07.02.19, 19:45fot. screen Telewizja Republika

Krzysztof Wyszkowski: Pupil Merkel, Tusk zrobił Niemca z MSW szefem ECS

"Elity trójmiejskie wyrosły na pieniądzach agenta SB Wiktora Kubiaka i Bundesnachrichtendienst" - mówi Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji w PRL, komentując zamieszanie wokół Europejskiego Centrum Solidarności.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl Wyszkowski zauważa, że Gdańskie elity działają na linach pociąganych przez Berlin i w związku z tym nie należy się dziwić, że w polskim mieście pojawiają się bezpośrednie odniesienia do Wolnego Miasta Gdańsk.

"Nie dziwi mnie, że pupil pani Merkel, czyli Donald Tusk mianował funkcjonariusza MSW Niemiec Basila Kerskiego na zarządcę Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jest totalnie oburzające zachowanie znieważające Polaków. Przeciwko powołaniu Kerskiego protestował nawet Lech Wałęsa! To chyba ostatecznie dowodzi, jaki to jest absurd, tak jakby w Polsce brakowało odpowiednich ludzi. Ale skoro szefem musi być Niemiec to trzeba mu sowicie płacić, zapewnić wszystkie odpowiednie warunki, nawet wbrew prawu oraz oczywistym interesom państwowym i narodowym" - mówi Wyszkowski.

Jednocześnie działacz opozycji w PRL podkreśla, że dobrze stało się, iż Solidarność wycofuje się ze współpracy z Europejskim Centrum Solidarności, ponieważ ta instytucja nie ma nic wspólnego z niezależnością i działalnością edukacyjną.

"Solidarność od lat ostro i zdecydowanie protestowała przeciwko dyrektorowaniu Kerskiego i przeciw nadużyciom, które działy się w ECS. Ale sprytna polityka władz Gdańska sprawiała, że współpraca trwała. Obiecywano Solidarności, że wkrótce będą propozycje kompromisu, wszystko się zmieni, naprawi. I tak to trwało dalej. Dobrze, że Solidarność wreszcie przerwała ten cyrk. Nie ma sensu tego kontynuować. Ich zła wola ostatecznie ukazała się w politycznej prywatyzacji dokonanej przez tuskoidów. Chociażby w umieszczeniu trumny Pawła Adamowicza w ECS. To było totalne nadużycie. Trumnę umieszcza się w kościele, a nie w świątyni ludzi fałszujących historię Solidarności. Kiedyś wziąłem udział w debacie w ECS z Bogdanem Borusewiczem. Bardzo wyraźnie mówiłem na czym polega cały fałsz prezentowany w centrum" - podkreślił.

Zapytany, o jakie konkretnie manipulacje chodzi, Krzysztof Wyszkowski odpowiedział:

"Mówiłem m. in. o tym, jak w 1980 r. Jacek Kuroń spiskował z władzami PRL przeciwko powstaniu Solidarności. W ECS przedstawiono odwrotnie portrety uczestników zrywu Solidarności. Ci, którzy mieli niewielki wpływ na wydarzenia są prezentowani jako autentyczni bohaterowie. Natomiast prawdziwi bohaterowie są pominięci albo pomija się istotę robionych przez nich rzeczy. Generalnie ECS prezentuje zakłamaną historię ruchu Solidarności i bohaterów. Jeżeli w wydarzeniach nie dominuje Wałęsa, Borusewicz czy Krzywonos, która została fałszywą bohaterką, bo dzięki temu próbowano wyprzeć legendę Anny Walentynowicz inne osoby są pomijane. Nas się zupełnie wypiera. W specyficzny sposób jest przedstawiona rola Kościoła katolickiego. Wałęsa nie pojechał na spotkanie z papieżem, ani nie wziął udziału w żadnej Mszy św. w 1979 r. Niesamowite jest też wypieranie krzyża z ECS" - przypomniał.

"W sali Jana Pawła II nie ma krzyża. Diabeł boi się niektórych symboli i świętych symboli" - podsumował.

mor/wpolityce.pl/Fronda.pl

Komentarze

Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.02.8 20:17
Kochany panie Wyszkowski! Diabel tkwi w nazwie ECS. Nazwa "Europejskie Centrum Solidarnosci" niesie ze soba pragnienie wszystkich uciemiezonych ludow Europy w walce z rosyjskim najezdzca, ktory ochronil ludy Europy przed narodowo-socjalistycznym ubezwlasnowolnieniem; by ten nie zawladnal naszymi umyslami od Kijowa po Algarve. Tu spoczywa pies! Caluski. Dariusz Andrzej Kowarczyk
Lucx2019.02.8 0:24
Niech sie Gdansk w koncu odlaczy od tej Polski. Niech nie bedzie ani niemiecki ani polski. Wolne Miasto Gdansk. Powrot do ostatniego statusu prawnego. Traktaty z Poczdamu juz dawno wygasly i Polska zajmuje to miasto nielegalnie i bez prawa. Kiedy wreszcie zacznie sie na ten temat glosno mowic?
Polka2019.02.8 0:56
Lucx! Chyba ci odbiło,niedoczekanie twoje. Gdańsk jest nasz! To ci co myślą wg innych nacji, ci co nie są Polakami mogą swobodnie przekroczyć granicę, gdzie chcą! Polecam!
Lucx2019.02.8 2:46
https://parezja.pl/do-kogo-nalezy-gdansk/
Ryszard Olejniczak2019.02.8 22:13
Ostatni status prawny tzn. ten zgodny z ustawami norymberskimi.
vava2019.02.7 21:52
krzysiu, polaczku, pamietasz, ze Solidarnosc zywila sie za komuny NIEMIECKIMI i AMERYKANSKIMI pieniedzmi z Bundesdienst i CIA? pajac polski wie, ze teraz jestescie naszym terytorium kondominium. I sluzy kaczynski nam jak kaczka na sznurku. Taka wolnosc wam dalismy i taka macie, antysemickie smieci.
PolJa2019.02.8 0:49
Vava, obudź się. To tylko sen! Tak chciałbyś aby było, ale wybij to sobie z głowy tempym narzędziem. Nic z tych rzeczy! Polska będzie wielka, mamy Naszą Matkę w Częstochowie! Człowieku, aż tak nisko upadłeś, że liczysz na te kilka złotych co ci zapłacą za posty? No to wyrazy współczucia! Wracaj do swojego kraju!
vava2019.02.8 1:23
polaczek , rano do roboty w naszych fabrykach stawiacie sie i zdychacie w naszych wojnach. na rozkaz kupujecie nasza bron, bez prawa uzywania jej. zalosne smieci naszego kondominium pod wodza podleglego nam pedlala. antysemickie bydlo na sprzedaz jestescie.
paw2019.02.9 15:15
nie tylko to, pan krzysiu sam posrednio z zapomogi niemieckiej korzystal bardzo chetnie!
Mirek2019.02.7 21:30
Rok 2019 będzie kluczowy dla Polski . W tym roku pod koniec maja mamy wybory do PE a na jesieni jeszcze ważniejsze wybory parlamentarne i tutaj się wszystko rozstrzygnie . Jeżeli chodzi o Gdańsk to jest to dziwne miasto . Jest to miejsce przekrętów i złodziejstwa . Musimy to wszystko teraz przetrzymać i mam nadzieję że wyjdziemy na prostą .
GwiazdaNieuctwaSzukaPosady2019.02.7 21:08
Wyszkowski ma na razie ukończoną podstawówkę. Teraz pewnie myśli, że doczeka takich postępów PiSowskiej edukacji narodowej, że powojenna podstawówka będzie znaczyła tyle, co "gruntownie wykształcony, wybitny intelektualista". Jednak ja bym go przebadał na okoliczność analfabetyzmu, bo twittera to może mu wnuczek Walentynowicz obsługiwać.
vava2019.02.7 21:55
smiec antysemicki polaczek jest naszym polsugamtem i swinia.
donata2019.02.8 6:09
Czytają twój wpis to nawet podstawówki nie skończyłeś
zenek2019.02.8 23:46
Wałęsa ma takie samo. Kwaśniewski - niepełne wyższe, Bill Gates - średnie bo studiów nie skończył, ale za to Trzaskowski ma parę doktoratów ;)
Urszula2019.02.7 20:52
Krzysztof Wyszkowski - m.in. doradca Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jana Olszewskiego. Wykształcenie - PODSTAWOWE, operator wózków widłowych. Co on, kuźwa, doradzał? Nie dziwota, że myśli i mówi jak fizyczny.
trucker 2019.02.7 21:51
Babino , a tak moze kozy podoic.
Jacek2019.02.8 8:38
Można być mądrym z podstawowym wykształceniem i głupim profesorem. Mądrość to coś więcej niż wykształcenie. Co do profesorów - pełno ich w mediach. Często intelektualnie żałosny poziom przy wygórowanym ego. W czasach komuny niemal wszyscy należeli do PZPR a teraz pouczają tych, którzy naprawdę ryzykowali własnym życiem a nie cudzym. Pogardzani przez ciebie robotnicy wzięli na siebie ciężar odzyskania niepodległości, po czym zostali wyrolowani przez profesorów, artystów i innych wykształconych i mających dobre relacje z esbecją lub podejrzewających, że gdzieś w jakiejś szafie mogły zachować się dokumenty. Do dzisiaj skutkuje to choćby zablokowaniem szans rozwojowych, zagrożeniem bezpieczeństwa i panoszeniem się zakłamania.
anonim2019.02.9 17:17
Pan to też chyba należy do Polskiej elity operatorów wózków widłowych. Natomiast w Ameryce i Francji doradcy są po elitarnych Uniwersytetach.
zenek2019.02.8 23:43
to tak jak Wałęsa :) i TW Bolek :)
Skorpion2019.02.7 20:36
PO co nam centralne lotnisko ? PO co nam banki ? PO co nam polonizowanie przedsiębiorstw ? PO co nam ? PO co nam kopalnie ? PO co nam PLL Lot ? I tak dalej . Nawet po co nam Polskie Centrum Solidarności skoro możemy mieć Europejskie Centrum Solidarności z dyrektorem Niemcem. To jeszcze niech banda PO z jej zdradzieckimi przedstawicielami ogłosi Niemiecką Rzeczpospolitą Polskę . Bo poco nam Polska skoro mamy Berlin i Bundestag. Lewactwo pilskie to zdrajcy państwa polskiego narodu polskiego. Czerwona burżuazja.
Jarek2019.02.8 12:06
Nacjonalizacja przedsiębiorstw to chyba z sentymentu do PRL.
Majestic2019.02.7 20:06
Tusk popiera polityke Niemiecka wobec Polski, Niemcy za to Tuska 27 do 1 pchneli na kolejna kadencje w euro parlamencie.
man.of.Stagira2019.02.7 20:04
. "Mówiłem m. in. o tym, jak w 1980 r. Jacek Kuroń spiskował z władzami PRL przeciwko powstaniu Solidarności. W ECS przedstawiono odwrotnie portrety uczestników zrywu Solidarności. Ci, którzy mieli niewielki wpływ na wydarzenia są prezentowani jako autentyczni bohaterowie. Natomiast prawdziwi bohaterowie są pominięci albo pomija się istotę robionych przez nich rzeczy. Generalnie ECS prezentuje zakłamaną historię ruchu Solidarności i bohaterów. " Krzysztof Wyszkowski . my man... .
vava2019.02.7 21:56
polskie smieci dostaly wolnosc za nasza kase i teraz maja dla nas robic w fabrykach i zdychac na naszych wojnach, antysemickie zwierzeta.
Stefek2019.02.7 19:53
Biedne pisaki nie mogą w ECS przedstawić swojego historycznego fantasy i płaczą. Dobrze, że to ostatnie miesiące tego rządu.
Majestic2019.02.7 20:11
sadzisz ze PO znowu rzadzic bedzie i bedzie mozna krasc spokojnie.
Stefek2019.02.7 20:30
Nie, będę patrzył jak Twoi pracodawcy (50 groszy chociaż masz od posta?) trafią do więzień za dewastację Polski.
Majestic2019.02.7 20:38
faktycznie dewastacja, najlepsza sytuacja gospodarcza Polski od lat, wsadzic ich i Balcerowicza zrobic ministrem finansow.
trucker 2019.02.7 21:48
Klarnecie albo polamany flecie szkopy w Gdansku to moze Twoj wybor ale nie Polakow.
anonim2019.02.7 19:49
To drugi po Gwiździe, co rozum stracił z powodu niedostępności do koryta.
anonim2019.02.7 19:51
poprawka: Gwieździe
Majestic2019.02.7 20:08
to w ECS slychac kwik ze 4 miliony to malo na osmiorniczki, 7 chca do korytka :)
ffd2019.02.7 22:15
widać że wiatr ci gwiżdże po tym pustym saganie