21.09.20, 21:14Fot. via: Flickr

L. Sosnowski: Zamiast lamentować, trzeba wesprzeć J. Kaczyńskiego!

Wszyscy, którzy czytają moją publicystykę wiedzą, że nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem Zjednoczonej Prawicy. Już w 2015 r. pisałem, że wpuszczenie Gowina do rządu, to zaproszenie lisa do kurnika. Miałem i mam wielkie pretensje np. o poniechanie repolonizacji mediów. Ale teraz jest taki moment, kiedy trzeba odsunąć krytykę na bok i z całych sił wesprzeć Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem cóż czytam i słyszę w naszych prawicowych publikatorach? Lament pod niebiosa, że koalicja się rozpada z wyraźną sugestią, że jest to wina najsilniejszego w tej koalicji, czyli PiS-u, a więc Jarosława Kaczyńskiego w szczególności. No bo przecież jakby ustąpił, to zjednoczenie by trwało. Panie i panowie, zastanówcie się głębiej nad tym, nad czym biadolicie.

Po pierwsze, Zjednoczona Prawica nie składała się z samej prawicy, bo nie sposób zaliczyć do niej człowieka z silnym rodowodem Unii Wolności i Platformy, czyli Jarosława Gowina; to właśnie jego działanie na prawicy otworzyło drogę sukcesom Konfederacji. Porozumienie Gowina dostało (poważny błąd!) mnóstwo miejsc na listach wyborczych do Senatu i niemal wszystko zmarnotrawiło, a sam szef ugrupowania uzyskał w wyborach parlamentarnych wynik kilkukrotnie niższy niż 4 lata wcześniej. Nie kto inny jak Gowin dramatycznie obwieścił niedawno, że „Rejtanem się położy”, gdy tylko ktoś spróbuje tknąć genderystów na uczelniach. Właśnie po tym oświadczeniu zaczęto śmiało wyrzucać z pracy na uniwersytetach porządnych profesorów – Nalaskowski, Polak, Budzyńska – jako przeciwników LGBT. Reprezentant prawicy Gowin jakoś się za nimi nie wstawiał. Jego sztandarowe dzieło, tzw. konstytucja dla nauki, doprowadziła uczelnie do stanu dramatycznego. Długo można by wymieniać przewiny, krótko natomiast trzeba skonkludować, że Gowin uprawia szkodnictwo. Byle tylko się o nim mówiło, byle był na czołówkach gazet i na szkle, to się naprawdę liczy. Tymczasem powinien czuć się bardzo zaszczycony, że ktoś taki jak Kaczyński w ogóle siadł z nim jeszcze do stołu i jeszcze podał mu rękę.

Majowe manewry Gowina, które niemal doprowadziły do utrącenia Andrzeja Dudy, które pozwoliły w trakcie oficjalnej kampanii wymienić Platformie słabą kandydatkę na dużo bardziej obiecującego i o niebo lepiej posługującego się demagogią Rafała Trzaskowskiego, były, w moim mniemaniu, stuprocentową zdradą koalicji. Wszyscy po prawicy byli wtedy tego zdania. Skąd zatem 3 – 4 miesiące później ta nagła amnezja, darowanie zdrady i lament nad rezygnacją z tego pana? Trudno mi uwierzyć, że poważni publicyści biorą na serio jako przyczynę rozpadu koalicji ustawę o zwierzątkach futerkowych. Ustawa to kropla, która przelała czarę goryczy. 

Ze Zbigniewem Ziobro jest oczywiście inaczej, bo to na pewno człowiek prawicy, ale ma niestety naturę separatysty i uznał się za niezastąpionego. Ponadto jest zbyt niecierpliwy. Na jego miejsce jest jednak dwoje świetnych kandydatów, odważnych, którzy nie odpuszczą.

Nie wszyscy wiedzą, jak daleko sięgają roszczenia obu tych niewielkich ugrupowań. Aż trudno w to uwierzyć! Nie chodzi tylko o paru ministrów, iluś tam sekretarzy stanu, o kilkadziesiąt najlepszych miejsc na listach wyborczych do parlamentu. Chodzi przede wszystkim o mnóstwo, coraz więcej, bardzo intratnych posad w państwowych spółkach – wszyscy nie do ruszenia, choćby byli nie wiem jak nieudolni.

Tak rządzić się nie da. Lepiej teraz powiedzieć stop, niż dopiero za 3 lata. Bo owe 3 lata, wbrew mniemaniu naszych publicystów, wcale nie zapowiadały sukcesów, zwłaszcza na polu światopoglądowym. A o to przede wszystkim toczy się dziś mordercza walka: o polskość, o wiarę.

Prawica ma za zadanie zwalczać lewacki wynalazek zwany liberalną demokracją, a nie sama go stosować. Wynalazek ten polega na dyktacie ugrupować mniejszościowych, nawet całkiem małych (stosują to z upodobaniem działacze LGBT).

Chciałbym zapytać licznych kolegów z prawicowych łamów: czego się lękacie?! Okażcie trochę więcej wiary w reprezentowane wartości, w Jarosława Kaczyńskiego, w samych siebie. Nowe wybory? Proszę bardzo! Będziemy walczyć! Dlaczego nie wierzycie, że można nowe wybory wygrać i to zdecydowanie? Cóż reprezentuje przeciwnik? Same zera! Kogo tu się bać?! Fakt, że mają wielką przewagę lewackich, cudzoziemskich i manipulacyjnych mediów. Ale w takim razie bierzcie się za wzmacnianie samych siebie! To dużo łatwiejsze niż się wydaje oraz bardzo potrzebne – nie tylko z powodu aktualnej sytuacji politycznej.

Nie zadawalajmy się odcinaniem kuponów przez 4 lub 8 lat. Bo nie chodzi w tej walce tylko o najbliższą kadencję, ale o dużo większą perspektywę, o przyszłość następnych pokoleń.

Leszek Sosnowski

Autor jest polonistą, germanistą, dziennikarzem, artystą fotografikiem (laureat 57 międzynarodowych nagród), wydawcą i publicystą. Wydawał i rozprowadzał książki, płyty i filmy w podziemiu w latach 1980. Autor scenariuszy filmów dokumentalnych w tym wielokrotnie nagrodzonego pełnometrażowego „Przyjaciela Boga”. Organizator kilkudziesięciu wystaw plenerowych poświęconych św. Janowi Pawłowi II, Krakowowi i Polsce. Autor kilkunastu książek z zakresu kultury, religii i polityki. Laureat m.in. „Książki Roku” za „Krainę Benedykta XVI”. Działacz katolicki i patriotyczny. Znawca rynku mediów, spraw krajów niemieckojęzycznych oraz życia i dzieła św. Jana Pawła II, redaktor blisko 100 książek Jemu poświęconych. Autor ponad tysiąca artykułów i esejów. Założyciel (przed 25 laty) i prezes Białego Kruka. Pomysłodawca i publicysta miesięcznika „Wpis”. Odznaczony m.in. medalem „Pro Patria”.  

 

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2020.09.22 10:49
Nie Kaczyńskiego, lecz Ziobrę należałoby wesprzeć! Był już członkiem PiS, mógłby zostać nim znowu, a nawet prezesem PiS zaraz po przyjęciu do tej partii. Balcerowicz przed Unią Wolności należał chyba tylko do jednej partii politycznej (PZPR), a z chwilą wstąpienia do UW został jej przywódcą (i był nim przez kilka lat). To jest tylko kwestia decyzji. Ziobro nie popełniłby takiej niekonsekwencji, że zabiegałby (i to strasząc kolegów posłów karami partyjnymi za złamanie dyscypliny!) z uporem wartym znacznie lepszej sprawy o ustawę zwiększającą prawną ochronę zwierząt, a zarazem narzucałby od lat bierność w sprawie projektu ustawy zwiększającej prawną ochronę dzieci nie-narodzonych. Ziobro byłby lepszym liderem nie tylko PiS ale całej Zjednoczonej Prawicy. W sprawach gospodarczych ta prawica nie jest prawicowa, w sprawach innych (dot. wartości niewymiernych przy pomocy pieniędzy) jest prawicowa, ale bardzo nieśmiało i niekonsekwentnie.
DUDUŚ2020.09.22 10:35
raczej trzeba go wysłać na emeryturę, żeby dalej nie szkodził, bo właśnie wyszło lewackie szydło z wora
Anonim2020.09.22 9:27
mniejsze zlo bedzie zlem
katolik2020.09.22 7:43
Bycie politykiem nie zwalnia z bycia katolikiem, czyli budowania swojego życia na Chrystusie: tak, tak, nie, nie; prawda was wyzwoli; itd. Nasi politycy, którzy tak chwalą się swoją wiarą, zostawiają ją w przedpokoju polityki. A potem hulaj dusza, piekła nie ma. Takich zachowań jak p. Marka Jurka, niestety ze świecą szukać. A PIS nie jest żadną prawicą, gdyż buduje socjalizm, tylko za chwilę nie będzie miał kto pracować na ten socjal.
Stały czytelnik2020.09.22 7:26
Raczej trzeba poprzeć Ziobrę. Kaczyński totalnie zlewaczał.
Darek2020.09.22 7:23
Piątka Kaczyńskiego: 1. korupcja, 2. nepotyzm, 3. ochrona pedofilów, 4. kosmiczne zadłużanie kraju, 5. a za to wszystko bezkarność
gracz2020.09.22 7:07
Popierać polityka proponującego bezkarność dla politycznych przestępców i złodziei?.Trzeba mieć coś z głową i klapki na oczach.
Tom Bombadil2020.09.22 6:40
W "Rozważaniach o wojnie domowej" Karel Czapek pisał: "Oszczędzajcie krew wrogów. Przelewajcie krew we własnym obozie, w ramach wojny domowej!" Okazało się teraz, że w polityce nie ma nic przyjemniejszego, niż poniżyć własnego koalicjanta i osłabić coś, co dobrze funkcjonowało. Nagle - zwyciężył instynkt niszczenia. Za dobrze żarło, więc trzeba wypiąć się na elektorat i odwalić numer, którego normalni ludzie ("profani") nie są w stanie zrozumieć. Co się rozpadło, to się już nie sklei - jak mawiał J.M. Rymkiewicz po Smoleńsku. Ale on mówił o rozpadzie "na dwie Polski" (w uproszczeniu na: PiS - PO). Teraz okazało się, że i sam obóz władzy musi się nagle podzielić, w imię wydumanych ambicji. Polscy politycy nie zasługują na taki naród jak Polacy...
gumowa kaczka2020.09.22 5:50
ODEJDŹ DZIADU
taka sytuacja2020.09.22 4:13
Wzajemne zale mogą być po wszystkich stronach sporu ale trzeba się zastanowić czy obecnie jest jakaś inna lepsza alternatywa. Otóż nie ma. Zjednoczona Prawica dostała olbrzymi kredyt zaufania społecznego. Ludzie obecnie nie zrozumieją konieczności rozpadu i przedterminowych wyborów. To są przecież też realne koszty, które zwłaszcza w takim okresie obostrzeń związanych z kowidem, które ludziom coraz ciężej znosić będą całkowicie niezrozumiałe. Co nowe wybory?W takim okresie? Korespondencyjne czy przy urnach? Istne szaleństwo. Tuta są już złe doświadczenia rządy PiS z LPR i Samobroną kiedy rozpad koalicji skończył się utratą władzy, Społeczeństwo raczej tego nie zakceptuje, że politycy w imię swoich ambicji nie potrafią się porozumieć tylko fundują nowe wybory i to w tak ciężkim okresie.. Rozsądne jest obecnie uznanie różnic dzielących te partie i pójście dalej do przodu a w sprawach , które różnią zdanie się na rozstrzygnięcie większości w Sejmie. . Obecnie na scenie politycznej nie ma innej alternatywy z kim PiS stworzy ewentualną przyszlą koalicję z częścią Konfederacji czy PSL?Czy wtedy będzie łatwiej o kompromis? PiS obecnie raczej nie uzyska takiej większości żeby rządzić samodzielnie zwłaszcza jeśli postawi Polaków przed koniecznością nowych wyborów w takim okresie. Jak PiS chce rządzić bez tamtych koalicjantów to powinien przeczekać do nowych wyborów i wtedy wystawić na liście tylko swoich kandydatów.
OLI2020.09.22 1:31
Popierać Kaczyńskiego to będę może mogła, jak przestanie lewaczyć. Może by mu pomogło odprawienie Michasia Moskala, młodego lewaka obsadzonego na wszystkich możliwych stanowiskach, któremu się pozwala za nos wodzić. Może to miało być to otwarcie na młodych, ale zdecydowanie nie wyszło. Młodzi nie przyszli, a dojrzały elektorat trafił szlag. Ostatni dzwonek, żeby zacząć myśleć.
Jakub2020.09.22 2:14
Pani Oli. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Jak niektórzy twierdzą (nie podają źródeł) to przed wyborami 2015 nastąpiło porozumienie PiS-u z tajną strukturą władzy w Polsce. Dlatego PiS jest u władzy, Aneks do Raportu o WSI wyparował bezprawnie, Raport Smoleński nie może się przebić jako całość do sfery medialnej, policja nosi PełOwców i satanistów na rękach a strzela do nieuzbrojonych ludzi na ulicy (Konin), do wojska płynie PGZ-towski sprzęt o małej wartości bojowej, często bez amunicji itd. Trudno w kilku słowach opisać wszystkie pozorne działania PiS.
Jakub2020.09.22 1:22
Wzywanie do popierania J. K. w tej sprawie (komunistyczne bojówki penetrujące tereny prywatne bez zgody właścicieli, bezkarność dla urzędników) to chyba pan czegoś nie wie albo jest pan totalitarystą komunistycznym. Poza tym PiS nie bardzo się stara i wykonuje działania pozorne, choćby w wojsku. Nawet nie robią tego co można było robić w kraju. Jak na razie to jedyna polska dywizja pancerna, została pozbawiona na korzyść Wesołej jednej brygady najlepszych w Polsce czołgów. Jest pan klakierem a nie rzetelnym publicystą. Wstyd.
Ciekawy2020.09.22 0:23
Tu nie ma czego wspierać. Morawiecki i jego ekipa wprowadzili choćby cenzurę internetu. Aby uciszyć krytykę zablokowano możliwość komentarzy na wielu forach. Szczególnie blokowane są choćby tematy związane z ogłupianiem ludzi odnośnie tej całej transformacji energetycznej. Jak za komuny.
Jakub2020.09.22 1:11
A w cenzurowaniu celuje niezaleznaPL Sakiewicza. To nie cenzura państwowa tylko lizusów, którzy mają media i je blokują gdy chodzi o prawdę. Za dobre pieniążki to robią.
hyhy2020.09.22 1:32
Jakich forach? Podaj przykład! W "Onet" i "Fakt" kazał Kaczyński wyłączyć fora? ...hyhy
Anonim2020.09.22 0:21
Rozpoczął się podziemny protest w kopalniach. To reakcja na lekceważenie górników przez premiera Morawieckiego ... https://wprawo.pl/rozpoczal-sie-podziemny-protest-w-kopalniach-to-reakcja-na-lekcewazenie-gornikow-przez-premiera-morawieckiego/
Anonim2020.09.22 0:07
To, że Kaczyński wygrał wybory, to już nie upoważnia go do tego, aby z Polski robił lewacka oborę.
Anonim2020.09.21 23:52
Dywersyjna rola PiS ... https://marucha.wordpress.com/2020/09/20/dywersyjna-rola-pis/
violencja2020.09.21 23:45
Nie wesprę Kaczyńskiego , ponieważ nie jest za życiem , jest za aborcją , ma krew na rękach tysięcy dzieci z aborcji. Natomiast bardzo broni zwierząt!Stary kawaler.Też kocham zwierzęta , dużą ich część mam po tzw. przejściach, są ważne , ale nie najważniejsze.Ustawa gwarantuje kobietom usuwanie /zabijanie/dzieci , nikt jednak nie wspomina o syndromie poaborcyjnym , który ciągnie się za kobietą nawet przez kilkadziesiąt lat!!!Można sobie zapytać wujka google i wpisać skutki syndromu poaborcyjnego. Dusze Kaczyńskich wymagają modlitwy, a mi sie po prostu nie chce.
Panie Moravietzky2020.09.21 23:40
Byle dutki płynęły, c'nie?
Jan Paweł Duda2020.09.21 23:33
#Kaczyński (Jaro) skończy jak #Kaczyńki (Ted).
Anonim2020.09.21 23:26
zżuta guma do żucia
narząd skarbowy2020.09.21 23:06
Ciekawy manifest ale nie zmienia faktu, że 1.Parszywe gadzinówki po tylu latach rządów PiS jak pluły jadem tak plują 2. Na uczelniach śmierdząca trybalna gnojówka zalega 3. Reparacje to chyba liczba niewymierna i nie da się jej dokładnie policzyć 4. Program podstawówek - rojenia akademików o edukacji dzieci 5.Bolszewicka ustawa o zwierzętach futerkowych jak bierutowska likwidacja prywatnego przemysłu uchwalona z kryminalnymi wtrętami o prawach jakichś podejrzanych organizacji 6.Prawnicza swołocz w sądach się znów rozzuchwala 7...8...9...10...
Anonim2020.09.21 22:55
Kaczyński był jednym z okrągłostołowych likwidatorów majątku państwowego, a teraz pod płaszczykiem lewackich ideologi zabiera się za likwidację majątku prywatnego, konstytucyjnie chronionej własności rolników. To szkodnik. Niszczy Polskę. Niszczy Państwo.
violencja2020.09.21 23:33
Anonimie , dopełnię Kaczyński stary komuch...wiem , dużo czytania:(https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222398,1,doktorat-prezesa-jaroslawa-kaczynskiego.read
Jakub2020.09.22 1:45
Pani Violencjo. Nie chodzi o "dużo czytania" ale źródło zatrute. Może poleci pani coś bardziej wiarygodnego. Pozdrawiam
Polak2020.09.22 7:14
Nie przesadzaj - bratobójca Kaczyński to stary komuch, ale przy Okrągłym Stole ganiał za herbatą i papierosami dla młodszych asystentów.
Szybka Randka2020.09.21 22:41
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
Jarek Kulas (z tytanowym kolanem)2020.09.21 23:37
Mocno się PiSzę.
Anonim2020.09.21 22:35
Pisać każdy może, p. Sosnowski, my tu na Frondzie dobrze wiemy o tym, ile trolli się produkuje.
Anonim2020.09.21 22:31
Małpa wygrała wybory, i dostała do ręki brzytwę.
Anonim2020.09.21 22:30
Skoro można bydło chipować i pod pastuchem elektrycznym postawić, to tym rządzącym kuglarzom, jak Kaczyński i baronowie, wydaje się, że jak wygrali wybory, to ludzie też są ich, i mogą z nimi postępować jak z bydłem. Niedoczekanie wasze, lewackie ćmoki.
Olej2020.09.21 22:21
Wiara panie Sosnowski - w człowieka to jest tani towar. A bać się jest czego, dowiodły tych obaw wybory prezydenckie i milimetry w których zwycięstwo odniósł były i obecny prezydent. Kogo się bać powiada pan ? Ja panu powiem, połowy Polski, która coraz bardziej przechodzi na lewo - młode pokolenia i roczniki wchodzące w dorosłość, a to za sprawą min. nieudolności obecnej władzy która nie dokonała reformy szkolnictwa i programów szkolnych, nie wywalono ze szkół byłej bolszewii. Co do Gowina, w sprawnym prowadzeniu polityki przez PiS powinno go już dawno nie być, ja spytam przekornie ? A dlaczego był Czaputowicz, dlaczego jest Gliński ??? Nawet z Ziobrą, jeżeli był problem ambicji na władzę, również i w tym wypadku sprawność polityczna wystarczyłaby do załatwienia sprawy poza urządzaniem Dyzmo-cyrku na całą Polskę. Merytorycznie ujmując zlecić zadanie nie do wykonania, wypunktować za niską efektywność i tyle. Ministra Macierewicz pozbyto się błyskawicznie tak jak i Beaty Szydło. Zapytam dlaczego ??? Zbyt jestem ciekawy, nie rozumiem polityki ? Powiem panu dla czego, za zbyt szybkie i radykalne działanie. Jeżeli PiS będzie prowadził polityczne awanturnictwo i co i rusz robił burzę w szklance wody, gdy tymczasem komuna rośnie w siłę i rozlewa się na nasze ulice, w przeróżnych postaciach krzewienia wolności, to PiS przegra wszystko, a my jego wyborcy, wściekli na ten styl politycznej kotłowaniny poprawimy mu jeszcze szpicem na zapęd.
Grzegorz2020.09.21 23:25
Zgadzam się w 100%. Poruszyłeś ciekawą asymetrię - szybko i łatwo pozbywa się konserwatystów, lamentuje nad odrzuceniem farbowanych lisów. To taka subtelna rejterada przed lewactwem - jakby jakiekolwiek ustępstwa miały przynieść jakąkolwiek korzyść. A nawet skowyt diabelski nie ucichnie - wzmocni się okazaną słabością...
Anonim2020.09.21 23:31
zżuta guma do żucia
Henryk2020.09.21 22:18
Taniec z krowim rytuałem na linie, ciekawe ,czy rząd z twarzą się z tego wywinie? Co leży u POdstaw tej zawieruchy? Czy żałość nad psem na łańcuchu, czy litość nad krową..., ...a świnia ma być poza umową? Czy szemrana demokracja, porządku w Ojczyźnie nie chce, czy krowa ma przykryć nasze racje? My wyborcy,obywatele, ładu chcemy w sądzie, w życiu, szkole,mediach! Czy tego się boją vip-y, kreując problem zastępczy, rytualnego tańca z bykiem na linie? Czy UE ,w rolniczym obszarze, w zamian za inne plusy, nakazała ustępstwa,minusy! Świni to nie dotyczy, na czterech nogach, a może to dobrze, gdyż te na dwóch nogach, nie chcą ze świni zrobić zwierzęcia! To jest dobre wyjście, bo w parlamencie, świńskich zagrań mamy bez liku, a te świnki miałyby, ustawową dozgonną ochronę, bezkarne życie,lepsze niż w Madrycie! Ciekawy jestem,czy srebrniki, stłamszą nasze sprawy, by na powierzchni pławiły się obce kapitały!
Anonim2020.09.21 22:12
Tym wszystkim, co od okrągłego stołu ciągle reformują Polskę, i zamiast prawicowej Polski widzimy marksizm kulturowy, lewactwo, należy powiedzieć, już dość, wynoście się.
Realpol2020.09.21 22:06
Wspierać to trzeba Ziobro a nie Kaczyńskiego z jego covidovą gangsterką.
Anonim2020.09.21 22:20
Mówisz, covidowa gangsterka? W artykule poniżej autor sugeruje, że rządu dostały kasę od WHO i INF za wprowadzenie lockdown'u we wzrśniu 2019 r., a zatem przed wirusem : http://ram.neon24.pl/post/157592,rzady-poinformowane-i-oplacone-juz-we-wrzesniu-2019
matis IQ89 jehowy teolog Putina2020.09.21 21:51
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
Tyncowe gacie2020.09.21 21:51
I tak trzymać Panie Prezesie ___Bić komucha.
matis IQ89 jehowy teolog Putina2020.09.21 21:49
𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐙𝐈𝐏𝐄𝐌 𝐆𝐀𝐓𝐒𝐀 𝐢 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐈𝐏𝐀 𝐌𝐀𝐑𝐆𝐎𝐓 𝐓𝐎 𝐍𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘𝐂𝐇 "𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐎𝐖" 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐃𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍
matis892020.09.21 21:46
Katolicy, jeżeli lewacki PIS wspiera aborcję, nie chce zakazać mordowania dzieci w aborcji i stawia życie zwierząt ponad życie dzieci, bezprawnie zakazując Polakom hodowli futrzaków ze względu na życie zwierząt.... więc niech katolicy staną w obronie życia świń, bydła, krów i koni, żądając zakazu hodowli i tych zwierząt. Bez stawiania pod nimi futrzaków.
Anonim2020.09.21 21:56
spójrzcie prawdzie w oczy, czy jest różnica w śmierci zwierząt, tak samo umierają, czy na rynek wewnętrzne, czy też na eksport, śmierć jest śmiercią, ... to lewackie widzie misie
Polak2020.09.21 21:46
Rosjanie popierają bratobójcę Kaczyńskiego, tymczasem Polacy z patriotycznego obowiązku zwalczają pisowską mafię.
tak toczno towariszcz Paljak2020.09.21 21:52
da da
Anonim2020.09.21 21:45
PiS-owcy robią zamęt w Polsce. Niszczą Polskę. Albo ten wasz Prezes robi to celowo, albo jest GŁUPI, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupim. A zatem powtórzę, niszczycie Państwo. Nie mam dla takich s.synów dobrego słowa. Won.
tadeusz2020.09.21 21:41
z tego co udało mi się dowiedzieć z mediów kryzys w Zjednoczonej Prawicy jest spowodowany przez postępowanie niektórych liderów PiS - jak nie będzie po PiSowsku to jest zdrada i zaprzaństwo, PiS wygrał sobie wybory i macie robić tak jak MY sobie życzymy, małe partie powinny słuchać DUŻEGO PiS itd itd. Pycha władzy, nie mamy z kim przegrać. AZ ŻAL SŁUCHAĆ - wygrać wybory o włos ( przegrany senat), wybory prezydenckie o włos - a samozadowolenie jakby 80% Sejmu i Senatu było w posiadaniu Zjednoczonej Prawicy. Pycha idzie przed upadkiem
Anonim2020.09.21 21:52
W du-pie mam jakieś procentowe słupki, a co one mnie obchodzą, to jeszcze nikogo nie upoważnia do robienia z Polski lewackiej obory. Na jakieś dostosowywanie do marksistowskich mrzonek. Nie ma na to zgody. Prezes myśli, że Polska jest jego. A ulica mówi coś innego, i to coraz głośniej.
Anonim2020.09.21 21:40
przegiął pałę stary zgred
michnik prawicy ze staji sakiewicza2020.09.21 21:21
czy karnowskich