15.01.14, 20:33Ks. Jan Kaczkowski (Fot. Youtube)

Ksiądz chce z Owsiakiem spłonąć w piekle?

"Kochajta i róbta co chceta", to cytat za śp. abp Józefa Życińskiego, którego ksiądz Jan cytuje przed kominkiem.

Posłuchaj co ma do powiedzenia ks. Jan o Jurku Owsiaku oraz o tych co ośmielają się krytykować Owsiakowe dzieło.

Ja zostawiam to (na razie) bez komentarza:

Sebastian

Komentarze

anonim2014.01.15 20:44
Kolejny ksiądz, który wokół swojej osoby robi dużo szumu. Każdy ksiądz jest powołany, żeby prowadzić ludzi do nieba, a nie żeby PROMOWAĆ drogę do piekła. To jakieś POMYLENIE. Pusty FRAJER.
anonim2014.01.15 20:47
Mnie najbardziej zastanawia zawsze gdy widzę księdza, który daje sie nabrać na WOŚP. Dla zwyklych ludzi manipulacja i zgorszenie, którego dopuszcza się J. Owsiak może być trudna do odkrycia. natomiast księża prawdopodobnie przez kilka lat studjują metody, którymi posługuje się Szatan żeby ogłupić i zbałamucić ludzi. Metody stosowane przez J. Owsiaka i WOŚP są tego najczystszym przykładem. Więc dlaczego zdarzają się księża którzy tego nie rozpoznają.
anonim2014.01.15 20:47
No cóż, stan kapłański nie immunizuje na herezje i zaślepienie autorytetami Żywej Cerkwi czy Kościoła Otwartego. Drogi Księże Janie, a ile zła musiałby zdaniem Księdza wyrządzić "Jurek", ile i na jaką kwotę kantów aby można było mieć prawo zacząć go krytykować, a gdzie jest granica od której można by uznać, że WOŚP jest dobrem usprawiedliwiającym zbyt duże zło ? Który to wykład z etyki Ksiądz przespał ? Czy nie ten, na którym była mowa, że nie wolno używać moralnie dobrych środków do osiągania złych celów ?
anonim2014.01.15 20:52
Nb Ks Jana nie nauczono co to jest dobro i dobrem nazywa służbę Mamonie.
anonim2014.01.15 21:09
Głupota ludzka nie zna tytułów ani stanowisk ! Jak taki ksiądz został wyświęcony doprawdy nie wiem? Przecież zebrane pieniądze służą DEMORALIZACJI młodzieży! Zalecam wyjazd na Woodstock! Może tam ksiądz dozna olśnienia komu/czemu służy zebrany podatek JO. A tu miłe obrazki z super zabawy, tylko dla kogo? http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach-3-2014-01
anonim2014.01.15 21:13
Piknie nie wiem to się wypowiem ...
anonim2014.01.15 21:17
A czy ten "piekielny" kominek ma aby wystarczajacy pobór powietrza z zewnątrz.......? Piekło ponoć jest "czadowe".............;-)
anonim2014.01.15 21:18
Temat dla dziennikarzy: co roku w pociągach jadących na Woodstock ginie wielu młodych naćpanych ludzi. W ubiegłym roku w pociągach odjeżdżających TYLKO z jednego miasta śmierć poniosły 3 osoby, a ile w skali całego kraju? Tego oficjalne serwisy nie podają! To można tylko wydobyć z kronik policyjnych.
anonim2014.01.15 21:22
Zwrocilbym uwage na analogie pomiedzy akcja Owsiaka i in vitro. Jak to pieknie brzmi, ze udalo sie powolac nowe zycie do istnienia. Ale ze procedura ta spowodowala to, ze moj kolega przy okazji remontu urzadzen chlodniczych wyrzucil kilka tysiecy probowek z plodami na smietnik to nie wazne. Powstrzymal bym sie jednoczesnie od oceny ksiedza i innych. Tym zajmie sie Bog, ktory jest jedynym ktory wie ile talentow otrzymal ksiadz i ktokolwiek inny. Moze jest tak ograniczony umyslowo ze nie potrafi dostrzec powiazan pomiedzy roznymi zjawiskami w naszej rzeczywistosci.
anonim2014.01.15 21:26
Eeee... Najmocniej przepraszam, ale what the f**k?!
anonim2014.01.15 21:43
Kolejny pogrobowiec Życińskiego oj bracie ja nie chciałbym tam być brrrrr nawet w tak "doborowym" towarzystwie. Frondo toż to staje się niestrawne jednego dnia jakiś przygłup ,ks.Boniecki jeszcze brak Lemańskiego i Miiieeetaka Puzewicza śniącego z Lublina.;;;)))
anonim2014.01.15 22:08
Akurat ten ksiądz ma doświadczenie w sprawach nieuleczalnie chorych ludzi, bo nie wiem czy wiecie, ale pracuje w hospicjum, był przy wielu śmierciach, widział ból i odejścia, a dodatkowo sam jest nieuleczalnie chory - od dwóch lat zmaga się z guzem mózgu - glejakiem wielopostaciowym. Lekarze dają chorym na tę chorobę maksymalnie rok życia, przypadki dłuższego przeżycia to 1-2% i lekarze przecierają oczy ze zdumienia, gdy widzą ludzi z tym guzem, którzy po dwóch latach są sprawni fizycznie i umysłowo. Ksiądz Jan jest bardzo mądry, może nie podziela prawicowego i ogólnokościelnego podejścia do tematu WOŚP-u, ale nie wiem, czy jest to powód, by go aż tak hejtować. To Bóg go oceni w godzinie śmierci, nie my, bo kimże jesteśmy, aby potępiać innych ?
anonim2014.01.15 22:09
Haha jaki tytuł :D
anonim2014.01.15 22:12
kolorowa - a ty pierwszy raz na prawicowych portalach? Tutaj prawie każdy, w prawie każdym temacie, szkaluje, hejtuje, nienawidzi, czasami nawet wali siekierą.
anonim2014.01.15 22:16
@Wrog_z_Papieru -> tak, ja po raz pierwszy, dopiero niedawno trafiłam na tę stronę
anonim2014.01.15 22:17
No właśnie hejtowanie jest według mnie smutne, ponieważ Jezus nie kazał nikogo potępiać. A ponoć to portal poświęcony. Taka to moja refleksja na ten temat...
anonim2014.01.15 22:25
no patrzcie tylko na tych wrednych katoli.. księdza "w piekle umieszczają", te ich "zzzzgryźliwości", to ich przeświadczenie "że mają monopol", a tylko "ssssyczeć jadem z ambony" potrafią, "i przeganiać z kościoła"... ..co innego Jurek i "te rzesze woluntariuszy".. ach.. w ich towarzystwie.. to nawet do Piekła, i serduszkiem się chwalić, i być dumnym! oni "zbierają z otwartym i dobrym sercem"..
anonim2014.01.15 22:28
Tylko w POLSCE można dopuści z przyczyny bierności NARODU do tego aby czerwony komunistyczny bachor pod przykrywką ratowania chorych dzieci własny intratny biznes prowadził mało tego owsiak jurek ma negatywny wpływ na młodzież zafascynowaną jego osobą do tego stopnia że nawet zbierając do tej "puchy" wośp bez dna ubliżają STARSZYM NORMALNYM LUDZIOM którzy mają wiedzę w jaki oszukany sposób pieniądze są rozdysponowane i mają prawo do tego aby nie przyczyniać się do niecnego procederu prowadzonego przez klauna w czerwonych portkach owsiaka jurka! Często ateiści czyli zagorzali zwolennicy niemal że bożka liberalno - lewicowego owsiaka jurka przywołują za argument na dany temat CYWILIZOWANE KRAJE do walki z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM tylko w żadnym innym PAŃSTWIE NA ŚWIECIE PRÓCZ POLSKI nie ma takiego co rocznego zbiegowiska gdzie w blasku fleszy i z PODATKÓW NORMALNYCH cały dzień zupełnie za darmo w telewizji publicznej zajmuj czas antenowy lider wośp owsiak jurek nagabując widzów do wręczania datków na prywatne biznesy i kreuje się na wielkiego wspaniałomyślnego dobroczyńce to jest WSTYD DAL NORMALNYCH LUDZI przebywających za granicami co ateistyczne szumowiny z NASZĄ POLSKĄ WYRABIAJĄ ale to są skutki że komuniści więzienia uniknęli i dowolnie sobie poczynają niestety odbywa się to za PIENIĄDZE PODATNIKA KATOLIKA dlatego ateistyczne glizdy nie kłamcie że KOŚCIÓŁ KATOLICKI stanowi obciążenie gdyż to wasza znikoma grupa będąc u władzy pozostawiła na każdego jednego POLAKA zadłużenie w wysokości 40 tysięcy i likwidowali w pośpiechu NASZ MAJĄTEK aby za bezcen przejmować! Chwali się owsiak jurek że dla starszych LUDZI ZBIERA z tym że jednoznacznie jako ateista się określił że dla niego zbicie osoby w podeszłym wieku to ratunek bo skoro już nie może pracować i pobiera emeryturę to należy likwidować tak sobie kombinują talmudyczni żydzi goj ma wyłącznie tyrać do kresu wytrzymałości a talmudyczny żyd profity zbierać! Sowiecki manipulant Aleksander Oskin zlecił komunistom bandytom w NASZEJ POLSCE aby postarali się na swoją stronę przeciągnąć młodych do tego zadani był potrzebny jakiś wyróżniający się z tłumu podrostek mając wychowanie partyjne czyt. ateistyczne najwięcej kryteriów spełniał owsiak jurek to też go wybrali i nagle ni z tego ni owego zaczyna prężnie w przestrzeni publicznej funkcjonować i przyciągać młodych przekonując że nie warto sprzeczać się z komunistami niech sobie tam za kuluarami wytyczne do realizacji wprowadzają dlatego w trakcie audycji lustracyjnej przeprowadzonej dzięki ANTONIEMU MACIEREWICZOWI stanowczo potępił ujawnianie drażniących komunistów informacji! Identycznie jak SOLIDARNOŚĆ od wewnątrz została rozbita i przejęta przez zwykłego robotnika tak samo i owsiak młodzieżową dość pokaźną grupką zawiaduje ale bynajmniej nie na korzyść PAŃSTWA POLSKIEGO!
anonim2014.01.15 22:32
Opinia na temat wypowiedzi księdza wymaga dłuższego zastanowienia się. Trzeba wymyślić coś oryginalnego. Komentarze typu "biedny człowiek", to banały, dlatego również na razie wstrzymam się z opinią. W końcu to Fronda, portal mistrzów słowa i uczonych w piśmie. Nie wypada zaniżać jej poziomu.
anonim2014.01.15 22:33
Mam takie pytanie z innej beczki - czemu nie propagujecie tu działalności Caritasu i jej nie reklamujecie, tylko robicie reklamę Owsiakowi? Niby anty reklama, ale i tak WOŚP zyskuje rozgłos.
anonim2014.01.15 22:39
Księże Janie Kaczkowski tak jak powiedziałeś po owocach = Hare Kryszna
anonim2014.01.15 22:39
Chętnie porozmawiał bym z księdzem Kaczkowski. Jest to bardzo ciekawy przypadek psychologiczny i teologiczny. Ciekawe kto go wykształcił, jaki ma rodowód , w jakim środowisku się wychował i w końcu jak on on interpretuje pojecie dobra i zła. Bardzo ciekawe jest wyobrażenie jego o piekle, jak on to rozumie. Ksiądz, który marzy aby znaleźć się w piekle zapewne swoich wiernych do tego samego zachęca. A w takim wypadku, czy jest on satanistą ? Czy nauki on czerpie z biblii szatana zamiast z Pisma Świętego? Czy może jest on przebierańcem a nie żadnym księdzem? Za mało mamy danych aby cokolwiek o nim powiedzieć dobrego bo złego o sobie powiedział on sam wystarczająco dużo -(zakładając, ze media go nie zmanipulowały).
anonim2014.01.15 22:49
Hejt i jeszcze raz hejt! Jakim ignorantem trzeba być, żeby uważać Owsiaka za jakiegoś bożka młodzieży? Czytał ktoś z was od A-Z sprawozdania finansowe fundacji WOŚP; no pewnie: najlepiej komentować w myśl zasady: ,,nie znam się, to się wypowiem". Może i na Woodstocku dochodzi do palenia tego i owego, ale może pozostałe koncerty na świecie są oazą spokoju i 100-procentowo wolne od alkoholu i narkotyków? Jakże ślepym trzeba być by tak myśleć... Macie dzieci? Widzieliście, ile sprzętu jest w oddziałach neonatologicznych? Ciekawe jak wyglądała by umieralność noworodków gdyby nie taka ilość inkubatorów. Nie powiem, wolę dać na Caritas, bo jest to organ powiązany z KK, ale do puszek fundacji WOŚP jak i PAH też można coś wrzucić i nie jest to grzech jak niektórzy śmieją twierdzić. A ocenę wypowiadającego się księdza pozostawcie Bogu, a nie bawcie się w sędziego, którym z taką ilością skrajnej nienawiści, bez trzeźwej, racjonalnej oceny być nie można. Pozdrawiam tych myślących oraz tych zaślepionych niczym nieuzasadnioną nienawiścią!
anonim2014.01.15 22:51
nie życzę piekła nikomu a ksiądz Kaczkowski ma rację-WOŚP pomaga chorym i w zamian dostaje jad i nienawiść przystanku woodstock nie popieram i tej części działań fundacji Owsiaka też nie,więc widzę to tak:niech Owsiak robi swoje,ale nie wykorzystuje kasy z datków na woodstock i podobne imprezy tylko dla tych chorych.Samo dzieło jest dobre w zamyśle i tylko trzeba je zreformować.
anonim2014.01.15 22:52
zgadzam się z Michałem M
anonim2014.01.15 22:54
Kuba Wojewódzki za opublikowanie w świeckiej telewizji obraźliwej wypowiedzi Kazimiery Szczuki na temat Madzi Buczek został zwolniony z pracy. Tymczasem na katolickim portalu, komentarze w podobnym tonie na temat księdza z nowotworem mózgu nawet nie są usuwane. Czy na własnym podwórku, we własnym gronie można więcej ?
anonim2014.01.15 22:58
Słuszne słowa, Księże Janie. Ja osobiście też nie rozumiem tej prawicowej nagonki na Owsiaka i WOŚP. Powoduje ona jedynie narażanie się na niezrozumienie i krytykę mediów.Pisać krytyczne teksty w sieci jest łatwo. Ale niech każdy z tych, którzy je umieszczają odpowie przed Bogiem w swoim sumieniu kiedy i w jaki sposób wspomógł potrzebujących, chociażby ofiarowująć środki na jedną z akcji, o których słyszał w kościele na ogłoszeniach duszpasterskich...
anonim2014.01.15 23:03
@kolorowa "Mam takie pytanie z innej beczki - czemu nie propagujecie tu działalności Caritasu i jej nie reklamujecie, tylko robicie reklamę Owsiakowi? Niby anty reklama, ale i tak WOŚP zyskuje rozgłos." Bo tu nie o to chodzi. Ważne jest aby kogoś, z jakiegoś powodu zgnoić inaczej stado redaktorków-Brysie, Waleszczykowie, i Morynie wraz z ich komentującą agenturą nie mieliby pracy. Tu nie jest ważna merytoryka tylko to co się komuś wydaje. Tematy są wybiórcze-np przedsatawia się wady Wośp ale już to jak bolger rozprawił się z zarzutami wobec Wośp i grzecznie wytłumaczył na co kasa idzie-to tego już tu nie przedstawiono. Wyborcza to gówno chyba, że się ją cytuje, TVN to telewizja reżimowa chyba, że redaktor naczelny musi tam polecieć wtedy na chwilę jest ona ok.
anonim2014.01.15 23:03
To jest chyba ten ksiądz z nowotworem mózgu więc trzeba go zrozumieć.
anonim2014.01.15 23:19
katecheta_adam A może Ty jesteś frajerem? Naprawę świata zaczynaj zawsze od siebie a nie od skrajnego krytycyzmu wobec innych ludzi. Powiem na dodatek, że artykuł ten zachęcił mnie do zakupienia książki tego księdza. Karmcie się dalej jedynie słuszną politycznie poprawną, ups! frondowsko poprawną linią oceniania wszelkich zjawisk tego świat! Szczerze pozdrawiam i zachęcam do większego obiektywizmu.
anonim2014.01.15 23:19
no cóż, nie każdy ma Światło(uwaga-pisane z dużej litery). To ,że ksiądz mówi i szczyci się serduszkiem to jeszcze nie dowód, że jest w prawdzie. Jak słusznie zauważa: Św.Augustyn mówi : kochaj i rób co chcesz a nie jak Owsiak: "róbta co chceta" Bo w tym pierwszym jest mowa o miłości, dla przypomnienia; Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; czy u Owsiaka nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie dopuszcza bezwstydu(Przystanek Woodstock) itd . -odpowiedzcie sobie sami, wszak macie rozum. A za księdza módlmy się+
anonim2014.01.16 4:13
Przytoczę może opinię tego, który także "zstapił do piekieł": Syn Człowieczy nie po to przyszedł na świat, by go potępić, ale by go zbawić.
anonim2014.01.16 6:16
Do naiwnych: pierwsza wersja zawołania p. Owsiaka było: 'Bzykajcie się...'!!!! Kto nie wie, niech sprawdzi........
anonim2014.01.16 6:26
W takim kominku to nawet tarota nie spalisz, co dopiero księdza z Jurkiem ;)
anonim2014.01.16 7:21
@Witt Ksiądz traktuje każdego z miłosierdziem Bożym ,tak jak ks.Oko potraktował Bratkowską.
anonim2014.01.16 7:25
kolejny przykład, że dobry człowiek nie musi być dobry. ostatnio w 2. obiegu pojawiły się dobre analizy dotyczące efektywności działań Owsiaka: http://kontrowersje.net/comment/150688#comment-150688 http://3obieg.pl/watpliwe-wyjasnienia-wosp-odnosnie-nawiazek Jeśli się komuś nie chce analizować vide artykuł obok: http://www.fronda.pl/a/caritas-vel-owsiak-szokujace-dane,33467.html Czyli jeśli dajesz Owsiakowi 10zł, to 5zł dostaną potrzebujący. Jeśli dasz na Caritas, dostaną 9zł 87gr A z powyższych analiz wynika, że w ostatnich latach tracą jeszcze więcej.
anonim2014.01.16 7:34
@ks.Jacek Owsiak jest dobry na swój sposób.
anonim2014.01.16 7:35
@ks.Jacek Owsiak jest dobry na swój sposób.-czyli inaczej.
anonim2014.01.16 7:58
proszę Księdza... jak by to powiedzieć.... "kochajta i róbta co chceta" to NIE to samo, co "róbta co chceta"... to "kochajta" jest jak "prawie" - czyni wielką różnicę... jak Ksiądz nie wierzy mi (szeregowemu internaucie), to niech poczyta św.Pawła - np 1 Kor 13...
anonim2014.01.16 7:59
Przez większą część roku p. Owsiak wylewa wiadra pomyj na Kościół. Potem wysyła wolontariuszy pod świątynie. Jak to jest, czy może to samo źródło wyrzucać wodę słodką i gorzką? I jakim prawem z zebranych pieniędzy finansowany jest moralny rynsztok pt.: Przystanek Woodstock? Te tabuny zeszmaconych, sprowadzonych do poziomu świń taplających się w błocie młodych ludzi, to rzeczywiście powód do dumy? Tak to dobre Boże dzieło. Żenada. :( A slogan "Róbta co chceta" jest zwyczajnym zaprzeczeniem augustiańskiego "Kochaj i rób co chcesz". Dla głosicieli owsiakowych mądrości Dekalog nie istnieje. Więc może niech zbierają pieniądze we własnym gronie? Ksiądz Jan powinien powiedzieć o swojej dumie rodzicom młodego człowieka, który na tej imprezie zadusił się wymiocinami. Lepiej byłoby uświadomić tych, którzy z serca dają pieniądze i poświęcają czas, że ta akcja jest nie do końca uczciwa, zamiast opowiadać bajki o "parafrazach" . Dobre drzewo nie rodzi złych owoców, a pan Owsiak finansuje z datków satanistyczne zespoły i całą imprezę demoralizującą młodych ludzi. To dziwne, że Ks. Jan tego nie widzi.
anonim2014.01.16 8:24
Jeżeli Ksiądz twierdzi, że "chętnie by się znalazł w tym towarzystwie w piekle", to znaczy,że wybiera Ksiądz to towarzystwo a nie Boga. To dramat albo zwyczajna bezmyślność. Dla człowieka bowiem tylko Bóg jest odpowiednim towarzystwem, a Jego nie odnajdzie się w piekle. Jak się chce brylować w necie złotymi przemyśleniami, to wypadałoby trochę myśleć. Wstyd! A przecież skądinąd to porządny człowiek i wiele dobrego uczynił dla umierających.
anonim2014.01.16 8:25
Może inaczej ... wrócmy do porównania jak Caritas otrzyma taka pomoc medialną jak Owsiak ( precyzyjniej - tyle razy DŁUŻSZY czas na pokazanie swoich akcji ile razy zbiera więcej w publicznych zbiórkach) wtedy pogadamy ... na razie mamy wielka hucpę ....
anonim2014.01.16 8:47
Żal mi księdza, tej nieumiejętności dostrzeżenia owoców. ks. Tomasz
anonim2014.01.16 9:03
tu bardziej chodzi o autopromocje niż owsika: pycha aż trzeszczy w tym kominku
anonim2014.01.16 9:06
Żałość bierze jak się słucha tego księdza.
anonim2014.01.16 9:09
Rzesza wolontariuszy zbierająca w mrozie datki,to armia tych co uwierzyli.Problem w tym że Owsiak zaczyna trącić nieco stęchłym autorytetem. Czas działania nie daje gwarancji jakości ,tą należy kontrolować nieustannie,każda brakarka z produkcji przy taśmie to potwierdzi.
anonim2014.01.16 9:46
Ten "ksiądz" wydaje się jakby lekko zawiany,może dlatego ma taki przypływ dobrych wibracji.Teraz na poważnie,Pan Jezus także mówił do apostołów " nie zabraniajcie innym czynić dobrze jeżeli czynią to w imię Moje", pytanie czy owsiak to czyni w imię Jezusa, czy Jezus z upodobaniem patrzy na demoralizację młodzierzy przez owsiaka?na jego upadlających godność człowieka dzikich spędach gdzie szerzy się wszelkie zboczenie i sekciarstwo?.Uważaj księże bo bardzo błądzisz, ale skoro podoba ci się w piekle....
anonim2014.01.16 10:09
Ja tam w żadnym towarzystwie nie chciałbym się znaleźć w piekle!
anonim2014.01.16 11:17
@PawelBronowski- Wszyscy będziemy żyli wiecznie. Tyle tylko, że jedniw Niebie, a inni niestety w piekle.
anonim2014.01.16 11:27
Szczęść mu Boże :-) (temu chłopcu z denkami butelek w oprawkach okularów). Czy F. nie mogłaby spuścić miłosiernej zasłony milczenia nad tym młodym księdzem, który na pewno chce dobrze?
anonim2014.01.16 11:59
Człowiek wypowiada swoje własne zdanie (ma wolną wolę), a nie bełkoczę dyrektywy purpurowych hipokrytów. Jest stworzony na podobieństwo boga, więc @abolicjant daj spokój jego wadzie wzroku. Jeżeli masz dobry to super, a niektórzy mają poważne problemy związane ze wzrokiem. @cox ja na szczęście pozostanę na Ziemi do końca jej egzystencji. Ba... nawet jeszcze więcej lat.
anonim2014.01.16 12:05
@tituschrystus- To ci się tylko tak wydaje.
anonim2014.01.16 12:11
@cox udowodnij mi, że nie. Chyba, że jesteś światowym ekspertem od fizyki molekularnej. Z tego co wiem to ciało składa się z tkanek, tkanki z komórek, komórki z organelli, organelle ze związków chemicznych, związki chemiczne z pierwiastków, pierwiastki z atomów, a atomy z części subatomowych (jest ich sporo). Zapętlając jesteśmy "cząstkami" wszechświata i nimi zostaniemy.
anonim2014.01.16 12:43
Budyń pod deklem nazywasz swoją tkanką?
anonim2014.01.16 13:01
@Epifan słowa prawdziwego, miłosiernego chrześcijanina. Budyń to można zrobić z torebki z mlekiem lub z wodą. Dekiel to ma puszka lub słoik. W czaszce mam komórki nerwowe tworzące istotę szarą i białą. Jeżeli Pan nie ma choć podstaw (w tejże materii) to lepiej się nie wypowiadać. Tekst ten jest ani śmieszny, ani obraźliwy. Pokazuję to tylko Pana niewiedzę i ignorancje. Pokój.
anonim2014.01.16 13:09
Budyń, budyń. To nie przejęzyczenie.
anonim2014.01.16 13:15
@Epifan to nie jest miejsce na pisanie o Pana upodobaniach kulinarnych. Sam osobiście lubię budyń czekoladowy. Moja mała rada, proszę założyć sobie bloga o budyniu i tam opisywać swoje przygody z tą potrawą. Moim zdaniem ksiądz Jan powiedział otwarcie swoje zdanie i nie wierzę w to, że zrobił to dla pogłosu i poklasku. Przeczytałem wszystkie wpisu i "uwiódł" mnie wpis @majestatic. Piękny barwny i obraźliwy. Mam pytanie. Czy ateiści, agnostycy w tym kraju są zwolnieni z podatków? Czy tylko gorliwy chrześcijanin je płaci?
anonim2014.01.16 13:16
Mózg ks. Kaczkowskiego jest zaatakowany przez glejaka. Można mu wybaczyć, bo nie wie co gada.
anonim2014.01.16 13:22
tituschytrus- przecież nie śmieję się zwady wzroku księdza Janka. To co mówi w zestawieniu z tym jak wygląda zasługuje po prostu na przemilczenie, bo przecież wolność wyrażania opinii dotyczy wszystkich, także tych, którzy mają prawo surowo oceniać cudze wypowiedzi. W tym przypadku zachęcam do wstrzemięźliwości w wyrażaniu surowych ocen. Co do Twoich rozważań nad istotą ludzkiego bytu: nawet jednokomórkowego, żywego organizmu nie da się opisać w sposób, który zaproponowałeś a co dopiero człowieka. Czy fenomen kultury, czyli tego że człowiek dostrzega coś czego nie ma a "powinno być" i potrafi zorganizować materię w pożądany przez siebie sposób także tłumaczysz jako sumę i nagromadzenie materialnych artefaktów?
anonim2014.01.16 13:25
Nie tylko można ale i trzeba! Ale co z tymi bez glejaka tylko z budyniem?
anonim2014.01.16 13:37
Hmm... Zastanawiający jest Pana upór. Wklejam specjalnie dla Pana link (http://www.dlamozgu.pl/mozg), gdzie odnajdzie Pan podstawowe informacje. Nie odszukałem tam informacji o budyniu. Jeżeli znajdzie Pan naukową rozprawkę na temat zawartości budyniu w mózgoczaszce to proszę o link (może być po angielsku, niemiecku) to z chęcią się z nim zapoznam i podzielę ze środowiskiem akademickim.
anonim2014.01.16 13:41
@abolicjant, ależ to było wielkie uproszczenie z mojej strony. By opisać nawet najprostszego wirusa, ba wiriona potrzeba skorelować z sobą wiele specjalizacji z dziedziny mikrobiologii, chemii organicznej, chemii nieorganicznej, fizyki i matematyki. Fenomenem człowieka jest jego ciekawość, która prowadzi do wielkich odkryć z wszelakich dziedzin. Sami w sobie jesteśmy nagromadzeniem "artefaktów", ewolucyjnych, społecznych, kulturowych itd.
anonim2014.01.16 13:42
Kłopot z odczytaniem skrótu? Abolicjant w drugim akapicie ostatniego posta napisał wprost.
anonim2014.01.16 13:56
@Epifan dla Pana definicja słowa skrót (SJP) 1. skrócenie czegoś, np. tekstu, utworu lub wypowiedzi; 2. krótsza droga; przejście skracające drogę; 3. cząstka wyrazu lub wyrażenia zapisana lub wymówiona jako symbol całego wyrazu lub wyrażenia, np. mgr (magister)
anonim2014.01.16 13:58
Znam Jasia osobiście, wspaniały człowiek i nie umniejszam zasług i Dzieła Zycia jakim jest hospicjum w Pucku, ale niestety zawiódł mnie tym, że dał " wplątać się w Owsiaka", każdy człowiek ma swoje słabości. Mnie zupełnie nie dziwi Jego opinia. Wszystko zgodnie z nurtem- zdarza mu się w wolnych chwilach w konfesjonale czytać Wyborczą:) Szkoda, że jako autorytet dla młodzieży popiera takie wzorce jak Owsiak. Kto był choć raz na Przystanku Woodstok, ten wie co tam się dzieje...Ksiądz W ŻEDNYM WYPADKU nie powinien przykładać do tego ręki! Cóż...nie ma ludzi idealnych...szkoda, bo wierzyłam naiwnie, że jednak jest bardziej bystry.
anonim2014.01.16 14:33
Ano właśnie. Witkacy w sposób ordynarny nazwał to schujowaceniem mózgowia. Ale czasem, gdy czytam niektóre wpisy, zastanawiam się czy nie celne to spostrzeżenie.
anonim2014.01.16 15:00
@cox Ja tak samo.
anonim2014.01.16 18:19
@login27 A co ma wspólnego fakt, że ks.Kaczkowski choruje z wyrażaniem opinii na temat jego zdania o Orkiestrze? Dla mnie nic nie ma wspólnego. Ów ksiądz bywał u mnie w parafii z rekolekcjami, jako założyciel i dyrektor hospicjum nie raz głosił kazanie. Kazania na pewno nietuzinkowe, czasem trafiające bardzo mocno w istotę rzeczy, czasem, jak dla mnie zupełnie dziwne, jak to cytował ludzi, w tonie ironicznym, którzy proponowali mu różne sposoby leczenia nowotworu. Ludzie, którzy znają go bliżej mówią o nim skrajne rzeczy. Umie na pewno przekonywać, jest dobrym mówcą, bardzo błyskotliwy, elokwentny, inteligentny, oczytany, ale czy to wystarczy, żeby być dobrym księdzem? Negatywnych rzeczy, o których wiem nie zacytuję na tym forum, ale powiem jedno - jeśli to prawda, to lepiej żeby to nie była prawda...Zdecydowanie się nie zgadzam z tym księdzem co do p.Owsiaka. Człowieka nie można dzielić na kawałki, człowiek to jedność, sam ksiądz Kaczkowski mówił takie słowa gdy rozważał czym jest żałoba po stracie bliskiej osoby. Jeśli p.Owsiak zbiera na zbożny cel, a potem organizuje imprezę gdzie młodzi ludzie są nakręcani do luzu, ćpania, robienia co się chce bez reguł i granic, przy tym świetnie się bawiąc i promując siebie, to gdzie ta integracja. Księże Janku, czy myśli Ksiądz, że Pan Jezus chodził po imprezach, żeby sobie używać, a jak już doszedł do siebie to szedł na górę, gadka z Ojcem i hop do ludzi udawać Mesjasza?? Bożę, wybacz mi taką stylistykę, ale zeszłam do poziomu księdza, którego książkę przeczytałam i nie stroni on od przekleństw. Księże Janku, na pewno warto księdza posłuchać, ale czy naśladować?? Tego nie wiem. Życzę pokoju w sercu. Niech Pan Bóg Księdzu błogosławi na dalsze lata!
anonim2014.01.16 18:23
@MałyMiki Skoro znasz księdza Kaczkowskiego to zamiast piep... na tym forum o tym co robi w konfesjonale może pójdziesz do niego i powiesz mu parę rzeczy co myślisz o nim, o jego poglądach...
anonim2014.01.16 19:54
Pytanie, jak długo jeszcze będzie księdzem ? Znam niestety paru takich, ale już zrzucili sutanny. "Czym posolić sól, gdy utraci smak ?"
anonim2014.01.16 20:20
@hamaczek Pisząc o obraźliwych komentarzach na forum dotyczących księdza miałem na myśli wypowiedzi zawierające epitety na temat jego wyglądu, okularów, czy sposobu mówienia. Tego typu posty są bardzo głębokie, bo pokazują stan umysłu ich autorów, jednak swoją pustką nic nie wnoszą, do tematu, dlatego powinny być kasowane.
anonim2014.01.16 21:08
@Beta Proszę, nie wypowiadaj się w temacie, o którym nie masz pojęcia. 1. Pieniądze z puszek nie idą na Woodstock. Generalnie Woodstock i Orkiestra są ze sobą nierozerwalnie połączone. Jednakże kasa z finału Orkiestry na Woodstock nie idzie, tak więc nie macie się co stresować, że stado lewaków żebrze pod kościołami o pieniądze na to "straszne" wydarzenie. 2. Ten festiwal naprawdę nie wygląda tak jak się Tobie wydaje i jak prawicowe media go przedstawiają. Czepiacie się społeczeństwa, że wierzą w farmazony wypisywane w Wybiórczej, a sami, jak młode pelikany, łykacie to co prawicowe media wam wepchną do ust (pff... nawet wpychać nie muszą). Na tym festiwalu są setki tysięcy RÓŻNYCH ludzi i postrzeganie Woodstocku przez pryzmat bandy ćpunów, których, swoją drogą, jest naprawdę mało jest jak postrzeganie kleru przez pryzmat niewielkiego odsetka występujących wśród niego pedofili. 3. "Te tabuny zeszmaconych, sprowadzonych do poziomu świń taplających się w błocie młodych ludzi" z takim podejściem musisz dostawać białej gorączki widząc dzieciaki bawiące się latem w błocie ;). A może to jest po prostu tak, że dziecko może, a trochę starsze dziecko (w końcu ponoć wszyscy jesteśmy dziećmi Boga ;)) już w tym jednym tygodniu w roku nie może oderwać się od szarej, nudnej rzeczywistości i potaplać trochę w błocku. 4. Mam rozumieć, że działający na Woodstocku Przystanek Jezus to heretycka, sekta, chcąca pod przykrywką zniszczyć Kościół. Czy może jednak odrobina dobra na tym satanistycznym festiwalu degrengolady? W sumie nie wiem po co tak się rozpisałem, bo takie rzeczy zazwyczaj nie docierają do fanatyków wolących trwać niezmiennie przy swoim odrzucając wszelkie argumenty, ale cóż - cuda się zdarzają. :)
anonim2014.01.16 22:09
No tak ,generalnie Owsiak działa legalnie ,jest demokracja i każdy może coś takiego robić,ale czy każdy dostanie tyle czasu na antenach wspierających mediów ?.Owsiak robi sobie syf tą imprezą w Kostrzyniu ,to rzuca na niego cień .Syf robi sobie też państwo polskie kóre pozwala aby obywatele sami uposażali szpitale,a minister zdrowia pali głupa i nic nie robi
anonim2014.01.16 23:04
@login W takim razie zgadzam się z Tobą, bo to zawsze chyba jest tak, że jak człowiek nie ma argumentów to sięga do rzeczy typu: "wyglądasz jak..." itd. Tak, ro jest prymitywne i bardzo obraźliwe.
anonim2014.01.16 23:11
Morswin, 1. ..skoro nie z puszek to z czego pieniądze idą na Woodstock? Z licytacji serduszek? ..i jaką to uczyni różnicę, jeśli zebrane będą "nie w finale"? A swoją drogą? Jak te pieniądze na Woodstock są niby pozyskiwane? Jest może jakaś oddzielna akcja "grania orkiestry" na Woodstock? 2. 3. ..ten festiwal wygląda niestety tak jak wygląda! Widać to w telewizorniach głównego nurtu, a nie tych prawicowych.. ..i nie chodzi o to kto tam przyjeżdża w charakterze publiczności.. i w czym się tapla , ale o lewacką propagandę zapodawaną ze sceny. Ćpanie, wóda i zabawy w błocie to tylko efekt.. 4. Przystanek Jezus został stamtąd wykopsany, podobnie jak wystawy antyaborcyjne (siłą). --- No i nie poddawaj się, dawaj te argumenty :) dyskutujmy :) cuda się zdarzają. ..Możesz jedynie darować sobie przypuszczenia o białej gorączce, bo sam przyznasz, że to żaden argument ..raczej próba dokopania przeciwnikowi w jaja. Ja też potrafię napisać: "Większość kasy macie spod kościołów.. cóż, są tacy co dają i tacy co tylko >>zbierać<< potrafią... ..stadami stojąc pod kościołem." ..ale to do nikąd nas nie zaprowadzi :) prawda? :)
anonim2014.01.16 23:12
@akia Nie sadzę, że ten ksiądz jest typem, który odejdzie z kapłaństwa, popełnia błędy, ale jest bardzo doświadczonym człowiekiem, pewnym swojego wyboru, ponoć z tego co wiem to jego rodzina to wspólnota osób niewierzących (babcia, o ile dobrze pamiętam, wierzyła w Boga), więc jego wiara była rzeczywistym odkryciem Boga i pójściem pod prąd. Jego wywiad w formie książkowej został wydany dość niedawno. Warto przeczytać, choć jest kontrowersyjna. Dosadny język, pozbawiony upiększeń, ale warto po to sięgnąć. Pozdrawiam!
anonim2014.01.16 23:15
Abstrahując od WOŚP, wydaje mi się, że Ksiądz, Katolik, Chrześcijanin nie może świadomie mówić, że chętnie znajdzie się w piekle, jeśli będzie tam dobre (wg. niego) towarzystwo... Pismo Święte zawsze negatywnie o piekle mówi, jako o wielkim cierpieniu i nigdy nie bawi się tą rzeczywistością trywialnymi słowy. Podobnie nigdy nie słyszałem i nie czytałem w nauczaniu Papieży, czy biskupów takich słów o piekle.
anonim2014.01.17 3:40
Teraz dopiero obejrzałam ten filmik i przyszło mi do głowy, że ksiądz może być na silnych środkach przeciwbólowych, jeżeli jest tak ciężko chory. Sprawia wrażenie trochę oszołomionego.
anonim2014.01.17 9:03
Ksiądz ten przewyższa mądrością życiową wielu z Was; a niektórzy są na tyle nierozgarnięci, że myślą, że metafora xJana o piekle, użyta tu tylko jako tło, aby dostrzec wasze zacietrzewienie i nienawiść, jest prawdziwa - no proszę Was! Prawda Was boli... myślicie, że Caritas jest wolny od przekrętów? Haha, wolne żarty... Księdzu życzę wielu sił, a Wam, krytykującym go - więcej pokory:)
anonim2014.01.17 11:06
Po owocach ich poznacie.Czy owocem orkiestry nie jest Woodstock i "Złoty melon"?
anonim2014.01.17 15:43
Owocem Orkiestry jest, proszę Pani, sprzęt, dzięki któremu pewnie niejeden z ludzi, których spotykacie na co dzień może w ogóle chodzić po tym świecie - takie są fakty, z którymi nie można się nie zgodzić. Owszem, to, że część pieniędzy ze zbiórek idzie na prowadzenie działalności fundacji, a w ogóle przepływają przez organy ''firmowane" przez J.Owsiaka to inna bajka, ale nikt mu tego nie może zabronić. A co do Woodstocku - to taka sama impreza jak np. Open'er Festival, ale do Open'eru nikt nie ma pretensji, lepiej znaleźć sobie wyimaginowanego "wroga" prawda? Pozdr.
anonim2014.01.17 16:27
@Aty ad 1. Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak sponsorzy? Lidl, Carlsberg, Play itd. Tylko te trzy duże korpo są w stanie zorganizować taką wielką imprezę, a nie zapominajmy jeszcze o całej reszcie firm, które dorzucają od siebie jakiś sprzęt etc. ad 2. A no to trochę boli. Choć generalnie wolę lewacką propagandę, bo im dłużej czytam frondę tym bardziej dochodzę do wniosku, że prawicowcy potrafią tylko nienawidzić i zniszczyli by tę wspaniałą atmosferę Woodstocku. A już w ogóle to cudownie byłoby jakby ten festiwal był apolityczny. ad 3. A to ciekawe, bo jak byłem w zeszłym roku to widziałem, że byli dosyć liczni, mieli swoją scenę i generalnie nie zauważyłem aby ktoś chciał ich stamtąd wywalić. Co do mediów. To nie zawsze warto im wierzyć. Sami podkreślacie, jakie to straszne anty-polskie, lewackie gówno. I jak już pisałem. W standardzie jest tam 500 tysięcy ludzi. To nic dziwnego, że znajdą się tam ćpuny itd. Co nie zmienia faktu, że Woodstock i tak jest bezpieczniejszym miejscem niż większość polskich miast. Tak przy okazji polecam poczytać historie ludzi, którzy dzięki Woodstockowiczom i Woodowym akcjom anty-narkotykowym zerwali z nałogiem.
anonim2014.01.17 16:36
@Michał M @Morswin Owocem Orkiestry jest sprzęt I PRZYSTANEK WOODSTOCK. Czyli Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Tego nauczał Chrystus? I należy pamiętać, że wszystko jest z tych samych datków.(Nie ważne puszki, licytacje, sms-y -namolnie zaśmiecające mi komórkę). Swoją drogą, jakim prawem p. Owsiak wysyła sms-y do obcych ludzi? Z datków finansowane są choćby zespoły satanistów. Ta impreza jest totalnym dnem. Proszę sobie wyobrazić, że jakiś ksiądz zorganizuje coś takiego ze składek zebranych na na ratowanie życia. Czy to też będzie OK? Tak się składa, że wiem trochę o tej imprezie. Na wykopany przystanek Jezus jeździł ksiądz z mojej rodziny. Nie wiem z czego dumny jest ks. Jan. Wypadałoby mu o swojej dumie opowiedzieć rodzicom tego człowieka, który zadusił się wymiocinami. Nie no, oczywiście, chlanie, ćpanie, przygodny seks, taplanie się w błocie i trans przy dźwiękach satanistycznej muzyki dzięki datkom na ratowanie życia, to całkiem normalna rzecz. Samo życie. Powód do dumy. Żenada.
anonim2014.01.17 17:07
@Beta "Nie no, oczywiście, chlanie, ćpanie, przygodny seks, taplanie się w błocie i trans przy dźwiękach satanistycznej muzyki dzięki datkom na ratowanie życia, to całkiem normalna rzecz. Samo życie. Powód do dumy." No tak. Widać jak dużo wiesz o tej imprezie... Widocznie ja byłem na innym Przystanku niż ten, który widziałaś/słyszałaś. Ta dyskusja nie ma sensu.
anonim2014.01.17 17:11
A i jeszcze jedno. Napisz więcej o tych zespołach satanistów, chętnie dowiem się czegoś nowego.
anonim2014.01.19 1:32
A ja przepraszam za żarty z wyglądu księdza. Za pokutę zadaję sobie 10 w księdza intencji przez miesiąc. Naiwność bywa znamieniem geniuszu i świętości, choć jest niestety także błogosławieństwem dla cwaniaków. WOŚP to sprawna maszyneria z profesjonalnym zapleczem. Obroni się bez księdza pomocy. Jeśli jednak pozwolimy, aby wszelkie próby kontroli pracy Orkiestry były traktowane jak zamach na "wszystko, co w człowieku dobre", to kto obroni naiwnych przed pozbawionymi kontroli cwaniakami?