15.01.22, 10:48Fot. Janos Korom via Flickr cc 20

Kościół nie uznał żadnego uzdrowienia za wstawiennictwem Matki Bożej z Medziugorje

Aż 487 uzdrowień za przyczyną Królowej Pokoju, objawiającej się od ponad 40 lat w bośniackiej miejscowości Medziugorje, zgłoszono w miejscowej parafii św. Jakuba. Kościół nie uznał żadnego z nich.

Informacje te ujawnił w wydanej właśnie książce „Processo a Medjugorje”, dziennikarz włoskiej telewizji katolickiej TV2000 David Murgia. W swojej pracy bazował on na raportach specjalnej watykańskiej komisji, badającej w latach 2010-2014 trwające od 1981 roku objawienia maryjne w Medziugorje.

W wywiadzie udzielonym szwajcarskiemu katolickiemu portalowi cath.ch, autor książki potwierdził, że komisja, której przewodniczył kard. Camillo Ruini, uznała pierwsze siedem objawień, jakie miały miejsce w Medziugorje za autentyczne. Komisja stwierdziła, że pięcioro z sześciorga wizjonerów jest wiarygodnych oraz że na górze objawień powinno powstać nowe sanktuarium. W raporcie zwracano też uwagę na to, aby nadal pilnie śledzić i badać dalsze wydarzenia w tej bośniackiej miejscowości.

„Później wszedłem w posiadanie wszystkich przesłuchań, wszystkich streszczeń spotkań komisji. Czytając je, zdałem sobie sprawę, że wiele rzeczy, o których tam napisano, nie zostało włączonych do końcowego raportu. Nie wspomniano tam o cudach, ani o wnioskach nt. stanu psychicznego wizjonerów, ani o napięciach w łonie samej komisji” – powiedział włoski dziennikarz.

David Murgia nawiązał też do kwestii blisko pół tysiąca zgłoszonych cudownych uzdrowień w Medziugorje. „Członkowie komisji podjechali na miejsce, by zbadać dokumentację. Wybrali dziesięć spośród nich. Przypadek sprawił, że dokumenty dotyczyły wyłącznie kobiet. Wśród tych dziesięciu przypadków ostatecznie tylko dwa miały dokumentację wystarczającą do podjęcia pogłębionego badania. Konsulta medyczna Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zajęła się więc tymi dwoma przypadkami” – oznajmił Murgia.

Pierwszy z nich miał dotyczyć kobiety chorej na stwardnienie rozsiane, która w 1984 roku przyjechała do Medziugorje. Po tym, jak była świadkiem jednego z maryjnych objawień, zaczęła chodzić i przeszła boso dziesięć kilometrów. Po przeanalizowaniu dokumentacji komisja doszła jednak do wniosku, że kobieta została uzdrowiona, ale nie w sposób nadzwyczajny, lecz dzięki lekarstwu, które wówczas brała i które rzekomo jej pomogło.

Z kolei drugi przypadek dotyczył kobiety, która w Medziugorje miała doznać uzdrowienia z ciężkiej zakrzepicy. Komisja stwierdziła jednak, że kobieta cierpiała na zupełnie inną, uleczalną dolegliwość. Ostatecznie więc „żaden cud nie został oficjalnie uznany”, co jednak nie oznacza, że żadnych cudów tam nie było.

David Murgia podkreślił też, że „po raz pierwszy papieska komisja badała zjawisko objawień, które się jeszcze nie skończyło”. Uznała siedem pierwszych z nich, ale „nie dokonała osądu” kolejnych.

Specjalną komisję ds. zbadania objawień powołał w 2010 roku papież Benedykt XVI. Składała się ona z kardynałów, biskupów i teologów, a przewodniczył jej kard. Camillo Ruini. Komisja spotkała się z poszczególnymi wizjonerami, którzy, jak twierdzą, od 1981 roku odbierają przesłania Matki Bożej. Poddano ich także badaniom lekarskim. W 2014 roku komisja kard. Ruiniego zakończyła swoje prace. Według przecieków medialnych, jej raport sugeruje uznanie tylko siedmiu pierwszych dni objawień, wspólnych wszystkim wizjonerom.

Franciszek zezwolił na pielgrzymowanie do Medziugorje, jednak pomimo fali pielgrzymów nawiedzających każdego roku to miejsce, tamtejszy kościół nadal nie posiada statusu sanktuarium.

 

ren/ekai.pl

Komentarze

Nasza Mateńko.."KRÓLOWO POKOJU"!2022.01.16 22:48
My Cię bardzo kochamy! Nie patrz na tych co bluźnią na Ciebie i Cały "KK"! Miej miłosierdzie nad tymi pogubionymi ludźmi! Uproś Łaskę nawrócenia dla nich!
PILNE!!!2022.01.16 9:10
Żadne objawienia prywatne, także te, które zostały uznane przez Kościół katolicki za autentyczne, „nie należą do depozytu wiary” (KKK 67). Katolik nie ma więc obowiązku w nie wierzyć.
renata2022.01.16 9:24
To prawda. Wszyscy o tym wiemy. Katolik nie musi, ale może!!!
Anonim2022.01.16 7:39
Ciekawe kiedy się dowiemy, że wszystkie religie świata, łącznie z satanistami mają jednego dyrygenta, Franciszka, i są w tym samym chórze! Chrystus mył stopy uczniom, Franciszek Sorosowi!
Skrzypek na dachu2022.01.16 6:26
Teraz juz wiadomo kazdemu , ze falszywy uzurpator Franciszek nie jest katolikiem .
Cud...2022.01.16 6:22
Duda wrócił po covidzie do pracy i... od razu wybiera się na narty do Zakopanego. Pierwszy raz od przypadku Kurskiego widzę ozdrowieńca, który po przebytej chorobie ma kondycję lepszą niż przedtem. Mejza cudotwórca ich leczy, czy wystarczy wiadro świętego łoju z kołtuna?
Jarosław Prawdomówny2022.01.16 8:23
- Panie Prezesie, wyzdrowiałem. Mogę coś zrobić dla Polski? - Wypie*rdalaj na narty!
pejsaci kanibale z europejskich wysp POlin-ezji2022.01.16 0:06
To Matka byla zwiastunka tysiecy ofiar , nienawisci , gwaltu i mordu .... a przedewszystkim niespotykanym na swiecie spladrowania funduszy emerytalnych Jugoslowian ...pracujacych od 60 lat na zachodzie i szykujacych sie na spokojna emeryture w domu ...!!! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
wasko2022.01.16 0:02
Myślę, że to jest dość duży skandal. Komisja działa tak jakby nie chciała ustalić prawdy.
pejsatci kanibale europejskich wysp polin-ezji2022.01.16 0:08
Oni sie .... BOGA ..... wyprza ... nawet jak go zobacza ...... Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
Biblia mówi: "Po owocach poznacie"...2022.01.15 23:03
A owoców np. wszelkich nawróceń jest mnóstwo! Różnych Cudów jest dużo! Rocznie tam przybywa z całego Świata ponad 3 mln. Pielgrzymów! Proszę poczytajcie ten artykuł w "necie:.... "Wracaliśmy do Medjugorie trzykrotnie"..... ! Polecam.
Tam czekam !!!!2022.01.16 0:11
https://www.youtube.com/watch?v=FPKKLqRNRpg
Nasz Jan Paweł II mówił.....2022.01.15 22:56
W 1997 roku JPII, rozmawiając z widzącą Mirianą powiedział Jej m.in. cytuję: "Gdybym nie był Papieżem, już dawno byłbym w Medjugorie, żeby spowiadać"! A do Ojca Jozo Zovko w lipcu 1992r. powiedział:..." Troszczcie się o Medjugorie i pilnujcie, nie poddajcie się! Odwagi, jestem z Wami. Brońcie i idźcie śladami Medjugoria, to jest Duchowe Centrum Świata.."!
Anonim2022.01.16 6:32
Skretynienie religijne w dzisiejszej Polsce, jest normą.
Anonim2022.01.15 22:50
A dlaczego mam wierzyć w cudze "wizje", bo ktoś coś tam "widział"? one nic nie wnoszą dobrego ani dla ludzi ani też dla Kościoła, który b. sceptycznie zawsze podchodził do prywatnych objawień. I b. dobrze. Dla tych ludzi z wizjami, potrzebny jest od zaraz psychiatra , bo są to symptomy zaawansowanej choroby psychicznej. Oni słyszą głosy, widzą jakieś wyimaginowane obrazy, mówią do siebie, zadają sobie pytanie i na nie sobie odpowiadają. etc. Niestety, biedni ludzie
"Anonimie"! Jakże się mylisz!!!2022.01.15 23:14
Cóż ty człowieku możesz na ten temat wiedzieć!? ... NIC, ZERO! Jesteś ateistą i czytam jakiej profesji! Gdybyś tam był, przekonałbyś się, że to prawda! A to że ty nie wierzysz, twoja strata i twoja sprawa tylko i wyłącznie! ... Nikogo do tego nie przekonasz! Twoja niewiara i bluzgi nic nie znaczą! Ja wiem jak tam jest ! Jeździliśmy wtedy tam autokarem! Do tej pory wspominam z radością.
n8m972022.01.15 20:49
poczytajcie sobie o objawieniach matki bożej w Akita, są uznane, ale na początku pojechał sprawę badać jakiś niewierzący ksiądz, który wierzy nie w Boga, ale energię, fluidy, i powiedział że to nie żadne cuda tylko właśnie niewyjaśniona energia która pozwala się materializować różnym przedmiotom i rzeczom - ten ksiądz był bliżej filozofii New Age niż Boga i taki właśnie głupi raport przedstawił... To mniej więcej tak jakby ks. Boniecki, Lemański lub Sowa mieli przedstawić raport o TVN.... :-)
Skrzypek na dachu2022.01.15 19:53
Brawo Matka Boska . Rozpad Jugoslawji po 40 latach . Rozpad Zwiazku Sowieckiego po 70 latach i rozpad Kitajkomuny tez po 70 latach . Krach finansowy kombandytow zaczal sie od kiedy Pan Prezydent Donald Trump zakazal loty do USA , wtedy zakonczyla sie hossa na rynku spekulacijnym ktora windowala ceny nieruchomosci przecietnego mieszkania na ponad 50 razy rocznych przecietnych zarobkow , ale teraz ceny moga spadnac az o 90% aby przywrocic rownowage a to oznacza ze gospodarka Chrlu skurczy sie o ponad 60 procent . Brawo Matka Boska .
To Skandal, co Komisja pisze!!2022.01.15 19:47
Lepiej, żeby ta Komisja sama siebie najpierw zbadała! Ja nie wierzę Komisji ! JA WIERZĘ BOGU I MARYI! Ja byłam w Medjugorie w 2001 roku! Mogę też zaświadczyć! To jest cudowne Miejsce! Wystarczy zobaczyć ile tam ludzi pielgrzymuje i ile się nawraca!!! Spowiadają tam w różnych językach, naraz jest kilkudziesięciu księży od rana do późnego wieczora!... Czy chociażby to, to już nie jest Cudem!???? Przecież różnego rodzaju są Cuda, nie tylko zdrowotne!
Po 11 ...2022.01.15 19:00
Kościół nie uznał żadnego uzdrowienia za wstawiennictwem Matki Bożej z Medziugorje. Jeśli to nie MB to, kto uzdrawiał? Kto? Diabeł????
6969692022.01.15 20:11
Jest pewna dobra zasada - nie wypowiadać się o sprawach, o których nie ma się zielonego pojęcia. Ty, jako człowiek, który nie praktykuje religii, nie masz o tych zjawiskach ŻADNEJ wiedzy.
Po 11 ...2022.01.15 21:21
Tylko, że ja praktykuję wszystkie religie. To daje mi kompetencje do recenzowania aberracji każdej z nich. Taką mam misję od Boga. Mam szeroką wiedzę i dystans. Nikt zamknięty w kapsule jednej doktryny, tego nie potrafi. Puk, puk, jesteś tam?
Foster2022.01.15 17:51
...a arc. Hoser co tam robił ?
Nie wiesz co Hoser robił?2022.01.15 20:50
Został wysłany tam przez Papieża. Był tam prawie rok. Napisał sprawozdanie bardzo korzystne, potwierdzając wiele rzeczy. Napisał jak wielkie rzesze Pielgrzymów rocznie odwiedzają to miejsce, to jest rzędu kilkadziesiąt milionów!... Ale póki trwają Objawienia, Kościół nie może się do tego ustosunkować!
ORKA!!!2022.01.15 17:13
Katolicy w Polsce nawet Kościołowi nie ufają i widzą spisek...A Biblię katolicy czytają? Czy choć NT kiedykolwiek z Frendzli przeczytał? Pismo to Słowo - obecnie przez Nie Bóg przemawia. Wizje i objawienia się skończyły. Główną przyczynę, dla której za dawnego Przymierza tak prorokom, jak i kapłanom dozwalano zapytywać Boga i żądać objawień i znaków, stanowiło to, że wiara się jeszcze dobrze nie ugruntowała. Nie było też Ewangelii, dlatego ludzie musieli zapytywać Boga, a On im odpowiadał, czy to przez słowa, widzenia, objawienia, czy też przez obrazy, podobieństwa i inne rodzaje znaków. Wszystko zaś, co Bóg wtedy mówił i działał, obejmowało tajemnice naszej wiary i to, co się jej tyczy i do niej prowadzi. Dzisiaj, w obecnym okresie łaski, kiedy wiara jest już utwierdzona w Jezusie Chrystusie i ogłoszone jest prawo Ewangelii, nie ma potrzeby pytać Boga dawnym sposobem, ani też by przemawiał jeszcze i odpowiadał jak wówczas. Dał On bowiem swego Syna, który jest jedynym Jego Słowem - bo nie posiada innego - i przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz. I nie ma już nic więcej do powiedzenia.
wasko2022.01.15 23:58
Jeżeli już, to przecież nie Bóg przemawia tylko Matka Boża. Rozumiesz różnice ? I nikt się nie radzi, tylko to Matka Boża mówi co chce przesłać ludziom. KK ma problem z tymi objawieniami ponieważ trwają wyjątkowo długo i wymykają się ze schematów. Sam nie wiem co mam sądzić o prawdziwości tych objawień, na korzyść autentyczności tych objawień wskazują prawdziwe nawrócenia, ludzie się zmieniają, a ich relacja z Bogiem jest głębsza. I owszem Biblię przeczytałem całą.
PILNE!!!2022.01.16 9:10
Żadne objawienia prywatne, także te, które zostały uznane przez Kościół katolicki za autentyczne, „nie należą do depozytu wiary” (KKK 67). Katolik nie ma więc obowiązku w nie wierzyć.
katolik2022.01.15 16:38
masoni wam zakazali uznać cud
Böno2022.01.15 16:16
Ten kraj jest nasz i wasz. Nie będziesz pluł mi w twarz.
Po 11 ...2022.01.15 15:52
Kościół nie uznał żadnego uzdrowienia za wstawiennictwem Matki Bożej z Medziugorje???? Jak możecie robić takie świństwo Matce Bożej? KK ma jednak zdrowo nasrane pod czapką.
alzara_2022.01.15 15:29
Medjugorie jest z całą pewnością miejscem modlitwy do Matki Bożej , a wiemy że każda modlitwa przynosi mniejsze lub większe uzdrowienie. Modlitwa koi ból. Natomiast objawienia, to trochę trudna do zaakceptowania sprawa. Coś być może się wydarzyło, ale moim zdaniem trzeba jeszcze wiele lat, żeby spokojnie potwierdzić. Ludzie mają takie talenty w przekonywaniu ,że trudno zgadnąć gdzie jest prawda. Ta sprawa wymaga czasu.... Jest coś interesującego w wizerunku Matki Bożej z Medjugorie. Z mojej wiedzy, jest to najbardziej prawdopodobna prawdziwa twarz Matki Bożej. Zatem komuś dała się widzieć. Ale komu ? czy komuś z tych osób z objawieniami ?
matis892022.01.15 15:18
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
katolicka deratyzacja Polski2022.01.15 14:38
Jest Kosciol Niebianski i ziemski,i temu ziemskiemu zawsze zdarzaja sie sprzeniewierzenia wiary wynikajace z natury ludzkiej.
Anonim2022.01.15 13:44
I co z tego. Opinia Watykanu nie jest ważna. Ważne że ludzie walą tam drzwiami i oknami. Moi znajomi są tam co roku i wracają jak nowo narodzeni na wiarę.
Co nie przeszkadzało2022.01.15 13:33
Hoserowi (biskupowi) wychwalać pod niebiosa atrakcyjność tego miejsca i naciągać na pielgrzymki tamże. Typowa pijawka KK.
katolicka deratyzacja Polski2022.01.15 14:35
Sowiecka PO to pijawka Stalina i Hitlera.
matis892022.01.15 12:49
Problem w tym że mason Bergoglio nie ma już żadnej wiarygodności, a uznał by wszystkie cuda gdyby to była jego demoniczna Pachamama.
matis892022.01.15 12:48
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek, trzeciego dnia po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Anonim2022.01.15 12:17
uu ,to się gospa podq-rwi ,niech kk nie udaje głupiego ,wszystko było cacy dopóki gospa nie orzekła,że nie należy słuchać biskupów i kardynałów ,bo to są łobuzy i oczajdusze. i wtedy raptem się im odwidziały cuda wianki i zobaczyli starego żenskiego demona egregora
Anonim2022.01.15 11:53
Podobno mówiła, że Franciszek jest dobry, nie mam więcej pytań!
Międzygórze, Międzygórze2022.01.15 11:51
Kościół, trawa i kałuże.
Styki2022.01.15 11:49
Mozliwa "strategia" Szatana w Medjugorje jest przekonac rzesze wiernych, ze objawienia sa autentyczne. Nastepnie poglebic podzialy wsrod przywodcow Kosciola w kwestii autentycznosci objawien i przekazow. Kiedy hierarchowie wydadza werdykt negatywny przekonac wiernych, ze prawdziwa wiara jest w Medjugorje, nie w ich parafiach czy w Watykanie. Na koniec kiedy Medjugorje zostanie ostatecznie zdemaskowane jako oszustwo, skusic rozczarowanych wyznawcow do calkowitego porzucenia wiary. Medjugorje jest dla ludzi, ktorzy nie wiedza gdzie jest Duch.
Styki2022.01.15 12:18
Zastanawia mnie obecna cisza o Medjugorje. Ten, ktory ma przekazac swiatu rzekomych 10 tajemnic o. Petar Ljubicic jest juz w podeszlym wieku, ma juz chyba 74 lata, dlatego prawda o objawieniach powinna wyjsc na jaw juz niedlugo.
­2022.01.15 12:36
Nie proś do siebie złych mocy ———————————————————————————————————————————————————— Nie proś do siebie demona ———————————————————————————————————————————————————— Te moce to straszny narkotyk ———————————————————————————————————————————————————— Te moce to dusza zgubiona
Jaca2022.01.15 17:25
Ciekawe kiedyś miałem podobne przemyślenia. Polecam ks. Warszawskiego dużo napisał na temat objawień. Pozdrawiam.
" Wiesz co, "Styki"???2022.01.15 20:42
Zabierasz tu tzw. "głos"? I co z tego? To jest tylko i wyłącznie twoje "gdybanie"! Nic więcej!... Trzeba było tam być, inaczej wtedy pisałbyś, wierz mi! ...Nie dałbyś wówczas złego słowa na Medjugorie napisać! Kto wie, czy nie wróciłbyś do Naszej Królowej Matki!
Styki2022.01.15 21:11
Oczywiscie, ze to moje gdybanie. Nie wiem gdzie wyczytales w tym komentarzu zle slowo o objawieniach w Medjugorje.Wiesz dobrze, ze sa podzialy wsrod duchownych, wsrod ksiezy, biskupow a nawet kardynalow nie mowiac juz o papiezu Franciszku i jego slynnych slowach na temat tych objawien. Dlatego pisze o mozliwej"strategi" Szatana tylko i az tyle. Z uwagi na podeszly wiek o Petara L obaj wiemy, ze w najblizszej przyszlosci wszystko o objawieniach sie wyjasni. Bylem juz w niemal wszystkich znanych z objawien sanktuariach i wiem jaka jest atmosfera i nie neguje tych objawien w Medjugorie, ale czekam.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.15 11:47
parch rydzyk w Medziugorje zaczynał swoją przestępczą działalność, organizując tam wycieczki i skubiąc z pieniędzy podróżujących "pielgrzymów"...
Böno2022.01.15 12:05
Tak było. Zarobił na tym swoją pierwszą większą kasę.
Anonim2022.01.15 12:19
1 kasa był od oskubanej mamusi , podobnie jak biedroń najpierw trenował na rodzicielce ,to była jego 2 kasa
Böno prawdziwy2022.01.15 14:00
Tępaku, nawet imienia dla siebie nie potrafisz wymyślić. Tu nie chodzi o imię, tylko kto co pisze. Bzdety pozostaną bzdetami.
­2022.01.15 16:14
Nie proś do siebie złych mocy ———————————————————————————————————————————————————— Nie proś do siebie demona ———————————————————————————————————————————————————— Te moce to straszny narkotyk ———————————————————————————————————————————————————— Te moce to dusza zgubiona
Anonim2022.01.15 12:14
ale skubał stare sklerotyczki z niemiec i zasłużył się przez to ojczyźnie
dotąd będą "duszpasterze"2022.01.15 13:35
dopóki będą barany dające się strzyc i owce dające się doić i strzyc,
­2022.01.15 11:47
Medziugorie (bośn. Međugorje) – miasto w Bośni i Hercegowinie, w Federacji Bośni i Hercegowiny, w kantonie hercegowińsko-neretwiańskim, w gminie Čitluk.
Böno2022.01.15 11:35
Znam księdza z Austrii, który też twierdzi, że został uzdrowiony w Medjugorje (nie Bośnia jak pisze autor tekstu, tylko Hercegowina), a faktycznie był ciężko chory. W każdym bądź razie jeśli ludzie po odbyciu pielgrzymki do Medjugorje czują się lepiej, lub jak twierdzą. że zostali uzdrowieni, to dobrze. A świadectwo kościoła czy to był cud, czy też nie - dla mnie nie odgrywa żadnej roli. W każdym bądź razie na pewno wielu ludzi po pielgrzymce do Medjugorje się nawróciło, znalazło sens i energie do życia, podjęło walkę ze złymi nałogami, uratowało rozpadające się małżeństwo. Czy to cuda czy nie - nie wiem. Ale łaska Boża i pomoc Matki bożej zadziałały, że stało się dobro.
Ksiądz Dobro-Dobro2022.01.15 11:48
Tak jest, sarenko.
Böno2022.01.15 14:02
Odwal się wredny pedzio.
Anonim2022.01.15 13:47
Placebo.Ten ksiądz z Austri był TYLKO w Medjugorie czy w innych miejscach też(kościół,snktuarium,szpital,uzdrowisko)?
Böno2022.01.15 14:04
Czytaj ze zrozumieniem i nie zadawaj głupich pytań.
Anonim2022.01.16 1:50
Ten ksiądz z Austri był TYLKO w Medjugorie czy w innych miejscach?Proste pytanie.
Ciekawe2022.01.15 11:31
Ciekawe, że wizjonerów było 6... przecież wiadomo czym jest liczba 6.
izydor2022.01.15 11:21
Biorę leki ale uzdrowiło mnie bliskowschodnia bóstwo.
Jaca2022.01.15 17:29
Jednak leki bierz dalej, szczególnie te na głowę.
Andr2022.01.15 11:09
Dziwne. Pani Ziuta z Pacanowa mówiła, że tam co rusz to jak nie uzdrowienie, to uleczenie albo nawrócenie, albo spowiedź totalnego grzesznika, a tu popatrz pan...
Piotr2022.01.15 11:03
W tytule nie ma żadnej logiki! Skoro "Kościół nie uznał żadnego z niemal pół tysiąca uzdrowień" to znaczy że nie były to żadne "uzdrowienia" tylko zwyczajne naturalne poprawy stanu zdrowia, albo szatańskie mamienia!
katolicka deratyzacja Polski2022.01.15 14:36
Twoja logika to logika Gestapo albo NKWD !
Po polsku piszemy2022.01.15 11:01
Medziugorie. W oryginale Međugorje.