08.02.19, 14:51

Kurski o Olszewskim: Autentyczny człowiek Solidarności

"Wielki Polak, wspaniała postać, książę opozycji demokratycznej, odważny obrońca w procesach politycznych w PRL" - mówi Jacek Kurski wspominając zmarłego dziś Jana Olszewskiego.

Według wstępnych doniesień Jan Olszewski trafił do szpitala kilka dni temu, po tym jak zemdlał i stracił świadomość. Były premier zmarł w czwartek późnym wieczorem. O jego śmierci poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

"Niesamowitym zbiegiem okoliczności znalazłem się w poniedziałek na tym samym oddziale szpitalnym z Janem Olszewskim. W ostatnich godzinach życia towarzyszyłem człowiekowi, który zaprosił mnie do polityki. Niestety nie udało nam się porozmawiać. Był nieprzytomny" - wspomina prezes TVP.

"Wielki Polak, wspaniała postać, książę opozycji demokratycznej, odważny obrońca w procesach politycznych w PRL. Miał ważny udział w konstruowaniu statutu i rejestracji Solidarności. Autentyczny człowiek Solidarności. Charakteryzował się dużą wrażliwością społeczną. Mimo, że należał do elity intelektualnej, robotnicy czuli szczerość, autentyzm i wiarygodność tej postaci" - dodaje.

mor/wpolityce.pl/Fronda.pl

 

Komentarze

Stanisław znad Dunajca2019.02.8 15:59
No i będzie problem: w której katedrze?
Kolarz2019.02.8 17:06
nie martw się Stasiek, pan Olszewski był przyzwoitym człowiekiem - RIP.