02.05.20, 13:41Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce. Aktualizacja danych

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 13.03 dane na temat obecnej sytuacji zachorowań i zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w Poslce.

Mamy 270 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych testami laboratoryjnymi. W Polsce zmarło również kolejnych 13 osób zakażonych koronawirusem.

Obecnie łączny bilans epidemii w naszym kraju to 13 375 potwierdzonych zakażeń oraz 664 zgony w wyniku zakażenia koronawirusem.

mp/ministerstwo zdrowia

Komentarze

ktoś tam2020.05.2 14:36
Robione są porównania różne. Najczęściej porównuje się Polskę ze Szwecją, jako argument, że nie ma obostrzeń Szwecji i niewiele więcej osób tam choruje niż w Polsce. Ale jak wziąć pod uwagę liczbę ludności i to, że dysproporcja pomiędzy liczba zachorowań pomiędzy Szwecją a Polską powolutku, ale rośnie wtedy to porównanie inaczej wygląda. Proponuję jeszcze dołożyć do tego Japonię i zrobić wtedy analizę porównawczą. I potem zacząć pokusić się o wyciąganie wniosków. A tu jest możliwość przypatrzenia się przygotowaniu Japonii do epidemii. Tekst z 19.04.: https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,dramatyczna-sytuacja-w-japonii--do-ochrony-przed-koronawirusem-uzywa-sie-nawet-workow-na-smieci,artykul,87592023.html
ktoś tam2020.05.2 14:38
Errata Powinno być: "I potem pokusić się..."
ktoś tam2020.05.2 15:02
Ps. Do całości obrazu potrzebna by była jeszcze wiedza czy w analizowanych krajach mamy do czynienia z tą samą mutacją wirusa, których podobno jest 18, o ile liczba ta już nie uległa zwiększeniu. Wcześniejsze informacje mówiły tylko o 3 mutacjach. Mutacje te mają różną zjadliwość. Jeśli podawana liczba mutacji jest prawdziwa to pomijając podejrzenia co do jakości współczesnych szczepionek, szczepienia w takiej sytuacji nie mają sensu, bowiem wyszczepienie na jedną mutację wirusa nie chroni przed zachorowaniem na inną mutację. Do tego dochodzą medyczne informacje, że u części ozdrowieńców następuje powtórne zachorowanie, jakby w ogóle nie nabyli odporności.
ryszard2020.05.2 14:21
Poza działaniem poprzez farmaceutyki, są trzy czynniki decydujące o rozwoju pandemii: 1.Poziom naszego altruizmu i współdziałania. 2.Precyzyjne określone, przez odpowiedzialne władze, procedury. 3.Systemowe (całościowe) podejście decydentów. Nie jest najgorzej, ale nie we wszystkich tych elementach zdaliśmy egzamin.