22.09.19, 16:00(fot. screen)

Ks. Piotr Glas: Jeśli nie przebaczysz, znajdziesz się w klatce szatana!

Żyjemy w straszliwym konflikcie z samymi sobą i z innymi ludźmi. Spotkałem kiedyś pewne osoby, które nie mogły sobie przebaczyć tego, co wydarzyło się w ich małżeństwie, w ich rodzinie pięćdziesiąt czy sześćdziesiąt lat temu. Brak przebaczenia jest straszną rzeczą. Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jak brak przebaczenia w ich sercach zniewala całe ich istnienie.

Dziś wręcz zżerają nas nienawiść, gniew, agresja, brak przebaczenia. To wspaniała pożywka dla złego ducha, który się do tego wszystkiego „przykleja” i wbija nas w rozpacz. Wielu ludzi ją dzisiaj przeżywa. Jeśli człowiek żyje w ciągłej rozpaczy, to ma dość życia i zaczyna winić za wszystkie swoje niepowodzenia Boga. To jest na rękę Szatanowi, bo on chce, żebyśmy byli pogrążeni w rozpaczy.

W klatce szatana

Pewna osoba opowiadała mi o członku swojej rodziny. Kobieta wiele lat nie potrafiła wybaczyć swojej matce. Nie potrafiła się przełamać, nawet kiedy matka chorowała. Pewnego razu, kiedy w jej życiu zaistniał kryzys, poprosiła o rozmowę zaufaną osobę. Cała się trzęsła, nie potrafiła sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Rozmówca wskazał jej, że dopóki nie wybaczy swojej matce, nie zazna spokoju i nie poradzi sobie z tym wszystkim, co dzieje się w jej życiu. W tym momencie kobieta cała się napięła, aż zsiniała na twarzy i przez zęby wyszeptała: „Nie dam rady”.

Zobacz jak silne więzy wewnętrzne powoduje brak przebaczenia w twoim sercu! W jak szczelnie zamkniętej klatce trzyma cię szatan, jeśli nie potrafisz przebaczać. Jeżeli w twoim życiu zdarza się, że na myśl o przebaczeniu czujesz wewnętrzny skurcz i czujesz tak jak ta kobieta, że nie dasz rady, nie poddawaj się. Wtedy tylko wyraź akt woli przebaczenia i poproś Pana Jezusa, aby dał ci łaskę, która nauczy cię i pozwoli wybaczyć.

Przebaczenie z rany

Co się dziś dzieje w naszych rodzinach? Brat nie rozmawia z bratem, a siostra z siostrą, bo nie potrafią sobie przebaczyć, nie potrafią wyciągnąć do siebie ręki. To są wielkie tragedie. Brak przebaczenia bardzo łatwo jest zdefiniować: to ciągłe negatywne myślenie o tym drugim, to życzenie mu „żeby go szlag trafił, żeby padł trupem”. Można się uśmiechnąć, czytając te słowa, ale jak często je wypowiadamy? Jak często w ten sposób o innych myślimy?

Żeby przebaczenie było pełne i prawdziwe, musi być przebaczeniem z samej rany, a nie z umysłu. Chodzi o to, żeby przebaczenie wypełniło twoje serce i je uzdrowiło, a nie było tylko słowami i gestem umysłu. Jeżeli przebaczenie ma tylko wymiar zewnętrzny, to najprawdopodobniej przy najbliższym nieporozumieniu z twojego wnętrza wypłynie wypomnienie tego, co nadal w twoim sercu tworzy ranę.

Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień (Mt 6,14–15).

Wyjść do światła

Warto też zadać sobie pytanie o to, jak rozpoznać prawdziwe przebaczenie? Ono dokonuje się wtedy, kiedy zaczynasz się modlić za człowieka, który wyrządził ci krzywdę. Kiedy zaczynasz widzieć w nim ofiarę zła, a nie jego sprawcę. I zaczynasz w swoim sercu bardziej troszczyć się o zbawienie tej osoby, aniżeli skupiać się na wyrządzonej krzywdzie. Jest czas płaczu, jest czas ciemności, ale w końcu trzeba wyjść do światła. Pan Bóg może dopuścić na człowieka ciemność, ale rozpacz zawsze pochodzi od złego ducha.


Ks. Piotr Glas – rekolekcjonista i były egzorcysta. Powyższy tekst jest fragmentem książki „40 dni walki duchowej”.

źródło: twojawalkaduchowa.pl

Komentarze

wacula2019.09.22 17:44
dzielnicowy== Wielu ludzi ma błędne przekonanie o piekle. Jednym wydaje sie, że do zbawienia wystarczy jedynie sama wiara w Jezusa Chrystusa - bez życia Jego nauką w życiu codziennym, inni myślą, że po śmierci nie ma nic i wszystko kończy się wraz ze śmiercią ciała, jeszcze inni wierzą w zwodnicze teorie lub żyją jak chcą - kierowani własnymi rządzami i zachciankami.Każdy grzech człowieka powoduje, iż szatan i jego demony związują danego człowieka nowym łańcuchem, dzięki któremu lepiej go kontrolują, przez co ludzie brną i brną w grzechu coraz głębiej aż ujrzą w chwili swej śmierci tylko czerń ciemności i tylko jedno słowo PRECZ .
JS2019.09.22 17:37
szatan to wymysł kościoła żeby klesze pomioty miały czym ludzi straszyć!
wacula2019.09.22 17:24
Albert - extra VERGIN oil do smarowania rectum===A musisz być bardzo to w ciężkich grzechach a a to Bóg właśnie zakrył ci prawdę .Kto umiera w ciężkim grzechu jest przez swój własny wybór pozbawiony Boga na wieczność w ogniu piekielnym .Z pewnością już uzbierałeś chrust i nadal zbierasz na swój stos w piekle ,a gdy już go przyniesiesz sam diabeł go podpala każdemu KTO OPLUWAŁ I NIE SZUKAŁ BOGA !!!!!!!!!!
nikt2019.09.22 17:23
Chłopie ........gdy jesteś w konflikcie z samym sobą , to nie możesz pełnić posługi księżowskiej ( nie nazwę tego kapłańskiej , gdyż takowa to dla Was wyższa matematyka ) i pomagać innym w ich drodze duchowej . Jedno przeczy drugiemu . A droga ku ŚWIATŁU na pewno nie prowadzi poprzez Kościół Rzymsko Katolicki i odłamy . To droga do ciemności . Nie rozumiecie tego , to szukajcie zrozumienia w Piśmie Świętym .Tam są zawarte nauki Boga . Nie potraficie Go czytać ? No to macie problem i jesteście w klatce Szatana . Ja tam nie jestem w żadnym konflikcie ani sama ze sobą ani z bliźnimi ani ze zwolennikami różnych partii politycznych ani z przyrodą czy też z tymi żyjątkami , które mnie otaczają . Nic i nikt z tych żywych istot , które mnie otaczają nigdy nie wyrządził mi krzywdy . To się nazywa życie w symbiozie z naturą i z matką Ziemią i Prawami Boga . A życie w symbiozie z ludźmi bywa trudne( czynnik szatański ) , ale przy odrobinie woli da się jakoś żyć . Podstawowa zasada dla życia w zgodzie samego ze sobą , to nie chować urazy i nie mścić się . Tego uczą podstawy psychologii . Szkodzisz wtedy samemu sobie . Zostawić to Bogu . Jak nauczyło mnie życie .....Bóg równa rachunki i to życie skrzywdziło tych , którzy skrzywdzili mnie . Nie uczą Was tego w seminariach ? No to czego Was uczą ? Aaaa , zapomniałam . Uczą Was teologii . To wartość ponad wszystkie inne . :):):):):):):):):):)
nikt2019.09.22 17:38
Zapomniałam dodać .......tolerancja religijna . Ja co prawda nie przynależę już do żadnej z religii , ale byli dziś u mnie Świadkowie Jehowy . Umówiłam się z nimi na rozmowę w późniejszym terminie chociaż na temat każdej z religii mam wyrobione zdanie . Jednak należały te osoby do ludzi raczej rozgarniętych ( co nieczęsto się zdarza ) a więc sobie trochę podyskutuję na religijne tematy . Przyjaźnie , baz ubliżania komukolwiek i pogardy w przeciwieństwie do kleru .
Stan2019.09.22 22:56
Mnie też nawiedzali ci świadkowie, zostawiali swoje materiały, w których ciągle powoływali się na Pismo Święte. Po dokładnej analizie tekstow i wskazanych fragmentów Pisma Świętego w świetle innych wypowiedzi Jezusa, okazało się, że mam do czynienia z manipulatorami. W nauce Jezusai wcale nie jest tak, jak oni piszą. W końcu po wielu dyskusjach i żądaniu wynagrodzenia za prostowanie kłamstw (bo ciągle podrzucali mi swoje pisemka), odwiedziny zakończyły się. Świadkowie Jehowy, to jedna z synagog szatana, przestrzegam. Wiesz, kto jest ich założycielem?
???2019.09.22 21:51
Skończyłaś jakąkolwiek teologie że ci tak spieszno do dyskusji na tematy religijne. Czym się chcesz pochwalić? Obejrzeniem filmu "Kler" czy "Tylko nie mów nikomu" Masz wyrobione zdanie na temat każdej religii.A może sama czytasz Pismo Święte i wszystko rozumiesz. Ciekawe w jakiej sekcie się tak wyszkoliłaś?
bezlitosny internauta2019.09.22 17:21
Ks.Glas: Żyjemy w straszliwym konflikcie z samymi sobą i z innymi ludźmi. Stefan Kisielewski: Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!
pracownik z Polski2019.09.22 17:17
Czyli jak ktoś cię gnoi poniża i nigdy nie przeprasza to masz mu wybaczyć ??? - czysty przepis na niewolnictwo czyli nauka przeciwna do nauki Jezusa.A kara Boga na wiele pokoleń czyli zemsta na niewinnych za tych co kiedyś zawinili - czysta biblia.Tylko skrucha zadoścuczynienie z drugiej strony może wywołac wybaczenie w innych sytuacjach to jest wręcz chore.
cogito ergo sum - tu es mundus excrementi2019.09.22 16:56
𝐂𝐨𝐠𝐢𝐭𝐨 𝐞𝐫𝐠𝐨 𝐬𝐮𝐦 - 𝐓𝐔 𝐄𝐒 𝐌𝐔𝐍𝐃𝐔𝐒 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈 Trzeba mówić o tym imbecylu prawdę.
Albert extra VERGIN oil do smarowania rectum2019.09.22 16:45
Gdzie jesteś 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚 ? Bawisz się w długie idiotyczne pseudonimy? Boisz się konfrontacji i kolejnej kompromitacji, tj. kopa w tą twoją, starczą obwisłą doope. 𝐆𝐢𝐞𝐫𝐨𝐣𝐮 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚.
Cogito ergo sum2019.09.22 16:37
DLACZEGO POUCZACIE BOGA: Ja Pan twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia TAK MÓWI PISMO ŚWIĘTE. BÓG NIE PRZEBACZA.
KleruchomMordaSięNieZamykaOdStraszenia2019.09.22 16:36
Ten bajerant i kleszy pozer Glas znów o szatanie. Wyraźnie rodzą się specjalizacje wśród medialnych kato-bełkociarzy. Dewiant Oko szturmuje oralnie odbyty genderu i chełpi się długoletnią praktyką zagraniczną w dziedzinie gejostwa. Zamerykanizowany pustołeb Glas wznosi wobec zastępów polskich kato-ciemniaków strzeliste apele satanistyczne i chytrze dorzuca jeszcze pod kocioł bredniami maryjnymi. Spaślak Bortkiewicz tłumaczy hołocie podkościelnej, dlaczego złotem obwieszony polski katolicyzm bezkarnej mafii pedofilsko-złodziejskiej jest dużo bardziej święty od chrześcijaństwa w wersji papieża Franciszka. I teraz jeszcze Tymcio Szydło. Ten akurat milczy, bo jest zbyt leniwy, żeby powiedzieć, po co mu bezterminowy urlop po dwóch latkach wikarzenia na zadupiu.
Anna2019.09.22 19:59
Biedny człowieku..ileż w Tobie nienawiści i zła...czystego zła...Pomodlę się za Ciebie...
Stan2019.09.22 22:43
Właśnie, zastanawiam się, czy nie potrzebujesz pomocy ks. Glasa, bo szatan bardzo nie lubi, gdy się o nim mówi prawdę. Zauważcie, wszyscy myślący, że ks. Sowa, ks. Lemański, były o. Obirek i wielu innych z tej samej paczki są OK, tylko ci, którzy wskazują na zło i chcą wyrwać dusze złemu są na celowniku sług szatana.
andrzejhahn32019.09.22 16:35
glas ty od dawna jestes w klatce tak zwanych nierobami ,i pasozytami spolecznymi............kretyn z ciebie glas jakich niewiele
ja2019.09.22 16:33
Obserwuję wypowiedzi prymasa Polaka od dłuższego czasu, stwierdzam,że zachowuje się jak judasz zdradzający Chrystusa i Kościół.
Albert - extra VERGIN oil do smarowania rectum2019.09.22 16:32
@Lennon - Albert Would like to suck Putin's dick?
wacula2019.09.22 16:26
O przepiękna postać kk charyzmatyka Ks. dr .Piotra Glassa
Lennon2019.09.22 16:18
Fajny tekst i deklaracje. Ale czy wy faktycznie stosujecie się do tego? I tu osobna kwestia - egzorcysta. Z punktu widzenia nauki to szkodnik. Zauważyłem, że w Starym Testamencie jest spory ustęp o sprowadzaniu aut bez akcyzy i podatku, no i ten drugi, żeby pozwolić Kościołowi na kupowanie działek za 1% ceny, czyli właściwie za darmo. Ale gdzie tam jest o leczeniu schizofreników (vide biedna poniewierana przez koleżanki aż do śmierci i traktowana jak wariatka siostra Faustyna)? Tego akurat nie zauważyłem.
Pielgrzym2019.09.22 17:39
Pan Jezus nie wypędzał złych duchów ?
\302\241\305\202!2019.09.22 18:16
Chłopie, to alegoria.