08.11.13, 17:55Fot. Wikipedia

Ks. Bochyński pozbawiony funkcji i objęty postępowaniem kanonicznym

Komunikat kurii jest całkowicie jednoznaczny. „Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki, w związku z toczącym się wobec księdza Ireneusza Bochyńskiego postępowaniem dyscyplinarnym, dnia 7 listopada br., zawiesił Go, a dnia 8 listopada zwolnił z funkcji rektora kościoła akademickiego Panien Dominikanek pod wezwaniem Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Ksiądz Ireneusz Bochyński został także pozbawiony misji kanonicznej do nauczania lekcji religii” - napisano w kumunikacie.

Kuria poinformowała także, że „od samego początku sprawy wypełniane są Wytyczne Konferencji Episkopatu Polski dotyczące wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia”.

TPT/RadioPlus Łódź

Komentarze

anonim2013.11.8 18:15
Dziękuję za tą decyzję.
anonim2013.11.8 18:48
W końcu jakieś działanie. Bardzo dobrze, bo nawet tu stado "zatroskanych" pod przykrywką troski o atakowany KK, jawnie popierało takich Bochyńskich i pieprzyli jak potłuczeni, że to w sumie takie akademickie dysputy, czyli morda w kubeł, bo pan dohtor gada. To co mówi nie bardzo się podobało arcybiskupowi Jędraszewskiemu (szacunek za mądre rozegranie mediów i konkretne działania), oraz prokuraturze.
anonim2013.11.8 18:53
@Marek22 Abp Marek Jędraszewski, zrobił swoje. Może bez zbędnego pijaru, ale gadać może każdy nawet bardzo ładnie. Co jednak z tego wynika ?
anonim2013.11.8 19:03
A ja byłem przed kilkoma tygodniami na pewnej konferencji gdzie słuchałem wykładu pedagoga seksualnego z Niemiec Lucyny Wrońskiej , która mówiła to samo , co ów ksiądz . Nikt ze słuchaczy nie poczuł się zbulwersowany.
anonim2013.11.8 19:19
Kochani chociaż odrobina przyzwoitości... jak piszecie o ksiedzu to nie dawajcie zdjecia biskupa i to sciągnietego z Wikipedii. Chociaz troche profesjonalizmu plisssss.
anonim2013.11.8 20:14
Bardzo dobrze!Kto gada takie brednie musi być ukarany!
anonim2013.11.8 20:18
@2013 A ja byłem przed kilkoma tygodniami na pewnej konferencji gdzie słuchałem wykładu pedagoga seksualnego z Niemiec Lucyny Wrońskiej , która mówiła to samo , co ów ksiądz . Nikt ze słuchaczy nie poczuł się zbulwersowany. Trza było powiadomić prokuraturę.
anonim2013.11.8 21:55
@Nettie a co napisałaś o katolikach, czyli m. in. o mnie?
anonim2013.11.8 22:24
Bóg zapłać za decyzję służącą KK. Pamiętam jak Jan Paweł II natychmiast zwolnił naczelnego redaktora L'Osservatore Romano, za negatywny artykuł o NSZZ Solidarność. Papież nie dopuścił, aby ktoś mu robił złą robotę na jego podwórku.
anonim2013.11.8 23:05
"A ja byłem przed kilkoma tygodniami na pewnej konferencji gdzie słuchałem wykładu pedagoga seksualnego z Niemiec Lucyny Wrońskiej , która mówiła to samo , co ów ksiądz . Nikt ze słuchaczy nie poczuł się zbulwersowany." Bo widzisz, tutaj jest owczy ped, a terlik jest baranem-przewodnikiem stada. szkoda gadac.
anonim2013.11.9 0:32
Ks Bochyński powiedział w wywiadzie rzeczy oczywiste: dzieci w pewnym wieku osiągają dojrzałość seksualną, która wyprzedza ich pełną dojrzałość moralną oraz pełną dojrzałość osobową. W związku z tym w takich dzieciach rodzą się potrzeby seksualne. Dzieci takie mogą zatem poszukiwać zaspokojenia takowych potrzeb. Owszem wyraził to trywialnym językiem mówiąc, że dzieci "same wchodzą dorosłym do łóżka". W wyniku tej wypowiedzi rozpętana została psychoza medialna z udziałem redaktora Terlikowskiego oraz redaktora Lisickiego. W wyniku tej psychozy Ks. Bochyński został pozbawiony funkcji kościelnych sprawowanych dotychczas bez zarzutu. W ten sposób Kościół został "oczyszczony" z kolejnego "księdza pedofila a biskup, który tego "oczyszczenia" dokonał zyskał aplauz mediów. Brawo!!!
anonim2013.11.9 8:55
Owczy pęd barany, trywialny język... W sumie mało mnie wzruszają takie wypowiedzi, bo świadczą tylko o tym, że "wypowiadacz" usilnie próbuje na siebie zwrócić uwagę, swoim zdaniem odmiennym. Dla mnie jest to forma pseudointelektualnego onanizmu. Abp Jędraszewski, robi swoje, dobrze rozgrywa media, czego przykładem jest postępowanie w sprawie ks. Dariusza Mordaka. pozdrawiam asabaran
anonim2013.11.9 9:43
Zadaniem biskupa jest przewodzenie Kościołowi a nie jakieś "rozgrywanie mediów".
anonim2013.11.9 10:26
Arcybiskup Jędraszewski podjął taka decyzję, jaka miał pełne prawo podjąć. Ta decyzją złamał życie kapłanowi w doczesnym wymiarze tego życia. Jeżeli ks. Bochyński jest dobrym kapłanem, przyjmie tę decyzję w pokorze ducha. co z pewnością przyczyni się do rozwoju duchowego tego kapłana. Jeżeli chodzi o eklezjalny wymiar tej decyzji, to sprawa przedstawia się podobnie: w wymiarze doczesnym ta decyzja ks. arcybiskupa broni Kościół przed szaleństwem medialnej hucpy prowadzonej przez ostatnie kilka miesięcy przez owładnięte antykościelną psychozą media. Ta hucpa jest w wymiarze doczesnym, wizerunkowym wielką krzywdą dla Kościoła postrzeganego w takim właśnie doczesnym wizerunkowym wymiarze. Kościół posiada jednak, także swój wymiar duchowy, nadprzyrodzony i w tym wymiarze, każde cierpienie jakie spada na Kościół zawsze służy duchowemu i nadprzyrodzonemu rozwojowi Kościoła widzianego w tym właśnie duchowym i nadprzyrodzonym wymiarze.
anonim2013.11.9 11:54
"Dla mnie jest to forma pseudointelektualnego onanizmu." nie nadymaj sie bo pekniesz. a barany i owczy ped - jak widac nie tylko u lemingow....