13.11.21, 21:55fot. ytПравда ДНР/screen

Kuriozum! Braun chwali Łukaszenkę za "życzenia" dla Polski z okazji Święta Niepodległości i obwinia Polskę o konflikt … wojenny z Białorusią

Jestem oczywiście pod wrażeniem tego, że prezydent Aleksander Łukaszenka występuje z takim tekstem jak właśnie jego dzisiejsze życzenia, że tak krótko to trwało, że tak szybko mamy do czynienia z takim gestem” - powiedział poseł Konfederacji Grzegorz Braun na kanale wRealu24 chwaląc życzenia, jakie wypowiedział białoruski dyktator z okazji 11 listopada pod adresem Polski.

Ta kuriozalna wypowiedź Grzegorza Brauna jak i „życzenia” białoruskiego dyktatora mają miejsce w czasie, kiedy dowodzeni przez białoruskie KGB imigranci szturmują polską granicę. Co więcej, polscy działacze są więzieni i najprawdopodobniej torturowani białoruskich więzieniach.

Co szczególnie kuriozalne, poseł Konfederacji opowiedział się przeciwko sankcjom wobec Białorusi. A żeby jeszcze tego było mało, to budowę trwałego muru na granicy z Białorusią nazwał „największą tragedią”.

Białoruskie ataki na polską granicę z kolei określił jako „retorsje” będące odwetem za działania polskiego rządu.

W jego opinii Polska dokonała „aktu wojennego” wobec Białorusi, ponieważ w roku 2020 protestowała przeciwko brutalnym pacyfikacjom protestów opozycji na Białorusi przez reżim Łukaszenki. Oficjalnie w wyniku tych brutalnych działań białoruskich służ zginęły w nich 3 osoby, a 76 zniknęło bez śladu.

Polski sprzeciw wobec jawnego łamania przez reżim Łukaszenki praw człowieka oraz zasad demokracji, Braun określa jako „nagonkę na Mińsk”, a Polska miała być według niego liderem tych działań.

"Jakie sprężyny były nakręcane i puszczane w ruch, kiedy premier Rzeczypospolitej kwestionował, on i jego ministrowie, legalność władzy białoruskiej? No, to jest poważny akt polityczny. To jest akt, nie bójmy się tego słowa, wojenny” – stwierdził Braun.

Nie ma nic szkodliwego w przypominaniu, że to rząd Mateusza Morawieckiego dostarczył rozlicznych pretekstów do tego, żeby retorsja z tamtej strony stała się wręcz oczywista” – przekonywał.

Odnosząc się do „propozycji” Łukaszenki dotyczącej deeskalacjiprzez Polskę tego konfliktu oraz „wyciągania ręki do Polaków”, Braun powiedział:

To jest przesłanie niedwuznacznie dające się odczytać z tych życzeń. Życzenia, forma oczywiście konwencjonalna, ale treść niebanalna, odwołanie do wspólnej historii, wspólnej przeszłości. I oczywiście łatwo to wyszydzić”.

Dalej poseł Konfederacji pouczał także polskie służb podległe MON i MSW, aby te starały się dogadać z Łukaszenką.

Odnośnie budowy muru na granicy polsko-białoruskiej, stwierdził:

Gdyby miała tu, w środku Europy i w sercu Rzeczypospolitej, zapaść na resztę naszego życia, jakaś żelazna kurtyna to byłaby to największa tragedia w jakiej przyszło nam uczestniczyć. Chciałbym cudu, jakim byłoby znalezienie rozwiązania politycznego”.

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze

Witamina C2021.11.14 23:32
Staje sie podobny do walesy - gada od rzeczy, kompletnie od rzeczy. Wyraznie potrzebuje lekarza.
Anonim2021.11.14 20:39
Braun inteligentny inaczej. Białorusini nie są życzliwi Polakom nie od dziś, najechało się do Polski młodych z za wschodniej granicy, studiują za polskiego podatnika pieniądze na uczelniach, ale 90% z nich to mają taki sam stosunek do Polski jak Kozłowska. Zachowanie ich w komunikacji miejskiej czy gdziekolwiek jest takie że Polak u siebie czuje się już jak obywatel drugiej kategorii. Poseł Barbara Bubula już kiedyś powiedziała że już mamy 2 miliony przybyszów ze Wschodu a to jest niebezpieczne.
Böno2021.11.14 21:23
A kto ich tutaj zapraszał? Kto ich tutaj wpuścił?
Wojtek Polak2021.11.14 19:18
czy to Braun wpycha Białoruś(Wielkie Księstwo Litewskie) w ręce Putina -nie. czy to Braun poparł Białoruską akcje niszczenia kraju przez ich kod-y i tęczowych komucho-zboczeńców-nie. Białoruś przywróciła i kultywuje tradycje z II RP Łukaszenka robił dużo aby się zbliżyć do Polski a co zrobił premier Morawiecki wypiął się na Białorusinów. Rząd Polski zamiast tworzyć unie środkowo-europejska na wzór unii lubelskiej i wyrwać środkową i wschodnią europe z okradania i poniżania przez ruskich niemców i hołoty komucho-europejskiej. a w zamian tego co mamy rząd Polski deklaruje że choć by unia nas okradała ze wszystkiego i wprowadzała tęczowe zbrodnicze i upadłe moralnie prawo to my nigdy ale to nigdy z niej nie wyjdziemy.
max2021.11.14 22:51
Nie martw się tak chłopie, dostosujemy Unię do naszych tradycji i potrzeb. A to, że Łukaszenka kultywuje tradycje IIRP, to przesadzasz z ilością tego płynu.
anatol2021.11.14 15:03
TEN BRAUN TO ON JEST ZDROWY PSYCHICZNIE?
Dell2021.11.14 16:42
Niestety, tak. Nie róbmy z niego idioty, bo "oświeceni" sędziowie poczują, że mogą go uniewinnić od odpowiedzialności za zdradę uznając go za stukniętego.
Gucio2021.11.14 14:27
Jak nie debil jak debil
matis892021.11.14 14:00
To żaden konflikt tylko objazdowy cyrk trwający przecież od lat w Ruskiej UE, a zaplanowany przez prorosyjskie Niemcy i Rosję.
Eustachy2021.11.14 13:18
Posłuchajcie głosu człowieka trzeżwego . Towarzysz B. pokazał swoją prawdziwą twarz. Przestańcie na niego głosować !!!
POLAK2021.11.14 13:11
TEN BRODZIATY DUREN Z GENAMI GERMANSKIMI CHCE NAS ZNISZCZYC
Anonim2021.11.14 13:08
Jeszcze PiS i Fronda będą skamleć i na kolanach prosić Brauna o głosy w Sejmie kiedy braknie 10 głosów.A na to sie zanosi.
"Oficjalnie w wyniku tych brutalnych działań"2021.11.14 13:07
W wyniku waszych działań na granicy oficjalnie zginęło już osiem osób.
Figo Fago2021.11.14 12:59
Ta "mp/niezależna.pl . mogła by być bardziej uczciwa . Tak przedstawić niegdyś słynnego polskiego (?) reźysera twórcy hasła " Szczęść Boże , - Bog , Honor i Strzelnica . Toć to obraz wroga mojej Ojczyzny . Wroga albo chorego na głowę człowieka Wrogiem powinny zająć się jakie służby specjalne ,Zaś chorym , lekarz , kopać chorego nie wypada. Te filary "Konfederackie "jak panowie Korwin Mikke i Bosak, powinni się chorym zająć ..
mrk2021.11.14 12:13
Braun - kolejny pajac-prowokator na usługach kremla kompromitujący prawicowe idee.
Realistka2021.11.14 11:54
Przestańcie opluwać posła Brauna! Tę wojnę na granicy wywołał nie kto inny jak mały człowieczek z Wawy! Już zapomnieliście jak przed rokiem próbował obalić łukaszenkę pod pretekstem fałszowania wyborów i praworządności? Jakiej reakcji się spodziewaliście po oddaniu łukaszenki w łapy Putina?
Japa2021.11.14 13:06
" Realista ", " realistością " ale przestań pisać na bani Pana Brauna nikt nie opluwa . łTo on sam odłaje mocz i kał po sobie i po Konfederatach .
podła gnida2021.11.14 11:51
Wyjątkowo podła gnida z Brauna. Mam golarkę brauna, poszła do kubła. Nie mogę goląc się czytać to nazwisko. Bez przesady
Braun ma rację2021.11.14 11:49
Sytuacja na granicy to skutek wieloletniego judzenia i prowokowania do obalenia Łukaszenki przez PISowskich chazarów. Białoruś jest za słaba, by zagrażać militarnie, więc odgryza się hybrydowo. Dlaczego te chazarskie "kozaki" nie próbują obalać chińskiego komunizmu, który prześladuje chrześcijan, tylko z nim współpracują na wszystkich możliwych płaszczyznach?
gumowa kaczka2021.11.14 11:02
brałn to kopiejka
Ktoś2021.11.14 10:43
W dzisiejszych czasach trudno jest odróżnić kłamstwo od prawdy, informację od dezinformacji. Na nas też wiele narodów pluje, że jesteśmy niedemokratyczni, antysemiccy, homofobiczni, że należy zabrać nam środki z UE, bo jesteśmy niepraworządni i że UE powinna mieszać się w nasze wewnętrzne sprawy także te, które nie są objęte traktatami. Nie wiem jak naprawdę wygląda sytuacja na Białorusi i czy tak rzeczywiście były tam łamane prawa człowieka, bo wiem, że prasa często kłamie a opinia publiczna jest często wprowadzana w błąd. Niezależnie jednak od tego, opluwanie przywódcy państwa sąsiedzkiego jest co najmniej nierozsądne, jeśli chce się liczyć na dobre stosunki z tym państwem. Przemoc rodzi przemoc, nienawiść rodzi nienawiść, zło rodzi zło. Pycha pouczania innych i wtrącania się w ich sporawy bywa karana upokorzeniem. Powinniśmy postępować jak państwo chrześcijańskie i zło dobrem zwyciężać, szukać pojednania i pokoju. Skoro Łukaszenka chce z nami bezpośrednio rozmawiać, to powinniśmy usiąść do rozmów. Pycha kroczy przed upadkiem, a mądrość jest cnotą.
Anonim2021.11.14 10:31
slonce daje 7500 raza wiecej energii niz uzywane paliwa nieodnawialne. Gejow prawdziwych 100% (np Biedron do nich sie nie zalicza bo sam o tym opowiadal) sa promile, a smiertelnosc covidu przy 70tce wynosi 1.08% ------ten jest Nowy Ład w skrocie
Ktoś2021.11.14 10:30
Niestety w dzisiejszym świecie trudno jest odróżnić prawdę od kłamstwa, informację od dezinformacji, przypadkowe działania od działań zaplanowanych. Może Pan Grzegorz ma trochę racji w tym co pisze, bo przemoc rodzi przemoc, a zło rodzi zło. O nas też dużo kłamliwie się pisze i wielu ludzi poczytuje sobie za honor hejtować naszą ojczyznę i uznawać ją za kraj niedemokratyczny, antysemicki, homofobiczny. Obecnie dorabia się ludziom i narodom gombrowiczowskie gęby, żeby nawzajem się szczuć, pogardzać sobą i się nienawidzić. W takiej sytuacji pewna wstrzemięźliwość w ocenie państwa sąsiedzkiego byłaby wskazana, a otwarte działania wymierzone w jego władze nie mogą być uznawane za neutralne, bo są mieszaniem się w wewnętrzne sprawy innego państwa. My też na arenie międzynarodowej mamy gębę rządów nazistowskich, autorytarnych, antydemokratycznych itp.itd, więc inne państwa pod płaszczykiem obrony demokratycznych wartości zawsze mogą znaleźć pretekst, żeby w nas uderzyć. Kto mieczem wojuje od miecza ginie! Zło dobrem zwyciężaj! Opluwanie przywódcy sąsiedniego państwa jest niechrześcijańskie i po prostu głupie. Nienawiść rodzi nienawiść, a zło rodzi zło.
joanna2021.11.14 10:13
Myślę, że laurkę posła Brauna na cześć Łukaszenki trudno już zaliczyć do zwykłych przejawów jego ''oryginalności'', to brzmi niestety jak hołd, by nie nazwać tego wręcz zdradą narodową.
bodzirej2021.11.14 9:32
Grzegorz Braun jako jeden z niewielu mówi wprost bezsensownych działaniach naszego rządu; przez 20 lat łukaszenka sprytnie manipulował putinem i Białoruś była buforem między Polską a Rosją. W momencie, kiedy podpadł globalistom wyśmiewając rzekomą pandemię, ci rozkręcili na Białorusi rozróbę. Polskie władze mogły oczywiście delikatnie pogrozić mu paluszkiem ale bocznymi kanałami dawać mu do zrozumienia, że wiemy o co tu chodzi. Jednak skrupulatnie wykonały rozkazy z góry i zmieszały łukaszenkę z błotem. W efekcie ten nie miał innego wyjścia jak skumać się z putinem i obecnie wykonuje jego rozkazy. To mamy rozróbę na granicy.
Jacuś2021.11.14 9:13
Panowie z Konfederacji przecież ten błazen Braun i drugi Korwin psują wam wizerunek, zróbcie coś z tym.
Anonim2021.11.14 9:15
Może ktoś w tym celu ich tam wstawił.
Jan2021.11.14 8:58
Zauważmy od czego wszystko się zaczęło.Dwadzieścia kilka lat Łukaszenko już rządzi i wszystkie poprzednie wybory były ok. Gdy jednak zaczął wyśmiewać rzekomą pandemię i mówić że u nich takie coś leczy się wódką nagle oczy zachodu się otworzyły i zaczęli kwestionować legalność wyborów. Pieski masońskie z naszego podwórka zaczęły pierwsze ujadać wbrew woli narodu polskiego i świadomie wmanewrowały nas w tą sytuację. Wszystko jest perfidnie przemyślane i odciąga uwagę od śmiercionośnych szczepień.
katolik2021.11.14 8:15
Polacy to ciemny naród - cieszą sie ze mają wroga i mogą sie gorączkowac- SSPIS wmawia Polakom, ze Łukaszenka i Putin to wrogowie. SSPIS weszło w zachodni masońsko- nazistowski układ i morduje Polaków chemią genetyczną, to nikomu nie przeszkadza. Wazne, ze SSPIS PO PSL SLD wykreowało sztucznego wroga jako temat zastępczy, przed wyborami jak znalazł. Polacy sami dobrowolnie zdradzą Polskę idąc za kłamstwem SSPIS i głosujac znów na zdrajców !!!
xyz1232021.11.14 8:40
jaaaaa cię ale ty typie popyrtany w głowę jesteś :D:D:D
Gutek2021.11.14 10:08
Przeciez gosc ma racje.
katolik2021.11.14 10:33
dzięki, bo Twój głos może też przyczyni się do tego , ze Polacy zobacza, co się dzieje naprawdę w Polsce, co robią masoni i do czego dążą
Ala Wilk2021.11.14 8:05
Na Frondzie jest więcej bluzgów na Franciszka niż na Łukaszenkę i Putina. Dla polskiej prawicy lepsza jest dyktatura KGB niż demokracja.
gracz2021.11.14 5:58
Brawo Braun, jak zwykle prawda w oczy kole ogłupiałych przez telewizję Kurskiego Pisowców. To dzięki "wybitnej " polityce Morawieckiego, czyli bezczelne wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Białorusi, mamy to co mamy.
Dlaczego Fronda nie napisze,że...2021.11.14 5:30
Zagraniczne media nadają z granicy od strony białoruskiej. Zakaz wstępu do polskiej strefy da tyle, że świat zobaczy wersję białoruską wydarzeń i dowie się o cenzurze w Polsce.
Delbrück2021.11.14 8:02
CNN US pokazuje właśnie zdjęcia z pograniczna. Dlatego należy dopuścić dziennikarzy po naszej stronie granicy. Jeżeli nie zaczniemy szerzej pokazywać białoruskich prowokacji i działań reżimu to za chwilę będzie jednostronny przekaz.
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.11.15 0:43
ZGODA TYLKO to może być, że obejmuje DZIENNIKARZY TYLKO PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW. Trzeba uważać aby nie przemknęli się do tej STREFY PRZYGRANICZNEJ DZIENNIKARZE HIENY, WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na POLSKOBRZMIĄCE. Zaraz WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW zaczną BEŁKOTAĆ, BAŁAKAĆ, kto będzie weryfikował DZIENNIKARZY, który jest PRAWDZIWYM POLAKIEM PATRIOTĄ, od razu ODPOWIEM, weryfikować będziemy My PRAWDZIWI POLACY, III pokolenie AK, WiN, NSZ.
Jerzy2021.11.14 4:43
Łukaszenka to demokratycznie wybrany prezydent,jak duda, ja biden, a że szmatom romaszewskim zachłannym się nie podoba? wali mnie to! co złego nam zrobił Łukaszenka? nIc!!! co zrobiłi klępy romaszewskie???? choćby patologię sądową zachowały, i wiele innych rzeczy... kto nami pomiata???? Łukaszenka czy pedalskie unijne instytucje? zacznijmy walczyć w prawdziwymi wrogami, a nie z wrogiem wykreowanym przez szmaty romaszewskie.....
Broni-slaw2021.11.14 4:12
moskale uruchamiaja swoja bolszewicka endecka prawice czyli Brauny, Olszanskie itp. iey zaminujecie granice Kiedy Bronka z Bronkiem zawita w Konstytucji?
Edek2021.11.14 0:31
Co a zakłamany artykulik,same brednie i kłamstwa , podajcie wypowiedzi Brauna w całości,co za skur... je odwraca ?
Krzysztof2021.11.14 0:29
Myślę że trzeba dyplomatycznie bez agresji odpowiedzieć Łukaszence , dobre słowo czasem ma moc zażegnać spory gdy jest w tym słowie pokój . Dyktator rozjuszony popełnia błędy i często sam potem nie wie co z tym zrobić. Warto wychodzić czasem na przeciw z słowem pokoju skoro ten pierwszy mimo swojej głupoty zrobił błędy. Czując się osaczony będzie agresywny,. Przełamać wrogość wojny pokojowym wyjściem . W prawdzie to przecież nasz sąsiad jest choć jest taki trzeba czasem i do takiego wyjść by większych głupstw nie zrobił . Dyplomacja mądra a nie zacietrzewienie w złu wojny. Zwykle żle się to kończy.
Skrzypek na dachu2021.11.14 0:28
PiS to partia glupia , slaba i sprzedajna . Ludzie , nie dajcie sie nabrac ze to pobozne , uczciwe patrioci .
Skrzypek na dachu2021.11.14 0:24
Pan Ray Epps to federalny donosiciel pod ochrona FBI , prowokator i tajny agent 6ego Stycznia .
Skrzypek na dachu2021.11.14 0:17
Taki ma urok wolnosc slowa , niech kazdy gada co chce , a ocena nalezy do ciebie . Pan Grzegorz Braun narusza zasady zdrowego rozsandku boPan Lukaszenko to zamordzista poststalinowski .
Skrzypek na dachu2021.11.14 0:09
Pan Grzegorz Braun sam siebie oszukuje albo jest platny klamca po stronie wroga .
Naprawdę czujesz się dumny Mariuszu2021.11.13 23:59
że urodziłeś się po tej stronie płotu a nie po tamtej?
niewierzący ateusz2021.11.13 23:38
jakbym kiedyś przypadkiem spotkał tego kretyna brauna , to potraktowałbym go jak korwin ... boniego
O Peggy Brown2021.11.13 23:36
Kto Brauna ukochać będzie umiał?
Widzę Gmyza trzeźwego2021.11.13 23:35
Widzę Gmyza trzeźwego, co ty na to kolego?
złożyłem formalny wniosek2021.11.13 23:14
Za Braunem stoi B-R-A-U-N. —————————————————————————————————————————————————————————— Teofila Bepko to rozszyfruje.
jasny sygnał dla kaka2021.11.13 23:30
A Woj Pawelczyk dopowie.
katolik2021.11.13 23:09
Tylko Polacy świadomi układu masońsko- nazistowskiego w jakm jest SSPIS wiedzą, ze SSPIS PO PSL SLD to zdrajcy, którzy zrobią wszystko aby doprowadzić do konfliktu, zniewolenia Polaków i zamordyzmu za cenę własnych korzyści. Pierwsza zdrada to mordowanie chemią genetyczną, druga zdrada to doprowadzenie do konfrontacji z Białorusią, trzecia to celowa drożyzna. SSPIS raz zdradziło -- morduje chemią i właśnie robi to dalej, za kazdym razem
Figo Fago2021.11.14 14:23
No .. To teraz przynajmniej wiadomo kogo widzi ten typ "katolików " u władzy w Polsce. Razem z Wiosną , pod nadzorem Putina i Tuska albo Merkel i Tuska .Bo Tusk się wszędzie się umie znależć . Na zachodzie i wschodzie . Jak trzeb to i Watykan mu pasuje
katolik2021.11.14 20:16
chyba Ty tak myślisz, nigdy nie wspominam o pobocznych pomiotach typu wiosna, bo nie warto !! Dla mnie wszyscy w tym sejmie to zdrajcy, to zapamiętaj !!!
odp2021.11.13 23:07
No cóż, "fixum dyrdum" i Brauna dopadło. Musi z tym żyć biedaczysko, byle innych nie zarażał.
Opadają brązowe liście2021.11.13 22:56
na Brauna głowę oczywiście.
Leszek potrafił2021.11.13 22:54
Brązowa jest koszula tego człowieka.
Komik z PiS-u2021.11.13 22:53
„O Peggy Brown, o Peggy Brown, kto cię ukochać będzie umiał?”
Jan2021.11.13 22:40
Ten Braun to ruski kundel, won do swoich sowietów ZDRAJCO!
kas2021.11.13 22:39
Pan Braun ma racje.
Anonim2021.11.13 22:36
takie życzenia nic nie kosztują ,jak kto głupi to w nie uwierzy, typowy propagandowy zabieg,dziwne że taki Braun dał sie nabrać jak dziecko?
Skrzypek na dachu2021.11.13 22:19
Lukaszenko nie moze zabrac turystow spowrotem do Minska bo nawet glupi Pan Grzegorz Braun wie ze Bialoruski Baca nie odda kazdemu tysiace dolarow .
iwan groźny2021.11.13 22:30
jaki to @Skrzypek na dachu mądry, wszystkie rozumy wraz z kaczym guano pozjadał
oficer LWP2021.11.13 22:14
a popychadła judesejskie z Frondy kogo popierają? pisowskich wichrzycieli?
Jan2021.11.13 22:38
Ten braun to zwykły kundel ruski, won do sowietów ZDRAJCO!!!!
oficer LWP2021.11.13 23:27
kim ty pisowski śmieciarzu jesteś, że masz czelność do mnie tak pisać żydowski sługusie, zachowanie godne pisowskiego prymitywa wyklutego z pisowskiego jaja na Nowogrodzkiej, służysz Kaczyńskiemu jak bezrozumny pies, PIS über alles, lepiej zajmij się obciąganiem Kaczyńskiemu, on i ty będziecie zadowoleni
niewierzacy ateusz2021.11.13 23:36
może się powtarzam, na ale trudno :) debil jesteś nie oficer