11.05.19, 14:00(fot. flickr-porp-ccbysa20)

Ks. Henryk Zieliński: Haratanie w Kościół

"Zdjęcie kostarykańskiego biskupa Javiera Romána Ariasa, który zasnął ze zmęczenia przy błotnistej ścieżce przez dżunglę, to chyba najlepszy przekaz przed Niedzielą Dobrego Pasterza. Jego poświęcenie wywołało szacunek również w tych mediach, które zwykle nie przebierają w formach napastliwości wobec Kościoła" - pisze ks. Henryk Zieliński na łamach tygodnika "Idziemy".

 

"Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. A z tymi nie jest ostatnio najlepiej. Ludzie coraz bardziej skupiają się na sobie, wpadają w konsumpcjonizm i erotykę, czują się samowystarczalni. To zaś odwraca ich myślenie od spraw nadprzyrodzonych. Nawet w wielu pełnych rodzinach, a cóż dopiero w tych rozbitych czy patchworkowych, istnieje klimat antypowołaniowy. Podejmowaniu decyzji o poświęceniu życia służbie Bogu i Ludowi Bożemu nie sprzyja także klimat społeczny ostatnich lat. Jak słusznie zauważa Jacek Karnowski, w Polsce wciąż rośnie przyzwolenie na używanie coraz bardziej bolszewickiego języka wobec chrześcijaństwa i Kościoła. Kierunek tego procesu jest niezmienny, niezależnie od tego, kto rządzi. Czas pozbyć się złudzeń" - kontynuuje.

"Wystąpienie Leszka Jażdżewskiego 3 maja przez prelekcją Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim było tylko jednym z przejawów budowania antychrześcijańskiej utopii. Tej właśnie, którą tego samego dnia trafnie zdiagnozował abp Stanisław Gądecki w kazaniu na Jasnej Górze. Utopia ta ma zwolenników także w Kościele. Nie chodzi o jednego tylko księdza. Coraz szerzej i wyżej zaczynają docierać do nas tezy zza Odry, według których Kościół nie może sobie rościć prawa do nieomylnego nauczania w sprawach moralnych! Może tylko głosić treści wiary w oderwaniu od praktyki życia. Szatan i inni wrogowie Kościoła też wiedzą, że „Wiara bez uczynków jest martwa” (Jk 2,14)" - dodaje.

"Tusk i Jażdżewski wystąpili jako grający w jednej drużynie, kierowanej przez tego samego trenera. To tłumaczy, dlaczego mało znany redaktor niszowego kwartalnika został organizatorem najważniejszego od lat spotkania przewodniczącego Rady Europejskiej z elitami partii, której do niedawna był szefem, i z kierownictwem innych partii opozycyjnych. Ktoś go do tej roli namaścił. Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz zasiedli po prawej i lewej ręce Jażdżewskiego, bo to on był gospodarzem spotkania. I to jego słowo, wygłoszone z tremą uczniaka przed mistrzem, a jednocześnie w niemal satanistycznym uniesieniu, było najbardziej oklaskiwane na tym spotkaniu. Pojawiły się nawet komentarze, jakoby Jażdżewski skradł Tuskowi jego show. Trzeba jednak przyjrzeć się nie tylko minom Tuska, ale także gestowi, jaki wykonał, mijając się ze schodzącym z mównicy Jażdżewskim. To identyczny gest, jaki wchodzący na murawę zawodnik robi wobec kolegi schodzącego z boiska na sygnał trenera. To wyćwiczony gest człowieka, który uwielbia „haratać w gałę”. Tym razem jednak było haratanie w Kościół. A gracze mieli ściśle wyznaczone role. Nie zawsze na miarę ich ambicji. Ale wyznaczone przez kogoś wyżej" - pisze kapłan.

"Granie Kościołem trwa również po drugiej stronie. Nazajutrz prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził: „Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę”. I dodał: „Kościoła trzeba bronić, to jest także obowiązek patriotyczny”. Myli się jednak ten, kto sądzi, że teraz prezes PiS wypowie antyrodzinną konwencję stambulską, odblokuje procedowanie w sprawie niedopuszczalności aborcji eugenicznej czy doprowadzi do zmiany ustawy o in vitro. Myli się również ten, kto ma nadzieję, że Kaczyński pójdzie w ślady Viktora Orbana i ukróci działalność w Polsce instytucji George’a Sorosa. Nie słyszałem, aby prezes PiS szczególnie się zmartwił „Klątwą” graną w Teatrze Powszechnym w Warszawie czy „Klerem”, nakręconym w większości za publiczne pieniądze. Co się zatem zmieniło? Trwa kampania i Kościół jest w grze" - ocenia następnie.

"Politykom w większości nie chodzi o wzmocnienie Kościoła. Byłby wtedy zbyt trudnym partnerem. Gotowi są mu dać nawet pieniądze, przywileje i zaszczyty. Ale to nie politycy są od ewangelizacji świata. Oni mają inne cele. Obraz biskupa śpiącego ze zmęczenia przy błotnistej ścieżce wskazuje właściwy kierunek, jak robić swoje, nie oglądając się na warunki i możnych tego świata. Bo oni zawsze będą rachować, ile mamy dywizji, choćby tych w moherowych beretach, w seminariach, zakonach i w rodzinach. I w zależności od tego będą się z nami liczyć lub nie" - podsumował ks. Henryk Zieliński.

Komentarze

Max Fiend2019.05.11 23:35
KK sam siebie "zaharatał" a teraz szuka wrogów, na których mógłby zwalić własne winy.
katolik2019.05.11 20:59
Teraz tylko patrzeć, jak PO z Wiosną zaczną tworzyć bojówki, które na wzór tych z Niemiec hitlerowskich które pisały "achtung Jude" będą rozlepiać i malować antykatolickie treści i profanować kościoły
Michal2019.05.11 23:20
A gdzie się można zapisać do tych bojówek ?
tolo2019.05.11 20:05
Z wyliczanki księdza wynika, że PiS i Tusk to jeden diabeł, a PiS ma nawet więcej za uszami. Gratulacje, szkoda tylko, że mało odkrywcze.
ciekawy2019.05.11 19:03
Możemy się umówić że apriori wszyscy księza sa święci i wszystko co robia jest doskonałe nawet rzyganie w czasie mszy na ołtarz po pijaku
Michal2019.05.11 23:15
Na pewno można podać jakąś interpretację tego wydarzenia w świetle wiary oczywiście. Co opatrzność chce nam przez to powiedzieć....
+++2019.05.11 17:38
Maryjo Królowo Polski, oddajemy Ci nasze serca, nasze myśli, nasze dzieci i nas samych. Nie opuszczaj naszej Ojczyzny, bądź z nami zwłaszcza teraz, gdy kościół szatana przypuścił zmasowaną ofensywę na nasz kraj, upraszaj dla nas i dla naszych kapłanów światło Ducha Świętego.
Michal2019.05.11 23:13
Oj oj oj szybciutko loperamid, bo się bałaganik zrobi :P
Irena2019.05.11 16:16
Skoro w Kościele są księża Wojciech Lemański i Kazimierz Sowa, którzy mu szkodzą, czy możemy mówić o tym, że hierarchowie nie mają sobie nic do zarzucenia?
eM.2019.05.11 17:18
Ogromna ilość tych szkodników, aże dwóch. Czasem lepiej milczeć
ja2019.05.11 16:14
Donald Tusk wypuścił swoje jadowite węże ziejące ogniem nienawiści do katolików i Kościoła w Polsce. Spodziewa się od swoich zwierzchników masońskich całkowitego wsparcia do władzy.. ON jest podłym człowiekiem, bestią apokaliptyczną, pozbawionym jakiejkolwiek moralności - sprzedałby własną matkę dla obiecanego zysku i kariery. Z jego twarzy i oczu zieje nienawiść , wystarczy spojrzeć na jego zdjęcia ! Ci jego zwolennicy opętani nienawiścią do świętości dają dowody , że mamy czas apokaliptyczny, walki z wiarą . Jest to opisane w Apokalipsie św. Jana Apostoła.
Artur2019.05.11 16:03
"Tylko nie mów nikomu" -kapiszonowy nudny gniot z wyświechtanym tematem pedofilii w KK. Jedyne co zapamiętałem to mleko na ustach.Reszta to przegadane 2-godzinne badziewie. Może Rutkowski byłby sprawniejszy w powielaniu tych paranoicznie obsesyjnych tematów. A KK i tak ma w tej sprawie swe odrębnie faktyczne zdanie,nie zdając sie na tanią sensacje i zatarte w pamięci "świadków" i ich histerycznie po dziesięcioleciach "zeznania".
Jam2019.05.11 14:36
Szanowny Księże Henryku, należę do wyszydzanego Kościoła i najbliżej jest mi do opluwanej partii, o której ksiądz pisze. Proszę o odpowiedź, czego ksiądz, oprócz łatwej krytyki, dokonał na polu współbrzmienia w sprawach zasadniczych. Łatwo jest dzielić, a jakie ma ksiądz pomysły na jednomyślność?
anonim2019.05.11 14:23
⌛ JUŻ JEST Długo wyczekiwany Mesjasz, który ostatecznie obnaża prawdę o diable i ostatecznie go pogrąża.
Jozin z Bazin2019.05.11 14:22
Thusk=niemiec!!!
Egon2019.05.11 15:22
Jozin = d..o lizacz
JaKi2019.05.11 14:14
Ciemny lud pewnie to kupi. Niech ksiądz zapyta Kaczyńskiego dlaczego nie chce chronić i ratować życia dzieci nienarodzonych. Co roku dokonują się tysiące aborcji a ten pseudokatolik udaje że chroni dzieci. Ale ciemny katolicki lud i tak będzie na niego głosował i w swoim sumieniu udawał że głosował na "katolika"
Lech Keller-Krawczyk2019.05.11 14:24
Piszesz o pseudo-katolikach, a jak ty byś sam siebie zaklasyfikował?
JaKi2019.05.11 19:14
Nie udaje katolika który ma gdzieś Dekalog.Po co udawać,dla wyborczych głosów?
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.11 14:11
Proszę o modlitwę!
Egon2019.05.11 15:18
Co mania minęła masz depresje spadaj na drzewo
anonim2019.05.11 14:10
Zadziwiająca krytyka Jarosława Kaczyńskiego, że broni kościoła polskiego, a sam nie uchwala odpowiednich ustaw. A może szlachetni pasterze tak wzięli się do roboty i zaczęli autentycznie bronić nie siebie a kościół i zamiast udawać, że nic się nie stało zajęli jasne i konkretne stanowisko. Jeśli tego nie zrobia niech nie liczą na prztrwanie hierarchii.
Lech Keller-Krawczyk bardzo dumny pedał2019.05.11 14:08
Nazywam się Lech Keller czasami używam Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą, ale to nie wszystko. Jestem dumnym pedałem. Na starość mi wszystko wisi, dosłownie. Gdyby nie te hemoroidy to może bym zaznał przyjemności, a tak... Blogi mi zostały.
man.of.Stagira2019.05.11 14:05
. . "To jest diabelska - jak pisze Benedykt XVI - wizja Kościoła, sączona światu. Jest to powtórzenie sceny z księgi Hioba, gdzie szatan chce przekonać, że nie ma na świecie żadnego dobrego człowieka i że nawet sprawiedliwy Hiob przeklnie Boga za to, co musi przejść, za swoje cierpienia, upokorzenia i ból. Chcą doprowadzić do takiego obrazu Kościoła, nieprawdziwego, fałszywego, po to, żeby głos Kościoła zamilkł we współczesnym świecie. Kłamliwa logika, na którą – jak pisze Benedykt XVI - zbyt łatwo dajemy się nabrać." . Bądźmy uczniami Hioba! . Amen .
polak2019.05.11 14:25
ryżemu czopkowi kazali merkel i musi to robić --taki los niemieckich wyrobników--za darmo nic nie ma
stahu2019.05.11 15:04
Czy Chrystusa oskarżano o: gwałcenie ministrantów ? kleryków ? chciwość pazerność ? Dlatego nie że nie dawał jakichkolwiek podstaw !!! Dewoci są jedyną i ostatnią deską ratunku dla księży, napewno nie pozwolą na jakiekolwiek rozliczenie w KK. Hiob nie był zakłamany i widząc dziś to, krzyczał by do Boga o kare na odstępcach. W dniach ekumenizmu z żydami polscy kapłani w swoich kościołach za zgodą dekanatu? biskupa? zakrywają lub chowają Chrystusa by jego widok nie drażnił żydów . To jest koniec kościoła . Oni utracili wiare Na synodzie młodych nawet nie wymieniano nie wspominano o Jezusie - by nie drażnić innych wyznań . To koniec !
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.11 14:01
TYLKO NIE MÓW NIKOMU ---> 🔥 https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 🔥 Już jest długo wyczekiwany wstrząsający dokument, który ostatecznie obnaża prawdę o kościele katolickim w Polsce i ostatecznie go pogrąża. Bagno po uszy !!
Jozin z Bazin2019.05.11 14:24
a ty w czym tkwisz po uszy? w gów..e cały dzień starcze :) hahahahahahaah przygadał kocioł garkowi :D hahahahaha
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.11 15:36
Następny homofob, który nie myje duupska i myśli, że wszyscy też nie myją? Wstydziłbyś się śmiierdzielu!