01.07.20, 13:55Screenshot Youtube - tajne komplety

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Polska może być druga Irlandią!

Niebawem możemy się stać – pod względem religijnym – drugą Irlandią. Niestety takie niebezpieczeństwo rzeczywiście istnieje, bo w naszym polskim Kościele zachodzi wiele zjawisk, które doprowadziły Irlandię czy Hiszpanię, wcześniej kraje bardzo katolickie, do błyskawicznej i trwałej laicyzacji oraz do potężnego kryzysu. – podkreśla w najnowszej książce „Kościół ma być przezroczysty” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ „KOŚCIÓŁ MA BYĆ PRZEZROCZYSTY” Z RABATEM -45%. WYSTARCZY, ŻE PRZY ZAMÓWIENIU PODASZ KOD: FRONDA.

PROMOCJA TRWA TYLKO DO 4 LIPCA

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim stawia precyzyjną diagnozę polskiego kościoła, który bez wątpienia zmaga się z dużym kryzysem. Czy Kościół w Polsce może stracić znaczenie społeczne, a świątynie opustoszeją? - Kościoła na pewno tak łatwo nie da się wyrugować. Ma on bowiem w Polsce wciąż duży prestiż jako instytucja. Świątynie jednak mogą pustoszeć, a jeszcze szybciej pustoszeć będą i nawet już pustoszeją sale, w których odbywają się lekcje katechezy, a co za tym idzie, seminaria i nowicjaty zakonne. – twierdzi Ks. Isakowicz- Zaleski.

Kapłan pytany o powody pustoszejących seminariów oraz coraz mniejszą liczbę kapłanów posługujących w polskim Kościele, wymienia kilka przyczyn. Skupia się w nich między innymi na migracji młodych ludzi do krajów zachodnich oraz niedojrzałości współczesnej młodzieży, odwołując się także do swojej drogi kapłańskiej - Nasze duszpasterstwo powołaniowe zwykle było nastawione na to, by budzić powołania w uczniach szkół średnich i potem wysyłać ich do seminariów – teraz tak się nie da. Osiemnasto­, dwudziestolatek nie jest w stanie podejmować dojrzałych decyzji. Dlatego myślę, że trzeba młodych zachęcać do studiów i dopiero wśród studentów prowadzić akcje powołaniowe. Dam tu własny przykład. Mój świętej pamięci ojciec pracował na uczelni; kiedy powiedziałem mu przed maturą, że idę do seminarium, to się bardzo obruszył. I nie chodziło o to, że wybrałem stan kapłański, ale o to, że jego zdaniem dziewiętnastolatek jest za młody i za głupi, żeby podejmować taką decyzję. Cały czas namawiał, żebym skończył studia świeckie, a później, jeśli będę chciał, to on – broń Boże – nie ma nic przeciwko seminarium.

Jako istotny powód małej liczby powołań podaje również celibat, o którego zniesieniu głośno dyskutowano ostatnio w kościele –Trzeba poważnie przemyśleć kwestię tego, jak sprawdzać, czy młody człowiek jest dojrzały do celibatu. To jest wielkie wyzwanie; znam wielu księży, którzy wprost mówią, że nie mieli pojęcia, na co się decydują. Tak zaczynają się dramaty.

Do swojej diagnozy zalicza również istniejący współczesny wzorzec księdza, daleko odbiegający od ideału - Jest jeszcze jeden element tej diagnozy, o którym mówią szczególnie osoby zajmujące się powołaniami. Zwracają uwagę na fakt, że wzorzec kulturowy księdza jest paskudny, bo zarzuty o pedofilię, bo film Kler, bo lustracja, bo homolobby, bo ciągłe mówienie o problemach...

Książka „Kościół ma być przezroczysty” ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego oraz Tomasza Terlikowskiego ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Esprit.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ „KOŚCIÓŁ MA BYĆ PRZEZROCZYSTY” Z RABATEM -45%. WYSTARCZY, ŻE PRZY ZAMÓWIENIU PODASZ KOD: FRONDA. PROMOCJA TRWA TYLKO DO 4 LIPCA.

Komentarze

Polka2020.07.2 6:31
Spadaj Ormianie won
Anonim2020.07.1 21:29
Jest to wielka hańba dla nas wszystkich, że nasze sprawy muszą załatwiać ludzie formatu braci Sekielskich! Wstyd, Panowie szlachta, wstyd!
Beno2020.07.1 21:56
A co oni - Sekielscy - załatwili? Przecież księża pedofile, o których zrobili reportaż Sekielscy już zostali wydaleni z kapłaństwa, albo toczy się ich proces. Bp. Janik, też już miał w tej sprawie sprawę w sądzie. A więc co nowego wnieśli do pedofilii w Kościele bracia Sekielscy - nic. Jedynie co zrobili, że nagłośnili te sprawy, gdzie sprawcy już zostali ukarani, lub toczą się ich sprawy. A z drugiej strony, czemu to Sekielscy nie zajmują się pedofilami w innych środowiskach? Być może dlatego, że to opłacone typy, którzy uderzają tylko w kościół, a na dobru ofiar im bynajmniej nie zależy.
Gregorius2020.07.6 13:45
No chyba nie. Większość uniknęła kary oczywiście przy pomocy obecnej władzy.
ann2020.07.1 21:11
oto chodzi międzynarodówce komuszej bez czerwonego zgnojenia Polski nie będzie rewolucji w wschodniej europie
skan2020.07.1 18:39
To Bóg czy ksiądz wzbudza powołanie do stanu kapłańskiego, no coraz ciekawiej.
katolicka dekretynizacja polski2020.07.1 17:57
Towarzysz Isakowicz,mason ,robi wszystko ,co w jego mocy,zeby Kosciol w Polsce tez upadl,i zeby Polska stala sie druga Irlandia.
Seks kamerki2020.07.1 17:39
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
MaxFiend2020.07.1 17:39
Polski KK bardzo się stara, żeby tak się stało.
katolicka dekretynizacja polski2020.07.1 17:58
Max Fiend to weteran bolszewickich prowokatorow na frondzie.
Beno2020.07.1 15:37
Czy fronda to portal katolicki? Ostatnio wydaje mi się, że nie. Jakim to autorytetem w kościele jest Isakiewicz albo Terlikowski? Czyż nie ma innych: biskupów, księży, świeckich? Tylko tych dwóch i ciągle ich gdybania, wyrocznie, oskarżenia... Jak trzeba być ślepym, żeby w kościele nic pozytywnego nie widzieć, a przecież tylu dobrych, wspaniałych kapłanów, biskupów, świeckich, tylu oddanych dla sprawy Chrystusa i kościoła. Terlikowski i Isakiewicz wręcz przeciwnie, to najwięksi wrogowie kościoła. Mówią o pedofili, a żadnego pedofila nie ujawnili. Oni mogliby stanąć w szeregi z Kiszczakami i najgorszymi typami z PRL-u, którzy zwalczali kościół.
abc.2020.07.1 15:12
To tylko opinia Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleskiego, "Polska może być druga Irlandią"?, to subiektywne i publiczne wywody, uważam ze Polska nigdy nie będzie druga Irlandią, z wielu powodów, to kraj w którym za wiarę w pocie czoła i krwią przelało wielu Polaków, która wsiąknęła w polską ziemie, gdzie znaczną cześć nam odebrano, na tej Polskiej ziemi nie nastąpi taki upadek jak w Irlandii, wiara troszkę poprzez różne ideologie jak np. gender, lgbtq czy polityczną poprawność nieco osłabła, ale Polacy przejrzą na oczy, co już się dokonuje i nastąpi wzrost liczy powołań do kapłaństwa, jak również ich wiary, nie należy zapominać o ciągłych atakach na kościół i uwypuklanie przestępstw pedofilii, która jest % mniejsza jak w innych grupach społecznych, wiec będziemy nadal wierni JHS i NMP oraz Kościołowi katolickiemu, tak nam dopomóż Bóg.
Jan Radziszewski2020.07.1 14:56
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
AAAtomek2020.07.1 14:57
Karma wraca. ..
Grzegorius2020.07.6 13:55
Panie Janie niech Pan więcej nie pije. To naprawdę szkodzi.
Andrzej2020.07.1 14:52
Musimy modlić się za nasz Kościół: kapłanów, wiernych. Ci ostatni łatwo osądzają kapłanów, a sami są bez grzechu ? Wstyd ! Nie można wszystkich wrzucać do jednego "worka".
AAAtomek2020.07.1 14:24
Módlmy się za "2 Irlandią"!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.1 14:15
dziękujemy za dobry prognostyk panie Zalewski! oby jak najszybciej kościelne szambo spłynęło do watykanu i nigdy do polski już nie wróciło!
Beno2020.07.1 15:40
Masz rację, po takich komentarzach Isakiewicza i Terlikowskiego, można mieć taki obraz kościoła. W takim razie, czy Isakiewicz i Terlikowski, to jeszcze ludzie kościoła?
katolicka dekretynizacja polski2020.07.1 18:03
Komuchy popieraja Isakowicza I Terlikoiwskiego,a oni popieraja TVN I Gazete Wyborcza,jak to masonskie krety.