:51
Szczepienia nie są złe choć ich skuteczność jak np. w przypadku szczepień przeciw grypie jest problematyczna. W odróżnieniu jednak od samych szczepień jako metody profilaktycznej współczesne szczepionki są/bywają niebezpieczne, do których to szczepionek producenci potrafią wrzucać różne toksyczne świństwa. I tak np. w fazie testów szczepionki będą zapewne spełniać wszelkie pokładane w nich nadzieje, ale już w fazie powszechnych szczepień - nie od razu jak mniemam - będą po prostu toksyczne. Wystarczy skojarzyć nazwisko Billa Gatesa w kontekście szczepień i wszystko staje się jasne. A przecież nie on jeden ma taki pogląd.
strategia walki z koronawirusem na kwiecień2020.07.27 12:28
https://www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-grzegorz-strzemecki-to-juz-widac-wygaszamy-epidemie,142351.html
over my dead body2020.07.27 12:25
Morawiecki przed wyborami mówił: "Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też, są słabsze, dużo słabsze".
Przeciw kretynom2020.07.27 12:19
Po waszym trupie będę nosić szmatę na ryju.
Anonim2020.07.27 12:23
Ale nikt nie wymaga noszenia szmat na Twoim ryju, jakżeś to ujął. Wystarczy maseczka. Wszyscy są mądrzy dopóki poważnie nie zachorują. ... https://whatnext.pl/poznalismy-smiertelnosc-koronawirusa/
Przeciw kretynom2020.07.27 12:28
Widząc takiego zyeba jak ty omijam go z daleka zachowując dystans więc uzasadnij mi pajacu konieczność twojej maseczki, czyli szmaty na ryj.
Anonim2020.07.27 12:35
Wiesz, Misiu... Jakbyś zapytał się grzecznie to byś otrzymał odpowiedź, ale ponieważ żeś cham - no bo czego spodziewać się po Brauniątku - co to z Solidarnością Tęczowego Szamba im. Trzaskowskiego i Rabieja będzie organizować Marsz Niepodległych Gejów to nie widzę powodu by Ci odpowiadać.
Anonim2020.07.27 12:32
Inna sprawa, że proroctwa z Włoch, z lutego-marca tego roku wyraźnie mówią, iż koronawirus dopiero jesienią pokaże co na prawdę "umie". I wtedy żadne izolacje, żadne maseczki mają nie być skuteczne. Nie będzie też leków, szczepionek. W każdym razie p. Bolsonaro też był gierojem. Jak różne radzieckie Konfy. Ciekawe, że tak Rosjanom zależy na tym byśmy wymarli... W zasadzie to ten sam trynd od wieków.
Jerzy2020.07.27 12:48
Jakie to uczucie być debilem? Czy nosząc szmatę na ryju to uczucie zwiększa się czy zmniejsza??? Napisz proszę, bom ciekaw...
Anonim2020.07.27 12:58
Następny cham obsikał teren. Mnie maseczki nie przeszkadzają, chyba że jest bardzo gorąco to trochę gorzej, ale radzę sobie. Zatem jeśli się pytasz o moje odczucia to w zasadzie jest mi to obojętne. Nigdzie też nie napisałem tłuku - jak sobie już tak gaworzymy - że maseczki chronią w 100%. Niewątpliwie - i to wynika z fizyczności maseczek - oddech nie jest niejako "rozpylany" wokół. Gdyby tak nie było, chirurdzy nie pracowali by w maseczkach. A przecież praca w polu operacyjnym wymaga sterylności. Pracowałem jakiś czas w szpitalu na bloku operacyjnym więc wiem co piszę. Twoje słowa dowodzą tego, że nie masz o tych sprawach najmniejszego pojęcia tylko powtarzasz brednie Konfy.
Jerzy2020.07.27 13:37
Chłopcze, nie porównuj bloku operacyjnego z bzdurami które ciemnemu ludowi wciska szumowski & przyjaciele. Chłopaki chcę przytulić po paręnaście banieczek, a w wersji hard czyli obowiązkowe szczepienie będzie tych banieczek kilkadziesiąt i to w twardej walucie. Co to za choroba na którą nikt nie umarł??? Ktoś tam umiera, owszem, ale na choroby współistniejące. Mnie nie przeszkadza, że ktoś wierzy w te brednie - taki jest świat, idioci zawsze byli na świecie, ale dlaczego ja, człowiek inteligentny, mam ulegać dyktatowi przygłupów??? Noście te swoje szmaty gdzie chcecie, ale nie zmuszajcie do tego innych. PS Z konfą nie mam nic wspólnego - banda pajaców, ruskie onuce popierające miłośnika pedofilów czaskowskiego. Nie wiem co oni sądzą na temat pandemii bo się nimi nie interesuję, ale jeśli są podobnego zdania jak ja to bardzo dobrze - oznacza to, że nawet ludzie lekko upośledzeni umysłowo zaczęli sobie zdawać sprawę jak ich się robi w konia. Ciekawe kiedy do ciebie to dotrze, chłopcze, ciekawe...
Nacjonalista2020.07.27 12:06
Znacie litewską grupę Diktatura? https://www.youtube.com/watch?v=EN42kNgQuUg
Jan Radziszewski2020.07.27 12:05
środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen!
Anonim2020.07.27 12:19
Ciekawe bo proroctwa z Włoch z lutego-marca tego roku mówią, że jesienią koronawirus pokaże na prawdę "co umie". I to się powoli już dzieje. Wsadź sobie te Twoje Lesiu "proroctwa" tam, skąd wyszły.
Jan Radziszewski2020.07.27 12:04
Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach + Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. + Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. Klątwę rzucił i Słowo od Pana otrzymał Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak)
Marco Breslaviano2020.07.27 11:26
Nieomylny to znak, że pan minister Szumowski zostanie spuszczony z wodą. Władzunia wie, jak jego facjata, z której wypluwa groźby, działa na lud, stąd oddelegowano kogoś mniej odstręczającego, by ogłosić tę cudowną wieść. A tak w ogóle to mam nadzieję, że doczekamy dnia, w którym "jeden z najlepszych ministrów zdrowia w Europie" zostanie postawiony przed sądem i skazany za szerzenie bredni, nękanie Polaków i dewastację polskiej przedsiębiorczości.
Tresura Polakow , bo tak chce Unia...2020.07.27 11:26
https://www.youtube.com/watch?v=xhyVsRat65U
Sas2020.07.27 12:05
Konfederacja to popierający konwencje stambulską parchy z rosji
Nacjonalista2020.07.27 11:20
Kiedy wypowiedzenia konwencji gender-stambuł? Na co czekają?
gość2020.07.27 11:00
Szacunek dla Pana ministra Szumowskiego (polskiego kardiologa i elektrofizjologa, profesora nauk medycznych, pracownika naukowego Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie) za to, co zrobił i robi dla Polaków. Pan minister Szumowski jest jednym z najlepszych ministrów zdrowia w Europie! Wie co mówi.
M2020.07.27 11:17
To ten minister, który co chwila zapewnia, że już jest dobrze i że wirus jest w odwrocie?
Anonim2020.07.27 12:17
Nigdy nie mówił, że jest w odwrocie. Mówił tylko, że na tę chwilę sytuacja jest opanowana. Jednocześnie już od dłuższego czasu mówi o drugiej jesiennej fali. Po prostu fala być może przychodzi szybciej, chociaż niewykluczone, że mamy jeszcze z miesiąc, mimo wszystko, spokój.
Jan Radziszewski2020.07.27 12:08
uwaga - nie jeden podłożył swoją głowę pod topór gdy zapewniał o czyjejś wyjątkowości czy uczciwości
AntySzwab2020.07.27 10:57
WYPOWIADAMY STAMBULSKIE GENDER bo to dno dna. Czekam z radością! WON!
;]2020.07.27 11:10
a wy chociaz czytaliscie tą konwencje czy wierzycie Ziobere na slowo ;] alezy wy tępi jestescie ;] tacy idelani do manipulacji. wystarczy rzucic haslo a zaszczujecie kazdego ; ] NO SLICZNE!!!! taki obraz komuszych pozytecznych idiotów powrócił ;] I TO TAM GDZIE ZAWSZE BYL. POWIATY POTĘGĄ PRL !! ;] no i znowu ;] śliczne
hahahaha2020.07.27 11:19
A po co czytać? Jest wzmianka o trangender i dalej NIE czytam....
Michał Jan2020.07.27 16:01
Zasada jest prosta - jeżeli jest tam to samo, co w prawie polskim, to jest zbędna; jeżeli coś innego, to szkodliwa.