21.03.21, 07:45Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Kuźmiuk: Kłamanie dla opozycji jest tak samo oczywiste jak oddychanie!

1. Jak poinformowała w ostatni piątek na swojej stronie internetowej agencja ratingowa Fitch, potwierdza ona dotychczasowy rating Polski na poziomie A-/F1 odpowiednio dla długo i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej, a także A-/F2 dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej.

Ponadto perspektywa ratingu pozostaje na poziomie stabilnym, co oznacza, że agencja przewiduje stabilny wzrost gospodarczy dla naszego kraju i poprawę stanu naszych finansów publicznych.

W komunikacie agencji podkreśla się mocne fundamenty makroekonomiczne i dobrze zdywersyfikowaną gospodarkę, która jest wspierana przez rozsądnie prowadzoną politykę gospodarczą rządu i monetarną banku centralnego.

Agencja zwraca uwagę, że pandemia koronawirusa spowodowała spadek PKB w 2020 roku tylko w wysokości -2,7% (najniższy poziom spadku PKB w UE z krajów o dużych gospodarkach) i stało się to dzięki silnemu wzrostowi konsumpcji i eksportu.

W komunikacie podkreślona jest także perspektywa wyraźnej poprawy sytuacji finansów publicznych, po ogromnym wysiłku fiskalnym wsparcia krajowej gospodarki środkami w wysokości ponad 200 mld zł (blisko 10% PKB) w latach 2020-2021, deficyt sektora finansów publicznych (wg metodologii unijnej), Fitch zredukował do 5,7% w 2021 roku i tylko do 3,7% w roku 2022 (a więc wg tej agencji już pod koniec przyszłego roku polskie finanse publiczne będą blisko osiągnięcia kryterium z Maastricht wynoszącego 3% PKB).

2. Przypomnijmy także, że w połowie lutego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zakończył doroczny przegląd naszej gospodarki, w ramach którego dokonał także oceny działań Narodowego Banku Polskiego (NPB) podczas kryzysu spowodowanego przez pandemię Covid 19.

MFW podkreślił w komunikacie, że „szybka i właściwa” polityka luzowania pieniężnego prowadzona przez NBP, pomogła zmniejszyć negatywny wpływ pandemii na gospodarkę i sektor bankowy.

Co więcej MFW rekomenduje utrzymanie dotychczasowego akomodacyjnego (dostosowawczego) kursu polityki pieniężnej NBP do czasu, gdy w Polsce utrwali się ożywienie gospodarcze.

Fundusz pozytywnie ocenił także obecny stan polskiej gospodarki i podkreślił, że nasz kraj jest dobrze przygotowany do spodziewanego w tym roku okresu wyraźnego ożywienia w gospodarce.

3. Jednocześnie co parę dni słyszymy oceny działań polskiego rządu dokonywane przez „ekonomistów” opozycji takich jak: Borys Budka, Izabela Leszczyna czy Sławomir Nitras jeżeli chodzi o wsparcie gospodarki dotkniętej skutkami pandemii koronawirusa i perspektywy jej rozwoju.

Według tych ocen jest dramatycznie źle, przedsiębiorstwa zostały pozbawione pomocy, jeżeli dalej będzie rządził rząd Zjednoczonej Prawicy, to gospodarka się zawali, a finanse publiczne ulegną załamaniu.

Ci „ekonomiści” mają także recepty jak wyjść z kryzysu, między innymi ogłosili konieczność obniżenia stawki podatku VAT z 23% do 5% dla branż które są dotknięte lock downem, choć podatek ten nie jest podatkiem od branż tylko jak mówi jego nazwa, podatkiem od towarów i usług, a więc przedstawiona koncepcja jest absurdalna.

4. Nie powinno więc być żadnych wątpliwości czyje oceny są prawdziwe, a czyje kompletnie nie mające żadnego związku z polską rzeczywistością, opozycji czy międzynarodowych agencji ratingowych, albo międzynarodowych instytucji finansowych.

Skoro takie agencje ratingowe jak Fitch, Moody's, czy S&P dokonują takich ocen dwa razy w roku, na wiosnę i na jesieni i dla polskiej gospodarki i naszych finansów publicznych, są to oceny bardzo pozytywne, nawet podczas głębokiego kryzysu gospodarczego na świecie i w Europie, to wyraźnie widać, że opozycja oceniając polską gospodarkę i finanse publiczne, co najmniej mija się z prawdą.

Ale tak już jest od ponad 5 lat i to nie tylko w odniesieniu do gospodarki ale wszystkich dziedzin naszego życia, kłamanie dla naszej opozycji zarówno w kraju jak i za granicą jest tak samo oczywiste jak oddychanie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Prawda2021.03.21 21:24
Faktycznie to w Polsce nie ma Opozycji tylko --Konfidenci i Szpicle Niemieckie i Ruskie ==
Piotr Nowak2021.03.21 20:05
Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski, którzy zdradzali i zdradzają naszą Ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!! Ci lewaccy oszuści walczą o koryto wszelkimi sposobami, i wykrzykują do PIS-iorów: „Będziecie siedzieć”, za to żeście wygrali wybory ! Nie, to nie wy będziecie wsadzać Polaków, prawowitych gospodarzy polskiej ziemi - broniących swego Państwa, ale to my Polacy was za zdradę naszego Państwa i Narodu Polskiego uczciwie osądzimy !!! Na nic wasze zastraszanie Polaków i groźby . Przygotujemy wam sprawiedliwe procesy, bo zapracowaliście na nie solidnie, a już w kolejnych wyborach 2023 odrzucimy was od wpływu na nastą Ojczyznę i usuniemy z życia publicznego !
Buhaha2021.03.21 15:55
https://oko.press/morawiecki-w-krainie-postprawdy-siedem-najbardziej-bezczelnych-klamstw-kolekcja-ilustrowana/
Na pohybel PiS2021.03.21 14:00
Kuźmiuk kłamie jak najęty, ale to jest jego znak rozpoznawczy.
Haahahah2021.03.21 11:49
Każdy wie że największymi kłamcami są katolicy. Wystarczy poczytac katolickie komentarze.A zwłaszcza w świętą niedziele po mszy.
Anonim2021.03.21 10:06
https://www.youtube.com/watch?v=_pZ9xrYKt58
Henio2021.03.21 9:41
Nauka premiera Morawieckiego nie poszła w las ! Dzień bez kłamstwa to dzień stracony.Pinokio górą.
A wy Kuźmiuk? A wy?2021.03.21 9:38
https://wiadomosci.wp.pl/dziennikarz-wytknal-poslowi-pis-przeszlosc-jak-sie-tlumaczyl-6355752603235969a
Walter2021.03.21 9:09
Były doradca Donalda Tuska Mateusz Morawiecki ma sądownie dwa kłamstwa potwierdzone sądownie. Były członek Platformy Obywatelskiej Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194. Przysięgał na Konstytucję mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg" i wielokrotnie ją złamał. W czasie kampanii wyborczej w 2015 roku politycy z PiS-u kłamali w sprawie rzekomego zamachu w Smolensku, w sprawie luki VAT-wskiej i w sprawie "Polski w ruinie". Największa luka VAT-wska była w 2007 roku, w czasie kiedy Premierem był Jarosław Kaczynski. Jedynym krajem w tym czasie w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii.
Grizzly2021.03.21 10:14
Kłamco, przedstaw prawdę na temat rudego szczura i bandy komuszo - obywatelskiej z UBekistanu i na temat stanu mózgów towarzyszy z Konfiedieracyi - słuchaczy jasnowidzów i głuszca na tokowisku Brała!
Grizzly2021.03.21 11:51
Kłamstwo jest zarezerwowane tylko dla wyznawców pislamu!
He-he!!2021.03.21 8:49
"Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia Jarosława Gowina, stwierdził w TVN24 1 lutego, że dzięki wyrokowi TK „sytuacja prawa jest zgodna z konstytucją”. Jako jeden z sygnatariuszy wniosku do TK wychwalał samego siebie propagując przy okazji szkodliwe mity o medycynie płodu: „dzięki memu podpisowi nie będzie już zabijania dzieci, które były w pełni zdrowe. Jeszcze raz powtórzę: jest masa przykładów dzieci, które się urodziły pomimo zaświadczenia od lekarzy upoważniającego do aborcji”.
ZAKRĘCENI OSZUŚCI?2021.03.21 8:45
"Wszyscy za Kaczyńskim, ale Bortniczuk rozbił bank Wzór takich komentarzy do wyroku tzw. TK dał Jarosław Kaczyński w trudnym do zapomnienia orędziu do narodu z 27 października: „W świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło (…) I musimy pamiętać, że mamy całkowitą rację jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji” Po publikacji wyroku posypały się kolejne zapewnienia, że Przyłębska nie mogła podjąć innej decyzji, jeśli nie chciała złamać Konstytucji RP. „W polskiej konstytucji jest ochrona życia człowieka. Nie jest powiedziane od narodzin, do piątego roku życia, czy do 80. Jest ochrona życia człowieka i koniec” – stwierdził poseł PiS Bartosz Kownacki w Trójce 30 stycznia 2021. Kownacki dodał, że „aby uspokoić nastroje społeczne, powinno się mówić, czym jest aborcja”. I powiedział, czym jest: „Aborcja to jest zabijanie człowieka”."
gośc2021.03.21 8:38
Budka kłamaniem się karmi codziennie! Hiena!
Kłamstwa Kaczyńskich !2021.03.21 8:35
"Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem. Nie będzie koalicji z Samoobroną. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami .Nie podniesiemy akcyzy na paliwo. Trzy miliony mieszkań. Niższe podatki. Tanie państwo i redukcja administracji. Marcinkiewicz - premier na całą kadencję. Afera bilboardowa. Chcemy koalicji z PO. PO jest w koalicji z SLD. Nie bedzie TKMu. "Moja teczka jest sfałszowana". W rządzie nie będzie przestępców! Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. Kler nie ma wpływu na politykę PiS. Prowadzimy politykę zagraniczną dla dobra Polski. Obniżymy ZUS."
ala2021.03.21 8:39
Jarosław Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu, ktoś więcej niż polityk. Nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów. Jest bardzo szanowany i lubiany przez Polaków. To uczciwy i sprawiedliwy Polak.
Walter2021.03.21 9:19
Adolf Hitler i Józef Stalin byli bardzo skuteczni i co z tego? Jarosław Kaczynski realizuje strategiczne interesy Władimira Putina, polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej będzie mogła dyktować Polsce warunku nie obawiając się nacisków innych krajów europejskich. Dla polityków ze Zjednoczonej Prawicy "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Zbigniew Ziobro dla łamania praworządności gotowy jest poświęcić miliardowe dotacje unijne. Chciał zawetowania budżetu unijnego, co mogło oznaczać dla Polski miliardowe straty finansowe. Jarosław Kaczynski pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce je przejąć, żeby kłamać i manipulować dla utrzymania władzy. Jarosław Kaczynski dąży do dyktatury na wzór Victora Orbana, czy Aleksandra Łukaszenki.
Grizzly2021.03.21 9:25
Czymś bardzo ciężkim w łeb się walnij!
Walter2021.03.21 9:53
@"Grizzly". Czy ty chodziłeś do szkoły specjalnej? Brak inteligencji nie pozwala tobie odnieść się merytorycznie do mojego wpisu?
Grizzly2021.03.21 10:01
No i co z tego, że chodziłem do szkoły specjalnej, bo do PZPR przyjęli mnie bez problemów.
Anonim2021.03.22 5:09
Dlatego tak ci po drodze z PISem
Prawda2021.03.21 13:58
i na końcu zeszczał się w portki.
Józef2021.03.21 8:29
Obajtek mówi prawdę.
Yooseph2021.03.21 9:56
Tusk mówi prawdę. tylko wygodną dla siebie i kolesi z PO
Ściema Fałsz to PiS2021.03.21 8:26
Kaczyński już nie wie, że kłamie. – On myśli, że mówi prawdę
Sciema Nowa Solidarnosc to Tylko Budka2021.03.21 9:57
Tzraskowski już nie wie, że kłamie. – On myśli, że mówi prawdę,tak jak go uczył mistrz kłamstwa i łgarstwa czyli Donald Tusk vel Oskar
PRAWDA2021.03.21 8:02
Niemiecka i Ruska ==Opozycja jakie uzywa ==Lekarstwa Psychotropowe aby tak ===Beszczelnie Kłamać ==
Pytanie2021.03.21 7:51
Ile razy Morawieckiemu udowodniono w sądzie kłamstwo w trybie wyborczym? Kuźmiuk ogarnij się. Przykazanie ósme Ciebie też dotyczy.
Anonim2021.03.21 8:26
Konkrety proszę , konkrety. Nie może tak być , że chlapniesz blują i się schowasz !!! czekam!