02.01.20, 10:30Screenshot Youtube - PCh24TV - Polonia Christiana

Ks. prof. Tadeusz Guz: Polska jest wielka tylko wtedy, gdy jest posłuszna Bogu

Kiedy polskiej wolności nie będzie można złamać? Tylko wtedy, kiedy Polska będzie wolna wolnością Boga. Tak jak Niepokalana, nasza Królowa Polski” - podkreślał ks. prof. Tadeusz Guz.

W rozmowie na antenie Telewizji Trwam podkreślił:

Ale jeżeli my Polacy (…) majsterkujemy w aspekcie bycia wolnymi Polakami i mówimy: <<Nie Panie Boże, ta Twoja wolność, to Twoje prawo – to na pewno nie jest dla Polski dzisiaj; na pewno nie jest w relacji do Stanów Zjednoczonych, do mocnej Rosji czy mocnych Niemiec. Nie Panie Boże, Ty sobie w dystansie pozostawaj do naszej dzisiejszej Polski>>. Troszeczkę staramy się ofiarować Panu Bogu naszej polskiej wolności, ale większe rezerwuary bycia wolnymi Polakami oddajemy obcym”.

Dalej dodawał, że wielcy Prymasi jak ks. kard. August Hlond czy ks. kard. Stefan Wyszyński oraz św. Jan Paweł II uczyli nas, aby być posłusznymi woli Boga:

[…] wtedy polityk nie przegra wyborów, prezydent nie musi się obawiać o wybór; Sejm, Senat, Kościół – to wszystko będzie funkcjonować nie tylko sprawnie, nie tylko skutecznie i w sensie gospodarczym, i naukowym, i kulturowym, czyli historycznym, ale zasadniczo. Polska jest wielka tylko wtedy, kiedy jest wolna w Bogu, czyli posłuszna woli Bożej, a nie majsterkuje na swój – bardzo zresztą – nieudany sposób”.

Teolog dalej stwierdzał:

Jeśli dobrze rozumiemy, i im głębiej rozumiemy życie Maryi, tym bardziej rozumiemy, że całe nasze życie powinno być Eucharystią. Godzinne przeżycie Mszy św. jako Eucharystii oznacza, że jeżeli dobrze przeżyje Mszę św., to idę w moje życie, uczę się myśleć, kształtuję swoją pamięć, kształtuję moja wolność w oparciu o treści, które przeżyłem i które przyjąłem w przenajświętszej Eucharystii do mojego serca”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze

ups2020.01.3 7:26
Bogu czy waszemu kosciolowi ?
Konrad !2020.01.2 23:14
Do wszystkich blużnierców i prawdziwych Polaków! Piszę, bo czytam,że perfidnie przekręcasz tu, "nie-Polaku" ! NAUCZ SIĘ I WBIJ TO SOBIE DO GŁOWY ! TYLKO POD TYM KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM! POLSKA JEST POLSKĄ, A POLAK, POLAKIEM ! Nie ma innej opcji ! Taka jest prawda! Tego nikt nie zmieni! Tylko sobie krzywdę robicie ! A te judaszowe srebrniki będą was piekły! KTÓŻ JAK NIE BÓG ! JEŻELI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU W ŻYCIU, TO WSZYSTKO INNE JEST NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU !
Polak2020.01.3 5:55
Nie fałszuj literatury, to że potem popularyzowano kościelną przeróbkę nie zmienia oryginału :)
Apateista2020.01.3 7:04
..."KTÓŻ JAK NIE BÓG ! JEŻELI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU W ŻYCIU, TO WSZYSTKO INNE JEST NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU !"... Adolf Hitler
Luzifer®2020.01.2 20:39
a moze pambuk ma polske po prostu, tak zwyczajnie w doopie, skoro z polska sie nic i nikt nie liczy?
Jezus nadchodzi2020.01.2 20:02
Udawaj, że jesteś zajęty.
Polak2020.01.2 18:43
Pan Guz zapomniał że nie bez powodu polscy wieszcze pisali że "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest nędzarką, a Polak - żebrakiem". Było nie było, Polska rozwijała się wyłącznie gdy ograniczano znaczenie sekty katolickiej.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.2 15:50
A któremu bogu? Świętowitowi?
Henryk 2020.01.2 15:23
JESTEŚMY, ALBO PRZYNAJMNIEJ UDAJEMY PAŃSTWO SUWERENNE. JEŚLI JESTEŚMY SUWERENNI ZNACZY ŻE NIKOGO NIE SŁUCHAMY, ŻADNEGO ALLAHA, JAHWE, KRISZNY, JEZUSA, CZY KUBUSIA PUCHATKA.
stan2020.01.2 14:57
Życzę wszystkim, którzy mają serca przepełnione żółcią, nienawiścią, życzę dużo miłości i miłosierdzia Bożego. Życzę, abyście jak św. Paweł, który z zażartego prześladowcy chrześcijan ("płodu poronionego", jak sam mówił o sobie), stali się wyznawcami Chrystusa, byście odnaleźli drogę do Niego. Jaki sens ma życie bez wiary? Jaki sens ma to wszystko, co robicie, o co zabiegacie? Zabiegacie o kasę kosztem własnego honoru, godności ludzkiej, a co po Was pozostanie? A tym bardziej - z czym staniecie przed Panem Bogu w dniu ostatecznym? Wszyscy atakujący Kościół, księży, Boga wzbudzają we mnie litość, bo nie zdają sobie sprawy, że są niewolnikami Kłamcy. Chrystus powiedział, że w kłamcach nie ma życia.
MaxFiend2020.01.2 13:34
Historia Polski nie potwierdza tej tezy :-D
tacy szybko zdychąją 2020.01.2 13:23
Świątek, piątek .... Od rana do nocy ... Jakim trzeba być życiowo przegranym aby siedzieć od rana do nocy na blogach i pluć nienawiścią? Niedziela i święta bez różnicy, nienawiść nie ma "godzin pracy" Wpadając tu okazyjnie wszędzie widzę jedną i tą samą rekę debila blogowego. Pamiętam był "dzielnicowy" potem jakiś "wiking" teraz jest "stalker". A tam gdzie "dzielnicowy-stalker" tam "hahn". Z prawdziwym sadyzmem i satysfakcją "myślę" o takim kimś; masz życie kompletnie przeye...ne masz życie na jakie sobie zapracowałeś i zasłużyłeś. Nawet jak nie wierzysz w piekło - jesteś w piekle bycia nikim - życie w pustce. Mieszkasz w jakieś norze, pieniędzy niewiele, żadnej rodziny, znajomych o przyjaźniach to możesz tylko poczytać. Ale ty nie czytasz. Padniesz jak bezdomny pies, znajdzie ciebie policja jak sasiadom smród z twojej nory nie da im spać.
Darek2020.01.2 13:18
Wyciąć Guza!!!
andrzejhahn32020.01.2 13:06
guz ty imbecylu .o jakim ty pier..........dolisz bogu w historii ludzkosci bylo ich tysice i to jeszcze zanim wynaleziono taki kiczowaty idiotyzm jak katolicyzm.............SRAM TOBIE DO RYJA SZMACIARZU koscielny
jan2020.01.2 19:59
tym wpisem wystawiłeś o sobie świadectwo eielkiego prostaka
andrzejhahn32020.01.2 13:04
guz....ty parszywa kreaturo koscielna ........SRAM TOBIE DO RYJA PASTUCHU koscielny
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.2 15:51
Pastuch przynajmniej wykonuje uczciwą robotę, a Guz to zwykły pasożyt!
Konrad !2020.01.2 22:58
geju...., śmierdzący zasrańcu, hahnie ! Ile można sr..... ?! Jedzie na odległość ! Byłeś już u lekarza proktologa? Lecz się ! KISZKA CI WYSIADŁA, NO I CO ZROBISZ ? Jak będą cię pe..... ć, jak chora kicha!
zych.. 2020.01.2 11:38
Duchowni KK czując jego upadek wchodzą na etaty państwowe aby przetrwać kryzys i żyć bogato.
STANISLAW2020.01.2 11:35
Przewidujesz koniec Kościoła? To jakbyś powiedział: Już nie ma grzeszników, więc nie jest potrzebny Kościół! Niepotrzebna szkoła wiary ani szpital chorych owiec Chrystusowych. Tak?
RobotniczaKrew2020.01.2 11:03
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą". Klechy! Polacy nie chcą już waszej goebbelsowskiej propagandy! Zamilczcie raz na zawsze i dajcie nam spokój!!!
athos2020.01.2 11:17
Polska nie składa się z samych komuchów i lewaków. Nie bądź taki zaborczy.
Konrad !2020.01.2 22:52
Jesteś komuchem robotniczym ! Nie waz się mówić, ani pisać w moim i naszym imieniu! To nasza sprawa ! Właśnie że chcemy Księzy i Wiary KK Nikt i nic nam tego nie zabroni! Zamilcz w koncu ty raz na zawsze ! Albo idź do swoich ! Za DON ! Paszoł!
Dell2020.01.2 11:01
Ewangelia (J 1, 19-28) na 2 stycznia 2019 Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie Słowa Ewangelii według Świętego Jana Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. i zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
KlerDoGettaNiechSięPróbująUtrzymaćSamiZGadaniny2020.01.2 11:00
Chodzi oczywiście o podległość kato-ciemnoty wobec kleruchów w typie Guza, Głódzia, Jędraszewskiego czy Dziwisza. Arcy--staruchów z pałaców, pasożytów pełnoetatowych, z gębą niezamykająca się od frazesów i pierdów o pambuku, bozi, jezusku i jamiołkach. Polacy na szczęście przebudzili się i idziemy drogą irlandzkich porządków. Klecha w Polsce będzie boso żebrał o jedzenie od drzwi do drzwi, żeby być wiarygodnym.
stan2020.01.2 14:43
Mów to za siebie i podobnych sługusów szatana. Polska się przebudzi i pogoni złoczyńców, zdrajców Ojczyzny. UWAGA! JUŹ ten czas puka do drzwi. Na nic wysiłki masonerii i żydostwa lewackiego, by zohydzić naszą wiarę i uczynić Polaków swoimi bezwolnymi narzędziami. A swoja drogą już i Dziwisza wpisujecie na listę ? Przecież jeszcze niedawno nagradzaliście go. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ? Dzięki Bogu, że wreszcie przejrzał, czekamy na innych hierarchów w tym gronie.
adrian manowski2020.01.2 15:33
"Mów to za siebie i podobnych sługusów szatana. Polska się przebudzi i pogoni złoczyńców, zdrajców Ojczyzny." potwierdzam, PIS robi wszystko, zeby wygonic z Polski tych "zdrajcow" tzn ludzi ktorzy utrzymuja jeden z glownych filarow ich wladzy - socjalu odprowadzajac podatki w Polsce. Ciekawe jak oni w koncu dadza sie wypedzic albo tak ich zaszczuja ze sami padna to kto wam bedzie socjal wyplacal..
stan2020.01.2 23:10
Nie korzystam z socjalu. Chcesz powiedzieć, że masoni i żydzi pracują na utrzymanie Polaków? Masz mnie za durnia? Raczej korzystają z naszego budżetu. Natomiast PiS nie będzie wiecznie rządził, a lewactwo nie ma powrotu do koryta. Polska potrzebuje oczyszczenia i to nastąpi.
Marek212020.01.2 10:50
Posłuszna Bogu, który nakazał płacić na Kościół tak, by ten mógł zgromadzić rezerwy na przyszłe odszkodowania za pedofilię po 1 mln od głowy poszkodowanego (wywiad Terlika z ks. Kobylińskim).
moje zdanie2020.01.2 12:24
Re. Marek21 - Mieszasz pseudo duchownych z prawdziwymi duchownymi. Ktos. kto nie potrafi oddzielić Kosciola od Antykosciola - tak jak ty - nie powinien się wypowiadać publicznie o sprawach Kosciola
Dam2020.01.2 12:58
To co ci pseudoduchowni robią w Kościele? Dlaczego byli systemowo ukrywani? Dlaczego nawet JPII ukrywał gwałciciela dzieci? Też był pseudoduchownym?
Marek212020.01.2 13:32
Ale ten Antykościół miewa się w Kościele całkiem dobrze, a miewałby się jeszcze lepiej gdyby nie tacy jak ja żydokomunomasonopedałocykliści, którzy mają odwagę zadawania niewygodnych pytań. Niestety. zdolność Kościoła do samooczyszczenia się samodzielnie jest zerowa.
jozef2020.01.2 10:48
Mieszanie polityki i kościoła to mieszanka wybuchowa, jedni i drudzy na tym tylko stracą. Polska była wtedy silna gdy władza świecka była oddzielona od kościelnej. Ale to trzeba znać historię.
ed2020.01.2 11:05
CZYLI PZPR. Jeżeli bawimy się w demokrację to 95% obywateli związanych z chrześcijaństwem i prawo stanowione z automatu powinno opierać się o ewangelię.
jozef2020.01.2 12:08
Jeżeli dla ciebie historia to XX wiek, to tylko współczuć. Prawo z automatu oparte o religię jest w Iranie, tego chcesz w Polsce. Będziecie chodzić z automatami po ulicach i sprawdzać czy byłem w kościele.
Niejestemrobotem2020.01.2 18:41
Tylko czy te 95% obywateli tego chce? Wątpie.
Redakcja2020.01.2 10:41
pierdu, pierdu... złote czasy kościoła się już kończą! wy i wasze bajeczki już coraz mniej znaczą w życiu ludzi! tzw. równia pochyła którą zmierzacie do marginalizacji...
ed2020.01.2 11:07
Stalin też tak mówił
Mercedes Bęc2020.01.2 11:32
Pajacu, ty jesteś na etacie... Dyżur 24h, niemal każda informacja skomentowana. A tak by the way - złamas Bjorn to twoja rodzina czy może kolega z pracy?
anonim2020.01.2 13:39
A wcześniej dzielnicowy .