05.08.14, 15:00Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (fot. J.R.Kruk/Wikipedia)

Ks. Isakowicz-Zaleski: Lemański jak tzw. ksiądz-patriota z głębokiej komuny

Tak słowa ks. Wojciecha Lemańskiego wypowiedziane podczas Przystanku Woodstock komentował w „Faktach po faktach” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Dodał również, że jako księdzu jest mu po prostu przykro, kiedy słucha takich wypowiedzi.

Ks. Isakowicz-Zaleski powiedział w TVN24, że oglądamy obecnie kolejną odsłonę konfliktu ks. Lemańskiego z abp Henrykiem Hoserem, ale jego zdaniem, nie ma sensu dyskutować o tym, co powiedział, a czego nie powiedział były proboszcz z Jasienicy, bo on po prostu mówi „rzeczy karygodne”.

Gość TVN24 podał swój własny przykład, kiedy dwukrotnie był „kneblowany” przez przełożonego, ale za każdym razem podporządkowywał się tym zakazom.

„Nie można iść jak taran do konfrontacji. Ks. Lemański prosi się o to, by został suspendowany. Chce być męczennikiem tej sprawy. Jest mi przykro -– nie tędy jest droga do reformy Kościoła. Tutaj dochodzi do takiej paranoi, że ks. Lemański, mając 54 lata mówi, że młodszy od niego prymas jest z pokolenia, które ma wymrzeć” - zauważył celnie ks. Isakowicz-Zaleski.

Kapłan dodał na koniec, że trzeba umieć rozmawiać z młodymi ludźmi, ale nie można krytykować wszystkich wokół, w dodatku opowiadając – jak o prof. Bogdanie Chazanie – rzeczy nieprawdziwe.

MaR/TVN24.pl/Wpolityce.pl   

Komentarze

anonim2014.08.5 15:08
Słuchajcie Księdza Isakowicza-Zaleskiego to może coś się zmieni w końcu na lepsze.
anonim2014.08.5 15:20
Brawo, Księże Tadeuszu! Powiedziane mądrze i stanowczo. A porównanie z Prymasem bardzo celne. @ arbiter - Lemański nie przytoczył cytatu tylko jawnie się z utożsamił z tymi słowami. Poza tym wygłosił publicznie jeszcze wiele innych opinii, których jako kapłan kościoła katolickiego wypowiadać nie powinien. Jego tezy są błędne - biskupów mamy takich jakich mamy, może nie są idealni, ale Kościół w Polsce cieszy się licznymi powołaniami, wiara jest silna, lud praktykuje, a w "postępowych" Czechach czy Niemczech Kościół praktycznie nie istnieje.
anonim2014.08.5 15:52
Arbiter.... Co z tego że cytował, można i cytować Hitlera, Stalina , aby potwierdzić swoje tezy, zobrazować własne poglądy ...rzeczywiście "...Niektórzy są tak ograniczeni umysłowo, że do nich nie dociera....."
anonim2014.08.5 16:26
@arbiter nie zanudzaj, idź smrodzić gdzie indziej. Tak wogóle, to czemu po tym forum pałętają się jehowi?
anonim2014.08.5 16:40
@Credo. 'Świadkowie' jak już coś. Przeszkadzają Ci? Wytrop ich i pozamykaj w słoikach.
anonim2014.08.5 17:51
A czy ktoś się pytał Woodstock'owiczów czy sobie życzą na swojej imprezie wysłuchiwać ks. Lemańskiego jak wylewa swoje żale na biskupów? Dlaczego Owsiak nadużywa swoich kompetencji wykorzystując Przystanek Woodstock do "walenia po rogach" hierarchię Kościoła Katolickiego i zezwalając na wciągnięcie Woodstock'a w prywatną rozgrywkę Lemańskiego z hierarchią Kościoła Katolickiego? Dlaczego ks. Lemański - skoro nie chciał na Przystanku Jezus tego uczynić - nie poszedł swe żale wylewać przed np. Nergalem? On byłby tym bardziej zainteresowany.
anonim2014.08.5 21:32
Przypadek księdza Lemańskiego i "baranek" Picassa - artykuł http://pochwalony.eu/?p=224
anonim2014.08.8 22:11
NIE wstyd ksiedzu bronic biskupow ? Nie tego na pewno nie. Mnie martwi cos innego te slowa o tym, ze tak sie kosciola nie zmiania pachna straszna demoralizacja i praniem mozgu wsrod ksiezy. Ba, Lutra do dzisiaj tak sie niszczy, ze niby mial racje, ze niby chcial dobrze ale tak sie nie robi ....zeby tezy na drzwiach, zeby biskupowi sie sprzeciwiac .itd itp. I ostatnie, ks. Lemanski zacytowal kogos i to z seminarium. Ale co tam, Zaleski slyszal ze dzwonia tylko nie wiem w ktorym kosciele.