06.06.19, 07:00screenshot Youtube - tajnekomplety

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: FB zablokował mój wpis. Czy RPO zaprotestuje tak jak w przypadku Elizy Michalik?

Proszę jak wygląda wolność słowa w Trzeciej RP! Przed chwilą FB Marka Zuckerberga zablokował mój wpis o RPO” - napisał na swoim twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zamieszczając zrzut ekranu, na którym pokazuje wpis, który Facebook zablokował.

W dalszej części swojego wpisu pyta:

Czy Adam Bodnar zaprotestuje przeciw tej cenzurze z taką samą determinacją jak ws. Elizy Michalik?”.

Przypomnijmy, Adam Bodnar na swoim twitterze napisał wczoraj, odnosząc się do odejścia Elizy Michalik z Superstacji:

Odejście @EMichalik z @tvsuperstacja to niezwykle ważny powód do refleksji nad stanem wolności mediów w Polsce. Red. Michalik sobie zawodowo poradzi. Nie mam co do tego wątpliwości. Ale czy nie kurczy nam się kolejny raz przestrzeń debaty publicznej? @PressRedakcja @oko_press”.

Komentując jego wpis Wojciech Engelking z kolei napisał:

Oczywiście, odejście pani najbardziej znanej z bycia plagiatorką ze stacji, która zmienia format, to powód do refleksji nad stanem wolności mediów w Polsce. Uwielbiam bezstronność polityczną Adama Bodnara, jest prawie tak wielka, jak jego niechęć do strzelania z armaty do muchy”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

Agnieszka2019.06.6 14:52
Pani sobie odeszła, bo jej się zmiana formatu stacji nie podobała. Pan Gadowski został kilka dni wcześniej wyrzucony z Polskiego Radia prawdopodobnie po poruszaniu m.in. kwestii żydowskich roszczeń, spolegliwości i nadskakiwaniu polskich władz wobec tych nadętych środowisk i cisza.... To ma już być taka norma w Polsce, że ludzi, którzy nie są konformistami i koniunkturalistami, ale zawsze mówią to, co uważają za dobre dla Polski, można pod każdą władzą wywalać na margines (razem z ludźmi, których zdanie reprezentują) i nikt się ważny w ich obronie nie odezwie? Tacy już w Polsce nie mają miejsca, bo podłość już wszędzie i przez łajdaków im zawsze wiatr w oczy, choć tyle dobra robią, idą na wyniszczenie, narażają się? To jak oni w boju zaprawieni, to mają być sami, bez wsparcia i można ich niszczyć, gdy tamci histeryzują na cały świat, że krzywda wielka jak się jakiejś ich rozhisteryzowanej panience paznokieć przypadkiem złamie?
Franc2019.06.6 10:57
Zawsze się zastanawiam dlaczego nie ma podobnej ale konkurencyjnej platformy społecznościowej. Czy to aż taki wyczyn zbudować coś podobnego, ale opartego na zdrowych zasadach, gdzie poprawność polityczna w ogóle nie byłaby brana pod uwagę. Kiedyś dużą popularność miała nasza rodzima Nasza Klasa. Czy ktoś jeszcze o niej pamięta (z tego co wiem, też już sprzedana...). Z drugiej strony, co się nie słucha czy nie ogląda, ciągle ktoś się powołuje na FB, Tweetera i inne tam, by co chwila się okazywało, jakie to gadzinówki są z tych niby społecznościowych mediów. Soją drogą, robi się tym portalom niesamowitą reklamę, czy aby nie z przedrostkiem "krypto". Z tych też powodów nigdy na tych gadzinówkach konta nie miałem, nie mam i mieć nie będę !
jozef2019.06.6 12:07
Nie widzę problemu, napisz aplikację, znajdź chętnych do korzystania z niej i będziesz bogaty i sławny. Ale potem znowu ktoś napisze, czy nie można stworzyć konkurencyjnej platformy.
PiS=UWbis2019.06.6 10:35
Dobra zmiana mogła odwołać Bodnara gdyby chciała i się odrobinę postarała, ale...to nie jest "dobra zmiana".
Paula2019.06.6 10:31
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
CIEKAWY2019.06.6 9:32
cZY ON MA JESZCZE CZAS SIĘ OD CZASU DO CZASU POMODLIĆ
stah2019.06.6 11:16
1700 lat ,,tych,, modłów doprowadziło do nowej Watykańskiej Sodomy
Konfederata2019.06.6 9:21
Facebook działa jak TVP, obie instytucje blokują tych co im nie pasują.
stah2019.06.6 10:58
parchy nie istytucja robaczku , parchy !
krzysztof2019.06.6 9:07
WALCZYLIŚMY Z KOMUNISTAMI O WOLNĄ POLSKĘ PO TO ABY LEWAK Z FB BLOKOWAŁ NASZE WPISY I WYMUSZAŁ POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA
robaczek 2019.06.6 9:20
kto? ty walczyles ? jak Jarus ;] na kanapie ;] za kase z prl ;] pierwszy komformista na barykadach ;] jaja!
margo2019.06.6 10:22
Według ciebie walczyli tylko co co fotografowali się na ściankach w Gdańsku? To niewiele robaczku wiesz o tamtej rzeczywistości. Albo nie chcesz wiedzieć.
robaczek 2019.06.6 8:31
tak tak. ;] sytuacja prawie taka sama! załośni jesteście pisiurki.
Stanislaw2019.06.6 9:42
Ty nadal przeżywasz kaca po ostatnich wyborach? Sum sum corda, jak napisała H.G.W
robaczek 2019.06.6 11:40
ja kaca? ja tam z ciekawoscia ogladam ten cyrk ;] dajecie sie robic jak dzieci ;] globaly rynek was zje z waszym wodzem z lat 80tych. swiat mu dawno uciekl a agresja i oskarzenia sa systemem obronnym na "nierozumiem" nie wiem" "nie znam". zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie. konseerwatyuci to ci slabo wyedukowani. taka prawda. najgorsze ze jestescie z tego dumni. malutcy wybrali malutkich. tylko polski szkoda.
Marta2019.06.6 8:22
Fb blokuje negatywne komentarze o łączeniu pedofili z homoseksualistami..a już jak sie napisze - pedał..to blokada na miesiąc, natomiast nie ma żadnej reakcji jak pluje się na chrześcijan, jak obraża się Św. Jana Pawła II - Papieża..Kościół, nasze najważniejsze symbole religijne, to wówczas można szkalować obrażać pluć..to już nie jest obraza..jak to rozumieć? jaka to jest wolność słowa i sprawiedliwość na tym facebooku? już nie wspomnę o demokracji..Owszem jest, ale to działa tylko w jedną stronę..Coś z tym trzeba zrobić..Każdy powinien wyrażać swoje opinie nikogo nie obrażając..a tu jak napiszesz "pedał" co jest powszechnie używane słowo..to już blokada..
jozef2019.06.6 8:44
Bo na fb nie ma czegoś takiego jak obraza uczuć religijnych. Gdyby było to nikt by nie mógł napisać niczego.
Marta2019.06.6 11:27
To fakt..oni są albo homo albo laiccy albo homoniewiadomo..ale jak piszą to ich prawda, innej nie ma..to jest taka demokracja jak totalni przegrywają..jak wygrywają to jest demokracja i wolność a jak nie..to nie ma wolności..niezłe co..jeszcze kilka kadencji PIS i pognać złodziei na zawsze.
CIEKAWY2019.06.6 9:33
jAK KSIĄDZ wylewa pomuje to może?
stah2019.06.6 10:53
Jak uczy historia na żydów przychodzi czas cyklicznie..
Maria Blaszczyk2019.06.6 11:47
"Pedał" to powszechnie używane słowo? Być może, w pewnych kręgach. Podobnie jak "ku.wa". Tym niemniej użycie go świadczy o skrajnym prostactwie i służy wzbudzaniu nienawiści. Nie wiem, czemu chciałabyś bronić wulgarności, chamstwa i dokładać się do zagrożenia, jakie homofobia stanowi dla osób nieheteronormatywnych.
jozef2019.06.6 8:16
Przecież zawsze można zlikwidować konto na fb i nie płakać. Rzecznik tutaj nic nie pomoże. Niby ksiądz wykształcony a taki naiwny.
andrzejhahn32019.06.6 7:13
a dlaczego ty nierobie koscielny nie mialbys byc zablokowany.wszak nie jestes swieta krowa
stah2019.06.6 10:48
oj zapiekły lewaka kukle..