30.10.15, 21:19

Kukiz z Jakubiakiem i internet w służbie Moskwy

Czy Marek Jakubiak z Browaru Ciechan nadal będzie głównym sponsorem kresy.pl? Redaktor naczelny kresy.pl Marcin Skalski pisał by Agnieszkę Romaszewską, Jakuba Siemiątkowskiego i Marcina Reya skierować do obozu koncentracyjnego i rozpruwać nożem...

Poniższy artykuł publikujemy w całości za Facebookowym profilem Rosyjska V kolumna w Polsce.


Okazuje się, że Marcin Skalski, obok Tomasza Roili i Tomasza Kwaśnickiego jeden z głównych redaktorów portalu kresy.pl, finansowanego przez świeżo upieczonego posła Kukiza15, browarnika Marka Jakubiaka, jest jednak jeszcze gorszy, niż nam się dotychczas zdawało - piszą redaktorzy Facebookowej strony V Kolumna Putina.

Trafiliśmy na szereg wpisów, gdzie redaktor Marcin Skalski z kolegami posuwają się do bardzo poważnych gróźb karalnych i pochwały najgorszych przestępstw wobec znanych osób, w tym red. Agnieszki Romaszewskiej, dyrektorki publicznej Telewizji Biełsat, jej współpracownika Jakuba Biernata czy jeszcze blogera Marcina Reya – a także Jakuba Siemiątkowskiego , narodowca różniącego się od swojego środowiska tym, że jest zwolennikiem idei Międzymorza, a nie rozszarpania Ukrainy między Moskwę a Warszawę. W swoim czasie był sekretarzem Młodzieży Wszechpolskiej.

5 października dobrze nam znany Bartosz Piotr Kasprzak z Trójmiasta, niegdyś autor zlikwidowanego naszym staraniem profilu „Polacy za rosyjskim Donbasem” napisał u siebie post ewidentnie skierowany przeciwko blogerowi Marcinowi Reyowi, zamieszkałemu w Dobczycach, zestawiając zdanie „Nie wiem czemu, ale zawsze słuchając tego numeru myślę o pewnej szmacie z Dobczyc” z utworem muzycznym o zabijaniu. Ale to dopiero początek:

"Marcin – zwraca się Kasprzak nie do Reya, lecz do swojego przyjaciela redaktora Marcina Skalskiego z kresy.pl – myslisz że wolałby eleganckie cięcie równie eleganckim puukko, dekapitacje pancernym hultaforsem czy krakowski styl maczetą cold steel, modelem latin? A może tak indywidualnie bardziej, prosto w serce customem z bator knifes? Wy się znacie ponoć, powinieneś wiedzieć”.

Ciąg dalszy tej kryminalnej w swojej wymowie wymiany zdań jest zdumiewający:

- Marcin Skalski: "Tak, „by czuł, że umiera” O ile mamy tę samą osobę na myśli
- Bartosz Piotr Kasprzak: Skąd nagle ta wątpliwość? Siemiątkowski też się do Dobczyc przeprowadził czy co? 
- Marcin Skalski: Kol. Siemiątkowski jest blagonadiożnyj i nie pozwolę go skrzywdzić
- Bartosz Piotr Kasprzak: To może mu chociaż palec mały utnę? To jeszcze żadna krzywda w sumie."

Wygląda na to, że Kasprzak przy akceptacji Skalskiego chce obcinać palce ważnego bądź co bądź działacza narodowego. Warto może, by tzw. „Straż Marszu Niepodległości” zainteresowała się Skalskim i Kasprzakiem, w trosce o bezpieczeństwo pana Siemiątkowskiego.

20 października po debacie telewizyjnej kandydatów do Sejmu Kasprzak napisał:

„Kolejna debata i wielkie rozczarowanie rozczarowanie. Nic o ludobójstwie, masowych grobach, konieczności rozpętania globalnej pożogi, brak postulatów budowy obozów śmierci i eksperymentowania na osadzonych, nic o walce klas, że o rasach nie wspomnę, nuda jak skurwysyn. ZIEW.” A w komentarzu dodał: „Niestety, był to sprzeciw wobec budowy tychże... z drugiej strony słuszny – bo mieli w nich siedzieć niewinni ludzie, a nie Romaszewska, Biernat czy inny Rey”

To wszystko zostało „polubione” nie tylko przez wariata z Kalisza Dawida Adama Ilczyszyna, miłośnika Союз Казаков в Польше - Związku Kozaków w Polsce. Zachwyt eksterminacyjnymi myślami Kasprzaka wyraża też redaktor Marcin Skalski.

Agnieszka Romaszewska jest dyrektorem telewizji „Biełsat”, czyli kanału telewizji satelitarnej w języku białoruskim finansowanego i prawnie wchodzącego w skład Telewizji Polskiej. Była ważną działaczką Niezależnego Zrzeszeni Studentów w czasach Jaruzelskiego. Jest córką ś.p. senatora Zbigniewa Romaszewskiego i pani Zofii Romaszewskiej, znanych między innymi z tego, że w okresie stanu wojennego prowadzili podziemną radiostację Solidarności oraz Komisję Interwencji i Praworządności NSZZ „Solidarność”. Pan Jakub Biernat także jest pracownikiem tej stacji telewizyjnej.

Z kolei dzis 30 października w dyskusji pod tekstem dziennikarza Wojciecha Muchy odnoszący się do kłamliwej antyukraińskiej publikacji Waldemara Łysiaka w magazynie „doRzeczy” Skalski z Kasprzakiem znowu uczepili się Agnieszki Romaszewskiej. Kasprzak pisze o niej:

„Co to za frajda pracować w telewizji, która oglądają tylko rodziny pracowników, zwłaszcza, że rodzina szefowej – szczęśliwe – ostatnio się pomniejszyła?”

O co chodzi z tym pomniejszeniem rodziny pani Agnieszki? Ano o to, że senator Zbigniew Romaszewski zmarł w lutym 2014 roku. Kasprzaka i jego kolegę redaktora Skalskiego najwyraźniej to cieszy. Ten nieludzki wpis został, co zrozumiałe, usunięty przez Wojciecha Muchę, ale zrzut z ekranu pozostał.

Wcześniej 29 września Kasprzak bezpośrednio groził morderstwem Agnieszce Romaszewskiej oznaczając ją w poście [https://goo.gl/pSLxU3] [https://goo.gl/SsedLg], gdzie czytamy: „Obym doczekał dnia kiedy Grad zmyje cały ten postsolidarnościowy syf prosto do masowych grobów”. „Grad” oczywiście nie jest tu nawiązaniem do byłego ministra skarbu PO, lecz do rosyjskich rakiet, którymi terroryści w Donbasie ostrzeliwują pozycje ukraińskie.

Kiedy są na dyżurze w kresy.pl Skalski i spółka tłuką w Ukrainę jak w bęben, ale trochę się pilnują, by nie wyglądać za bardzo na kresy.ru, czkolwiek czasem im się coś wymsknie. Co innego prywatnie, kiedy im się wydaje, że są we własnym gronie na profilu mniej znanego Kasprzaka. O radykalnej prorosyjskości, by nie powiedzieć antypoloniźmie tych pozornych patriotów świadczy choćby ten wpis Kasprzaka z 7 października z okazji urodzin Władimira Władimirowicza Putina:

„W dniu urodzin życzę Katechonowi samych sukcesów: zajęcia Polski, Ukrainy oraz państw bałtyckich, zniszczenia demoliberalnego imperium zła zza oceanu, odzyskania Alaski i ogłoszenia się Carem Wszechrusi. No i oczywiście, co najmniej stu lat życia!”.

A więc głównym sponsorem portalu kresy.pl jest poseł Marek Jakubiak, właściciel firmy BRJ Browary Regionalne Jakubiak, w skład której wchodzi między innymi znany Browar Ciechan. Bardzo medialny Marek Jakubiak, którego poglądy „narodowe” są powszechnie znane, dostał się na Wiejską z listy Pawła Kukiza. Powstaje pytanie – czy będzie nadal finansował portal, którego redaktor proponuje zamordowanie w obozie koncentracyjnym innej redaktor, dyrektor Agnieszki Romaszewskiej z Telewizji Publicznej?

- - -
PS: wszystkie cytaty zgodnie z pisownią i składnią oryginalnymi
- - -
PS do Skalskiego i Kasprzaka, w języku dla nich zrozumiałym: panowie, tylko nie pękajcie i pokażcie, że macie jaja. Nie kasujcie wpisów jak tchórze – teraz to i tak już za późno. Mamy nie tylko zrzuty: notariusz wszystko zaprotokołował.

Źródło: 

Rosyjska V kolumna w Polsce

Komentarze

anonim2015.10.30 22:06
A czemu nie czepiacie i Nowoczesnej ? Bo to wasz Icek?
anonim2015.10.30 23:11
Może wejdźcie na kresy.pl i poczytajcie? IMO przestaniecie bzdury o miłości do NKWD wypisywać. Robienie z kresy.pl portalu prorosyjskiego, bo przypomina o historii kresów i wytyka polskojęzycznej elicie politycznej banderowskie sympatie, to duuuże nadużycie. A nadużyciem nie jest stwierdzenie, że obecnie redakcja Frondy uprawia banderowską propagandę.
anonim2015.10.31 3:11
Nie ma to jak podsłuchiwać czyjeś prywatne rozmowy, i potem prywatne żarty odczytywać jako publiczne i poważne wypowiedzi. Ale nie szkodzi. Z Frondy można wiele wartościowych rzeczy się dowiedzieć, jednakże kiedy widzę artykuły o "V kolumnach Putina", otwieram je nie po to aby się czegoś dowiedzieć, a po to aby się pośmiać. Nie sądzę aby zbyt wielu się znalazło takich którzy na poważnie biorą tego typu teksty.
anonim2015.10.31 5:36
Coś się wam w głowach poprzewracało. Kresy to bardzo dobry i nieprorosyjski portal. Idźcie się leczyć.
anonim2015.10.31 6:33
Skąd w ludziach tyle nienawiści do innych ludzi ? - to nie przychodzi ani ze wschodu, ani z zachodu, ale z piekła. Jeśli będziemy jej ulegać, to znowu zbudujemy je na Ziemi (właściwie to już jesteśmy na tej drodze - mam na myśli cały nasz ludzki rodzaj).