18.01.20, 11:45Screenshot Youtube

Ataki na Polskę w UE. Prof. Zdzisław Krasnodębski dla Frondy: Im chodzi o zmianę rządu i układu sił w Polsce

Tomasz Wandas, Fronda.pl: „Europarlament nie może milczeć, jeśli chodzi o zagrożenie praworządności w Polsce i będzie bronić polskich sędziów” - mówili w środę przedstawiciele głównych grup politycznych w PE. Czy poza ogólnymi tezami przypominającymi nagłówki sprzyjających polskiej opozycji gazet, europosłowie podawali jakieś konkretne argumenty poświadczające tak mocne twierdzenia? 

Prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Europarlamentu VIII kadencji: Tego rodzaju debaty (a ten temat było ich już przecież kilka) są grą stereotypów. Prawda jest taka, że stereotypy w ogóle odgrywają ogromną rolę w życiu politycznym Parlamentu Europejskiego oraz całej Unii Europejskiej. Europosłowie atakujący Polskę nie mają głębszej wiedzy o naszym kraju i prawie żadnych z nim związanych osobistych doświadczeń. Warto dodać, że są przy tym odpowiednio ideologicznie zaprogramowani w duchu ortodoksji lewicowo-liberalnej oraz czerpią swoją wiedzę od odwiedzających Brukselę polskich sędziów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i polityków, którzy przekonują ich, że w Polsce jest dramatyczna sytuacja. Do tego dochodzą sygnały płynące z Komisji Europejskiej, TSUE, Komisji Weneckiej itd. W powtarzającej się debacie jeszcze nikt nigdy nie podał żadnego konkretu. Bo nie da się podać przykładu na to, by w Polsce czyjeś fundamentalne prawa zostały w rażący sposób złamane przez sąd ulegający naciskowi politycznemu obecnie rządzących. 

Na co warto zwrócić tu uwagę? 

Trzeba zwrócić uwagę, że w tych debatach biorą udział zawsze ci sami nieliczni posłowie (głównie polska opozycja, część delegacji Prawa i Sprawiedliwości i grupka rozemocjonowanych, radykalnych europejskich posłów, w swej większości zaangażowanych w sprawę od poprzedniej kadencji). Natomiast z reguły na tych debatach nie pojawiają znaczący przedstawiciele tych głównych politycznych grup, które nas atakują. Zazwyczaj wysyłani są posłowie drugiego, trzeciego szeregu. Ci nieco bardzie rozgarnięci wiedzą, że wiele zarzutów, która nam się stawia, można by postawić niemal każdemu państwu członkowskiemu. Jedno jest pewne całe to zamieszanie nie byłoby możliwe, gdyby nie polscy sędziowie, polscy europosłowie reprezentujący partie opozycyjne. 

"Sądy w Polsce są niezawisłe i wolne. Polska jest krajem praworządnym. W Polsce sędziowie mogą protestować i nikt nie wyprowadza przeciwko nim sił porządkowych" - mówiła, odnosząc się do interwencji policji wobec prawników we Francji, była premier Beata Szydło. Jak przekonywała, wymiar sprawiedliwości nie został zreformowany i jest reliktem komunizmu. Dlaczego coś, co dla większości Polaków jest oczywiste, a o czym mówi Pani Premier Szydło, nie jest przyjmowane na Zachodzie? Jak długo będziemy świadkami podwójnych standardów wewnątrz europejskiej wspólnoty? 

Będziemy świadkami podwójnych standardów tak długo jak długo w Polsce rządzić będzie Prawo i Sprawiedliwość. Głównym celem atakujących jest zmiana rządu i układu sił w Polsce.  Jeśli do władzy dojdzie opozycja, nikt już nie będzie się martwił wpływem politycznym na wymiar sprawiedliwości. Gdyby zaś polski rząd ustąpił, zrezygnował z podjętych reform, z pewnością w krótkim czasie pojawiłby się inny, zastępczy temat niekonicznie mający odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ostatnio coraz bardziej otwarcie mówi się o tych podwójnych standardach. Belgijski komisarz Didier Reynders podczas tej debaty również o tym wspomniał. W Polsce i w innych tzw. „młodych” demokracjach nie mogą być stosowane zasady przyjęte w innych krajach – takie jak wybór sędziów przez ciała polityczne, bo u nas jest słaba tradycja demokratyczna, kultura, obyczaj itd. Jest to kulturowy argument, który brzmiałby wręcz rasistowsko, gdyby nie fakt, że w ustach Belga brzmi komicznie. Podczas ostatniej debaty jednym z najlepszych, był bardzo konkretny głos niemieckiego europosła, adwokata z zawodu, który przypomniał raz jeszcze, że w Niemczech sędziowie są mianowani przez ministrów sprawiedliwości – na poziomie landowym i federalnym, że sędziami zostają czasem politycy, a niezależność i trójpodział władzy nie polega na tym, że sędziowie sami się wybierają. 

Niby oczywiste, ale jak widać nie dla wszystkich. Polski rząd zdaje się dostrzegać problem i jako pierwszy nie boi się podejmowania kroków, których celem jest zmiana zmiana tego stanu rzeczy. Dobrze rozumiem? 

PiS chce zmienić źle działający wymiar sprawiedliwości. System samo-rekrutacji sędziów się nie sprawdził. Ponieważ my chcemy to zmienić, korporacja broni swoich przywilejów, co jest nawet zrozumiałe,  a w Unii uważają, że czynimy zamach na wolność sędziowską, choć empirycznych dowodów na to, że dzieje się coś zasadniczo złego nie ma, poza martyrologicznymi relacjami niektórych sędziów, którzy dawno już stali się zacietrzewionymi politykami i regularnie odwiedzają Brukselę, by opowiadać o rzekomych prześladowaniach, jakie ich spotyka. 

Tacy sędziowie w istocie całkowicie lekceważą etos sędziego, i to oni w zasadzie powinni być napiętnowani jako ci, którzy usiłują wywrzeć wpływ polityczny na sądownictwo.  Z punktu widzenia parlamentarzystów europejskich, niechętnych rządom PiS, sędzia polski może angażować się politycznie w akcje wymierzone przeciw własnemu rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach, ale nie może tego czynić w krajach „dojrzałych demokracji”. W związku z tym we Francji można bić, popychać prawników którzy buntują się przeciwko zaleceniom władzy politycznej, natomiast w Polsce nie można  wyciągać konsekwencji dyscyplinarnych wobec sędziów nawet w sposób oczywisty naruszających prawo. 

Europoseł PiS Patryk Jaki pytał wiceszefową Komisji Europejskiej Vierę Jourovą, która podkreślała, że zmiany w prawie nie powinny prowadzić do dalszego pogorszenia sytuacji praworządności w Polsce, w jaki sposób w Czechach wybierani są sędziowie. "Proszę to porównać z Polską i wtedy zobaczylibyście państwo, na czym polega to wielkie kłamstwo" - mówił polityk PiS. Czy ktokolwiek ma ochotę odpowiedzieć na to pytanie i realnie przyjrzeć się, co tak naprawdę ma miejsce w Polsce?

Pani Jourova oczywiście pominęła to pytanie milczeniem. Natomiast, jeden z czeskich posłów, który poczuł się bardzo urażony odniósł się do tej wypowiedzi mówiąc, że oni reformując swoje sądy po upadku komunizmu, nie zmieniali wieku emerytalnego i nie naruszali prawa europejskiego.

To bardzo typowa reakcja – zazwyczaj europosłowie bronią swoich krajów. Polska opozycja w swojej agresywnej krytyce może się jedynie równać z paroma separatystycznie nastawionymi posłami z Katalonii wypowiadającymi się na temat hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Dziękuję za rozmowę.  

Komentarze

Antoni bez Gaci2020.01.20 18:36
Uuu!,Nikt nas nie kocha wszyscy są przeciw nam a przecież my biedne misie tylko chcemy zbawić świat cał.Wszyscy są głupi i tylko my wiemy wszystko najlepiej.
anonim2020.01.18 20:54
Kretyński pisowski profesorku, a wam przed 2015, o co chodziło, przecież o to samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wróg zgredka2020.01.18 21:11
@- bez nicku, bez wiary, jesteś takie NIC
anonim2020.01.19 18:44
Lepiej napisz, że to nieprawda, z tym dążeniem PiSu przed 2015 o zmianę rządu i układu sił w Polsce. A teraz wydają Ustawy, aby tej władzy nigdy nie odać. Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć, to nie pisz wymijających pierdół, wypierdku PiSowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2020.01.18 20:49
"Im chodzi o zmianę rządu i układu sił w Polsce"- pełna zgoda! Ale? Ale jest jeden problem. Z żalem to mówię, PiS to nieudacznicy, bowiem po objęciu władzy, po atakach eurokołchozu na reformy, po atakach żydostwa i Ukraińców na zmianę ustawy o IPN obiecał społeczeństwu, że powstanie anglojęzyczna TV, aby głos Polski był słyszalny i rozumiany w świecie. Słusznie! I co? I nic! Kolejne zmarnowane lata, kolejne niechlujstwo, nieróbstwo, arogancja władzy. I co? I płacz! Płacz na rynku lokalnym! Przekonujemy się nawzajem w Polsce, a niestety decyzje zapadają poza nami, w eurokołchozie, w USA, w Izraelu, w Rosji. Zatem tam, gdzie nasz społeczny głos nie dociera. W jaki sposób PIS-TV chce dotrzeć do społeczeństwa zachodniego, jak oni nie znają języka polskiego, a w większości posługują się językiem angielskim? Te polskie połajanki w rządowej TVPis J. Kurskiego obliczone są rynek lokalny, a zatem zupełnie są niesłyszalne tam, gdzie zapadają decyzje w sprawie Polski. Winą za taki stan rzeczy należy obciążyć nie tylko ścisłe kierownictwo PiS, ale przede wszystkim Jacka Kurskiego Prezesa TVPis, pierwszego propagandzisty TVP. Czy ktoś zamierza rozliczyć p. Jacka Kurskiego Prezesa TVP z publicznej obietnicy utworzenia w TVP tak koniecznego kanału anglojęzycznego? Na co idą miliardy zł z budżetu Państwa przekazywane do publicznej TVP, na opłacanie układu lokalnych propagandzistów? I to jak niskich lotów! Jeżeli tak, to niech kierownictwo PiS nie dziwi się, że przegrywa już nie tylko w eurokołchozie, ale i w krajach starej UE, w Polsce. Oczywistym jest, że PiS wziął odpowiedzialność za Polskę, za Polaków. A jak tak dalej pójdzie, to Polską będą rządzić lewacy i żydokomuniści, i to dzięki niechlujstwu i nieróbstwu PiS i partyjnym przybudówkom. A na to nie było i nie ma naszej zgody. Nie dlatego też ginęli z rąk komunistów robotnicy i kapłani Solidarności.
stefan2020.01.18 19:50
Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. Panie Prezydencie trzeba zmienic sędziów moskiewskich na sędziów polskich. Dosyć już panoszenia się postkomunistycznej kasty . https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=lzenuc6iKuA&fbclid=IwAR2t4AFTt7j0eKNhYCVH0m3GCSuDJX4CTS_L2P6d1saCZ4wfhndfI5pq4uY
Jan Radziszewski2020.01.18 19:47
Pouczenia Pan 4 stycznia po 20 -tej - Tak dziecko Skandal dyplomatyczny z USA i rażące pogorszenie stosunków z USA byłoby teraz dla Polski czymś dobrym. Skandal tak mocny, który się nie zdarza w dyplomacji lub jest czymś niesłychanym. Skandaliczne poniżenie ambasador USA przez polskiego, wysokiego urzędnika, polityka, posła, posłankę, lepiej kobietę byłoby czymś co nie pozwalałoby USA na dalszą „sojuszniczą agresję” USA wobec Polski i pomieszał im szyki. Skandal taki nie powinien mieć podtekstów politycznych czy żydowskich ty bardziej, ale po prostu być przykładem niebywałej arogancji i jak wy to określacie, po prostu chamstwa. To „chamstwo publiczne” wobec sojusznika USA, w jej przedstawicielu w Polsce albo w inny sposób, ale najlepiej w taki - pomogłoby Polsce. - Czyli Amerykanie zachowując twarz nie mogliby być naszymi sojusznikami jak do tej pory? - Tak dziecko, nie mogliby. - Ale jaki by się po tym rozległ chór kajań, przepraszań, samobiczowań. - To nie uratowałoby sytuacji. Kajanie musiałoby być niesłychane a to w końcu oburzyłoby polskie społeczeństwo. - Ktoś powie: To Jezus Chrystus mówi takie rzeczy!? - Czasami gdy trzeba ratować kraj trzeba zdobyć się na dalej idące rzeczy. Tej osobie dobrze by to zrobiło, publiczne jej sponiewieranie, łącznie z naruszeniem jej nietykalności cielesnej. - Ale, Panie Jezu, w takich przypadkach jest wojna. - Nie w tym przypadku. To wasz „ wielki sojusznik”. Wszystkiego się spodziewają i mają opracowany plan, ale nie czegoś takiego, że w Polsce osoba piastująca wysoką godność ich ambasador sponiewiera i publicznie upokorzy. - Nie wiem jakie jest prawo międzynarodowe, ale osoba taka na pewno trafi do więzienia w Polsce. - :) Nie będzie w nim siedzieć długo. Ludzie oddawali życie za Polskę. - Dziwne to Panie Jezu. - Lecz konieczne. - Nikt tak nie zrobi. - Dobry Polak, czy lepiej Polka by tak zrobiła i poświeciła się. - Zrobili by z niej rosyjskiego szpiega. - Szpieg się tak nie zachowuje dziecko. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. ( mój śmiech). -:) Subtelny uśmiech Pana Jezusa.
ola2020.01.18 15:01
Powinniśmy zacieśnić współpracę z USA, UK, budować 3-morze, a jak będziemy gotowi wyjść ze starej UE, sama zdechnie pod wpływy lewactwa i własnej głupoty, szczególnie jak braknie im dojnych krów :)
kalinka2020.01.18 14:20
Polacy , jeśli się tylko zorientujemy, że większość narodu polskiego jest przeciwna naszemu członkostwu w UE, to robimy natychmiast referendum ! jeśli taka wola narodu okaże się prawdziwa to wysyłamy natychmiast dokumenty dla Polexitu i rozpoczniemy negocjacje opuszczenia UE ! UE nie daje Polsce nic, oprócz wtrącania się w nieswoje sprawy. Po drugie UE i PE jest miejscem ciągłego szczucia posłów targowiczan opozycji na Polskę i ich żądanie do karania swojej Ojczyzny ! Hańba !!!
anonim2020.01.18 20:56
Ważne aby wszcząć procedurę Polexit, tak jak WB, to przestaną na nas naskakiwać, a my, spokojnie, dokończymy to, co zaczęliśmy ....
vivi2020.01.18 14:12
# Rezolucja Narodu Polskiego # My Polacy, w dniu 15.01.2020 nadajemy wszystkim członkom Komisji Weneckiej (KW), status : „Commissione non grata per sempre” Status ten oznacza, że członkowie KW otrzymują zakaz wjazdu na teren Rzeczpospolitej Polskiej na zawsze ! *** Stosowne powiadomienia i lista członków KW zostały w trybie pilnym przesłane do wszystkich punktów straży celnej I granicznej.
Albert2020.01.18 14:09
Jeśli UE uzależni wypłaty żrodków unijnych z wątpliwą praworządnością. To Polska powinna uzależnić wpłaty członkowskie do UE z różnicą niewypłaconych środków !!! Taka jest kolej rzeczy !!!
uhty2020.01.19 14:49
zamkna wam fabryki i zdechniecie z glodu, polaczki.l zebrak nei ma glosu.
Moshe Cvel2020.01.18 14:02
Pan Prof.Krasnodębski ma rację generalnie jednak chodzi o stałe rządy STAREJ UNII I ROBIENIE PRZEZ NICH KASY bez Polski i innych członków EU.Głównie chodzi im o Rosję i jej rynek surowców i rozwój infrastruktury ale także o Chiny co widać np. we Francji, Niemcach. Pani Merkel wuraźnie powiedziała ,że sprawa gazociągu jest dla Niemiec priorytetowa i ważniejsza od solidarności EU. Na rzadną solidarność nie może Polska w EU liczyć bo nawet Kraje Grupy Wyszechradzkiej nie są monolitem. Każdy suwerenny kraj powinien sam stanowić Prawa. Polska miała pierwsza w Europie republikańską Konstytucję 3 Maja. Obecnie model władzy ustawodawczej w Polsce to : Sejm , Senat ,Prezydent R.P. I trybunał Konstytucyjny do orzekania zgodności tak ustanowionego prawa z Konstytucją R.P. To jest klasyczny sposób stanowienia prawa w sensie demokracji parlamentarnej. Trzeba także powiedzieć ,że partie które wygrały wybory mają prawo i obowiązek realizować programy wyborcze. Nie jest zatem tak jak twiedzi opozycja ,że ,partie wygrane dobierają sobie swoich ludzi do różnych demokratycznych organów i że to jest jakaś patologia władzy. To jest normalne zjawisko bo organy te w ramach swoich demokratycznych uprawnień będą orzekać i działać tak jak to określa Prawo.Tomjest normalne zjawisko i wszyscy tak działają w USA , FRANCJI , ANGLI A nawet w państwie Apartheid jakim jest Israel.
StanPio2020.01.18 18:30
Polska, albo będzie katolicka, albo wcale jej nie będzie. Chylą głowy tylko przed patriotami polskimi, bo czynią to co należy przed Bogiem i ludźmi Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę". . Dziełem Akcji M był także niezwykły Katechizm Szarych Szeregów, który narodził się w marcu 1943 roku. Były tam punkty, które polscy harcerze najchętniej cytują dzisiaj na naszych kominkach: "Życiem moim: Polska cierpiąca i walcząca. Wiarą moją: Polska zwycięska i tryumfująca. Rodakom niosę braterską pomoc, przyjaźń i serce. Młodość swą uratuję wbrew zakusom wroga, chcącego ją wyjałowić i zmarnować. Będę prawy, dobry i silny. Bogiem zbrojny, prawom powyższym zaprzysięgam wierność i ich apostolstwo pośród wszystkich młodych Polaków"
uhty2020.01.18 13:51
IM? Przeciez WY, pisiory, kase bierzecie od NICH! Oni WAm placa i dzieki NIM macie kase i prace, drogi i Mercedesy oraz BMW. Zalosne nazistowskie zebraki z pisu. A ty, do Niemcow uciekales przed Polakami . Smutne polaczki jestescie, zebraki z pisu.
kalinka2020.01.18 14:22
Ty uthy, jak mi wiadomo, po badaniu USG twojej mamusi, kiedy była z tobą w ciąży, lekarze zdiadgnozowali niedorozwój płodu i zalecili aborcję. Niestety przed zabiegiem mamusia spietrała i , niestety, urodziła cię. To, coś ty tutaj w „komentarzu” wypocił jest wynikiem trafnej diagnozy lekarskiej !!!
wróg zgredka2020.01.18 21:08
@ uhty- wynocha z Frondy, za co wam tam płacą, wasz czas chazarów się kończy, a POtem już granica Polski z Chinami
uhty2020.01.19 14:48
ty mozesz tylko nadstwaiac zadek dla kazdego kolejnego wladcy tego chlewu. narazie jestes w palnach jako przedpole, wiec spala cie, polaczek.
Moshe Cvel2020.01.19 14:54
Polska płacimswoje składki tak jak inne kraje EU. Co ty bredzisz?
anonim2020.01.18 13:50
Chodzi o to aby nas zniewolić, uprzedmiotowić, poprzez uległe i bezmyślne marionetki.
Kazimierz2020.01.18 13:47
Bezrefleksyjne parcie do władzy, fałsz i zakłamanie, brak pomysłu na wzrost gospodarczy, degrengolada w polityce społecznej i socjalnej, nihilizm w rozeznaniu potrzeb i oczekiwań Polaków. A oto polityczny program tzw. polskiej opozycji totalnej i jego realizacja w punktach: - Pomawianie Rządu przed PE i innymi instytucjami w ramach struktury UE. - Współpraca z głupszą częścią PE (lewactwem) - Permanentne skargi na kreatywne działania Rządu - Destrukcyjna postawa w sferze strategicznych inwestycji - Blokowanie uzasadnionych przemian strukturalnych - Całkowity brak dbałości o polską racją stanu, służalczo-poddańcze utrwalanie postawy wobec bardziej gospodarczo znaczących państw UE - Pogardza dla Kościoła, uniwersalnych wartości, i prostego człowieka - Brak mentalnej więzi z Ojczyzną - Pełna akceptacja skrytej kolonizacji Polski - Ogłupianie przeciętnego Polaka w mas-mediach (TVN, GW, niepolskie dzienniki lokalne itd., itp.) Ataków na Polskę, prawdziwych Polaków nie koniec. Czas najwyższy więc, na konsekwentny odpór neokomunistycznego (lewackiego) programu destrukcji naszego narodu, państwa i tożsamości. Polskie lewactwo (totalna opozycja) nie dba o nas. Oni dbają tylko o siebie.
STANISLAW2020.01.18 13:34
Ich metodą - KOSZTEM POLSKI, ale na pewno chodzi im tylko o akceptację dla ich zbiorowej przeszlości i o odzyskanie władzy
2020.01.18 13:30
(..chodzi o zmianę rządu i układu sił w Polsce...) Jesteśmy tylko pierwsi w kolejce (ze względu na pomostowe położenie geopolityczne i dogodną sytuację wewnętrzną dla przeprowadzenia pierwszej akcji). To jest działanie faszystowskiej światowej finansjery, a celem na dziś, jest przejęcie kontroli nad UE (zamiast kilkudziesięciu akcji w poszczególnych krajach, wystarczy jedna znacznie mniej zauważalna w Brukseli) Właściciele świata boją się po prostu buntu okradzionych. Jedynym ratunkiem dla nich jest światowa faszystowska dyktatura, czyli neokolonializm. Obsadzają więc UE swoją agenturą aby ona ubezwłasnowolniła państwa, odbierając stopniowo prawo decydowania lokalnym parlamentom i rządom. W tym celu trzecia i czwarta władza (system sadownictwa i media) muszą być ich. Jeśli ludzie tworzący te dwie władze przełożą pieniądze ponad patriotyzm i moralność sprawa, może być beznadziejna.
Mirek2020.01.18 13:16
Polska musi bezwzględnie przeprowadzić reformę sądownictwa . To jest nasze być albo nie być !!! . Uważam , że wszystkich rozpolitykowanych sędziów należy usunąć z zawodu . Dla dobra sądownictwa wskazane jest usunięcie 2 tysięcy sędziów . Po prostu won i już !!! . A ci sędziowie którzy są w stanie spoczynku powinni mieć obniżone emerytury do średniej krajowej . Tak jak ubecy .
Kb2020.01.18 13:12
A CZY KTOŚ KUMATY JESZCZE TEGO NIE WIE, że to PiS solą w oku i rosnąca, pod ICH RZĄDAMI w siłę Polska???!!!! JA do TAKIEJ unii się nie zapisywałam. Bez żalu poprę wyjście z niej.
Newsroom2020.01.18 12:33
Jesteśmy solą w oku w Berlinie, Brukseli, w Paryżu i Moskwie, bo komplikujemy tym stolicom wiele planów które maja wobec Europy Środkowo Wschodniej - nie dajemy się doić bezkarnie, a Polska jak i "Trójmorze" przy wsparciu USA, blokuje projekt Eurazja, o jakim marzą Niemcy i Rosja ! Eurazja to zarządzanie obszarem od Wadywostoku po Lizbonę ! Tego nie mogą znieść Teraz robią wszystko by zmienić układ sił w Polsce nawet siłą ! Opowiadanie bajek o praworządności to tylko pretekst do walki z legalnie wybranym rządem PiS !!
Pokolenie JPII2020.01.18 12:27
Kto jest Godziwym Polakiem, Tego Rota i dziś jest Ojczyzny znakiem a czas na nią nadszedł Najwyższy! Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrzęść mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas zgnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Do krwi ostatniej kropli z żył Bronić będziemy ducha, Aż się rozpadnie w proch i w pył Krzyżacka zawierucha. Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Ni dzieci nam germanił, Orężny stanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie damy miana Polski zgnieść Nie pójdziem żywo w trumnę Na Polski imię, na jej cześć Podnosim czoła dumne. Odzyska ziemię dziadów wnuk! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! dodałbym zwrotkę na dzisiejsze czasy Nie będzie zagraniczny zbok W szkołach dzieci tumanił, Ideologi Gender mrok, Różańcem wygnam z granic. Maryjo Króluj u naszych wrót! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!
Pisbusters2020.01.18 14:26
To już nie aktualne bo wiadomo że boga nie ma a dzięki Niemcom rozwijamy gospodarke więc nie pluj jadem
Reytan2020.01.18 16:52
Pisbusters smierdzi Komuna.
wróg zgredka2020.01.18 21:03
@Pisbusters- głupi sprzedajny troll
loooool2020.01.18 12:17
ha ha niedawno tak sedziowie protestowali w Paryzu to Policja ich sila wyrzucila na zbity pysk mi sie wydaje ze Pis jest zalagodny dla tych zdrajcôw i powinien ich przed sąd stanu podac
Andrzej 2020.01.18 12:02
100 % racji. Należy bezwzględnie wprowadzać reformy sądownictwa i inne w Polsce. UE zależy na zniszczeniu PiS. Ich celem nie jest obrona sądów, bo sami mają taki system.
J N Kowalski2020.01.18 12:18
Jeżeli chcesz inny system to wypad do Rosji, Korei albo Chin, bo to te kraje są dla pisu przykładem praworządności
Andrzej2020.01.18 12:24
Przynajmniej tam mają porządek
olo2020.01.18 13:03
No to miłej podróży :)) Pewne młody jesteś. kto doświadczył PRL-u, nasłuchał się tej propagandy, to by takich głupot nie wypisywał. Nie wiesz co to system represji. Oczywiście za PRL- u też byli tacy co wierzyli "partii" tej "przewodniej sile narodu". mentalność niewolnika jednak jest dziedziczona.
Andrzej 2020.01.18 18:26
Ja nie chcę innego kraju, a ty sądzisz że obecne sądownictwo jest OK ? A co z sędziami z PRL-u ?
Marek2020.01.19 15:59
a twój idol Kaczyński to niby skąd
Reytan2020.01.18 16:55
Ubecy oskarzaja PIS o komunizm. Komunisci robia tylko dwie rzeczy dobrze. Morduja i klamia.
Lady Chapel2020.01.18 11:58
Jezeli jedna osoba mowi, ze cos z toba jest nie teges - mozesz sie z tym nie zgadzac, jezeli mowia ci to wszyscy w okol...
Marian2020.01.18 13:21
Tobie wszyscy mowia nie pie-rd-o-l a Ty nadal to robisz.
Reytan2020.01.18 16:57
To jest znane powiedzenie ZYDOWSKIE ! Zydokomuna Paszol Won z katolickiego kraju,gdzie rzadzi tylko PRAWDA.
Komuna wraca2020.01.18 11:52
Krasnodebskimjak Gomułka poczytaj sobie przemówienia z 69 roku toczka w toczke
Reytan2020.01.18 16:47
Jestes komunistycznym mutantem.
wróg zgredka2020.01.18 21:00
@komuna wraca- ruskaja, krasiwa, zawszona gnida
UHty2020.01.18 11:47
Ale na-s-rał tym swoim otworem gębowym
Krzysiek2020.01.18 14:44
TY DURNIU BEZ SZKOŁY
Maria2020.01.19 11:22
Nie rozumiesz co przeczytałeś!!! Za trudne to dla Ciebie. Móżdżek masz wyprany do białości przez Targowice.Więcej i tak nie zrozumiesz i nie zapamiętasz!
man.of.Stagira2020.01.18 11:46
Polonia est omnis divisa in partes tres! quorum unam incolunt Tuskae aliam Kaczynskani tertiam qui ipsorum lingua Ruskae nostra Confederates appellantur Hic omnes lingua, institutis, legibus inter se differunt. .
Tomassa2020.01.18 14:43
Polska podzielona jest na trzy części? z których jeden jest zamieszkany przez Tusker inny Kaczynskani którzy w swoim własnym języku Rusk nazywa się konfederaci Każdy z nich w język, obyczaje i prawa, różnią się od siebie.Dente daemoniorum turbae irruerent Ruthenosqu.
Alicja2020.01.20 8:02
Ciekawe, komu na tym zależy? I kto pilnuje, żeby tak było? Może zaczniemy myśleć?
B522020.01.18 14:44
ale jest dobrze bo czerwona szarańcza grzeje ławę dla rezerwowych pierwszy raz od 89 roku
man.of.Stagira2020.01.18 18:22
@Tomassa 'trzecia która w ich języku nazywa się Ruski w naszym zaś zwie się Konfederaci'