17.12.14, 12:39Janusz Korwin-Mikke (fot.Facebook)

Korwin-Mikke: zrozumcie Rosję! Czuje się zagrożona

Janusz Korwin-Mikke, szef Kongresu Nowej Prawicy nie ustaje w bronieniu polityki Kremla. Tym razem wzywa do „zrozumienia Rosji”. Na swoim blogu opublikował oświadczenie w sprawie działania jednego z posłów Bloku Poroszenki. Polityk ten wniósł w ukraińskim sejmie o rezygnację ze statusu państwa neutralnego oraz przystąpienie do NATO.  

Korwin-Mikke uznał, że choć pragnienie Ukraińców przystąpienia do Paktu jest zrozumiałe, to ogłaszanie tego to jedynie prezent dla Władimira Putina. Uznał też, że świat musi zrozumieć Rosję, która czuje się zagrożona przez wzmacnianie Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„Usilnie nalegam, by zrozumieć stanowiska Moskwy. Federacja Rosyjska jest prawną następczynią Związku Sowieckiego.  Z punktu widzenia Moskwy od 20 lat trwa nieustanna agresja NATO przeciwko Federacji” – napisał Korwin-Mikke.

 „NATO zajęło d.NRD, potem Polskę i inne kraje b.Układu Warszawskiego, potem Litwę, Łotwę i Estonię, obecnie mówi o wcieleniu Kijowa i Charkowa. NATO zaatakowało zbrojnie sojuszników Rosji: Serbię (odrywając od niej bezprawnie Kosowo)  i Syrię (popierając terrorystów z tzw. „Armii Wyzwolenie Syrii”). Porównanie liczby baz NATO wokół granic Federacji i liczby baz Federacji wokół granic USA mówi samo za siebie” – czytamy dalej w jego oświadczeniu.

„Ostrzegam: Moskwa czuje się okrążona i śmiertelnie zagrożona – a w takiej sytuacji może zrobić użytek z wszelkich dostępnych jej środków”  - kończy swój tekst Korwin-Mikke. 

Całoś opatrzona jest cytatem z niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera: "starania Ukrainy o NATO to dolewanie oliwy do ognia". Do tego Korwin-Mikke dołączył fragment mapy świata, na której przedstawione są bazy NATO otaczające Rosję.

pac

Komentarze

anonim2014.12.17 12:51
Nie do końca rozumiem. Problem w tym, że się myli, czy że to powiedział?
anonim2014.12.17 12:53
MA całkowitą rację.
anonim2014.12.17 13:24
"Moskwa czuje się okrążona i śmiertelnie zagrożona." Moskwa jest okrążona i śmiertelnie zagrożona!
anonim2014.12.17 13:24
"NATO zajęło d.NRD, potem Polskę i inne kraje b.Układu Warszawskiego, potem Litwę, Łotwę i Estonię" No tak, NATO napadło Polskę i zabrało nam niepodległość...
anonim2014.12.17 13:37
Niech Rosja zrozumie nas, Polaków. Niech na kolanach przeprosi nas za wszystkie podłości i zbrodnie, to się zobaczy... Może zrozumiemy.
anonim2014.12.17 13:47
@GenesisX: "Rosja następczynią ZSRR? To niech się rozliczy z komunizmu jak Niemcy z nazizmu. Plus odszkodowania dla pomordowanych i ich rodzin. Wszelkich nacji." A Zachód rozliczył się z kolonializmu? W zasadzie gdyby chcieć wypłacić odszkodowania - i to pokazuje jak idiotyczne są Twoje postulaty - to trzeba by cały Zachód sprzedać.
anonim2014.12.17 13:53
@GenesisX: "PiotrZW - Rosja nie może być okrążona, bo jak na tak skromną ilość mieszkanców i tak ma ziemi od groma i trochę. Niech się zajmie zdecydowanie lepszym jej zaspodarowaniem aniżeli ekspansją poza granicą." Kolejny Łysenko nam się narodził? Kanada też ma terytorium od groma (więcej od USA), a ludności tyle co Polska. Czy też uważasz, że "źle zagospodarowują swoje terytorium"? Taka mała podpowiedź - klimat...
anonim2014.12.17 13:55
@GenesisX: "Rosja jest wkurzona? to znaczy kto? wąska klasa bardzo bogatych rządzących autorytarno-korupcyjnie?" "USA są zaniepokojone." Czyli kto? Wąska klika grandziarzy z Wall Street trzęsąca tym państwem. Twój argument sam się unieważnia. Nie ma państwa, o którym można by założyć jedność, jaką postulujesz...
anonim2014.12.17 14:27
Cóż nam pozostaje... upadnijmy na kolana i błagajmy cara o litość. Dobry pan, może tylko wybatoży i życie daruje. Zrozumcie Rosję, oddajcie jej rdzenne ziemie z: Rygą, Wilnem, Kijowem, Warszawą i Alaską. Czy to wiele za pokój? "Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą – daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami.".
anonim2014.12.17 16:09
ruski jurgieltnik Korwin dał głos... hau ...hau. Znak, że karzeł jeszcze płaci swoim błaznom. Co to znaczy NATO rozszerza, robi ekspansję ? Co , na siłe rozszerza ? A pokaż mi błaźnie jeden chociaż jedno państwo, które chciałoby pod rządami moskiewskich karłów wylądować ? A czemu ich tak nie kochają ? A oni ciepią .,.. i do piekła dążą ... prostą drogą .... stalina drogą ... put jego mać...
anonim2014.12.17 16:19
KNP powinien się przemianować na PBWK... Prawicowy Blok Wspierania Kremla...i było by zgodnie z tym jak jest...a tak to jakieś ściemnienie o Prawicowej Partii... istotą działalności Korwina jest bycie ruskim agitatorem na Prawicy....a reszta to nieistotny sztafaż.
anonim2014.12.17 16:20
Częstochowski....zmień sobie ksywkę... na komsomolski poeta... i będzie bez ściemy.
anonim2014.12.17 17:45
nie rozumiem, jak mozna sprzeczac sie z rzeczywistoscia, tak jak robia to niektorzy. JKM opisal rzeczywistosc. Jednak czynnikiem ktory w tej chwili dla Rosji jest najwazniejszy to ogarniajacy ja kryzys. Zapewne w teraz decyduja czy zmienic ekipe Putina (jak robiono to tej pory) czy pojsc na wojne. Chocby z Kazachstanem.
anonim2014.12.17 17:47
@da.ponte: nie chrzan bzdur powtarzanych przez jakichs zielonych. Tak czystej przyrody jak w Kanadzie, to w Europie i za Uralem nie najdziosz.
anonim2014.12.17 23:19
@GenesisX: "Porównujesz wolność słowa, wolność mediów, niezależność sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości i w ogóle demokrację w USA i Rosji." Niczego nie porównuję, a jedynie przedstawiam argumenty za tym, że Twoje argumenty są pseudo-argumentami, bo można je odwrócić i zastosować równie skutecznie w stosunku do Ameryki (jak i do większości państw). ;) "Władza w Rosji, ile by sobie procentów poparcia nie przypisała, nie jest reprezentatywna, nie jest demokratycznie wybrana, jest samozwańcza." To też jest element przestarzałości Rosji. W USA masz niby wolność wszystkiego, a i tak nie masz możliwości zagłosowania przeciw interesom Goldman-Sachs. Gdyby Rosjanie zorganizowali to sobie jak w USA, to mieliby walczących "na zabój" ze sobą Miedwiediewa i Putina, którzy oczywiście realizowaliby dokładnie taką samą politykę. "Więc rządzacy w USA to nie samo co w Moskwie. Tak samo kolonializm porównujesz z nazizmem i komunizmem? To krzyż ci na drogę, z takimi bredniami, kremlowski agencie." A czym różni się kolonializm osadniczy (w Afryce to było coś nieco innego) od Lebensraumu? Operując procentami, kolonializm był bardziej morderczy niż stalinizm, czy hitleryzm. Istnieje między nimi jednak jedna różnica - stalinizm (po niewczasie) i hitleryzm przegrały. A historię piszą zwycięzcy. "A co nas obchodzi, że jakiś bandzior czuje sie okrążony i panikuje? To nawet prawidłowo, bo widać, że policja działa i nas chroni." Znowu teoria Twoja słabo się sprawdza w praktyce. Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby to Rosja (czy prędzej Chiny) okrążały w ten sposób USA? Nie musimy tu bardzo odwoływać się do wyobraźni, wystarczy, że przypomnimy sobie, co się stało, gdy Ruscy próbowali (zgodnie z Twoją interpretacją takich zachowań - słusznie i legalnie) zainstalować sobie bazkę nuklearną na Kubie.
anonim2014.12.18 7:53
„Usilnie nalegam, by zrozumieć stanowiska Moskwy. Federacja Rosyjska jest prawną następczynią Związku Sowieckiego. Z punktu widzenia Moskwy od 20 lat trwa nieustanna agresja NATO przeciwko Federacji” Ceniłem JKM za logikę ale teraz widać, że umysł nie ten. Związek Sowiecki był totalitarnym państwem nie tylko zagrażającym swym obywatelom ale całemu wolnemu światu. To obok niemieckiego nazizmu najgorsza zaraza jaka zaatakowała ludzkość i świętym obowiązkiem było ją zniszczyć. Związek sowiecki był odpowiedzialny za śmierć milionów ludzkich istnień. Nawoływanie do zrozumienia Rosji BO JEST PRAWNYM SPADKOWBIERCĄ ZWIĄZKU SOWIECKIEGO to przejaw totalnego odlotu JKM. Natomiast zgadzam się, o czym zresztą już pisałem, że Rosja pogrążona w kryzysie jest o wiele bardziej niebezpieczna niż Rosja dostatnia. Nie ma nic gorszego jak głodna i zdemoralizowana tłuszcza, uzbrojona i podpalona przez kremlowskich paranoików. Silna i demokratyczna Rosja to naturalna ochrona Polski przed najazdem barbarzyńców spod zielonego sztandaru. Ale wprzód Rosja musi się nawrócić! O tym "geniusz" JKM jednak nie pisze.
anonim2014.12.18 7:58
@da.ponte Gru - cały wywód jak kulą w płot. cyt."Kanada też ma terytorium od groma (więcej od USA), a ludności tyle co Polska. Czy też uważasz, że "źle zagospodarowują swoje terytorium"? Taka mała podpowiedź - klimat..." Jeden drobny szczegół, który jakby Ci umknął. Klimat Kanady jest (proporcjonalnie do terytorium") znacznie bardziej nieprzyjazny, a ponadto Kanada nie cierpi głodu, nie jest zacofana i nie napada na sąsiadów. Taka mała podpowiedź....
anonim2014.12.18 12:26
@GenesisX: "Gadał dziad do obrazu, ja że nijak nie można porównać demokracji do dyktatury, a ty żeby wyobrazić sobie jakby się USA czuły okrążone." Jak najbardziej można. Pomijam fasadowość demokracji w USA, ale jeśli nawet demokratycznie ktoś by gdzieś zadecydował, że chce kogoś innego podbić, to jest to nadal tak samo zbrodnicze, jak w przypadku gdyby tę decyzję podjął dyktator. "No to jeszcze raz - jak USA napadną na bandycką Rosję to będzie wzywolenie i działanie w imię ludzkości, jak odwrotnie to agresja bandziorów, których humorom nie ma zamiaru się przejmować, jak nie przejmuję się nastrojowi karaluchów. Paniał?" Twoja głupota okazała się w pełnej krasie. Zastanawiam się nad Twoim wiekiem, albowiem to są dyrdymały, których może uczą na WOSie w gimnazjum (żeby dzieciaki były odpowiednio spropagandyzowane), a nie poważna analiza polityczna. "Gdyby tylko Miedwiediew z Putinem zachowywali się w Rosji dokładnie jak Goldman-Sachs w USA uznałbym Rosję za państwo demokratyczne ( kontrola mediów, wojska, gospodarki, korupcja )." Ciekawa definicja demokracji. Korporacja trzęsie krajem = demokracja. Putin trzęsie krajem = dyktatura. @Kriss66: "Jeden drobny szczegół, który jakby Ci umknął. Klimat Kanady jest (proporcjonalnie do terytorium") znacznie bardziej nieprzyjazny, a ponadto Kanada nie cierpi głodu, nie jest zacofana i nie napada na sąsiadów." Bo ma jednego sąsiada, który sam ją chciał podbić, ale Brytyjczycy na to nie pozwolili... Oczywiście nikt nie mówi, że kapitalizm oligarchiczny Rosji jest bardzo wydajny.
anonim2014.12.18 12:34
@Kriss66: "Związek Sowiecki był totalitarnym państwem nie tylko zagrażającym swym obywatelom ale całemu wolnemu światu." A w jaki sposób ZSRR zagrażał całemu światu? Zasięg jego oddziaływania był bardzo ograniczony, dlatego nie rozumiem tej "wszechogarniającości" zagrożenia przez ZSRR. To USA miały (i mają) możliwość interwencji na całym globie...
anonim2014.12.18 14:01
@GenesisX: Dziękuję za przyznanie racji - w końcu nie odniosłeś się do żadnego z podniesionych przeze mnie problemów. "de,monte, zdeklarowany ruski agencie - pokoleniom Polaków, marzących o upadku komuny, obce było nawet podejrzenie o fasadowości demokracji w USA" Liczą się fakty, a nie "podejrzenia marzących o czymś Polaków". "I zapamiętaj sobie, totalitarny ciołku, że jak demokratyczne państwo walczy z dyktaturą, to zawsze ma rację i zawsze jest to wyzwolenie narodu spod tyranii!" Gorzej gdy samo wprowadza dyktaturę... :P Prawdziwym agentem rosyjskim jesteś Ty. Gorzej kompromitować stanowiska Zachodu już się chyba nie da...
anonim2014.12.18 14:32
@GenesisX: "jakie fakty, poza twoimi ,charakterystycznymi dlka łubianakowskich agentów, miazmatami?" Mówiłem o problemach - problemach w Twoim rozumowaniu. "da.ponte - twoja troska o uniknięcie kompromitacji stabnowiska Zachodu jest tak samo szczera jak dbałość o interes Polski!" Mi chodzi o prawdę, a nie o czyjeś tam stanowisko. "No to zrozum, w końcu, że twojemu Putlerkowi całkiem niedaleko od traktowania go przez Zachód jak Hitlera. I wtedy dywagacje kgbowskie, gdzie lepsza demokracja, bedą miały niewielkie znaczenie, gdy gnidę postsowiecką, po prostu się dobije. Powtórze jeszcze raz - PANIAŁ?" Dziękuję ponownie za przyznanie racji, skoro odwołujesz się do argumentu siły, to znaczy, że nie masz siły argumentów. Powstania polskie w XIX w. też zostały "dobite" - czy to dodaje lub ujmuje im zasadności? @GenesisX: "gdzie, po wojnie, USA, w Europie wprowadziły dyktaturę, ciole - matole?" A dlaczego ograniczasz się tylko do Europy? Z oczywistych względów - bo NAWET TY wiesz, że cała Ameryka Łacińska to były dyktatury instalowane przez USA. A w Japonii na przykład "upadł" rząd, który zaczął przebąkiwać o wycofaniu Amerykanów z Okinawy.