28.11.15, 18:49

Kowalczyk wyjaśnia, kto dostanie w ramach 500+!

Henryk Kowalczy, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, zapowiedział, że od 1. kwietnia ruszy wypłata pieniędzy w ramach programu Rodzina 500+. Kowalczyk mówił też, jakie będą zasady tego programu.

"Przygotowany przez nas projekt ustawy zakłada, że na drugie i każde następne dziecko we wszystkich rodzinach – bez względu na górny poziom dochodu – będzie wypłacone po 500 zł miesięcznie. W uboższych rodzinach dodatek ten będzie wypłacany także na pierwsze czy jedyne dziecko. Owszem, pojawiają się różne głosy w dyskusji na temat wypłaty tych dodatków. To nie są jednak dyskusje wewnątrz rządu. Chcemy, by w grudniu projekty ustawy trafił do Sejmu. Nie wiemy, co zrobią posłowie. Mogą przecież zgłaszać poprawki" - powiedział w rozmowie z Super Expressem.

"Nie przewidujemy wyrównań. Kiedy ustawa wejdzie w życie, wtedy urzędy gmin ruszą z wypłatą dodatków" - dodał, zapewniając, że nie ma mowy o jakichś wielkich opóźnieniach.

Wyjaśnił też, że zmieni się nieco kwestia otrzymywania świadczeń socjalnych, bo program 500+ sprawi, że wzrosną dochody rodzin. "Mając 3-4 dzieci i dostając 1500 czy 2000 zł, może się okazać, że przekroczy dopuszczalny próg dochodowy i wtedy świadczenia z pomocy społecznej nie będą mu już przysługiwać. Podobnie będzie w przypadku świadczeń rodzinnych. Ale rodzice utracą małe kwoty, zyskując duże" - wyjaśnił.

Kowalczyk dodał, że stan finansowy państwa jest zły i będą ogromne kłopoty z przyszłorocznym budżetem.

"Realizacja budżetu na 2015 rok jest katastrofalna. Już teraz widać, że wpływy z podatku VAT są niższe o ponad 13 miliardów złotych. Będziemy go ratować, blokując część wydatków i przesuwając je na przyszły rok".

kad/se.pl


Komentarze

anonim2015.11.28 18:59
Niektórzy liczą na niejasności w ustawie i skoro PiS mówi, że człowiek istnieje od samego poczęcia to 500 zł należy się od początku czyli 9 mies przed urodzeniem.
anonim2015.11.28 22:06
..............Niektórzy liczą na niejasności w ustawie i skoro PiS mówi, że człowiek istnieje od samego poczęcia to 500 zł należy się od początku czyli 9 mies przed urodzeniem............. Nie PiS tylko konstytucja RP durna babo
anonim2015.11.28 22:08
atena, durna babo. Dotychczas to rodzin wtrącała się PO (vide odbieranie dzieci). A twój coming out odnośnie liczby dzieci mało kogo interesuje
anonim2015.11.28 22:47
@atena ahh nawet ci do glowy nie przyszlo ze nie moga miec wiecej z jakiegos powodu....
anonim2015.11.29 0:13
Ale ból dupy słyszę ...brawo PiS
anonim2015.11.29 3:44
Rzeczywiście wściekłość POpleczników złodziei i bandziorów sięga zenitu. Jeden z nich napisał, że to PiS twierdzi, że człowiekiem są ludzkie zarodki. Drugi, żeby PiS odczepił się od jego rodziny. Trzeci stwierdził, że w Polsce jest dobrobyt a PiS kłamie. Tymczasem to nie PiS określił cykl ontogenezy człowieka tylko nauka ( w tym przypadku genetyka molekularna). Tymczasem to PiS zezwolił na decydowanie rodziców, kiedy mają swoje pociechy posyłać do szkoły, wiemy że PO odebrało rodzicom prawo decydowania rodziców zgodnie z rozwojem psychofizycznym dziecka do określenia od kiedy dziecko podejmie edukacje, w dodatku 2000 dzieci zostało przez PO- wców odebrane rodzicom tylko dlatego, że PO w sposób zamierzony zniszczyło wiele dobrze prosperujących zakładów pracy i wprowadziło na Polski obszar 36 %. bezrobocie. To PO wprowadziło Polskę w tzw. pułapkę zadłużeniową, by poprzez obsługę kosztów zadłużenia( 43 miliardy rocznie samych odsetek) wstrzymać inwestycje, by w ten sposób zablokować rozwój ekonomiczny państwa polskiego. Wszędzie tam gdzie funkcjonuje tzw PO tam napotykamy na ciemnotę i zacofanie. Dla PO człowiek w pierwszym okresie swojej ontogenezy jest tylko zlepkiem komórek. Ze zlepka komórek jednak nie wyłoni się człowiek.Nie ma w literaturze z zakresu biologi ani jednego opisanego takiego przypadku.Takie twierdzenie, że ze zlepka komórek wyłania się człowiek jest dowodem istnienia w tej organizacji politycznej nieuctwa. W komórce diploidalnej (zygocie) osobnika homo sapiens zawarty jest bowiem skomplikowany kod genetyczny w postaci kwasu dezoksorybonukleinowego, który realizuje się drogą ustawicznych przemian, poprzez okres życia wewnątrz macicznego, dziecięcego , adolescencji, wieku dojrzałego, aż po wiek starczy do naturalnej śmierci. Tak przebiega historia biologicznego życia człowieka na planecie Ziemia. Człowiek rozpoczyna życie jako diploidalna o skomplikowanej budowie komórka. Tak więc można z całą odpowiedzialnością zarzucić POwiakom: nieuctwo, ciemnotę, zacofanie. Niedouk to bardzo groźne zjawisko.
anonim2015.11.29 10:00
@Atena- Żyłka ci pęknie i skończysz w wariatkowie.-DDD
anonim2015.11.29 12:59
To zwyczajne bandyctwo dawać każdemu 500 zł w czasie kiedy służba zdrowia jest w ruinie i wymaga natychmiastowego dofinansowania. Jaki cel ma dawanie pieniędzy biznesmenom, którzy większe kwoty wydają na obiady w restauracjach ? Tylko kompletny kretyn może popierać taki projekt. Polacy sprzedali się za 500 zł jak tania dz...a
anonim2015.11.29 16:38
Ja mam głęboko gdzieś te 500 zł. Wystarczy, że nikt mi nie odbierze zwrotu podatku wraz z ulgą na moje dzieci i rodzinnego z dodatkiem z tytułu samotnego wychowywania dzieci. Wtedy wiem na czym stoję i wiem, że nikt nie zamieni mi tych pieniędzy na bony, czy też nie będzie chciał durnych faktur do rozliczenia.