24.01.22, 13:22Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kuźmiuk: Politycy PO są gotowi bronić stanowiska Niemiec ws. konfliktu Rosja-Ukraina

1. Im bardziej eskaluje konflikt Rosji z Ukrainą, tym bardziej uwidacznia się prorosyjska postawa nowego niemieckiego rządu, choć jeszcze w niedawnej jesiennej kampanii wyborczej, niemieccy Zieloni, byli krytyczni wobec rosyjskiej polityki.

Teraz gdy współtworzą niemiecki rząd razem z SPD i FDP, a polityką zagraniczną Niemiec, kieruje właśnie przedstawicielka Zielonych Annalene Baerbock, okazuje się, że zmieniła diametralnie poglądy jeżeli chodzi o postrzeganie Rosji.

Niemcy są wstrzemięźliwe jeżeli chodzi o nakładanie kolejnych sankcji na Rosję, gdyby zdecydowała się znowu zaatakować Ukrainę, chcą zalegalizowania Nord Stream2, nawet z pominięciem prawa europejskiego, nie będą sprzedawać broni Ukrainie, nawet tej o charakterze defensywnym, w razie wojny z Rosji z Ukrainą, zadeklarowali zaledwie dostarczenie szpitala polowego temu ostatniemu krajowi.

2. W poprzednim tygodniu dowódca marynarki wojennej Niemiec, wiceadmirał Schónbach, podczas swojej wizyty w Indiach, stwierdził między innymi, że Ukraina już nie odzyska anektowanego przez Rosję Krymu, a Władimir Putin chce szacunku, na który jego zdaniem w pełni zasługuje.

Ponieważ na te słowa gwałtownie zareagowała Ukraina, a jej minister spraw zagranicznych, wezwał do siebie niemiecką ambasador w Kijowie, której zwrócono uwagę na to, że tego rodzaju wypowiedzi są kategorycznie nie do przyjęcia, wiceadmirał podał się do dymisji.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to co wypowiedział ten wojskowy, to poglądy większości niemieckich elit politycznych i gospodarczych, stąd takie, a nie inne decyzje nowego niemieckiego rządu w sprawie konfliktu Rosja- Ukraina.

3. Zachowania Niemiec spotkały się z krytyką w całej Europie, także niektóre niemieckie media, ze zdziwieniem przyjmują te decyzje niemieckiego rządu, natomiast opozycja w Polsce, szczególnie politycy Platformy, taką postawę Niemiec, bronią.

Szczególnie widoczne jest to w sprawie gazociągu Nord Stream2, którego zbudowanie i gotowość oddania do użytku tak naprawdę zachęciła Putina do kolejnych kroków w sprawie odzyskania Ukrainy do swojej strefy wpływów.

W 2014 roku za aneksję Krymu i próby oderwania obwodów Ługańskiego i Donieckiego na Rosję zostały nałożone sankcje przez UE i USA, utrzymywane do tej pory ale okazało się, że nie są one na tyle dotkliwe, żeby Rosja ich nie wytrzymała.

Ale teraz po zbudowaniu Nord Stream2, Rosja ma już możliwość wywiązywania się z kontraktów na sprzedaż gazu do krajów Europy Zachodniej, bez korzystania z jego przesyłu przez terytorium Ukrainy, a więc zniknęła ostatnia blokada, do podjęcia kolejnych agresywnych kroków, wobec tego kraju.

4. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, który doświadczał traktowania dostaw gazu jako swoistej politycznej broni wobec Polski, ostrzegał Niemcy i inne kraje UE, że Nord Stream2 tak zostanie wykorzystany.

Teraz koniecznością oddania tego gazociągu do użytku poza prawem unijnym, szantażowane są kraje Europy Zachodniej, bowiem ceny gazu wzrosły 10-krotnie na skutek działań Gazpromu prowadzonych od lata poprzedniego roku.

Putin mówi wprost do przywódców krajów Europy Zachodniej, odblokujcie natychmiast Nord Stream2, podpisujcie długoterminowe umowy na dostawy gazu z Gazpromem, a ceny wyraźnie spadną.

W sytuacji kiedy w środku zimy zapasy gazu w tych krajach, są na minimalnych poziomach, Putin może dyktować warunki zarówno Zachodowi, a gdy zostanie oddany do użytku Nord Stream2 , ma w szachu także Ukrainę, której spokojnie może zakręcić kurek, mimo tego, że ten kraj za dostawy gazu płaci nawet przed ich dostarczeniem.

Polska opozycja w tym w szczególności Platforma, swojej odpowiedzialności za ten stan rzeczy nie widzi, nie widzi także odpowiedzialności niemieckiej i właśnie dlatego jest gotowa bronić decyzje Niemiec i ich politykę w sprawie konfliktu Rosja-Ukraina.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

HDD2022.01.24 20:22
Na pohybel dewiantom : PO i KO w kakao sld,psl tvn holoty, wp.ss makreli putina,żydo komuchów nkwd kgb , kasty sądowej,lgbt q Brukseli
Felek2022.01.24 20:00
Przeczytalem te wypociny. Dopiero w ostatnim paragrafie Kuzmik mowi o PO i trzymaniu z Niemcami, nie podajac na to zadnych dowodow lub nazwisk, tylko- "Bo mnie sie tak wydaje". Ten facet ma tytul doktora?
Anonim2022.01.25 8:39
Już nie. Jak przyjmują do PiS to nawet maturę odbierają, a co dopiero doktorat.😁😁😁
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.24 18:23
Blisko 240 mld zł kosztowały budżet programy socjalne wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy od 2016 r. — wynika z szacunków Business Insider Polska. Oznacza to mniej więcej tyle, że na 500 plus, 300 plus, bony turystyczne, dodatki dla emerytów czy świadczenia dla matek wydaliśmy równowartość około połowy tegorocznego budżetu.
Duktorze Kuźmiuk2022.01.24 18:06
(nie chcę obrażać doktorów) już Ci kiedyś ktoś napisał. Twoje wywody, to jak g..no rzucone w wentylator. Rozbryzguje się i śmierdzi wszędzie, pożytku z tego żadnego.
YORK2022.01.24 16:58
Deportować to zdradzieckie bydło za odrę.
Kanalie PO-UBeckie są wśród Polaków .2022.01.24 15:12
Wiadomo .
A co słychać na innych "granicach"?2022.01.24 14:58
Dzielne pryszczate i z nadwagą żydki, uzbrojone po zęby, wyszkolone "merytorycznie" z nazi-kibucach i na "wycieczkach" do Polinu, zamordowały kolejnego "arabusa-brudasa", tym razem 78-letniego Palestyńczyka. W sposób iście sadystyczny, z podręczników Bandera-SS. Omar Assad, obywatel USA odwiedził rodzinne strony na West Bank. Tam go dopadło 5-ciu dzielnych żydowskich sku rwysynków i go po prostu UDUSIŁO. Teraz się tłumaczą, czyli srranie po ścianie. Dostaną medale. Ale że Omar Assad jest obywatelem USA, gdzie jest K U R W A Blinken? Martwi się o Ukrainę, tymczasem obywatel USA traci życie z rąk sadystów-żydowskich USA sojuszników.
Anonim2022.01.24 15:24
Już podejrzewają, że zmarł na atak serca: https://www.jpost.com/israel-news/article-694382
Do you speak English?2022.01.24 16:36
Well? Do you?
­2022.01.24 16:55
Nay. But I speak Scots.
You sure do!2022.01.24 18:14
Scottish terrier's cocksucking lingo. Get yourself a new VPN. Dimwit.
[email protected]2022.01.24 14:16
Cel - rozbiór Polski między Niemcy i Rosję wzdłuż linii Ribbentrop- Mołotow. Rozbiór Ukrainy ma być etapem pośrednim, dlatego Berlin prowadzi wobec Kijowa taką politykę!
Papież2022.01.24 14:14
Politycy parti wiadomo jakich są gotowi bronić księży pedofilów i biskupów, którzy ich ukrywali. Klęczą w kościołach, łykają komunię jak kaczki, ale kościół jest święty, więc w praktyce nie wolno złego słowa powiedzieć. A dzieci cierpiały i cierpią!
robaczek ten co dupy Polskim Panom wyciera2022.01.24 13:59
gównami Polskich Panów się zażera
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.24 13:58
Kuźmiuk wy jestescie w stanie bronic swojego stanowiska zeby dalej krasc , niszczyc kraj i zeby Polacy umierali an covida byle nie stracic koryta
robaczek2022.01.24 13:56
ŁYKAC PROPAGANDE owieczki pisowskie....................... jest tak jak PAN mówi.................. tylko PIS was obroni i uratuje!! ;] ........................................tępa masa pisowska ;] ............................................ powiatowe podnózki Pana i Plebana
Polskojęzyczni Oszuści to kolaboranci2022.01.24 13:44
...ruSSkich i hitlerowców. Polskie Państwo Podziemne wiedziało, co z takimi bandytami robić.
Anonim2022.01.24 15:47
PiSdzielskie niedacznictwo jest w stanie co najwyżej postrzelić się we własne kolano. 😁😁😁
Anonim2022.01.24 13:34
To raczej oczywista oczywistośc.
Papież2022.01.24 14:15
Czy to bronisz pedofili w sutannach?
stop zarazie tęczowej2022.01.24 15:13
Tylko pedofili wśród innych profesji bronię !
Przecież Piskorski wyjaśnił jak TW Oskar2022.01.24 13:32
...woził kasę z Berlina w reklamówkach na "swoją" partię i karierę polityczną. Dawny agent STASI zgromadził wokół siebie dawną ruSSką agenturę z zsl/sld. Teraz robią głównie pod hitlerowcami, bo z tego jest lepsza kasa. A i putin czasem coś dołoży, bo to przecież wspólny "projekt".
Roman2022.01.24 16:02
Ten sam Piskorski, który sto ileś razy z rzędu wygrał w ruletkę, a kilka lat później udanie przejął majątek SD ? Rzeczywiście wiarygodny gość jak na standardy PiS.
man.of.Stagira2022.01.24 13:29
Platforma Obywatelska, jako partia niemieckiego Gazpromu WYPROWADZA Polaków z Unii Europejskiej opartej na Traktatach.// Praworządności europejskiej zagraża łamanie przez działania KE, TSUE, PE oraz elit holendersko-austriacko-niemieckich utrzymanków GAZPROM et consortes wnuczka z Wehrmachtu TRAKTATÓW.// Grupa Trzymająca władzę w KE otwarcie dąży do wypchnięcia Polski ze struktur UE, ponieważ UE była pomyślana, jako narzędzie podporządkowania krajom takim jak Niemcy krajów takich jak Polska. Podpada pod to cała Europa Środkowa. // Z CHWILĄ, kiedy stało się oczywiste, że UE zaczęła służyć krajom takim jak Polska (pod rządami Zjednoczonej Prawicy) a przestała być wygodnym narzędziem zniewalania krajów Europy Środkowej (bez Czech –Czesi do połowy XIX w. postrzegali siebie, jako poddanych cesarzy niemieckich.) narzędziem krajów takich jak Niemcy, Holandia, Belgia czy Austria w podporządkowaniu sobie reszty kontynentu – z tą chwilą TRAKTATY przestały obowiązywać. Znikła PRAWORZĄDNOŚĆ w UE! // Wniosek: Zjednoczona Prawica próbuje wprowadzić Polskę do Unii Europejskiej w granicach wyznaczonych Traktatami. // POKO wyprowadza Polskę z UE i buduje pseudo UE, tak zwane „UE”, czyli false flag operation –to znaczy budują niemiecką dywersję, która wykorzystując instytucje europejskie łamie Traktaty na drodze podporządkowania krajów europejskich Berlinowi.// Lokaje Berlina i Putina z POKO … Won za Don! …
kefas2022.01.24 13:47
leki, zapomniałeś zażyć risperidonu !
Anonim2022.01.24 13:26
PiSdzielski przygłup wie lepiej od samych polityków PO, czego oni chcą, a przynajmniej tak mu się wydaje. A nie, zaraz, taki dostał "przekaz dnia" z Nowogrodzkiej, wiec tępo powtarza, matołek...😁😁😁