18.03.19, 15:13Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Kuriozalny atak na Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk. Chodzi o... wykształcenie

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach nie dziwi nikogo ukończenie dwóch lub więcej kierunków studiów. Wydaje się, że dla feministek czy w ogóle osób o lewicowych i liberalnych poglądach (choć nie tylko) wszechstronne wykształcenie, zwłaszcza u kobiety, nie jest powodem do drwin. Okazuje się jednak, że... wszystko zależy od pogądów. 

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor polskiego oddziału CitizenGO, katoliczka, działaczka pro-llfe, żona i matka, jest również absolwentką prawa i psychologii. Oba kierunki ukończyła w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim. Często w różnych mediach, m.in. w TVP, wypowiada się na tematy związane z rodziną, dziećmi, religią itp. Nierzadko dyskutuje w programach publicystycznych z osobami o odmiennych poglądach, wykazując przy tym dużą kulturę osobistą i szacunek dla rozmówcy. Najwyraźniej ma chyba jednak "niewłaściwe" poglądy. 

Korzekwę-Kaliszuk postanowiła wykpić ostatnio dziennikarka portalu gazeta.pl, feministka, Wiktoria Beczek. Nie wiadomo do końca, czy chodziło o wykształcenie, czy sam fakt wypowiadania się dla TVP, czy wyłącznie o odmienne poglądy. Beczek postanowiła bowiem wyśmiać fakt, że gdy Magdalena Korzekwa-Kaliszuk udziela telewizji publicznej wypowiedzi, na "belce" obok jej nazwiska raz widnieje zawód "psycholog", raz "prawnik", innym razem "pisarka"- zapewne zależnie od tematu, na który się wypowiada. 

"50 twarzy Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk w "Wiadomościach". 9 marca jako "psycholog, pisarka", 15 marca jako "prawnik". Jak piosenkarz Cwynar w "Misiu": "Ja wam zawsze wszystko wyśpiewam"-napisała dziennikarka gazeta.pl, załączając zrzuty ekranu z programów w TVP, gdzie, z różnych pozycji, wypowiada się dyrektor CitizenGO. Efekt okazał się jednak odwrotny od zamierzonego, bo wielu komentujących, nawet podzielających poglądy Wiktorii Beczek, podkreślało, że Magdalena Korzekwa-Kaliszuk faktycznie ukończyła psychologię i prawo, więc właściwie nie ma się do czego przyczepić. 

Odpowiadając użytkownikom Twittera, którzy zarzucili dziennikarce atak na dyrektor CitizenGO, Wiktoria Beczek podkreślała, że nie atakuje, ale stwierdza fakt. 

"Fakt, że Pani Korzekwa-Kaliszuk przedstawiana jest jako zupełnie niezależna prawniczka / psycholożka / pisarka, kiedy ma bardzo jasne afiliacje. Pisałam to już 2 razy, proszę przeczytać całość dyskusji."-tłumaczyła. Mimo wszystko, nadal jednak nasuwa się pytanie, w czym właściwie problem. Chyba jednak w poglądach... 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

anonim2020.06.16 19:11
CitizenGo to ta organizacja ultarkonserwatywna założona w Hiszpanii ??? Jeśli tak, że rzeczywiście obiektywna komentatorka :-D
MAGDA2019.03.20 0:28
Może to nie atak, ale mi to widać na zazdrość! Mozliwe, że ma mniejsze wykształcenie, a może nie miała tematu do artykułu????
MIREK F-C2019.03.18 21:06
Ja mam o tych lewackich gryziiściekach i tak najgorsze zdanie. Zboczeni moralnie i światopoglądowo do cna. Niektórzy wykształcenie zdobyli przez punkty za pochodzenie. Nie rozumiem dlaczego jeszcze coś takiego nie znieśli ze szkół wyższych. Taka nie powinna bez egzaminów i jeszcze na zaocznych kończyć jakiekolwiek studia. To jest tzw. Obrazowańszczyzna (Wykształciuch bez solidnej wiedzy) jak powiedział Sołżenicyn. I takie bełkoczą i obśmiewają porządnych ludzi. A kysz wy podłe kreatury. Redakcja Haretz albo inna hazarska czeka na was.
Mejer2019.03.18 20:25
Myśle ze Pani Wiktorii Beczek poszło o to ze jest pasztetem :D
Mateusz Jeglinski2019.03.18 19:33
Nowak spadaj do swego demona, skoro ci się śliczne stworzenie Boga nie podoba.
Piotr Nowak2019.03.19 6:34
Tak Mati. Oczywiście. :) Rozumiem że dla ciebie każde "śliczne stworzenie Boga" to jest takie które się z twoimi "poglądami" zgadza. :) Prawda? A reszta jest fuj? No to kiedyś się obudzisz obok Pawłowicz - "śliczne stworzenie Boga"
Sebastian Lorenc2019.03.19 6:50
On by się osrał ze szczęścia jakby Twoja Demon zechciała zwrócic na niego uwagę. Wie o czym pisze i zazdrości.
Mateusz Jeglinski2019.03.19 8:32
Wiesz Lorenc, diabeł, czyli demon został stworzony jako anioł światłości, czyli nieziemsko piękny. Co gorsza ciągle na mnie zwraca uwagę kusząc mnie. Staram mu się opierać. Tak swoją drogą Nowak, czy wasz demon nie za bardzo absorbuje uwagę Lorenca?
Piotr Nowak2019.03.19 10:42
Ty się Lorencem nie przejmuj. Prawdę powiedział. Ty się bardziej martw tym "staraniem opierania" i "ślicznym stworzeniem Boga" wg swoich wysoce fantazyjnych kryteriów - bo jak się obudzisz obok Pawłowicz , to i tak spoko. Przytulisz się , pocałujesz Ją w szyjkę itd... W wariancie hard - budzisz się obok "ślicznego stworzenia Boga". Całujesz w szyję. Miziasz po pleckach. Lekko dmuchasz a potem całujesz płatek uszka.... A tam ... Ojciec Dyrektor :D Ty Mati na siebie uważaj. :)
Piotr Nowak2019.03.18 18:59
Wieczny ściskoszczęk jakby się nażarła koksu... Nie znoszę Jej. Ale to tylko moja opinia. Sorry musiałem.
anonim2019.03.18 20:33
Nowakosiu że musisz to akurat wiadomo. Jak porównacie tą wspaniałą dziewczynę z waszymi lewackimi wywłokami to to nic dziwnego że dostajecie SZCZĘKOŚCISKU głąbie
Tomek 3.202019.03.18 18:07
Faszyści z wybiórczej wiedzą swoje.
Andrzej Malik2019.03.18 17:57
Sprawdźcie proszę znaczenie słowa "kuriozalny", dobrze? A potem na wszelki wypadek słowo "atak".
Stachu2019.03.18 17:38
No faktycznie to trochę zabawne z tym tytułowaniem. Tylko gdzie tu "atak" ?