16.10.21, 13:21Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Kukiz: W sprawie ustawy antykorupcyjnej PiS nie robi żadnych uników

„Trzydzieści lat na taką ustawę czekaliśmy” - powiedział Paweł Kukiz i dodał: „Pozostaje jeszcze tylko podpis prezydenta i jedno z naszych zobowiązań wyborczych zostanie wykonane”.

„Wszystko idzie dokładnie tak, jak się umówiliśmy z PiS” - poinformował Kukiz. I oświadczył: „PiS nie robi żadnych uników, to z całą pewnością”.

Lider Kukiz ’15 już wcześniej rozmawiał na temat ustawy antykorupcyjnej z prezydentem RP Andrzejem Dudą, na którego podpis projekt teraz oczekuje. „Nie zauważyłem, żeby prezydent sygnalizował, żeby były jakieś przeszkody przy podpisywaniu tej ustawy” – stwierdził Paweł Kukiz.

Nowelizacja Kodeksu karnego w myśl projektu Kukiz ’15 sprawi, że skazani za korupcję nie będą mogli ubiegać się o pieniądze publiczne w ramach przetargów, sąd będzie mógł pozbawić skazanego za korupcję praw publicznych, a wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast czy parlamentarzyści, od następnej kadencji nie będą mogli być zatrudniani w spółkach, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają co najmniej 10 proc. udziałów. Ponadto zarówno partie polityczne, jak i samorządy będą miały obowiązek prowadzenia i aktualizacji rejestrów wpłat oraz publikowania umów, które będą wszystkie umieszczane w BIP.

 

ren/PAP

Komentarze

Foster2021.10.16 18:31
Kukiz suweren cię wyzerował. Już się nie odbijesz. Znowu będziesz musiał zająć się wyciem i hałaśliwą muzyką.
Anonim2021.10.16 16:07
Masz rację Pawełek... PiS, nie robi NIC, dosłownie NIC... a ja na ciebie głosowałem, rękę powinienem sobie odrąbać hipokryto