07.03.21, 13:43Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ks. Zieliński: To nie islam jest największym zagrożeniem!

Trwa podróż apostolska papieża Franciszka do Iraku. Papież z Argentyny spełnia marzenia papieża z Polski, którego do tego kraju nie wpuścił Saddam Husajn. Jednym z najważniejszych wątków pielgrzymki jest dialog międzyreligijny. Franciszek dopomina się o prawo do pokojowego współistnienia w Iraku wyznawców różnych religii. Papieską pielgrzymkę komentuje w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl red. nacz. tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński.

Duchowny wskazuje na dwa główne powody papieskiej pielgrzymki do Iraku. Pierwszym jest niezwykle trudna sytuacja tamtejszych chrześcijan. Po obaleniu Saddama Husajna Irak trwa w kryzysie politycznym, religijnym, gospodarczym i militarnym. Pojawienie się w 2014 roku tzw. Państwa Islamskiego dramatycznie pogorszyło sytuację wyznawców Chrystusa. Przed 2003 rokiem w Iraku żyło około półtora miliona chrześcijan. Dziś oficjalne statystki podają liczbę 250 tys.

Jako drugi powód ks. Henryk Zieliński wskazuje spełnienie marzenia Jana Pawła II, który chciał odwiedzić miejsce narodzin Abrahama w 2000 roku, jednak wówczas okazało się to niemożliwe.

Odnosząc się do zarzutów, wedle których papież Franciszek nie powinien decydować się na tak niebezpieczną podróż, ks. Zieliński podkreśla, że w ten sposób ojciec święty okazuje konsekwencje w głoszeniu Chrystusa, będą apostołom, dla którego groźba męczeństwa nie jest przeszkodą w docieraniu do świata z Dobrą Nowiną.

- „Patrząc na to, co obecnie dzieje się w Europie i świecie zachodnim, uświadamiamy sobie coraz bardziej, że największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa nie jest islam, tylko bardzo radykalny ateizm i bardzo radykalne nurty lewicowe”

- wskazuje duchowny.

Z islamem natomiast, podkreśla ks. Zieliński, dialog jest konieczny, również ze względu na chrześcijan żyjących w państwach z islamską większością.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze

Prawda2021.03.13 16:56
Na dziś największym zagrożeniem jest syjonizm pod płaszczykiem globalizmu(wojny z terroryzmem, wirusami, tradycjami itd.), a religijnie - talmudyzm kontra chrześcijaństwo. Stąd rządy Morawieckiego i Judy to tylko symptom. Chińczycy to problem nr 2.
Największym2021.03.8 10:26
zagrożeniem dla satanistycznego zboczonego lewactwa, inspirowanego przez chazarskich żydów, są katolicy, a w Europie-Polska. Dlatego widzimy i czujemy we wszystkich sferach życia ten diabelski podmuch siarki, nienawiści i pogardy dla prawa Bożego, zmasowany atak na kapłanów i wartości, zapewniające Boży ład społeczny. A z Polski wyjdzie iskra i to jest gwarancja zwycięstwa nad ciemnościami mroku i zła. Trwajmy więc i módlmy się o to.
To nie islam jest największym zagrożeniem2021.03.7 22:27
TYLKO KATOLICYZM! PRAWDA!
Mamy tylko2021.03.7 20:01
jedno życie, jedną próbę i trzeba ją podjąć i nie zaprzepaścić włożonego w nas Bożego potencjału.
Po 11 ...2021.03.7 19:56
A teraz poważnie. Największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa jest oczywiście Nauka, edukacja, oświecenie, racjonalne myślenie, umiłowanie Prawdy, tolerancja, miłość bliźniego, podziw dla Piękna i wolności. To są prawdziwe zagrożenia.
Anonim2021.03.7 22:23
Lewaki nie myślą racjonalnie, tylko bredzą. Jakby myśleli racjonalnie i potrafili ocenić skutki swoich zyebanych pomysłów, nie byliby lewakami. Oni są takimi bałwanami, że nawet teraz, gdy jasno widać gwałtowne wymieranie porażonych lewactwem pochlastów jak UE długa i szeroka, jedyną ich odpowiedzią jest "wincyj lewactwa". Aktualnie dochodzą do prześladowania kobiet pod płaszczykiem "praw kobiet z penisami". Pies was trącał.
Stały czytelnik2021.03.7 22:26
"Największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa jest oczywiście Nauka, edukacja, oświecenie, racjonalne myślenie, umiłowanie Prawdy, tolerancja, miłość bliźniego, podziw dla Piękna i wolności." Widzisz, jak ty nic nie wiesz... Nauka i edukacja bardzo mocno rozwinęła się dzięki chrześcijaństwu, na katolickich uniwersytetach, w średniowieczu. Katoliccy uczeni i filozofowie podnieśli kulturę i naukę europejską po latach upadku wskutek arabskich najazdów. Umiłowanie Prawdy - to św. Tomasz z Akwinu nauczył się greki, aby poznać myśl Arystotelesa bez pośrednictwa arabskich przekładów. W pewnych sprawach zgodził się z Arystotelesem, w innych nie, tworząc na wskroś oryginalne i aktualne do dzisiaj traktaty filozoficzne. To on wykazał, że wiara katolicka nie jest sprzeczna z rozumem i że człowiek jest w stanie rozumowo poznać Boga. To katolicyzm, dzięki tomizmowi, tak silnie akcentuje, że poznanie Boga to nie jest tylko kwestia wiary, ale i rozumu. Fides et ratio. Tolerancja - towarzyszyła Kościołowi katolickiemu zawsze, oczywiście nie jako wypaczona tolerastia, lecz w pierwotnym znaczeniu tego pojęcia, jako umiejętność cierpliwego znoszenia. Podziw dla Piękna - to sztuka średniowieczna. Za ideał Piękna uważano wszystko, co zostało stworzone przez Boga, którego człowiek może tylko naśladować. Dlatego malarstwo naśladujące Boga było na wskroś realistyczne: jak najdokładniej oddać, skopiować dzieło Boże. Odnośnie Wolności - nauka Kościoła zawsze podkreślała jej znaczenie, rozumiejąc ją oczywiście zupełnie inaczej, niż barbarzyńscy rewolucjoniści francuscy. Nie jako wolność "od" - od Boga, od obowiązków, od swojej kultury i prawo do czynienia wszystkiego, lecz jako wolność "do" - do zbawienia, do pełni swojego rozwoju osobowego, we współdziałaniu z łaską Bożą. Zaś źródłem miłości bliźniego jest nie kto inny, lecz Pan nasz Jezus Chrystus.
Anonim2021.03.7 22:27
Wolność po lewacku polega na tym, że wolne dzieci uzyskują prawo do bycia gwałconymi, wykorzenianymi i zmiennopłciowymi, oraz na tym, że kobiety z penisami uzyskują prawo wchodzenia do żeńskich szatni, pryszniców i ubikacji a każda kobieta która się temu przeciwstawi ma prawo zostać pobita, wyrzucona z pracy lub szkoły a w skrajnych przypadkach odbiera się jej dzieci (oddawane następnie pederastom do zabawy) a ją samą skazuje na więzienie.
To czas2021.03.7 19:56
próby naszej wiary, nie popadajmy w zniechęcenie czy panikę, módlmy się za siebie, za bliskich, za Polskę i nie bójmy się przetaczającego się przez świat zła, Moc Boża zniweczy wszelkie zło, gdy dojrzeje czas próby i może niektórzy z nas doczekają tego nowego, odmienionego świata.
Po 11 ...2021.03.7 19:51
"największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa (...) jest ateizm i bardzo radykalne nurty lewicowe” --- To bełkot. Ateista z założenia jest niewierzący i nie interesuje się religiami, bo dla niego to tatalne bujdy na resorach. Jak zatem może zagrażać chrześcijaństwu???
AAAtomek2021.03.7 19:55
Nie chce płacić dziesięciny. I to czarnosukienkowych boli.
Anonim2021.03.7 22:32
Oczywiście ze boli, odkąd lewackie szumowiny zastąpiły prosty i niski podatek nazywany dziesięciną, całą kupą nie takich niskich podatków, składek, danin i opłat. Ot, lewacka pomysłowość - wmówić ludziom jaka to dziesięcina brzydka aby włoić im solidne 85%. Lewaki to jednak zwierzęta - drapieżne, nienażarte, szpetne i śmierdzą jak cap.
AAAtomek2021.03.7 23:05
Dziesięcina koteczku to podatek religijny w Polsce (dla kościoła katolickiego), który obowiązywał od X wieku do połowy XIX wieku. ps. Wolę płacić na edukację, zdrowie, naukę, autostrady i inne bzdety, aniżeli na KK.
Stały czytelnik2021.03.7 19:17
Wielebny Ksiądz Zieliński mógłby zapoznać się z dorobkiem Księdza Guy Pagesa, szczególnie z jego polemiką z Ojcem Marcinem Wrzosem OMI, redaktorem naczelnym „Misyjnych Dróg” oraz serwisu misyjne.pl. Link: <a href="https://www.pch24.pl/ks--guy-pages--prawda-chrystusa-i-prawda-o-islamie,80250,i.html">opis odsyłacza</a> Jeśli mówimy o ewangelizacji muzułmanów, to papież Franciszek prowadzi działalność zwodniczą, oszukując zarówno muzułmanów, jak i katolików. Wielebny Księże Zieliński, nie idź tą drogą. Nie chodzi tylko o Księdza duszę, lecz o dusze tych, dla których jest Ksiądz autorytetem.
Europa2021.03.7 18:49
I MA GOŚĆ RACJE ISLAM JEST TYLKO NARZĘDZIEM W ŻYDOWSKICH RĘKACH !!!
Marek2021.03.7 17:43
Sensem życia każdego chrześcijanina jest zabawienie w celu osiągnięcia szczęścia w niebie, polegającego na doskonałej miłości Najwyższego i uczestniczenia w Jego życiu .(sic) Taka koncepcja szczęścia jest mi zupełnie obca .
ryszard2021.03.7 18:04
I słusznie, że jest ci obca bo jest nie prawdziwa.Tak jak piszesz jest w przypadku islamu. Sensem życia każdego chrześcijanina jest natomiast być, obok Pana Boga, współtwórcą dobra najpierw tu na Ziemi a potem (dzięki temu co tu osiągnął) już w dowolnych miejscach Nieba a więc Kosmosu +.
Ela2021.03.7 17:42
Największym zagrożeniem jest ciemnota. A jej wylęgarnią są religie.
ryszard2021.03.7 18:05
Tak wymyśliła pewna Ela.
JJ2021.03.7 17:35
Co to jest "radykalny ateizm"? Jak odróżnić go od zwykłego braku wiary? Może mi ktoś wytłumaczyć?
zrozumiesz2021.03.7 18:41
jak poczytasz sobie wypowiedzi katolickiej kretynizacji, AAAtomka, anonima, po11 itp. Oni nie są tylko niewierzący, oni są wojującymi radykalnymi satanistami.
Po 11 ...2021.03.7 20:01
do zrozumiesz. Ja niewierzący? To akurat pudło. Ja tylko śmieję się absurdów, głupoty i grzechów katolików. Taką mam misję od samego Boga. Kiedyś mnie spotkasz, będę stał jedenasty po jego prawicy.
chwila zapomnienia?2021.03.8 6:15
ubaw po pachy po 11...wierzy mimo ze pisze bluzgi i slychac jazgot demona.Wierz dalej w potwora spagetti trolu.
Po 11 ...2021.03.7 19:53
do JJ. Radykalny ateizm to jak radykalna abstynencja. Zwykły abstynent nie pije alkoholu, a radykalny nie pije i nie zakąsza :)
edek2021.03.7 16:33
Może klęknie przed Imamem i przejdzie na Islam, przed pastorami na kolana padał.
klik2021.03.7 17:29
Już mył uroczyście im nogi...
Roman2021.03.7 15:01
"Z islamem natomiast, podkreśla ks. Zieliński, dialog jest konieczny" czyli z kim?
Anonim2021.03.7 14:58
Lewacy po to sprowadzają milionami tak zwanych uchodźców, żeby dać im w łapy broń i wskazać katolików do wymordowania. Taki maja plan, zgodnie z zaleceniami Ojców Założycieli UE.
anonim2021.03.7 16:38
Dobrze że ich przejrzałeś. Napisałeś to publicznie więc teraz i my wiemy.
Art2021.03.7 16:44
Ty przeczytaj może najpierw statystyki, a dopiero potem się kompromituj.
Anonim2021.03.7 22:19
Statystki czego? Na początek to może ty przeczytaj Pisma Ojców Założycieli UE, bo kompromitujesz się srogo nie znając podstawowych celów UE, opisanych w Dokumentach Programowych i Białej Księdze UE. Ale co ja tu będę pisał lewakowi, on nawet jak mu podsunąć pod pysk książkę jednego czy drugiego z Twórców UE, nie przeczyta tylko będzie bełkotał brednie o prawach człowieka itp.
Art2021.03.8 10:26
Tak myślałem, pojęcia o UE nie masz zielonego. Statystyk o imigrantach nie znasz. O prawie wspólnotowym nawet niesłyszales. Pleciesz za to głupstwa o ojcach założycielach. Ale to ja nic nie wiem. Ok. Walcz dalej sam ze swoimi fantazjami.
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.7 14:29
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.7 14:25
zboczone bydlaki w koloratkach wszędzie wkoło szukają przyczyn i wroga tylko nie u siebie! gwałćcie więcej dzieci i kryjcie to, wpyerdalajcie się w politykę, to ludzie na pewno nie będą odchodzić od kościoła
ateisto2021.03.7 15:52
kochamy naszych kapłanów, modlimy się za nich, by wasza satanistyczna nienawiść do nich i do kościoła spaliła was ogniem piekła już tu na ziemi i wypaliła do szczętu talmudyczne nasienie, oczyszczając ziemię z dzieci szatana.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.7 14:21
Korwin to masonski ateizm,a przedtem rowniez Dmowski.
A co to jest tzw. "słuszna sprawa"2021.03.7 14:20
wg. "prof. dr" Hertrich-Woleńskiego? To tak jak z aborcją, CYT.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Aborcja JEST DOBREM a zboczenie jak homoseksualizm jest SŁUSZNĄ SPRAWĄ"! - - - - Co te dwa hasła mają ze sobą wspólnego? - - - - Zniszczyć KK, historie Polski, tradycyjną rodzinę, zniszczyć kraj! . . . Bolszewizm inaczej, CEL ten sam! . . . Światowe parchy o tym marzą od stuleci z czystej NIENAWIŚCI do KK, ale tylko KK. . . . Żaden sekret!
AAAtomek2021.03.7 13:54
Chyba księżulo policzył dzisiejsze tace i doszedł do tego zadziwiającego wniosku, że to wina ateistów za tak małe wpływy tacowe?
Anonim2021.03.7 16:29
Skoro ateiści wymordowali połowę Wiernych, to chyba można powiedzieć, że z winy ateistów jest mniej na tacy.
JJ2021.03.7 17:37
Gdzie ateiście wymordowali połowę jakichś wiernych? Musiała mnie wieść ominąć, poproszę o źródło!
man.of.Stagira2021.03.7 13:54
Ateizm gdy przybiera postać religijną staje się niebezpieczny jak hitleryzm i stalinizm //
Serio2021.03.7 17:39
Ateizm nie jest religią, jak miałby przybrać formę religijną? Brak wiary w siły wyższe nie ma swoich dogmatów, symboli, rytuałów, hierarchii - brak mu wszelkich cech zorganizowanej religii. Dlatego proszę o rozwinięcie myśli.
Stały czytelnik2021.03.7 19:31
"Ateizm nie jest religią, jak miałby przybrać formę religijną?" Normalnie. Brak wam Boga, ale jak każdy człowiek go potrzebujecie, więc wymyślacie swoje dogmaty i swoje obrzędy. Na przykład lewackie dogmaty "praw człowieka", ostatnio dogmaty "praw zwierząt", no i obrzędowe zachowania stadne w mediach społecznościowych.
Serio2021.03.7 22:11
Ja wiem, że już na psa woła się "Dogmat", ale proszę o nieco więcej wysiłku w próbie polemiki. Po pierwsze - jeśli ktoś odrzucił bogów to znaczy, że wcale nie chce w nich wierzyć i ich nie potrzebuje. Twierdzenie "tak naprawdę go potrzebujecie, więc X" pokazuje jedynie brak zrozumienia dla niewiary. Po drugie- jeśli prawa człowieka są "dogmatem" ateizmu to znaczy, że wierzący nie powinni się o nie troszczyć - strzał w kolano. Po trzecie - nie wiem również o jakim "stadnym zachowaniu w mediach" pan mówi, ale to też marna próba wskazania obrzędu. Bo jak to rozumieć? Niewierzący powinni w mediach wykonywać takowe? Trzeba jakoś próbować załapać się na transmisję na wizji, czy wystarczy facebook? A jak ktoś nie chce to już nie będzie niewierzący? Ktoś wykluczy ich ze znanej światu Organizacji Niewierzących i teraz będą musieli sobie wybrać religię?